Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2023., 19:42   #151
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam uspio natući level 42 za 7h.

Krenuo od nule, warrior mi se nije sviđao prvi puta, sada sam level 42, imam 7h gameplaya. :
Tako brzo si natukao tolike levele?

Rune farming?

Ja sam prvih 7 sati samo jahao okolo, istraživao i skupljao iteme.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 21:03   #152
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, 10h, level 48.

Rune farming? Ne znam ni što je to. .
Mergit nisam ubijao do level 25. Uopće. Trčao uokolo, ubijao side bossove i čistio kampove. Levelao oružja na max koliko mogu za sada, digao strenght i dex na 22, i sad to ide lagano. Naravno, umirao dosta.

Sad sam počistio sigurno 20-tak bossova, krećem tek sada prema Godricku.

Naletio na Night's Cavlary, on mi je dao 42k runa, imao 10 kod sebe, nabio 10 levela samo tako.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 12.01.2023. u 08:48.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2023., 11:29   #153
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, 10h, level 48.

Rune farming? Ne znam ni što je to. .
Mergit nisam ubijao do level 25. Uopće. Trčao uokolo, ubijao side bossove i čistio kampove. Levelao oružja na max koliko mogu za sada, digao strenght i dex na 22, i sad to ide lagano. Naravno, umirao dosta.

Sad sam počistio sigurno 20-tak bossova, krećem tek sada prema Godricku.

Naletio na Night's Cavlary, on mi je dao 42k runa, imao 10 kod sebe, nabio 10 levela samo tako.
Taj sa 42K runa u Caelidu je jedan od najtežih Night's Cavlary (ima još samo 1 teži).
S obzirom da ideš strength/dexterity, ako već nisi, preporučam Bloodhound fang....dostupan je dosta rano, najbolje skalira baš sa strength i dexterity...a ima i odličan omjer brzine i attack ratinga. Također i vrhunski weapon skill: bloodhound finesse, te bleed effect koji još možeš pojačati sa bloodflame blade incantion. Jedno od rijetkih oružja koje imaju svoj weapon skill a da ih možeš dodatno customizirati sa magic i consumables.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 11:38   #154
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Misliš najlakši?

Pa umre sam od onih spora.

Doslovno 30 sekundi 42k runa, nisam oro ni kopo. Da ti budem iskren, samo sam protrčao kraj njega (kad sam vidio da mu je moj udarac napravio gotovo ništa), i trčim od njega, kad ono, poruka da je pao, onak wtf?

Bloodhound fang (boss je stvarno pis of kejk) koristim već dobrih 15 levela, samo njega (čak radi super na mountu, ubijam bosove s mounta ko od šale). Jedino mi nije jasno, zato na njega ne mogu staviti Ashes of War?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 12.01.2023. u 11:45.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 14:13   #155
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Misliš najlakši?

Pa umre sam od onih spora.

Doslovno 30 sekundi 42k runa, nisam oro ni kopo. Da ti budem iskren, samo sam protrčao kraj njega (kad sam vidio da mu je moj udarac napravio gotovo ništa), i trčim od njega, kad ono, poruka da je pao, onak wtf?

Bloodhound fang (boss je stvarno pis of kejk) koristim već dobrih 15 levela, samo njega (čak radi super na mountu, ubijam bosove s mounta ko od šale). Jedino mi nije jasno, zato na njega ne mogu staviti Ashes of War?
Ja došao s druge strane, preko mosta, pa nije bilo spora, poginuo prvih 10 puta.

Za bloodhound fang - to je skupina oružja koja ima unique skill i na njih ne ide ash of war - ta oružja se nadograđuju sa somber smithing stone i idu do levela 10 a fang je i tu iznimka jer na njega ide još magic, incation i consumables.

Oružja na koja idu ashes of war se nadograđuju sa običnim smithing stones i idu do levela 25 (njihov 25 level je usporediv sa levelom 10 kod ovih drugih oružja).

