Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.04.2012., 16:36   #631
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
To stoji, al mene zanima dal je bolja od ove koja ide s Evo...a i negativan feedback vidim samo za neke druge tipove baterija, ne za ovaj tip. Jebiga sad
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 14.04.2012., 17:00   #632
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ne bih dao vise od 1200kn

radje bi kupio ovo:

http://www.njuskalo.hr/samsung-galax...-oglas-4410377

nego dao do 2000kn za One V
Ne bi dao više od 1200 za One V, a polovni Desire-ovi stari godinu dana se prodaju za 1300 kn po oglasima, čak i stare motorole defy idu preko 1000 kn.
Gdje je tu logika?
One V je novi model koji je optimiziran za ICS, ne vidim problem u cifri od 2000 kn.
BTW, taj galaxy plus je korišten, govorimo o novim telefonima, ali taman i da je novi i da košta isto kao i One V ja bi opet odabrao One V, jednostavno mi bolje izgleda i želim ICS, a to što galaxy ima malo bolji ekran... zanemarivo.

Ne vodim se njuskalom niti bi kupio bilo šta tamo skuplje od 100 kn, 2000 kn ću dati samo u trgovini kod operatera, a otkad nema HTC Eva u tele2 za 2k kn, ja ne vidim ništa pametno za kupnju ispod te cifre.
W.Digital je offline  
Staro 14.04.2012., 17:03   #633
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
I dalje nakon xx mjeseci korištenja senzacije mogu potvrdit da orginalna htcova baterija traje 24 sata heavy korištenja a zamjenska crvena preko 40 sati. Očito da nevalja baterija kad ju ljute ptice isprazne za 40 min. Pa toliko ne vuče nijedna hd igra od gamelofta. Plus što je puno bitnije, orginalna se jako puno grije, crvena je hladna i mob je puno hladniji s njom..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 14.04.2012. u 17:10.
dean225 je offline  
Staro 14.04.2012., 17:24   #634
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
znaci hero i magic koji su izasli poslije desirea (koji je bio za dva koplja bolji) su bili u istom cijenovnom rangu? to moze biti samo kod nas (extra lol na ovo http://www.konikom.hr/p9325/mobitel-...duct_info.html )
Hero i Magic su izašli prije Desirea.
Magic je drugi HTCov Android, a Hero treći (Dream je prvi).
Juice je offline  
Staro 14.04.2012., 18:03   #635
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Prema toj analogiji onda se može reći da pol ljudi na ovom forumu su budale što su kupovali maltene iste intelove procesore nove generacije, u manjem proizvodnom procesu?
ne stoji usporedba.

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sad si ga bubno...
Nemam flash instaliran ni na desktopu, ni na mobitelima.
Svaka stranica koja drži do sebe je odustala od tog govna.
ajde, bas me zanima kako gledas video na internetu
pogotovo youtube, vimeo, dailymotion i sve ostalo

ili kako pristupas flash only siteovima

ocito nisu svi sajtovi odustali od tog govna..

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Otvaranje stranica optimiziranih isključivo za desktop na mobitelu je glupost(danas su svi počeli koristiti responzivni dizajn stranica iliti, mobile sajt je tu s razlogom).
vecina mobile verzija sajtova je zesce govno s kojim se gubi na citkosti i lakoci pregledavanja sadrzaja

ja iskljucivo pregledam desktop varijante sajtova jer mi se tako puno lakse snalaziti

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
I neće funkcionirati ni na single core snapdragonu ni na novom Exynosu
Kaj je najgore, to je isključivo problem android browsera koji se i dan danas pravi mutav kad dođe do JS-a i općenito novijih standarda.

Multitasking na mobitelu, to mi nikad nebu jasno
pa tebi ocito svasta toga nije jasno i nezahtjevan si korisnik mobitela

samo zato sto ti ne koristis vise od 2-3 funkcije smartphonea ne znaci da i drugi ne koriste

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Ne bi dao više od 1200 za One V, a polovni Desire-ovi stari godinu dana se prodaju za 1300 kn po oglasima, čak i stare motorole defy idu preko 1000 kn.
Gdje je tu logika?
Desire je bio high end kad je izasao i kostao je dosta novaca pa vjerojatno odatle logika.

