Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.12.2022., 17:46   #31
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa ne kužim di je problem. Internet je 169 kn/mj - 30kn za mozaik ako imaš 4 ili više aktivnih povezanih usluga.
nickross je offline  
Staro 11.12.2022., 17:50   #32
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Oprosti, ali ovdje je A1 u pravu.

U ugovoru ti jasno piše da imaš 209kn Turbo internet (1000Mbps) i 10kn popusta na internet.

Ti si nakon 6mj (malo škrto ali dobro) odlučio smanjiti svoj paket, izgubio si popust koji ti se primjenjivao na tel i tv a ostao ti je onaj od interneta.
Smanjio si si brzinu interneta, ali i dalje prema ugovoru dobivaš -10kn na internet.

Ovdje je A1 u pravu, ono što si potpisao u ugovoru (tj sklopio u ugovoru dobivaš)

Ti preko Mozaik popusta (Mozaik je grupiranje usluga 2 različita OIB-a), te taj popust ne spada u ugovor, jer jedna od osoba u tom Mozaiku može izaći iz njega ili smanjiti paket pa se i sam popust smanjuje.

Cijelo vrijeme si putem Moj A1 aplikacije mogao vidjeti stanje, koliki popust imaš za što.

Također, ako poznaješ nekog ili imaš više tarifa, mogao si dobiti popust od -30kn mjesečno na Mozaik (grupiranje usluga) ako si povezan s nekim rođakom ili prijateljem koji ima recimo na svom OIB-u 1 fix i 2 mobilne usluge te bi i sada imao -30kn popusta na Mozaik.

Ovdje je A1 ispoštovao ugovor, sve što ti je u ugovoru sada imaš, slobodno se žali HAKOM-u ali 99% će ti i oni presuditi ovako.


Agent na telefonu čak nije ni nužno lagao jer opet, da imaš Mozaik popust -30kn ti ovisi s kime si povezan.


Kada sam ja sklapao ugovor prije par dana, 224kn meni piše u ugovoru na Trio s Turbo internetom, a agent mi je rekao na telefon -20kn za Mozaik (što nigdje ne piše u ugovoru) i što se podrazumijeva ako moja rođakinja koja ima fix+mobilne usluge ode ća ili si smanji da ja to gubim.
__________________
.
Ag008 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2022., 18:47   #33
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ok, prihvaćam da u ugovoru piše to što piše i da sam trebao pametnije. Prvo trebao sam snimati razgovore, no tada nisam imao tu mogućnost. Agent je rekao da će internet biti 139kn nakon 6mj. u više navrata bez obzira što ja uključivao i isključivao. Po ugovoru sam siguran da su oni u pravu, no ja govorim cijelo vrijeme o obmani što bi se lako dokazalo da imam snimke. Iz nekog razloga oni više te snimke nemaju
Naravno da ću se žaliti i ići dalje s ovim, no bez obzira na ishod, drugi put ću pametnije. 30kn više-manje mi ne igra uloga, ovo je stvar principa i njihove reklame. Cijelo vrijeme po cijelom susjedstvu su reklamirali 139kn za 200/100, a sad ispada da je to nemoguće bez spajanja više računa, što nitko nije naveo nigdje osim u ugovoru.
No, obajsni mi samo ovu rečenicu iz njihove ponude koju su mi poslali:
Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.
Uz koji Mozaik bi internet bio 139kn?
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 19:05   #34
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Internet ti je 179kn (200Mbps) -10kn radi ugovora=169kn
Uvjete Mozaika možeš vidjeti na A1 stranici
Uz Mozaik bi ti bila -30kn tj 139kn.
Čak ti piše i u ugovoru.

Ti si kriv što nisi našao nekog frenda koji ima 2 ili 3 usluge da uđete u Mozaik i imate -30kn.
Čak da si našao bilo kog susjeda koji ima samo 1 uslugu imao bi-10kn

Nitko te nije obmanuo niti prevario i ovaj put ti je A1 u pravu.
Čitaj ugovor drugi put

EDIT:
Čak ti je i crvenim slovima u ugovoru napisano:



I meni je agentica u razgovoru napomenula da će mi biti 224kn a uz Mozaik 204kn (ja sam u grupi s 3 aktivne usluge s prijateljicom, ja i ona radi toga dobivamo -20kn)