Kad stavljaš ash of war, da bi izvukao max trebaš pronaći što više wheetblades na koje ćeš postepeno nailaziti (https://eldenring.wiki.fextralife.com/Whetblades) i onda možeš kad stavljaš ash of war birati koji affinity hoćeš - obični standard damage ili split damage odnosno kombinaciju standard +magic/fire/lightning/cold/poison/blood/ocult/sacred itd.
Kad mijenjaš affiniti mijenja se i skaliranje oružja...npr. sa strength-dexteriti na strength-intelligence ili dexteriti/faith pa onda isto oružje može postali jače ili slabije (ovisno o statsima u koje ulažeš).

Za strength - dexterity gameplay odlično je i https://eldenring.wiki.fextralife.com/Great+Stars + ash of war wild strikes - za pokretljive i brze protivnike kasnije u igri koji ne dopuste 3-4 udarca u nizu ovo je bolje od fanga jer ima jači stagger potencijal pa ih onda sa jump shotom ošamutiš a onda dokrajčiš sa wild strikes. A još te i heala kod svakog udarca. Na njega ćeš naići malo kasnije a Altus Plateau regiji.

Kasnije ćeš naići na larval tear pomoću koje možeš tijekom igre totalno promijenity build pa sa npr strength dexterity otići na npr. faith/intelligence itd.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 12.01.2023. u 14:19.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 15:32   #156
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Hvala puno na ovome, puno si pomogao!

Jel čekanje da dođem s posla i upalim Elden Ring naznaka da sam se zagrijao za igru?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 20:54   #157
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Hvala puno na ovome, puno si pomogao!

Jel čekanje da dođem s posla i upalim Elden Ring naznaka da sam se zagrijao za igru?
Ma jok ...već vidim preorder za DLC i budući Elden Ring 2

Još par tipova:

1. Fang te može služiti do samog kraja bez problema ako ga nadogradiš na max (10). Ne znam jesi li otkrio, ja sam tek kasnije, kad koristiš njegov weapon skill (bloodhound finesse) ista tipka na gamepadu kad koristiš skill samo sa desne strane, ako je stisneš nakon tipke za skill, vraća te prema protivniku i zadaje još jedan neobranjivi udarac.

E sad, to ćeš moći prirodno (mislim na nadogradnju) tek dosta kasnije, ali postoje načini kako ga nadograditi ranije (Dragonbarrow odnosno dio Caelida u kojem si bio ima somber smithing stone 8 i 9 što je dosta rano u igri jer ih kasnije jako dugo nema nakon toga).

Završni 10. je zapravo ancient dragon somber smithing stone a njega možeš naći u Mohgwyn Palace - to je skoro end game područje ali postoji quest (White Mask Varre’s quest line) kojim jako brzo možeš dobit medaljon koji te tamo teleportira dok si još u early game, samo pažljivo, ja sam tamo izginuo puno puta bježeći od svih dok sam uspio doći i otvoriti kovčeg te uzeti taj zadnji stone.

2. Bloodhound fang (https://eldenring.wiki.fextralife.com/Bloodhound's+Fang) dobro skalira i sa strength i sa dexterity ali ipak bolje sa dexterity pa ćeš npr. ako 10 levela staviš na dexteriti imati bolji fang nego ako staviš 5 na strength i 5 na dexteriti. Znači bolje je ići na cca 60-70 dexterity i tek onda na strength ako ćeš dugo koristiti fang. Skaliranje oružja označava se slovima - ide S-A-B-C-D-E (S najbolje, E najgore).

