Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2023., 20:13   #28501
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
The Menu - otpad, zaobići.. Film nema poante niti smisla..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 22:33   #28502
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
The Menu - otpad, zaobići.. Film nema poante niti smisla..
Kritika društva i elegantno sprdanje s influencerima, fine diningom i izdrkavanjima u kulinarstvu.
Spot on. Nemam zamjerke, ali nije za svakog
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2023., 22:42   #28503
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
daj pliz kad radite kritike pogledanih filmova, izbjegavajte sugeriranje ljudima da izbjegavaju neki film

napišite da je loš, smeće, al u ovoj temi sam tolko filmova koje ''treba zaobići'' pogledao i skroz su mi ok, tak da pliz suzdržite se od takvih isključivih komentara
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 22:49   #28504
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Kolega, suzdrži se guranja svojeg mišljenja. Očekuješ da netko radi rivjue kako ti želiš?
Svatko ima svoje mišljenje pa tako i ja svoje. Savjet je preskočit film The Menu jer je besmislen, degutantan, naporan, pointless, you name it..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 22:50   #28505
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
The Menu - otpad, zaobići.. Film nema poante niti smisla..
Ne bi se složio, meni jedan od boljih iz 2022 godine, u samom vrhu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 22:57   #28506
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
ne bih rekao da ga treba izbjegavat, samo znam da nije vrijedilo ic u kino za taj film
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 22:59   #28507
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Kolega, suzdrži se guranja svojeg mišljenja.
Sent from my iPhone using Tapatalk
ne, govorit za film da se zaobiđe nije mišljenje, nego naredba, naputak, nazovi to kak oćeš, ostatku foruma
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 01:05   #28508
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Meni je isto među boljima, ali zato Babylon... wtf!
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 01:22   #28509
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Kolega, suzdrži se guranja svojeg mišljenja. Očekuješ da netko radi rivjue kako ti želiš?
Svatko ima svoje mišljenje pa tako i ja svoje. Savjet je preskočit film The Menu jer je besmislen, degutantan, naporan, pointless, you name it..
Kad već pišeš "rivju", daj se onda bar potrudi svoje mišljenje argumentirati nečime i objasniti što je točno takvo čime si ga opisao.

Veliš čovjeku da ne gura svoje mišljenje, dok ti radiš...što?

Pogledali smo film, bacili oko na kritike s više strana, tipa:
https://mashable.com/article/the-menu-review
https://www.vulture.com/article/the-...an-satire.html
https://www.independent.co.uk/arts-e...-b2225690.html
https://www.theguardian.com/film/202...oodie-thriller

I s nekima se više ili manje slažem, ali općenito su u pravu.

Imaš pravo gledati film i ne shvatiti ga, ali ako već dijeliš mišljenje i preporuke, bar ih argumentiraj.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 01:41   #28510
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Veliš čovjeku da ne gura svoje mišljenje, dok ti radiš...što?
Penetrira svoje misljenje?

Al' da slazem se, kad vec pisete nesto o necemu, u ovom slucaju filmu, napisite nesto konstruktivno
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2023., 01:45   #28511
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
e da se razumijemo, mene briga jel film loš ili dobar, jel smeće ili remek djelo, uopće se ne referiram na ''the menu'' nego na to da često netko napiše ''zaobiđite'', i onda netko to vidi i odustane of filma, a zapravo nema razloga za to, jer sam hrpu ''zaobiđite ga'' filmova pogledao i ima jako dobrih i srednjih

neznam, možda sam u krivu ali moje shvaćanje ''zaobiđite'' je da to nije mišljenje o filmu, nego savjet drugima, a često, kao i u ovom slučaju, je misleading (napišite da je smeće, da je odron, da je ovakav onakav, ali nemojte preporučivat ne gledanje)