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
One V je novi model koji je optimiziran za ICS, ne vidim problem u cifri od 2000 kn.
BTW, taj galaxy plus je korišten, govorimo o novim telefonima, ali taman i da je novi i da košta isto kao i One V ja bi opet odabrao One V, jednostavno mi bolje izgleda i želim ICS, a to što galaxy ima malo bolji ekran... zanemarivo.
koji to vrag znaci da je One V optimiziran za ICS? ICS ide bez problema i na starom Desireu, valjd je onda i za njega optimiziran..

uff sto je koristen taj galaxy plus (btw ima vise interne memorije od One V).. no dobro, ako ti se toliko svidja izgled One V-a kupi si ga i uzivaj u mobitelu
meni treba neki mobitel koji nije u startu zastario, tj ako cu ga placati toliko novce da bar dodje sa komponentama koje se ne nalaze u 2g starom mobitelu.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Hero i Magic su izašli prije Desirea.
Magic je drugi HTCov Android, a Hero treći (Dream je prvi).
da, zajebo sam se
Ordem je offline  
Staro 14.04.2012., 18:16   #636
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ordem, žešće pretjerujes. Ohladi malo!! One V je low end uređaj sa podrškom za ICS i zato je bolji od desirea i sl. (Desire nikada neće dobit ICS.. ne govorimo sada o custom romovima)
Galaxy s plus je žešće smeće od moba sa genijalnim ekranom. Neće nikada dobiti ICS, a ponuda custom romova je također katastrofalna. O kvaliteti izrade neću trosit riječi, one V je puno bolje složen od s plusa.
__________________
dean225 je offline  
Staro 14.04.2012., 19:06   #637
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ordem, žešće pretjerujes. Ohladi malo!! One V je low end uređaj sa podrškom za ICS i zato je bolji od desirea i sl. (Desire nikada neće dobit ICS.. ne govorimo sada o custom romovima)
Galaxy s plus je žešće smeće od moba sa genijalnim ekranom. Neće nikada dobiti ICS, a ponuda custom romova je također katastrofalna. O kvaliteti izrade neću trosit riječi, one V je puno bolje složen od s plusa.
pa ne napadam ja covjeka sto hoce kupiti One V, nego se samo cudim zasto je postalo uredu dati 2000kn za low end mobitel (i jos reci da je single core sasvim dovoljan za surfanje)

btw cemu toliko svrsavanje na ICS? to valjda samo kod android mobitela tolika pomama oko novih verzija OSa
koji to feature donosi ICS da mu daje toliku prednost na gingerbreadom?

i ne vidim zasto bi galaxy s bio zesce smece od moba i ne vidim na temelju cega mozes reci da je One V puno bolje slozen od s plusa kad uopce nisi drzao One V u ruci niti ga imao dulji period vremena lol

no dobro eto poanta je da osobno nikad ne bih dao 2000kn za single core smartphone (da je 2011. ajd, ali ovako ti vec do kraja godine imas zastarjeli mob za kojeg si dao previse novaca) niti je ICS nesto zbog cega bi se isplatilo dati tolike novce.


btw galaxy s plus je bio samo jedan primjer do kojeg sam dosao nakon 2min surfanja
pretpostavljam da ima i puno boljih dealova od toga.

osobno jedva cekam da izadje vise S3 pa da padnu cijene One S/X (i jos nekim drugim markama) jer ovo sada nije humano koliko se pretjeruje sa cijenama.
Ordem je offline  
Staro 14.04.2012., 19:07   #638
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
Desire je bio high end kad je izasao i kostao je dosta novaca pa vjerojatno odatle logika.
Kakve veze ima šta je bio kad je izašao? Gledaj trenutno stanje.
Govoriš da One V ne vrijedi više od 1200 kn zato što ima zastario hardver ali ti je istovremeno normalno da jedan Desire sa istim tim hardverom košta 1200-1300 kn i to još mobitel kojeg je netko rabio godinu i više dana...
Mislim da si se malo pogubio.

Također ti nije puno dati blizu 2k kn za galaxy s+, a isto se može reći da je zastario.

Treba pričekati da se vidi konačna cijena HTC-a One V kad dođe u trgovine, ali sigurno neće koštati 1200 kn, prije će biti preko 2000, to je realno stanje stvari.
P.S. Galaxy S+ kojeg spominješ košta 2600 kn u paketu na bonove u simpi.
W.Digital je offline  
Staro 14.04.2012., 19:15   #639
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Cijene su uvijek bile takve na ovom tržištu. Previše plaćamo sve!! Hoces mobitele, hoces tarife, maxtv, flat internet.. ne mijesaj azijsko ili američko tržište s nama. Jednostavno nas kradu i točka. Svi bi mi volili kupiti s3 ili one x ili xxxxx za 1500kn bez ugovora, samo uređaj.. (cijene iz afganistana)
Razočarat će te cijena S3 kad izađe.. živi bili pa vidjeli..
__________________
dean225 je offline  
Staro 14.04.2012., 19:17   #640
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Kakve veze ima šta je bio kad je izašao? Gledaj trenutno stanje.
Govoriš da One V ne vrijedi više od 1200 kn zato što ima zastario hardver ali ti je istovremeno normalno da jedan Desire sa istim tim hardverom košta 1200-1300 kn i to još mobitel kojeg je netko rabio godinu i više dana...
Mislim da si se malo pogubio.
ne znam zasto Desire toliko drzi cijenu niti sam rekao da je to normalno

a ako imaju isti hardver zasto ne bi kostali priblizno isto?