3. Ako koristiš spirit ashes koji ti pomažu kao suborci - među 3 najbolja u igri je https://eldenring.wiki.fextralife.co...l+the+Headless. Možeš ga dobiti jako brzo, maltene u pećini na samom početku igre, samo, boss kojeg moraš proći uopće nije lagan (mislim da je Godrick lakši).
Ima puno healtha, štit, dugački spear kao oružje i još se može teleportirati i gađati iz daljine.
Spirit ashes se također nadograđuju i ista je razlika kao i kod oružja - imaš ghost glovewort (ovaj koji sam predložio koristi taj) i grave glovewort. Oni se nadograđuju na lokaciji Roundtable Hold.

4. Roundtable Hold https://eldenring.wiki.fextralife.com/Roundtable+Hold - to je kao neki centralni HUB u kojem možeš nadograđivat oružja, spirit ashes, mijenjat iteme koje dobiješ nakon glavnih bossova za oružja itd. On je odvojen od ostalog kopna i ima samo fast travel opcija za doći tamo.

5. Ashes of war - za strength-dexterity build (koji i sam koristim + ostalo na faith - trenutno 80 - 80 - 57) - najbolji su IMO:

a) ROYAL KNIGHT'S RESOLVE - https://eldenring.wiki.fextralife.co...'s+Resolve - pojačava prvi hit za 80% od snage oružja - odličan za GREATSWORD i GIANT CRUSHER - teška strength oružja

b) LION'S CLAW - jako dobar udarac koji protivnici ne mogu interruptati odnosno kad ga pokreneš gotovo je

c) BLOODHOUND STEP - dobio si ga nakon što se onaj otrovao onaj night cavalry sa 44K runes - odjednom nestaneš i pojaviš se protivniku iza leđa

d) WILD STRIKES - brzi udarci koje protivnik ne stigne blokirati - odličan za ono oružje Great Stars

5. Damage scaling - ima jako puno kombinacija no najbolje i najlakše za primjer gdje možeš sve dolje iskombinirati:

- ako ne koristiš štitove - uvijek koristi oružje two - handed - pojačava attack
- Raptor's Black Feathers - https://eldenring.wiki.fextralife.co...Black+Feathers - pojačava jump attack za 10%
- Claw Talisman - https://eldenring.wiki.fextralife.com/Claw+Talisman - pojačava jump attack za dodatnih 15%
- Ritual Sword Talisman - https://eldenring.wiki.fextralife.co...Sword+Talisman - pojačava attack za 10% kad je health na 100%
- ash of war - Royal Knights Resolve - https://eldenring.wiki.fextralife.co...'s+Resolve - pojačava 1. udarac za 80%
- golden vow - https://eldenring.wiki.fextralife.com/Golden+Vow+(Spell) - pojačava attack za 15% (traje 80 sekundi) - potreban faith na 25
- Flame, Grant Me Strength - https://eldenring.wiki.fextralife.co...nt+me+Strength - pojačava attack za 20% - (traje 30 sekundi) - potreban faith na 15
- Flask of Wondrous Physick - kombinacija:

1. Stonebarb Cracked Tear - https://eldenring.wiki.fextralife.co...b+Cracked+Tear - Make attacks more likely to break enemy stances

zajedno sa

2. Thorny Cracked Tear - https://eldenring.wiki.fextralife.co...y+Cracked+Tear - svaki uzastopni udarac pojačava za 9% pa 13% pa 20%

Ima ih još dosta ali ovo je više nego dovoljno...ovo sve zajedno iskombinirano nije za ordinary gameplay već za teže bosove i field bosove.

Ja sam sa ovim gore nabrojanim koristeći https://eldenring.wiki.fextralife.com/Greatsword sa 1.000 snage udarca došao na 3.980 .

A Bloodhound Fang mi sad ide na 2.700 ako koristim njegov weapon skill.

6. Gold scarab talisman - https://eldenring.wiki.fextralife.com/Golden+Scarab - daje 20% više runes za svaki kill

Ima još JAKO puno finih ugađanja (npr. 40K runes po minuti a nije glitch) pa ak te bude zanimalo, može i PM (sad mi za 1 level treba 650K runes ).