ili preporučujte, šta ću vam ja, ali imajte na umu da je to često netočno i navodi forumaše da zaobiđu ponekad i odlične filmove
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 15:46   #28512
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kritika društva i elegantno sprdanje s influencerima, fine diningom i izdrkavanjima u kulinarstvu.
Spot on. Nemam zamjerke, ali nije za svakog
Slazem se, nije mozda MUST SEE - ali meni dobar film u moru novokomponovanih glupih filmova.
I istina, nije za svakoga. Zeni je bio tako tako, mogla je proci bez gledanja

nekako mi zadnje vrijeme odgovaraju spori filmovi gdje ima i neverbalne interakcije izmedju likova. Gdje se ipak mora gledati scena, lica, body language glumaca cisto da bi ti nagovjestilo da ima nesto vise tu osim onog izgovorenog. skuzio sam da razni ljudi koje cim malo uspori radnja se hvataju mobitela a i oslanjaju se na glasove da ih upozore da se nesto dogadja ili eksplozije/pucnjevi

sve u svemu, nisam zaobisao The Menu i drago mi je.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
e da se razumijemo, mene briga jel film loš ili dobar, jel smeće ili remek djelo, uopće se ne referiram na ''the menu'' nego na to da često netko napiše ''zaobiđite'', i onda netko to vidi i odustane of filma, a zapravo nema razloga za to, jer sam hrpu ''zaobiđite ga'' filmova pogledao i ima jako dobrih i srednjih

neznam, možda sam u krivu ali moje shvaćanje ''zaobiđite'' je da to nije mišljenje o filmu, nego savjet drugima, a često, kao i u ovom slučaju, je misleading (napišite da je smeće, da je odron, da je ovakav onakav, ali nemojte preporučivat ne gledanje)

ili preporučujte, šta ću vam ja, ali imajte na umu da je to često netočno i navodi forumaše da zaobiđu ponekad i odlične filmove
to zaobilazenje i ja izbjegavam reci, jer sam i ja tako pogledao neke filmove koji su recenzirani kao 'obavezno zaobici' a mene su zabavili na sat i pol, dva i kasnije ih mogu zaboraviti.

za filmove koje me razocaraju sam poceo pisati - nije steta ako ga preskocis

p.s. letio Air Serbiom i u njihovim avionima nema previse izbora pa sam ponovio radnju sa GUCA (2006) i Ivkova Slava (2005)
koji su to filmovi, jaoo..
iako mi Ivkova Slava ima ono nesto da je mogu pogledati valjda 100puta
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 02.02.2023. u 15:53.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:49   #28513
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888



Kako se film rasplitao očekivao sam neke tamnu poveznicu između žrtava, no kako je film odmicao dalje bilo je sve jasnije kako ne bude ništa od toga. Umjesto zanimljivog raspleta saznamo kako su se kuhar i njegova cijela ekipa kuhara odlučili na ritualno masovno ubojstvo zato što:

- tamo neka tri poslovnjaka su pronevjerila novac od neke treće osobe. Ajde da su pokrali crveni križ (ako bi došli na red prije trutine ) ovako je to meni ispalo jadno

- glumac čiji film je kuhar gledao na rijedak slobodan dan i isti mu se nije svidio??? Ma nemoj me, pa takav lik bi najrađe poubijao cijeli internet. Na ovoj temi bi bio masakr

- asistentica od dotičnog glumca zato jer je završila školu bez duga??? Lagano PŠK

- kritičarka zato što vedri i oblači kako joj prdne. Opet, neke digne, druge spusti, kuhar selektivno bira što ga smeta

- izdavač u pratnji kritičarke; za njega se ne sjećam zašto ga odabrao, ali za takvog beskičmenjaka ću zažmiriti na jedno oko na rupe u zapletu

- kuharov najveći ljubitelj zato što je ... otkrivao tajne? Ili zato što je znao što će se dogoditi i svejedno je došao? Nisam to baš dobro shvatio/zapamtio

- za ljubiteljevu originalnu pratnju možemo zaključiti da on nije htio da strada, ali je kuhar svakako očekivao da ona dođe. Njegovi motivi naspram nje su mi nepoznati

- najstariji par zato što su bili puno puta kod kuhara i pojma nemaju što su i kada jeli??? To se u biti odnosni na njega, a ona je u biti u loncu samo zato što je došla s njime.