Da slučajno znam nekog tko ima više, imali bi -30kn.
To se za vrijeme ugovora može promijeniti, jer moja prijateljica može smanjiti broj usluga i samim time to se ne može jasno definirati.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 11.12.2022. u 19:11.
Ag008 je offline  
Staro 11.12.2022., 19:10   #35
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Tu si u krivu jer jesu me obmanuli. Uvjeravali su me da će internet biti 139kn, 100% u više navrata s mozaikom koju je agent dodijelio. Nitko u nijednom trenutku nije spomenuo druge korisnike, nitko.
No, u pravu si, idući put ne samo da ću detaljno pročitati ugovor, već ću snimati razgovore.
Sada idem pisati prigovor HAKOM-u.
Hvala svima na odgovorima.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 19:39   #36
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,059
Da imaš snimku razgovora gdje ti agent IZRIČITO tvrdi da ćeš i bez Mozaika imati tih famoznih 139 imao bi temelja za prigovor.
Ovako gubiš vrijeme, sve su ti lijepo objasnili i A1 i Cartman.
Ne tvrdim da te agent nije obmanuo, nebi me začudilo da ti je rekao što si želio čuti jerbo mu je posao da sklopi što više ugovora.
Ja sam na A1 optici već godinu dana i iskustvo s njima je fer i transparentno u mom slučaju.
kopija je offline  
Staro 13.12.2022., 15:38   #37
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Evo da obavijestim one koje zanima, A1 je uvažio moj prigovor, bio sam u pravu i ubuduće ću plaćati onu cijenu koju sam dogovorio. Poslali su mail, tako da imam dokaz.
Situacija riješena
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 14.12.2022., 03:36   #38
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,059
Pazi, ako nastaviš tako budu te iz udruge za zaštitu potrošača postavili za počasnog člana
kopija je offline  
Staro 14.12.2022., 08:27   #39
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Evo da obavijestim one koje zanima, A1 je uvažio moj prigovor, bio sam u pravu i ubuduće ću plaćati onu cijenu koju sam dogovorio. Poslali su mail, tako da imam dokaz.
Situacija riješena
Drago mi je da si uspio.
Uzmi u obzir da je A1 vjerojatno najkorektniji kod nas kad se radi o ovakvim odobrenjima.
Agent ti je u biti dao nepotpun, iako točan podatak, da je internet u mozaiku 139kn. Je, ali uz napomenu da moraš u mozaiku imati X usluga da bi bila ta cijena. To je presudilo, mada su i mogli zauzeti stav "tko te šljivi, što nisi čitao ugovor, uvjete, cjenike i ostalo".
za A1 službu za prigovore
SPLiFF je offline  
Staro 14.12.2022., 09:37   #40
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Evo da obavijestim one koje zanima, A1 je uvažio moj prigovor, bio sam u pravu i ubuduće ću plaćati onu cijenu koju sam dogovorio. Poslali su mail, tako da imam dokaz.
Situacija riješena
Svaka čast, čestitam, drago mi je da si uspio. Uopce nema govora o tome da li je agent kriv ili ne. Ovo sto je rekao Spliff. Nepotpuna i zapravo netocna informacija jer tko kaze da ti imas ljude/usluge koje mozes staviti u mozaik.
Pa prema tome Ag008 priča gluposti i soli pamet kao i inače i takve uopce ne slušaj nego ih počasti sa stavljanjem na ignore listu. Da ima više ljudi koji se bore za svoja prava bilo bi nam svima bolje.
Master_Hrc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2022., 09:55   #41
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Drago mi je da je ovo rjeseno na zadovoljstvo korisnika.

Osobno sam imao samo ugodna iskustva sa A1 kada sam davao prigovore, ukljucujuci i kad mi je dosao ogroman racun, jer mi je njihov agent dao krivi info, sve se rjesilo, uz puno manje muke nego ovdje.

Bio sam i na Tele2, sad sam na Tmobile, ali se vracam na A1 za 6 mjeseci, jer ovaj Tmobile i njihova nesposobnost i nekvaliteta njihovih internih alata je smijesna... od A1 nar kad tad dobijes neki kvalitetan odgovor i rjesenje problema, u Tmobileu ti samo kazu "ne moze se tu nista, tako vam je kod nas" i niti ne eskaliraju prema gore jer kazu nema smisla, to se jednostavno kod nas ne moze.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline  
Staro 14.12.2022., 11:29   #42
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
HTova kvaliteta korisnicke podrske se toliko srozala da je to zapanjujuce i zastrasujuce, znaci doslovno imaju stav "Boli me K**** za tebe i za korisnika" .
Telemach uopce nisam uspio doci do sluzbe za korinsike od robota pa se prebacio na A1. Za sada A1, nije dobra podrska, daleko od toga što je bilo prije 5+ godina, ali opet bolja od HT-a i Telemacha.


Razlog tome je vrlo jednostavan, korporativna politika "smanji torskove" troskovi se smanjuju zaposljavanjem studenata, i vjerojatno se cili support team sastoji od studenata, ima bit da su im i voditelji timova studneti, oni koji imaju bar 4 tjedna radnog iskustva .