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 12.01.2023. u 22:48.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 09:41   #158
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Puno hvala na ovome, sve mi je to špansko selo još uvijek.

Moram dogurati dalje da skužim sve.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 10:05   #159
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Koristi li netko easy mode ?

Ako ću ovo ikad igrati obavezno ide easy mode
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 00:10   #160
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
skini trainer i rijesi sve probleme

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2023., 09:14   #161
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Koristi li netko easy mode ?

Ako ću ovo ikad igrati obavezno ide easy mode
Igra nema smisla s easy mode-om, onda nemoj ni igrat.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2023., 15:16   #162
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Koristi li netko easy mode ?

Ako ću ovo ikad igrati obavezno ide easy mode
git gud
nub je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2023., 22:44   #163
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Mogućnost da te odjednom snađe oneshot kill koji se pojavio niotkuda, makar bio 200+ level...i to ne na kraju igre nego na 75% igre...

Tibia mariner na "mountaintop of the giants"...koristi comet azure spell...i laku noć a ni ne skužiš što te snašlo
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 06:45   #164
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Htio sam popeglat soulsbourne igre da krenem s elden ring, ali sam odustao.
BB stao radi blood starved beast, nije toliko teško koliko mi je išlo na jetra trčati do nje nakon pete smrti.
Dark Souls blighttown...nemam živaca.
Demon souls ps5, drugi boss u tunelima, prvi susret imam ga na još jednom šutu i gotov je....nestane struje u ulici. Nakon toga 7-8 puta išao njemu, nisam stigao do njega jer sam pao s onih platformi.
Igre nisu teške, nego mehanike su takve da djeluju teške.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 13:39   #165
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ništa od toga, nisam 3 dana upalio, nemam volje, obrisao. Uložio ukupno oko 40h, dogurao do level 67, to je to od mene.

Mentalno se pripremam za Hogwarts Legacy, do onda ću malo chillati uz Netflix i to je to.

Stvarno sam se trudio da mi se svidi, dobra je igra, no nije to za mene, po ne znam koji puta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 14:51   #166
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Fućkaš industriju videoigara kad "teške" igre su samo nezgrapne, a ne teške, pogotovo kad se sjetim devedesetih, većina težine je dolazila od loših mehanika i save sustava, isto ko i souls igre.

Nemogu lagati da nisu privlačne, ER pogotovo ... ali "nobody got time for that", a s druge strane instaliramo i igramo stare igre, i gledamo stare filmove, jer novo je truba, rijetko što me toliko zainteresira da odigram do kraja (trenutno igram Stray, tj. odigrao sam 3 sata u komadu, i imam feeling da sam pri kraju, moram neku bateriju ukrasti iz tvornice), nakon toga idem ponovo Uncharted s kojim sam se upoznao tek u 2022.g.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 14:52   #167
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisi pri kraju, ali nisi ni daleko.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 15:41   #168
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Fućkaš industriju videoigara kad "teške" igre su samo nezgrapne, a ne teške, pogotovo kad se sjetim devedesetih, većina težine je dolazila od loših mehanika i save sustava, isto ko i souls igre.

Nemogu lagati da nisu privlačne, ER pogotovo ... ali "nobody got time for that", a s druge strane instaliramo i igramo stare igre, i gledamo stare filmove, jer novo je truba, rijetko što me toliko zainteresira da odigram do kraja (trenutno igram Stray, tj. odigrao sam 3 sata u komadu, i imam feeling da sam pri kraju, moram neku bateriju ukrasti iz tvornice), nakon toga idem ponovo Uncharted s kojim sam se upoznao tek u 2022.g.