U prenesenom značenju, kuhar ubija zato jer su ljudi dekadentni, ovakvi, onakvi. To mi slabo ima smisla i film ni približno ne gradi radnju dovoljno da bi ovako nešto bilo značajno.

U preneseneom prenesenom značenju kuhar ubija te ljude zato jer mu dopuštaju, jer su pasivni. Zato onoj profesionalki daje priliku da se izbori za svoj život, što ona i iskoristi, dok su ostali imali namjeru samo čekati i ne riskirati.




Sve u svemu, premalo i nepovezano. Čini mi se kao da su se više puta gubili kompas dok su pisali scenarij i snimali film.
-->
[QUOTE=mamutarka;3656713]e da se razumijemo, mene briga jel film loš ili dobar, jel smeće ili remek djelo, uopće se ne referiram na ''the menu'' nego na to da često netko napiše ''zaobiđite'', i onda netko to vidi i odustane of filma, a zapravo nema razloga za to, jer sam hrpu ''zaobiđite ga'' filmova pogledao i ima jako dobrih i srednjihf/QUOTE]

Ista opasnost prijeti od "mora se pogledati" pa onda potrošiš pola sata ili dva sata na gledanje filma kojeg inače ne biš gledao. Tako da bi ja kazao da tu nema nikakve štete nit posebnog rizika ukoliko netko nešto preskoči.

Ja osobno filtriram preporuke prema tome tko ih daje. Recimo, ne držim previše do preporuka ljudi koji guraju razne super junake I tu vjerojatno radim grešku ponekad, a što ćeš.

Što će tiče menija, meni osobno je film za ne preporučiti bilo kome jer je kuhar/masovni ubica u svom ludilu vrlo nekonzistentan.




Kako se film rasplitao očekivao sam neke tamnu poveznicu između žrtava, no kako je film odmicao dalje bilo je sve jasnije kako ne bude ništa od toga. Umjesto zanimljivog raspleta saznamo kako su se kuhar i njegova cijela ekipa kuhara odlučili na ritualno masovno ubojstvo zato što:

- tamo neka tri poslovnjaka su pronevjerila novac od neke treće osobe. Ajde da su pokrali crveni križ (ako bi došli na red prije trutine ) ovako je to meni ispalo jadno

- glumac čiji film je kuhar gledao na rijedak slobodan dan i isti mu se nije svidio??? Ma nemoj me, pa takav lik bi najrađe poubijao cijeli internet. Na ovoj temi bi bio masakr

- asistentica od dotičnog glumca zato jer je završila školu bez duga??? Lagano PŠK

- kritičarka zato što vedri i oblači kako joj prdne. Opet, neke digne, druge spusti, kuhar selektivno bira što ga smeta

- izdavač u pratnji kritičarke; za njega se ne sjećam zašto ga odabrao, ali za takvog beskičmenjaka ću zažmiriti na jedno oko na rupe u zapletu

- kuharov najveći ljubitelj zato što je ... otkrivao tajne? Ili zato što je znao što će se dogoditi i svejedno je došao? Nisam to baš dobro shvatio/zapamtio

- za ljubiteljevu originalnu pratnju možemo zaključiti da on nije htio da strada, ali je kuhar svakako očekivao da ona dođe. Njegovi motivi naspram nje su mi nepoznati

- najstariji par zato što su bili puno puta kod kuhara i pojma nemaju što su i kada jeli??? To se u biti odnosni na njega, a ona je u biti u loncu samo zato što je došla s njime.

U prenesenom značenju, kuhar ubija zato jer su ljudi dekadentni, ovakvi, onakvi. To mi slabo ima smisla i film ni približno ne gradi radnju dovoljno da bi ovako nešto bilo značajno.

U preneseneom prenesenom značenju kuhar ubija te ljude zato jer mu dopuštaju, jer su pasivni. Zato onoj profesionalki daje priliku da se izbori za svoj život, što ona i iskoristi, dok su ostali imali namjeru samo čekati i ne riskirati.