A s obzurom na mono/duo/trio-pol, sve ih zaboli neka stvar.
OuttaControl je offline  
Staro 14.12.2022., 11:45   #43
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
A što nije kod svih ISPova tako?
Još prije 8g sam se 6mj. natezao s A1 korisničkom i tehničkom dok nisu otklonili kvar
c-shadow je offline  
Staro 14.12.2022., 11:53   #44
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ali kvaliteta HT mreže u odnosu na A1 je miljama daleko. Brzine su na 4G i 5G na HT-u višestruko veće nego na A1. Meni je često 4G na A1 brži nago 5G, rijetko kada pređe 100Mbps.. Na HT-u mi je 4G redovito bio 200+, 5G 400+ skoro uvijek i svuda, a išlo je i na 1Gbps. A1 je tu nevjerojatno loš.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 14.12.2022., 15:01   #45
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ali kvaliteta HT mreže u odnosu na A1 je miljama daleko. Brzine su na 4G i 5G na HT-u višestruko veće nego na A1. Meni je često 4G na A1 brži nago 5G, rijetko kada pređe 100Mbps.. Na HT-u mi je 4G redovito bio 200+, 5G 400+ skoro uvijek i svuda, a išlo je i na 1Gbps. A1 je tu nevjerojatno loš.
Kvaliteta mreže ovisi mjestu lokacije i zagušenosti.
Ja mogu potvrditi da HT kriminalno lošiji neovisno na lokaciji u popodnenim satima pada brzina na 2 mbps. Pričam o cijelom Zagrebu.

Uostalom, lokacija Maximir - iphone 11 pro A1 4G ide bez problema 338. Prebacim eSim na S21U 5G ide 700+. HT sa 4G jedva 180 , 5G konačno 240 - na razini 4G. Da li uredu da spominjem da HT nevjerojatno preloš?

Da ne spominjem njihov support koju mene zovu svaki put da pređem na pretplatu manjih paketa za višu cijenu?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 14.12.2022., 18:19   #46
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Svaka čast, čestitam, drago mi je da si uspio. Uopce nema govora o tome da li je agent kriv ili ne. Ovo sto je rekao Spliff. Nepotpuna i zapravo netocna informacija jer tko kaze da ti imas ljude/usluge koje mozes staviti u mozaik.
Pa prema tome Ag008 priča gluposti i soli pamet kao i inače i takve uopce ne slušaj nego ih počasti sa stavljanjem na ignore listu. Da ima više ljudi koji se bore za svoja prava bilo bi nam svima bolje.
Hvala puno na podršci
Imao sam tri problema s A1 i svi su riješeni. Prvo, situacija oko instalacija, koja je riješena na moje inzistiranje. Došao majstor koji bi postavljao žice kako njemu odgovara, u prostoru u kojem ja živim, poslao sam ga van. Nakon njega su poslali čovjeka koji zna što radi i napravio je kako sam želio. Došao je s malim kanalicama i odradio odličan posao. Kanalice su jedva vidljive. One njihove od 1,5 cm neka stavljaju nekom drugom. Uglavnom, ovdje na forumu su mi isto tvrdili da sam u krivu i što očekujem, kako uopće mogu očekivati da oni meni naprave instalaciju kako meni odgovara, pa eto, za sve one koje zanima, napravili su. Nije mi jasna logika tih ljudi. Moja logika da je to uzajamni odnos, ja tebi platim, ti meni napraviš posao s kojim ću ja biti zadovoljan. Taj neki menetalitet po kojem firme rade nama uslugu što nam naplaćuju svoje usluge mi je sulud.
Drugo, jedno obećanje od agenta koje je zanijekao da je dao pa se ipak ustanovilo da je dao i treće ovo sad.
Da muljaju, to je očito. Kakvi su drugi ne znam. Prije A1 sam bio na Optimi i bio sam zadovoljan, nisam imao nekih problema, pogotovo ne ovakve prirode.
No naposljetku treba se zaštiti, snimati sve razgovore s agentima i tražiti da se svaka ponuda dostavi pismenim putem. Da nisam imao ponudu, glatko bi me odbili.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 14.12.2022., 20:09   #47
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Daj stavi sliku kanalica da znamo što tražiti
Lika091 je offline  
Staro 14.12.2022., 22:08   #48
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Kvaliteta mreže ovisi mjestu lokacije i zagušenosti.
Ja mogu potvrditi da HT kriminalno lošiji neovisno na lokaciji u popodnenim satima pada brzina na 2 mbps. Pričam o cijelom Zagrebu.

Uostalom, lokacija Maximir - iphone 11 pro A1 4G ide bez problema 338. Prebacim eSim na S21U 5G ide 700+. HT sa 4G jedva 180 , 5G konačno 240 - na razini 4G. Da li uredu da spominjem da HT nevjerojatno preloš?

Da ne spominjem njihov support koju mene zovu svaki put da pređem na pretplatu manjih paketa za višu cijenu?
Evo, u Osijeku je A1 katastrofa u odnosu na HT.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 14.12.2022., 22:11   #49
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Daj stavi sliku kanalica da znamo što tražiti

Tražiš kanalice od 7 do 10mm.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 15.12.2022., 10:42   #50
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Budući da je problem uspješno riješen i tema je otišla u off-topic, zatvaram ovo.
Za nastavak imate teme o svakom od ISP-ova, pa tamo nastavite raspravu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na