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Također ti nije puno dati blizu 2k kn za galaxy s+, a isto se može reći da je zastario.

Treba pričekati da se vidi konačna cijena HTC-a One V kad dođe u trgovine, ali sigurno neće koštati 1200 kn, prije će biti preko 2000, to je realno stanje stvari.
P.S. Galaxy S+ kojeg spominješ košta 2600 kn u paketu na bonove u simpi.
nije da mi nije puno dati 2k kn za s+ nego kazem da je to bolji deal posto je mobitel veci i ima bolje odredjene komponente (tj vise memorije)

ako ce One V kostati preko 2000kn onda realno stanje suxa i cijelo trziste je otislo u 3pm

koliko ce onda ovaj entry level HTC kostati?

http://www.engadget.com/2012/04/14/h...-image-leaked/

(btw savrsena kupnja za techa posto je isti kao i One V samo sa neznatno manjim ekranom)


P.S.
cijene mobitela kod operatora su nerealne i na to uopce ne treba obracati paznju (osim kad ne uleti nekakav deal kao kod Tele2 sa Evo 3D)
Ordem je offline  
Staro 14.04.2012., 19:22   #641
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
a ako imaju isti hardver zasto ne bi kostali priblizno isto?
Zato što je Desire stari model i polovan mobitel kojeg je netko koristio.

Jedina dva mobitela na našem tržištu sa realnim cijenama su Huawei U8650 za 695 kn i HTC Evo 3D za 2000, sve ostalo je nenormalno pretjerano.

BTW, zanimljivo kako si HTC može dopustiti cijenu od 300 eura za 3D, a na ostalima nabijat duplo veću.
Nisu sigurno poslovali s gubitkom kad su prodavali Evo 3D.
W.Digital je offline  
Staro 14.04.2012., 19:47   #642
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ne stoji usporedba.
Ali stoji usporedba polovnog telefona starog dvije godine s uređajem koji je tek izašao na tržište?

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ajde, bas me zanima kako gledas video na internetu
pogotovo youtube, vimeo, dailymotion i sve ostalo

ili kako pristupas flash only siteovima

ocito nisu svi sajtovi odustali od tog govna..
Android ima aplikaciju za youtube, odličnu aplikaciju za vimeo. A svi od navedenih sajtova nude krasnu opciju da si prebaciš na HTML5 player.

Flash only site nisam vidio u zadnje dvije godine.

U ovom trenutku se može izbrojati dosta frameworka baziranih na JS koji uz minimalno napora pružaju korisniku odličan mobile web.
Uz prilagođenu tipografiju, skaliranje teksta i slično.
Ni to ti ne stoji.


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
pa tebi ocito svasta toga nije jasno i nezahtjevan si korisnik mobitela

samo zato sto ti ne koristis vise od 2-3 funkcije smartphonea ne znaci da i drugi ne koriste
Fino si ti to zaključio
Sad bi bilo vrijeme da mi objasniš što je to "zahtjevan korisnik" kojem treba dual core i "puno rama"...

No za usporedbu,
Xperia P - odličan uređaj, display isto tako, dual core. -opremljen Gingerbreadom iz SE kuhinje(recept za katastrofu)

Zaključak, side by side usporedba, V je brži i neprimjetno lošiji.(na gingeru i beta ics-u).

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
(btw savrsena kupnja za techa posto je isti kao i One V samo sa neznatno manjim ekranom)
Sorry, ne kupujem uređaje
Doduše, malo si se zaletio ako misliš da je hw identičan onom u V.

Mnogo trkeljaš i radiš krajnje blesave usporedbe. A ni jedan od navedenih uređaja nisi ni vidio, nit držao u ruci.
tech je offline  
Staro 14.04.2012., 20:05   #643
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Zato što je Desire stari model i polovan mobitel kojeg je netko koristio.

Jedina dva mobitela na našem tržištu sa realnim cijenama su Huawei U8650 za 695 kn i HTC Evo 3D za 2000, sve ostalo je nenormalno pretjerano.

BTW, zanimljivo kako si HTC može dopustiti cijenu od 300 eura za 3D, a na ostalima nabijat duplo veću.
Nisu sigurno poslovali s gubitkom kad su prodavali Evo 3D.
Ne znam što brijete, imam Wildfire, Desire, Huawei U8650 i Evo 3D...