Sve u svemu, premalo i nepovezano. Čini mi se kao da su se više puta gubili kompas dok su pisali scenarij i snimali film.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 03.02.2023. u 23:49.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:56   #28514
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ista opasnost prijeti od "mora se pogledati"
apsolutno, oboje je isključivo, ali kao što si napisao, svatko je do sada već razvio filter u glavi pa kad preleti preporuke, zna koje će uzet u obzir
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 20:27   #28515
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
p.s. letio Air Serbiom i u njihovim avionima nema previse izbora pa sam ponovio radnju sa GUCA (2006) i Ivkova Slava (2005)
koji su to filmovi, jaoo..
iako mi Ivkova Slava ima ono nesto da je mogu pogledati valjda 100puta
Nisam letio Air Serbiom al' sam pogledao Guca. Ima na youtube, cak ima i titlove. Woke flim na sprski nacin Nije nelos samo previse o trubama, umjesto da se fokusiraju na ono bitno. Ispada kao da je film o festivalu trubaca. Usi su mi trube probile

Probao sam i Ivkovu slavu. Unatoc impresivnoj glumackoj postavi, dogurao sam do pola, dosadnjikav mi je.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 22:50   #28516
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
As above, so below (2014)
https://www.imdb.com/title/tt2870612/

Eh, ovo je jedan malo zajebaniji filmić. Više je namijenjen ljubiteljima ezoterike, svrstati ovo pod horor je kriminal. Moram pogledati još par puta.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 23:34   #28517
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981



- tamo neka tri poslovnjaka su pronevjerila novac od neke treće osobe. Ajde da su pokrali crveni križ (ako bi došli na red prije trutine ) ovako je to meni ispalo jadno

- glumac čiji film je kuhar gledao na rijedak slobodan dan i isti mu se nije svidio??? Ma nemoj me, pa takav lik bi najrađe poubijao cijeli internet. Na ovoj temi bi bio masakr

- asistentica od dotičnog glumca zato jer je završila školu bez duga??? Lagano PŠK

- kritičarka zato što vedri i oblači kako joj prdne. Opet, neke digne, druge spusti, kuhar selektivno bira što ga smeta

- izdavač u pratnji kritičarke; za njega se ne sjećam zašto ga odabrao, ali za takvog beskičmenjaka ću zažmiriti na jedno oko na rupe u zapletu

- kuharov najveći ljubitelj zato što je ... otkrivao tajne? Ili zato što je znao što će se dogoditi i svejedno je došao? Nisam to baš dobro shvatio/zapamtio

- za ljubiteljevu originalnu pratnju možemo zaključiti da on nije htio da strada, ali je kuhar svakako očekivao da ona dođe. Njegovi motivi naspram nje su mi nepoznati

- najstariji par zato što su bili puno puta kod kuhara i pojma nemaju što su i kada jeli??? To se u biti odnosni na njega, a ona je u biti u loncu samo zato što je došla s njime.

U prenesenom značenju, kuhar ubija zato jer su ljudi dekadentni, ovakvi, onakvi. To mi slabo ima smisla i film ni približno ne gradi radnju dovoljno da bi ovako nešto bilo značajno.

U preneseneom prenesenom značenju kuhar ubija te ljude zato jer mu dopuštaju, jer su pasivni. Zato onoj profesionalki daje priliku da se izbori za svoj život, što ona i iskoristi, dok su ostali imali namjeru samo čekati i ne riskirati.

Sve u svemu, premalo i nepovezano. Čini mi se kao da su se više puta gubili kompas dok su pisali scenarij i snimali film.