Zato jer je danas sve užurbano, stare igre su većinom trajale po par sati i mogao si ih proći u tjedan dana ako ne i jednom danu. Danasnje open world igre traju puno vise. Meni osobno ne smeta, tlou 2 sam prelazio god dana. Odigras kako kad stignes po 1,2h 😁

Obje sam platinirao ne znam koliko je trajalo za Elden, stray sam prvi playthrough imao oko 7h, za platinu treba proci ispod 1h. Ragnarok sam isto igrao par tjedana na kraju obrisao jer me nervirala.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 19:27   #169
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Završio igru nakon 4 mjeseca, level 282.

Crucible Knight su mi bili među najtežim protivnicima, pa te napasti su gore od dosta jačih bosova.

Probao dosta raznih max buildova (melee, bleed-arcane, faith) i maxao valjda 10-ak oružja.

Uglavnom, prvi put se susreo sa FS igrama i stvarno je vrhunska igra sa toliko sadržaja i mogućnosti....jedva čekam DLC.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 19:48   #170
Has
Registered User
Moj komp
 
Has's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Austria
Postovi: 99
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Fućkaš industriju videoigara kad "teške" igre su samo nezgrapne, a ne teške, pogotovo kad se sjetim devedesetih, većina težine je dolazila od loših mehanika i save sustava, isto ko i souls igre.
Ovo.
Isto sam rekao davno. Podsjećaju me na igre iz 90ih omotane u novu grafiku.
Has je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2023., 21:21   #171
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
ja sam igrao na PC ali sa ps4 kontrolerom i sve mi je bilo odlično. Uopće ne znam kako bi soulsborne igru igrao na mišu i tipkovnici
Aedan je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 09:47   #172
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
Najavljena ekspanzija, Shadow of the Erdtree!!!

https://www.reddit.com/r/Eldenring/c...lk_a_new_path/
Aedan je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2023., 22:39   #173
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Bit će dobro ako izađe ove godine...nadam se da će bit Miquella story.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 08:54   #174
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Sve From softove igre su mi vrh i završio sam sve osim Demon Souls i Bloodborne jer sam na PC-u. Sada sam na Elden ringu i igra je, naravno, vrh, a način na koji su uvelike riješili probleme s open world dizajnom je impresivan. Ljudi razumiju točno koji su problemi.

Unatoč tome, bolji mi je linearniji dizajn Dark Souls / Sekiro igara jer vidim sada da niti From nije mogao izbjeći taj problem sa balansiranjem u potpunosti, budući da je istinski open world i problem balansiranja načelno nemoguće do kraja riješiti. Da dam konkretni primjer - moj prelazak ide tako da sam prvo se malo vrtio osnovno po Limgraveu i riješio neke kampove, pobrao i upgrejdao Uchigatanu i odmah na relativno niskom levelu (20ak) krenuo na Stormveil. Nakon što sam njega riješio, odmah sam išao na Raya Lucaria i nakon što sam nju riješio sam išao istraživati onaj otočić južno od Limgravea gdje je i castle Morne i sve ostalo - i cijelo to područje je sada toliko lako da bih zatvorenih očiju i sa primanjem 100 udaraca u svakoj borbi sve prošao. Takvih disbalansa u recimo DS ili Sekiru nema baš nigdje, a ovdje je relativno lako moguće doći do te situacije. Mogu tek misliti kako je s igračima kojima je ovo prva From igra, pa onda primarno besciljno zumaraju okolo po low-level područjima, farmaju i level-upaju. Oni mogu napraviti svojevrsnio override cijele igre.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 00:49   #175
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Eto ti kolega iznad, 282. level

Šalu na stranu, nikakav problem - snalaziš se kako znaš i umiješ, sve je legitimno.
Ono što je fascinantno u dizajnu Fromovih igara
je da možeš igrati doslovno na bilo koji način koji ti padne na pamet,
s apsolutno svim kombinacijama oružja i opreme i (ne)razvoja lika.

Nisam baš siguran da bih imao živaca/vremena ići na ludosti kao što su SL1 prohodi,
ali ću se jednom baciti na full solo (tj. bez bilo kakvih summona).
Idealna prilika za to kad izbace ER ekspanziju.