Najgori od svih je Wildfire, a Desire je za par koplja bolji mobitel od Huaweija. Kvalitetnije napravljen, brži itd itd...ako mogu Nokiu N97(koja je klasično smeće spram ovih živina od telefona) i dan danas prodavati (a i sam sam prodavao i dobio 550kn), onda ne vidim problem da se za Desire traži soma kuna. Ja kod Desirea nisam primijetio nikakva usporenja, osim tog iritatnog problema sa internim ramom, ali i to nije problem nego što softver stalno javlja da je memory low. Huawei se počne vuć kao smrt nakon dužeg otvaranja/zatvaranja programa.

Osobno mi Desire ima ljepši display od Evo 3D, a i zvuk na Desireu je 100x bolji sa njegovog zvučnika nego na novom Evo 3D.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 14.04.2012., 20:43   #644
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Ali stoji usporedba polovnog telefona starog dvije godine s uređajem koji je tek izašao na tržište?
da

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Android ima aplikaciju za youtube, odličnu aplikaciju za vimeo. A svi od navedenih sajtova nude krasnu opciju da si prebaciš na HTML5 player.

Flash only site nisam vidio u zadnje dvije godine.
android aplikacija za youtube je srot posto dosta videa ne mozes pogledati (tj pise "not available on mobile")

to sto ti nisi vidio flash only site u zadnje dvije godine (nema veze da ima sajtova koji imaju vecinom flash content, tipa UFC.com, ustream.com ili engadget.com koji ima video reviewove u flashu) ne znaci da oni ne postoje, tj da drugima nisu bitni.

i oces mi ozbiljno nuditi HTML5 (koji se ili naplacuje na nekim sajtovima ili je jos u testnim fazama na ostalima) kao alternativu flashu? i to pogotovo na youtubeu gdje moras joinati trial da bi to uopce imao pristup HTML5 (a i to mogu mislit u kojem kapacitetu)?

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
U ovom trenutku se može izbrojati dosta frameworka baziranih na JS koji uz minimalno napora pružaju korisniku odličan mobile web.
Uz prilagođenu tipografiju, skaliranje teksta i slično.
Ni to ti ne stoji.
da, ako ti tako kazes onda sigurno ne stoji...

"moze" se bez flasha i desktop prikaza sajtova posto su alternative tako "bajne" jel..

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Fino si ti to zaključio
Sad bi bilo vrijeme da mi objasniš što je to "zahtjevan korisnik" kojem treba dual core i "puno rama"...
1) da mogu surfat na bilo kojoj web stranici bez stekanja (boli me briga kakve vrste je content na njoj)
2) multitasking da radi bez stekanja
3) da ucitavanje dokumenata (word, pdf) i search po njima ne traje cijelu vjecnost
4) da video konverzacija ne steka (npr preko skypea - i ne, nije do bandwidtha)


dual core i pun k rama ti trebaju :

zato sto android zauzima najvise resursa od svih mobilnih OSova i zato sto doista postoji OSJETNA razlika u radu izmedju dual core mobitela i single core mobitela

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
No za usporedbu,
Xperia P - odličan uređaj, display isto tako, dual core. -opremljen Gingerbreadom iz SE kuhinje(recept za katastrofu)

Zaključak, side by side usporedba, V je brži i neprimjetno lošiji.(na gingeru i beta ics-u).
otkud si izvukao da je One V sa duplo manje radne (i btw 4x manje interne) memorije, single core procesorom (naspram dual core) sporiji od xperie P (ako je doista tako vjerujem da je cisto zbog sonyevog srot skina)?

ta xperia P ce dobiti upgrejd na ICS ako ti to toliko znaci btw..

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sorry, ne kupujem uređaje
Doduše, malo si se zaletio ako misliš da je hw identičan onom u V.
oba mobitela imaju procesor jednake brzine i jednake kolicine RAMa
koliko brzi moze biti One V, sta mislis?

pa ocito je da ne kupujes uredjaje kad ne govoris ni iz kakvog iskustva

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Mnogo trkeljaš i radiš krajnje blesave usporedbe. A ni jedan od navedenih uređaja nisi ni vidio, nit držao u ruci.
de mi reci kojeg mobitela si ti to vlasnik i s kojim dual core mobitelima si radio?
Ordem je offline  
Staro 14.04.2012., 20:49   #645
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Osobno mi Desire ima ljepši display od Evo 3D, a i zvuk na Desireu je 100x bolji sa njegovog zvučnika nego na novom Evo 3D.
xLoud+Beats Audio+Samsung driveri za grafu= Evo zvijer
Juice je offline  
Staro 14.04.2012., 20:50   #646
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
@Ordem:
A i ti si sad otkrio toplu vodu da su dual-core-ovi brži od singleova... ko to uopće osporava?

One X košta 5000 kn u vipu, i to ne komentiraš, ali ti je puno da One V košta npr. 2000 kn?

