Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2023., 19:28   #1
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Uvoz iz Srbije u Hrvatsku

Nadam se da su neki ovo prosli pa da mi može dat pokoji savjet.

Uzeo bih od jednog djeda u Srbiji stroj koji je 60god star, radi se o cisto mehanickom uredaju, nema elektricnog motora (radi se o stroju za tisak) u Srbiji bi rekli "stara gvoždurija". Realna cijena je oko 300E dogovorili smo se da cemo odraditi kupoprodajni ugovor kako nebi bilo problema na granici, preko kolege sam dobio špeditera koji mi kaže da moram imati izvoznicu iz Srbije ali zvao sam na granicu u Srbiji i kažu da ne treba. Više neznam tko je lud, nemam vise puno vremena prije polaska pa da nevisim pola dana na granici a fali ti jedan papir.

Dali trebam ili netrebam izvoznicu? Dali to mogu odraditi na bilo kojem granicnom prijelazu "izvoznicu" ako i kazu da trebam imati. Špediter mi kaže da nakon sto prodem granicu jos trebam i T1 obrazac kojim mi dopustaju prijelaz granice s tim da moram donijeti sve to špediteru i rijesiti s njim papire. U tom trenutku ce on pripremite sve za placanje kako svoje usluge tako i prema državi. Zakona sam se načitao da bi mogao raditi na carini i vec mi ga je muka.

Pa je moje glavno pitanje, nekomercijalna narav = stroj koji je star 60god, dali to moze tako proc?

5 ljudi zovem i 5 drugacijih informacija dobijem. Ako netko ima iskustva pa da prokomentira iz prve ruke.


Ovo je informacija direktno s web stranice
Code:
Vrijednosni limiti za unos robe nekomercijalne naravi u osobnoj prtljazi putnika
Oslobođenje od plaćanja carine, PDV-a i trošarine odnosi se na uvoz robe čija ukupna vrijednost ne premašuje: 

430,00 EUR/3.200,00 kuna za putnike u pomorskom i zračnom prometu,
300,00 EUR/2.200,00 kuna po putniku za ostale vrste prijevoza,
150,00 EUR/1.100,00 kuna za putnike mlađe od 15 godina, neovisno o prijevoznom sredstvu kojim putuju.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 19:28   #2
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nekad davno kad smo dovozili dijelove za aute izvana, je bio dovoljan račun, kupoprodajni ugovor
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2023., 00:35   #3
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Nadam se da su neki ovo prosli pa da mi može dat pokoji savjet.



Uzeo bih od jednog djeda u Srbiji stroj koji je 60god star, radi se o cisto mehanickom uredaju, nema elektricnog motora (radi se o stroju za tisak) u Srbiji bi rekli "stara gvoždurija". Realna cijena je oko 300E dogovorili smo se da cemo odraditi kupoprodajni ugovor kako nebi bilo problema na granici, preko kolege sam dobio špeditera koji mi kaže da moram imati izvoznicu iz Srbije ali zvao sam na granicu u Srbiji i kažu da ne treba. Više neznam tko je lud, nemam vise puno vremena prije polaska pa da nevisim pola dana na granici a fali ti jedan papir.



Dali trebam ili netrebam izvoznicu? Dali to mogu odraditi na bilo kojem granicnom prijelazu "izvoznicu" ako i kazu da trebam imati. Špediter mi kaže da nakon sto prodem granicu jos trebam i T1 obrazac kojim mi dopustaju prijelaz granice s tim da moram donijeti sve to špediteru i rijesiti s njim papire. U tom trenutku ce on pripremite sve za placanje kako svoje usluge tako i prema državi. Zakona sam se načitao da bi mogao raditi na carini i vec mi ga je muka.



Pa je moje glavno pitanje, nekomercijalna narav = stroj koji je star 60god, dali to moze tako proc?



5 ljudi zovem i 5 drugacijih informacija dobijem. Ako netko ima iskustva pa da prokomentira iz prve ruke.





Ovo je informacija direktno s web stranice

Code:
Vrijednosni limiti za unos robe nekomercijalne naravi u osobnoj prtljazi putnika

Oslobođenje od plaćanja carine, PDV-a i trošarine odnosi se na uvoz robe čija ukupna vrijednost ne premašuje: 



430,00 EUR/3.200,00 kuna za putnike u pomorskom i zračnom prometu,

300,00 EUR/2.200,00 kuna po putniku za ostale vrste prijevoza,

150,00 EUR/1.100,00 kuna za putnike mlađe od 15 godina, neovisno o prijevoznom sredstvu kojim putuju.
U uvoziš iz Srbije? Prvo sto mi pada na pamet je GP Bajakovo. Zovi carinu na Bajakovu i pitaj ili jos bolje ako znaš nekoga tko radi tamo na carini ....
https://www.tariffnumber.com/offices/HR070300
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 06:21   #4
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Bolje da nazove carinu na GP Ilok, Batina ili Erdut jer tamo bar neće toliko dugo čekati kao na vrlo prometnom Bajakovu. Ja bih odabrao Batinu, najmanja je gužva i kad sve obavi, putem do Osijeka se počasti u Vardarcu perkeltom od smuđa ili šaranom na rašljama..
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 10:38   #5
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Bolje da nazove carinu na GP Ilok, Batina ili Erdut jer tamo bar neće toliko dugo čekati kao na vrlo prometnom Bajakovu. Ja bih odabrao Batinu, najmanja je gužva i kad sve obavi, putem do Osijeka se počasti u Vardarcu perkeltom od smuđa ili šaranom na rašljama..
Isao na Bajakovo bio sam prvi auto prema Srbiji, kad sam se vracao bio sam 5 auto u redu i to u 16h popodne. Tako da na granici vidio guzve nisam.

Sto se tice prijelaza pokazao covjeku ugovor i stroj i on me pustio dalje. Na ugovoru pise 300E.
Bezbolnije nije moglo biti

__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 17:35   #6
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Isao na Bajakovo bio sam prvi auto prema Srbiji, kad sam se vracao bio sam 5 auto u redu i to u 16h popodne. Tako da na granici vidio guzve nisam.

Sto se tice prijelaza pokazao covjeku ugovor i stroj i on me pustio dalje. Na ugovoru pise 300E.
Bezbolnije nije moglo biti

Pisalo se nedugo o nekim gužvama na Bajakovu nakon našeg ulaska u Šengen no očito da je sad sve ok
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na