Pa nebi te ubilo da si stavio to sve u spoiler...
-->
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
e da se razumijemo, mene briga jel film loš ili dobar, jel smeće ili remek djelo, uopće se ne referiram na ''the menu'' nego na to da često netko napiše ''zaobiđite'', i onda netko to vidi i odustane of filma, a zapravo nema razloga za to, jer sam hrpu ''zaobiđite ga'' filmova pogledao i ima jako dobrih i srednjihf/QUOTE]

Ista opasnost prijeti od "mora se pogledati" pa onda potrošiš pola sata ili dva sata na gledanje filma kojeg inače ne biš gledao. Tako da bi ja kazao da tu nema nikakve štete nit posebnog rizika ukoliko netko nešto preskoči.

Ja osobno filtriram preporuke prema tome tko ih daje. Recimo, ne držim previše do preporuka ljudi koji guraju razne super junake I tu vjerojatno radim grešku ponekad, a što ćeš.

Što će tiče menija, meni osobno je film za ne preporučiti bilo kome jer je kuhar/masovni ubica u svom ludilu vrlo nekonzistentan. Kako se film rasplitao očekivao sam neke tamnu poveznicu između žrtava, no kako je film odmicao dalje bilo je sve jasnije kako ne bude ništa od toga. Umjesto zanimljivog raspleta saznamo kako su se kuhar i njegova cijela ekipa kuhara odlučili na ritualno masovno ubojstvo zato što:




- tamo neka tri poslovnjaka su pronevjerila novac od neke treće osobe. Ajde da su pokrali crveni križ (ako bi došli na red prije trutine ) ovako je to meni ispalo jadno

- glumac čiji film je kuhar gledao na rijedak slobodan dan i isti mu se nije svidio??? Ma nemoj me, pa takav lik bi najrađe poubijao cijeli internet. Na ovoj temi bi bio masakr

- asistentica od dotičnog glumca zato jer je završila školu bez duga??? Lagano PŠK

- kritičarka zato što vedri i oblači kako joj prdne. Opet, neke digne, druge spusti, kuhar selektivno bira što ga smeta

- izdavač u pratnji kritičarke; za njega se ne sjećam zašto ga odabrao, ali za takvog beskičmenjaka ću zažmiriti na jedno oko na rupe u zapletu

- kuharov najveći ljubitelj zato što je ... otkrivao tajne? Ili zato što je znao što će se dogoditi i svejedno je došao? Nisam to baš dobro shvatio/zapamtio

- za ljubiteljevu originalnu pratnju možemo zaključiti da on nije htio da strada, ali je kuhar svakako očekivao da ona dođe. Njegovi motivi naspram nje su mi nepoznati

- najstariji par zato što su bili puno puta kod kuhara i pojma nemaju što su i kada jeli??? To se u biti odnosni na njega, a ona je u biti u loncu samo zato što je došla s njime.

U prenesenom značenju, kuhar ubija zato jer su ljudi dekadentni, ovakvi, onakvi. To mi slabo ima smisla i film ni približno ne gradi radnju dovoljno da bi ovako nešto bilo značajno.

U preneseneom prenesenom značenju kuhar ubija te ljude zato jer mu dopuštaju, jer su pasivni. Zato onoj profesionalki daje priliku da se izbori za svoj život, što ona i iskoristi, dok su ostali imali namjeru samo čekati i ne riskirati.

Sve u svemu, premalo i nepovezano. Čini mi se kao da su se više puta gubili kompas dok su pisali scenarij i snimali film.


Pa nebi te ubilo da si stavio to sve u spoiler...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 04.02.2023. u 13:23.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 23:41   #28518
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
au al si ga kvoto, neznam kak si to uspio ali siguran sam da je mkey taj kojeg citiraš
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 23:50   #28519
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Evo fanatiče, popravio. Škužajte, stvarno nisam mislio da je ikome bitno
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 00:39   #28520
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ne znam, meni The Menu nije loš ako ga se ne gleda u doslovnom značenju. Karikatura i kritika društva, nekako mi je dobro sjeo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 01:42   #28521
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Evo fanatiče, popravio. Škužajte, stvarno nisam mislio da je ikome bitno
Ti si stavio u spoiler al' zato je sve i dalje vidljivo u njegovom quote
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 13:22   #28522
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Nemam pojma kak mi je uspio onaj quote, nisam niš kemijao.
Popravio.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Evo fanatiče, popravio. Škužajte, stvarno nisam mislio da je ikome bitno
Ma nemam namjeru gledat dotični film, no za bilo koji film, kako god dobar/loš bio, dijelove radnje bi trebalo stavljat u spoiler.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 14:44   #28523
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Istina, bolje ne spoilat nekome dojam filma. Iako, i to je dvosjekli mač. Ja sam očito očekivao previše kada je krenulo, pa se svo moje ufanje rasulo kao prevrnuti vagon pun šljunka