Mislim ono, o čemu mi pričamo?
Toliko koliko su određeni top modeli brži od onih lošijih - toliko su i skuplji, sva filozofija.
W.Digital je offline  
Staro 14.04.2012., 21:21   #647
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
@Ordem:
A i ti si sad otkrio toplu vodu da su dual-core-ovi brži od singleova... ko to uopće osporava?
pa koliko sam shvatio techova trakeljanja po njemu je svjejedno radio ti na mobu sa single core ili dual core procom

moram dokazivati zasto danas nekom treba dual core mobitel sa gigom rama (i to jos kad je rijec o androidu).. ili vjerovati da je One V brzi od Xperie P

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
One X košta 5000 kn u vipu, i to ne komentiraš, ali ti je puno da One V košta npr. 2000 kn?
pa vec sam rekao da je cijelo trziste u banani
ne znam sta bi me natjeralo da dam cijelu placu za one x ili bilo koji drugi mobitel

naravno da mi je puno 5000kn za mobitel
realno taj One X ne bi trebao kostati vise od 3000kn (u pocetku bi mozda i bili na gubitku ako se uzme u obzir R&D na koji i otpada najveci dio troskova ali kasnije bi imali fini profit), kao niti bilo koji drugi high end mobitel koji nije optocen zlatom/draguljima

nepojmljivo mi je da je danas prihvaceno da jedan low end mobitel poput One V moze dostici cijenu od 2000kn
Ordem je offline  
Staro 14.04.2012., 21:44   #648
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
i oces mi ozbiljno nuditi HTML5 (koji se ili naplacuje na nekim sajtovima ili je jos u testnim fazama na ostalima) kao alternativu flashu? i to pogotovo na youtubeu gdje moras joinati trial da bi to uopce imao pristup HTML5 (a i to mogu mislit u kojem kapacitetu)?
Da. No čim mi spominješ neko plaćanje za navedenu stvar, mislim da bi bilo dobro obustavit tu raspravu.



Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova

1) da mogu surfat na bilo kojoj web stranici bez stekanja (boli me briga kakve vrste je content na njoj)
2) multitasking da radi bez stekanja
3) da ucitavanje dokumenata (word, pdf) i search po njima ne traje cijelu vjecnost
4) da video konverzacija ne steka (npr preko skypea - i ne, nije do bandwidtha)


dual core i pun k rama ti trebaju :

zato sto android zauzima najvise resursa od svih mobilnih OSova i zato sto doista postoji OSJETNA razlika u radu izmedju dual core mobitela i single core mobitela
Sve navedeno možeš, bez ikakvih problema, odraditi na V.
Surfanje, čak i s flashom radi na svakom govnu dok ne naiđeš na neki stream(opet postoji sasvim dobra alternativa, jel)
Multitasking, u punom smislu te riječi, mi i dalje nije jasan na androidu. A ni appleu.
Stavljanje jedne aplikacije u background da bi napravio nešto drugo, nije baš multitasking.

Tak jasno, ali i dalje ti ne shvaćaš da će većina ljudi biti zadovoljno jednom jezgrom i propisno odrađenim androidom.
Naspram dvije jezgre koje kad pogledaš koliko ti zapravo trebaju, samo troše bateriju.


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova

otkud si izvukao da je One V sa duplo manje radne (i btw 4x manje interne) memorije, single core procesorom (naspram dual core) sporiji od xperie P (ako je doista tako vjerujem da je cisto zbog sonyevog srot skina)?

ta xperia P ce dobiti upgrejd na ICS ako ti to toliko znaci btw..
Moja greška, mislio sam na U model, 25i.
Identičan je V, osim što ima dvije jezgre.

Ali da, direktnom usporedbom- V jest brži.


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
oba mobitela imaju procesor jednake brzine i jednake kolicine RAMa
koliko brzi moze biti One V, sta mislis?

pa ocito je da ne kupujes uredjaje kad ne govoris ni iz kakvog iskustva
Koliko smisla ima komentirati taj rumor? Uostalom taj telefon bu i jeftiniji i ispod V.

Aha, igrao sam se sa poprilično uređaja tako da vjerojatno govorim iz iskustva.
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
de mi reci kojeg mobitela si ti to vlasnik i s kojim dual core mobitelima si radio?
Vlasnik ni jednog. S poprilično njih. I jednim kvad korom na kratko.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
pa koliko sam shvatio techova trakeljanja po njemu je svjejedno radio ti na mobu sa single core ili dual core procom
Nisi baš, velim ti. Usporedba uređaja starog dvije godine sa starijom generacijom procesora i novog uređaja, koji je nebo-zemlja naspram starog Desirea u kvaliteti izrade.
I još onda na to tvrdiš, eto tak, po seljački, kolko to vrijedi.