E, a nije li Bloodborne dostupan kroz PSNow aplikaciju?
Streaming, jbg, al bar nešto.
(nisam koristio pa nemam pojma jel uopće podržano kod nas)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 08:49   #176
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Slažem se da je lako zalutati, ali nekako te težina protivnika vodi. Ako naletiš na preteške protivnike, možeš probati nekim drugim putem. A i grace te usmjerava.

Meni se npr dogodilo da sam dosta rano otišao u caelid, vidio da su protivnici preteški pa sam mislio da je to nekakav endgame area. I dosta dalje sam došao u igri, skoro pred kraj, prije nego sam se vratio u caelid, a onda je sve bilo prelako za potaracat
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 12:01   #177
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Eto ti kolega iznad, 282. level

Šalu na stranu, nikakav problem - snalaziš se kako znaš i umiješ, sve je legitimno.
Ono što je fascinantno u dizajnu Fromovih igara
je da možeš igrati doslovno na bilo koji način koji ti padne na pamet,
s apsolutno svim kombinacijama oružja i opreme i (ne)razvoja lika.

Nisam baš siguran da bih imao živaca/vremena ići na ludosti kao što su SL1 prohodi,
ali ću se jednom baciti na full solo (tj. bez bilo kakvih summona).
Idealna prilika za to kad izbace ER ekspanziju.


E, a nije li Bloodborne dostupan kroz PSNow aplikaciju?
Streaming, jbg, al bar nešto.
(nisam koristio pa nemam pojma jel uopće podržano kod nas)
Slažem se s ovim - snalaziš se kako znaš i umiješ. Osobno ne brijem iz "čistunskih" razloga na neke no-summon prelaske i slično (iako nikada ni u kojoj From igri nisam koristio summone drugih igrača ili jačih NPCa). Ali u Eldenu čak i najjadniji Ashes summoni pretvaraju praktički bilo kojeg bossa na kojeg se nisi debelo prerano namjerio u piece of cake borbu. A kamoli summoni nekih jačih NPCa kao one ženske (ne sjećam se kako se zove) ili drugih igrača - to fakat neću dirati.

Ovo što kažeš - sve kombinacije, (ne)razvoji lika i sl. su legitimne, svakako, ali Elden je doista po meni puno lakši od bilo kojeg DS-a i pogotovo Sekira. I puno je lakše, bez nekog grinda pretvoriti većinu borbi u nešto poprilično lagano.

Ovo kad vidim lvl. 200 i slično, čini mi se da ima ekipe kojima je ovo prva From igra, a u glavi imaju Bethesdin pristup, pa onda Elden igraju kao Bethesda igru...i čini se da se definitivno Elden može "slomiti" na taj način.

PS Now i dostupnost Bloodbornea na PCu nisam istraživao. Jako bih volio odigrati tu igru. Ako i ima na PS Now, ne znam kako bi radilo na mojoj grafičkoj jer znam da emulacije novih konzola puno traže od HW-a.

EDIT: a ok, sad vidim da si napisao da je to streaming....ok, moglo bi se probati nešto.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Slažem se da je lako zalutati, ali nekako te težina protivnika vodi. Ako naletiš na preteške protivnike, možeš probati nekim drugim putem. A i grace te usmjerava.

Meni se npr dogodilo da sam dosta rano otišao u caelid, vidio da su protivnici preteški pa sam mislio da je to nekakav endgame area. I dosta dalje sam došao u igri, skoro pred kraj, prije nego sam se vratio u caelid, a onda je sve bilo prelako za potaracat
To da se može "zalutati" je meni odlična stvar....jebeno. Ali ono što mi nije dobro je naličje te priče, a to je ovaj slučaj kada dođeš u neki dio igre gdje si prejak, pa onda kao kroz maslac vrućim nožem siječeš. Ali nema rješenja za to ako se ide na open world. "Rješenje" je dinamični scaling, što Bethesda radi sa svojim igrama i što je po meni apsolutno najgori dizajn ikada, nešto što igru čini neigrivom. Treći pristup (kada je istinski open world u igri) ne vidim.