Šta se mene tiče, casting je dobar, kuhara ja ovaj dobro odglumio, scenografija je dobro odrađena i tema je pogođena, ali egzekucija je bila kao neslan, djelomično zagoren a djelomično sirov obrok.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 16:16   #28524
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Wakanda Forever...3/10
I odmah nakon toga Underwater 7/10
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 17:28   #28525
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ocjenjivati Wakakanda Forever nema smisla.

MCU fanatici kao ja će pogledati film bez ikakvog problema, a ako netko zeli shvatiti o čemu se radi u filmu neka krenu sa filmom Iron Man iz 2008.

Kao da netko krene gledati drugi dio finala Harry Pottera bez da je pogledao prethodne filmove...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 17:39   #28526
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Baš neki dan gledao Wakandu i baš je dosadan, predug i predvidljiv film. Fan sam Marvela, ali sve gore i gore snimaju.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2023., 20:31   #28527
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Kljucno je pitanje da li je diversity enough? I ako nije, zasto nije?

Vec dugo ni ne pokusavam gledati Marvelove filmove. Probao sam zadnjeg Thora i ugasio nakon one sprdacine od uvoda.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 22:07   #28528
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Dakle, kako me mozak laže, pa to nije istina. Pogledao sam opet Drive (2011) https://www.imdb.com/title/tt0780504/

Da me netko prije dva sata pitao o tom filmu rekao bih mu da je bilo puno vožnje, jako malo radnje inače, minimalno dijaloga i da je stalno rokala u pozadini glazbena tema filma.

I ništa od toga nije točno OK je film za pogledati, ali kako sam ja to tako krivo sve zapamtio, to mi nije jasno. U biti film ima dvije scene vožnje, što je za uradak koji se zove "Drive" čak i podbačaj. A "tema" bude jednom tijekom filma i opet na kraju. Šok i vjeverica.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 03:12   #28529
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Veliš Drive a malo vožnje,
sjećam se da je za film Nestali u 60 sekundi, koji je u razdoblju do F&F (i oko 2001,2,3) bio agresivno reklamiran i prikazivan posvuda na dvd playerima i "kućnim kinima", ciljajući na ljubitelje automobila i brzine,
jedna od nemalih kritika bila da svega iirc jedan ili dva auta su razbijena u natjeravanjima u radnji, što je dakako u nesrazmjeru očekivanja od takvog filma.

A Drive sam gledao još kad je hypasto izašao u kinu, nije mi bio loš no nisam dobio želju za ponovnim gledanjem, možda bi trebao, jer se radnje i likova uopće ne sjećam, osim da je ona sisata Christina Hendricks i Bryan Cranston.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 13:22   #28530
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Nedavno bio u ZG CineStaru obiteljski, gledali Avatara 2 i uvijek ista misli vrtim glede zvuka.
Zvuk mi je katastrofa, vrlo loše balansirano, basovi ne postoje, pozadinski kanali, također, nema ih. Iako sjedim u sredini dvorane, osjetim ih do centra i to je to.
Bitno za zvuk nafrlje do jaja 🤢😕
Do nedavno sam pohodio uglavnom brodsku dvoranu pa sam smatrao da je samo kod nas taj problem, al u međuvremenu se zalomio se i ZG i Osijek ... I svagdje ista priča.

To može biti dobro nekome tko sluša filmove na mobitelu ili tv-u.
Međutim, kad sjašiš sa punokrvnog HT-a ... ovo je čisti horror za uši.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na