Da, za sličnu lovu budeš dobio i dvije jezgre i bolji uređaj.
Koje ti, ako kupuješ mobitel za tu cifru baš i ne trebaju. i u praksi su se pokazale kao nešto što funkcionira jedino na papiru

Zadnje izmijenjeno od: tech. 14.04.2012. u 21:54.
tech je offline  
Staro 14.04.2012., 23:24   #649
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
zadnji post posto mi se ne da vise raspravljati oko ovoga

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Da. No čim mi spominješ neko plaćanje za navedenu stvar, mislim da bi bilo dobro obustavit tu raspravu.
evo ti jedan primjer (sam lik koji radi ove filmice i sajt su dosta popularni pa mozda i znas o cemu je rijec):

http://www.escapistmagazine.com/vide...uza-Dead-Souls

sad direkt ispod videa stisni 'View HTML5' i vidi koliko ti oce naplatit (izmedu ostalog) za cast gledanja nekog videa umjesto u HTML5 formatu umjesto u flashu.

i dalje mislim da govoris iz guzice kad kazes da ne koristis flash na mobitelu, a pogotovo ne na desktop racunalu - to bi efektivno znacilo da nemas pristup 95% video sadrzaja na internetu.

i ne, za popularne servise poput justin.tv i ustreama nema alternative flashu (niti ce je biti toliko brzo s obzirom da vecina planeta koristi browser verzije koje ne podrzavaju HTML5)


Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sve navedeno možeš, bez ikakvih problema, odraditi na V.
Surfanje, čak i s flashom radi na svakom govnu dok ne naiđeš na neki stream(opet postoji sasvim dobra alternativa, jel)
Multitasking, u punom smislu te riječi, mi i dalje nije jasan na androidu. A ni appleu.
Stavljanje jedne aplikacije u background da bi napravio nešto drugo, nije baš multitasking.

Tak jasno, ali i dalje ti ne shvaćaš da će većina ljudi biti zadovoljno jednom jezgrom i propisno odrađenim androidom.
Naspram dvije jezgre koje kad pogledaš koliko ti zapravo trebaju, samo troše bateriju.
surfanje, tj sam rendering stranice i koliko ce se to brzo odraditi i onda resizinje svih elemenata i word wrapping prilikom zoomanja NE RADI dobro na svakom govnu

stavljanje jedne aplikacije u background da bi napravio nesto drugo jest multitasking
pokretanje word dokumenta i kopiranje odredjenog pasusa u mail koji pises sefu i onda dodatno provjeravanje cifri na internetu jest multitasking

btw apple nije ozbiljan poslovni mobitel, niti se vise moze smatrati ozbiljnim multimedia mobitelom s obzirom na svoju sada vec smjesno malu velicinu ekrana u high end segmentu.

naravno da ce vecina ljudi biti zadovoljna jednom jezgrom, cisto zato sto ne znaju kako je to raditi na mobitelu sa dvije jezgre i kolicinom interne memorije s kojom nikad nece imati "low memory space" problema.

[QUOTE=tech;2143438]
Nisi baš, velim ti. Usporedba uređaja starog dvije godine sa starijom generacijom procesora i novog uređaja, koji je nebo-zemlja naspram starog Desirea u kvaliteti izrade.
I još onda na to tvrdiš, eto tak, po seljački, kolko to vrijedi.

procesor koji je u HTC Desire je snapdragon prve generacije
procesore koji je u One V je snapdragon druge generacije

sta sad mislis koliko moze biti brzi One V? (btw trenutno je aktualna treca generacija snapdragon procesora)

i zasto stalno spominjes kvalitetu izrade One V? jesi ga drzao u ruci (pricas o njemu kao da si ga sam pravio)? jel kvaliteta izrade Desirea srot da bude razlika nebo i zemlja? nisi i nije.
eno ti HTC morao povuci skuplji One S sa trzista zbog gresaka u kvaliteti izrade.. toliko o tome.

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Da, za sličnu lovu budeš dobio i dvije jezgre i bolji uređaj.
Koje ti, ako kupuješ mobitel za tu cifru baš i ne trebaju. i u praksi su se pokazale kao nešto što funkcionira jedino na papiru
eto, s ovim si u biti pokazao (izmedju ostalog) da nemas pojma i da nisi radio ni na kojem android mobitelu sa vise jezgri

e sad si mozes povuc paralelu sa desktop procesorima gdje se u praksi pokazalo da se danas bez (minimum) dvojezgrenog procesora ne moze.
Ordem je offline  
Staro 15.04.2012., 01:03   #650
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
zadnji post posto mi se ne da vise raspravljati oko ovoga



evo ti jedan primjer (sam lik koji radi ove filmice i sajt su dosta popularni pa mozda i znas o cemu je rijec):

http://www.escapistmagazine.com/vide...uza-Dead-Souls

sad direkt ispod videa stisni 'View HTML5' i vidi koliko ti oce naplatit (izmedu ostalog) za cast gledanja nekog videa umjesto u HTML5 formatu umjesto u flashu.

i dalje mislim da govoris iz guzice kad kazes da ne koristis flash na mobitelu, a pogotovo ne na desktop racunalu - to bi efektivno znacilo da nemas pristup 95% video sadrzaja na internetu.

i ne, za popularne servise poput justin.tv i ustreama nema alternative flashu (niti ce je biti toliko brzo s obzirom da vecina planeta koristi browser verzije koje ne podrzavaju HTML5)
Primjer čega?
Kak ta navlakuša tog pojedinca ima veze s ovime?