Zato i kažem da mi je unatoč ljepoti istraživanja u Eldenu ipak draži linearni DS/Sekiro pristup.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 20:20   #178
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ali u Eldenu čak i najjadniji Ashes summoni pretvaraju praktički bilo kojeg bossa na kojeg se nisi debelo prerano namjerio u piece of cake borbu.
Paa...meni se čini da summoni ne znaju dodge...npr Malenia se zbog tupavog AI mimic tear summona masovno healala kod svakog napada na summon i već bih u 2. fazi na početku ostao bez njega.

Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ovo kad vidim lvl. 200 i slično, čini mi se da ima ekipe kojima je ovo prva From igra, a u glavi imaju Bethesdin pristup, pa onda Elden igraju kao Bethesda igru...i čini se da se definitivno Elden može "slomiti" na taj način.
Da, meni je to prva From igra i tak sam je igrao i došao do 282. levela...ali opet, nisam imao visok health (na 40 dok dosta ekipe sa 150 levelom ima 60), bez štita i ikakvog jačeg armora i ikakvih smanjenja damage i ostalih itema.

I onda sam i sa tim visokim levelom kod endgame bosseva znao u 2 udarca a nekad i one shot poginut.

Znači nizak health bar ali sa max oružjem u svakoj ruci i onda veselje...

Sad mi se teško uopće vratit na bilo koju drugu igru i gledam počet NG+ (nakon Elden Ringa FPS-ove ne mogu ni pogledat).

I dodatna super stvar, na Elden Ringu sam napokon naučio igrat na gamepadu (igrao na xboxu) a prije sam sve igre sa xbox-a igrao na mišu i tipkovnici.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 20:38   #179
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Paa...meni se čini da summoni ne znaju dodge...npr Malenia se zbog tupavog AI mimic tear summona masovno healala kod svakog napada na summon i već bih u 2. fazi na početku ostao bez njega.



Da, meni je to prva From igra i tak sam je igrao i došao do 282. levela...ali opet, nisam imao visok health (na 40 dok dosta ekipe sa 150 levelom ima 60), bez štita i ikakvog jačeg armora i ikakvih smanjenja damage i ostalih itema.

I onda sam i sa tim visokim levelom kod endgame bosseva znao u 2 udarca a nekad i one shot poginut.

Znači nizak health bar ali sa max oružjem u svakoj ruci i onda veselje...

Sad mi se teško uopće vratit na bilo koju drugu igru i gledam počet NG+ (nakon Elden Ringa FPS-ove ne mogu ni pogledat).

I dodatna super stvar, na Elden Ringu sam napokon naučio igrat na gamepadu (igrao na xboxu) a prije sam sve igre sa xbox-a igrao na mišu i tipkovnici.
Nema veze što summoni ne znaju dodge-at. Dovoljno je tridesetak sekundi distrakcije da ti daju i da se nalupa bossa samo tako ako je čovjek imalo kompetentan u dotičnom bossu bez summona.

Što se tiče tvojeg prelaska - razumijem što govoriš. Inače, ako si tako zagrizao za Elden ring, a to ti je prva From igra, onda si u super poziciji - preporučujem Dark Souls 1 i 3 i Sekiro da nabaviš. Trebao bi uživati full, ako ti se sviđa ER gameplay (s time da u tim igrama nemaš ovog elementa open-world istraživanja, ali je apsolutno vrhunski level dizajn.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2023., 20:54   #180
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Trebao bi uživati full, ako ti se sviđa ER gameplay (s time da u tim igrama nemaš ovog elementa open-world istraživanja, ali je apsolutno vrhunski level dizajn.
DS1 je bogami prilicno otvoren..
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na