Dan mi se ne svodi na klikanje po netu i gledanjem p0rna, stanice koje posjećujem su se davno riješile flasha.
A ono kaj ne vidim, i bolje da ne vidim -reklame, greencard adovi i slično.

Shvati, mobile flash je mrtav. U široj upotrebi postoji jedino na računalima.
Trenutno svi popularni browseri podržavaju HTML5.

Lijen sam guglat, al za jedan od ta dva sajta koje spominješ ti postoji aplikacija/klijent koji podržava gledanje na html5 playeru.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
btw apple nije ozbiljan poslovni mobitel, niti se vise moze smatrati ozbiljnim multimedia mobitelom s obzirom na svoju sada vec smjesno malu velicinu ekrana u high end segmentu.

naravno da ce vecina ljudi biti zadovoljna jednom jezgrom, cisto zato sto ne znaju kako je to raditi na mobitelu sa dvije jezgre i kolicinom interne memorije s kojom nikad nece imati "low memory space" problema.
Ma jok, sigurno je neki dual kor android sa svojom savršenom autonomijom i fičurom zadavanja glavobolje kadgod se treba syncat na exchange.
Al sad napokon to radi kak spada, no pobrinuo se google da i dalje bude prilično dobra uhoda na kajgod se syncao.

Molim te, to mi je zadnji put iskočilo prije dvije godine kad sam iz zajebancije išao stavljati neki up to date rom na G1.
A i google ne pušta više svakog boga na store pa su se ljudi naučili raditi aplikacije po PS-u koje nemaju memory leakova.
IIRC, u jednoj od SDK verzija su stavili limit na koju količinu memorije app može "rezervirati".
Tak da jedini način da to postigneš jest upornim otvaranjem 20 appova, 10 tabova i pokreneš quadrant ili slično.
Takvo forsiranje, u everyday okruženju nebuš radio.



Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
i zasto stalno spominjes kvalitetu izrade One V? jesi ga drzao u ruci (pricas o njemu kao da si ga sam pravio)? jel kvaliteta izrade Desirea srot da bude razlika nebo i zemlja? nisi i nije.
eno ti HTC morao povuci skuplji One S sa trzista zbog gresaka u kvaliteti izrade.. toliko o tome.
Zato što u usporedbi sa starijim HTC telefonima, one serija je kopljima naprijed.
Držao ga u ruci, Desire ili još bolje Sensation koji je bio vrh plastike jesu šrot i izgledaju jeftino.

No da te razuvjerim, htc je napravio prilično dobar posao s ovim telefonima, no ja ću rađe dat svoju lovu za jedan od sony-a.
Nikad ih nisam volio, ali ovo što su napravili s novim telefonima je prilično impresivno.
Al ga usrali sa svojim bloatwareom.
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
eto, s ovim si u biti pokazao (izmedju ostalog) da nemas pojma i da nisi radio ni na kojem android mobitelu sa vise jezgri
Seems legit, kad ti tak veliš
tech je offline  
Staro 15.04.2012., 07:20   #651
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Ajte vi to prepucavanje prebacite na pm jer postajete izuzetno naporni. Nas ne zanima 'čiji je tata jači', a zadnjih nekoliko stranica vaša se diskusija svela baš na to.
Koji qrac vas briga ako netko prodaje Desire za 5.000kn, a toliko ne vrijedi? Ako netko misli da vrijedi toliko, onda će ga i platiti toliko. Ali ga nitko ne prisiljava da ga kupi. Ima i drugih mobitela na tržištu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.04.2012., 12:16   #652
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ajte vi to prepucavanje prebacite na pm jer postajete izuzetno naporni. Nas ne zanima 'čiji je tata jači', a zadnjih nekoliko stranica vaša se diskusija svela baš na to.
Koji qrac vas briga ako netko prodaje Desire za 5.000kn, a toliko ne vrijedi? Ako netko misli da vrijedi toliko, onda će ga i platiti toliko. Ali ga nitko ne prisiljava da ga kupi. Ima i drugih mobitela na tržištu.

Upravo tako. Tema se svela na trolanje sada.
Juice je offline  
Staro 15.04.2012., 12:59   #653
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
xLoud+Beats Audio+Samsung driveri za grafu= Evo zvijer
Pojasni ovo ili daj link. Pusa i hvala
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 15.04.2012., 13:48   #654
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
Da se vratim na temu. Uvjeren sam da će HTC pobrati solidnu lovu sa X-om jer je to prvi 4-korni mob na tržištu. A ta činjenica je mokri san svakog šefa marketinga jer znamo da se ljudi pale na GHz, Gb, i ostale velike brojke. Ali treba djelovati odmah i izbaciti čim više uređaja na tržište dok ne dođe konkurencija (Sony, Samsung,...) koja će vjerojatno biti bolja od X-a.

Zašto mislim da će biti bolja? Ako poledate razne testove, iako oni nisu neka referenca, oni pokazuju da je 4-korni mob za 30% bolji od jačih 2-kornih modela. Morate priznati da to baš i nije neki napredak jer se očekivalo više. I zato sam uvjeren sam da će njegov trenutno najveći konkurent na papiru, SGS3, biti jači za bar 20% od X-a. Sami će sigurno ići na to jer zna da mu to osigurava prodaju jer je SGS2 bez obzira na svoju skupoću, u rekordnom roku postao bestseller. Sigurno će isto biti i sa SGS3.

O potrebi 4 jezgre u mobovima bi se također dalo raspravljati. Po meni, one nisu potrebne jer nitko nije lud da ide izračunavati 500.000 znamenku broja Pi, vršiti video konverziju i sl. na mobu. Ali, kao što rekoh, ljudi se pale na velike brojke. Za tablete bi odobrio 4 jezgre jer imaju solidan veliki ekran na kojem nešto i možeš napraviti. Naravno, još ne postoje ni aplikacije koje mogu iskoristiti sve jezgre, ali je za pretpostaviti da će ih uskoro biti i da će prve u taj svijet, kao i kod kompova, zakoračiti igrice.

P.S.
malo jesam otišao u OT, ali ne toliko puno. Mea culpa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.04.2012., 13:49   #655
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Pojasni ovo ili daj link. Pusa i hvala
xloud (flashas iz recoverya normalno)
Samsung EGL drivere imaš ovdje u privitku(isto flashas iz recoverya; također, dobra usporedba kernela je tu).
A Beats Audio su većinom uključeni u sve ROMove(mada oni rade samo u službenoj Sense Music aplikaciji).
Juice je offline  
Staro 15.04.2012., 13:59   #656
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Slažem se sa coconutom. S obzirom da s3 nije ni na vidiku, imaju vremena razradit i hardwer i software. (nema ga sigurno još 1 kvartal).S3 će sigurno biti brži od one x isključivo zbog boljeg softwera kojeg samsung ima. Na one x samsung će dobro odgovorit, ali na one s samsung neće imat odgovor. (govorim o brzini)
__________________
dean225 je offline  
Staro 15.04.2012., 14:22   #657
F10EXX
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
oni pokazuju da je 4-korni mob za 30% bolji od jačih 2-kornih modela.
Cortex A9 da, ali S4 bome ne.
F10EXX je offline  
Staro 15.04.2012., 16:28   #658
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,334
Da stvar bude gora, tuče ga uređaj iz vlastite kuće. Tegra 3 se nije baš proslavila korištenjem jezgre starije arhitekture.

http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p3.php
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 15.04.2012., 16:28   #659
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
S4 su strasni procesori.. isto tako je cijeli chipset strasan. Cinjenica je da je one x sveukupno brzi mob od one s (jako je mala razlika u quadrantu i sl), ali one s ima 2 jezgre manje!! S4 Krait je puno brzi od A9.. Ponavljam a vrijeme ce pokazat.. I one s i one x su high end mobiteli, one s ce biti kralj u dual coreu, a one x ce biti tesko u borbi sa S3 u quad core segmentu!
Nije ni fer ni korektno usporedivati dual core i quad core procesore, qhd i 720p ekrane itd. itd..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 15.04.2012. u 16:39.
dean225 je offline  
Staro 15.04.2012., 18:49   #660
F10EXX
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Da stvar bude gora, tuče ga uređaj iz vlastite kuće. Tegra 3 se nije baš proslavila korištenjem jezgre starije arhitekture.

http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p3.php
Pa nije to starija arhitektura. A9 je zapravo najnovije sto se nudi, a Qualcomm je uvijek negdje izmedju sa svojim modifikacijama. I Snapdragon je bio izmedju A8 i A9 i bio je i performansama izmedju, tako ce i Krait biti izmedju A9 i A15 i biti performansama izmedju. NVIDIA jednostavno nije mogla uzeti nista drugo.

Ali naravno, kao i u desktop svijetu, bolje uzeti noviju arhitekturu nego vise jezgri. Jedino kaj S4 ne dolazi s nekim GPUom, jer je 225 samo OCan 220, a to je vec staro. Treba pricekati Krait s 320 pa vidjeti.
F10EXX je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na