Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2017., 15:12   #91
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije to ništa slučajno. Kao što sam ranije spominjao nvidiji se nije svidjela ona spika "nvidia gpu kriplaju ryzen performanse" što je bilo napuhano van svih proporcija jer se uglavnom baziralo samo na jednom primjeru (tomb raider) koji se brže bolje patchirao da nema te nvidijine dx12 anomalije sa ryzenom. Naravno nije im se svidjelo zbog toga što su svjesni da će dobar dio konfiguracija imati ryzen, koji se mora upariti i sa nekakvom grafičkom.

Ako se ne varam i neki nvidijin youtube kanal je slagao nedavno build sa ryzenom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2017., 15:32   #92
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Kao što sam odavno rekao i nekoliko puta ponovio: to je multimilijunski posao. Ujutro se mrze, navečer su skupa u krevetu. Samo taubeki i panjevi na internetu to ne shvaćaju pa se kolju radi tih firmi.

nVidia je trenutno relativno na miru u GPU segmentu, pa lako prcka Intela sada. A ako AMD ovako stisne nVidiju uskoro kako su stisnuli Intela, nebi takve tvitove više čitali

Nadam se da će fanbojsi jednom skužiti (kao što bi Intelovi soldati trebali vidjeti već sada) da konkurenciju treba poštivati i željeti joj dobro jer se tako ono čiji si shill razvija i tjera te napred, a ne željeti AMDu smrt i onda imati 5 generacija i7 procesora 4/8 sa međugeneracijskim povećanjem performansi 2-3% dok su grijanje i cijene rasle 15-20% (karikiram) i izmišljale se tople vode u novim čipsetima koje koristi 2% usera. A sad će imati i7 koji je 50% jači u broju jezgri odjednom. I ne, neće zahvaliti AMDu na tome jer i dalje vjeruju da je to Intel napravio jer brine za svoje soldate

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2017., 01:01   #93
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
amd uklonio/sakrio informacije za investitore (2016. godina) sa global homepejđa i preselio ih na irsku stranicu...

Mislim da će ih uskoro vratiti iz izbjeglištva na homepage.

ah taj tekući dušik, javi kad kreće globalna onanija za preokret u japanskoj demografiji

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 12.08.2017. u 01:06.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 08:21   #94
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kao što sam odavno rekao i nekoliko puta ponovio: to je multimilijunski posao. Ujutro se mrze, navečer su skupa u krevetu. Samo taubeki i panjevi na internetu to ne shvaćaju pa se kolju radi tih firmi.

nVidia je trenutno relativno na miru u GPU segmentu, pa lako prcka Intela sada. A ako AMD ovako stisne nVidiju uskoro kako su stisnuli Intela, nebi takve tvitove više čitali

Nadam se da će fanbojsi jednom skužiti (kao što bi Intelovi soldati trebali vidjeti već sada) da konkurenciju treba poštivati i željeti joj dobro jer se tako ono čiji si shill razvija i tjera te napred, a ne željeti AMDu smrt i onda imati 5 generacija i7 procesora 4/8 sa međugeneracijskim povećanjem performansi 2-3% dok su grijanje i cijene rasle 15-20% (karikiram) i izmišljale se tople vode u novim čipsetima koje koristi 2% usera. A sad će imati i7 koji je 50% jači u broju jezgri odjednom. I ne, neće zahvaliti AMDu na tome jer i dalje vjeruju da je to Intel napravio jer brine za svoje soldate

@mob
A bas to, malo je cudno da su bas sada odlucili povecat broj jezgri i spustit cijene nekim procesorima...

Samo jos kad bi AMD napravio dobar biznis sa grafama kao u doba R 9XXX....uf, bilo bi to fantasticno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 11:50   #95
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali AMD je ovdje jedini koji se fajta u dva segmenta. nVidia piči samo grafe, a Intel samo procesore. A AMD i procesore i grafe. Teško je očekivati da istodobno može dominirati na oba kolosjeka. Treba tu puno resursa i para, više nego sad kaj se ima.

Dobro to sve i izgleda s obzirom kako je izgledalo prije točno godinu dana u ovo vrijeme na cpu marketu.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:08   #96
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AdoredTV je baš dobro istestirao ona dva threadripper moda - numa i uma (thurman). U principu bolji je ostavit onaj deafoultni, jer u gamingu perf. mogu biti najčešće samo minimalno niže tipa 71 vs 70 fps i sl. ali zato sa gaming (numa) modom se puno može izgubiti u productivity workloadu

Numa (gayming) mod u koristi mem. kontrolere samo jednog die-a (u biti za gaming threadripper jedan 1800X). U svom videu ima neke fora službene grafove od amd-a kao igre grupirane u one koje više vole jezgre, zatim takt-ipc, zatim one koje vole nižu mem. latenciju (tipa fallout 4).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.08.2017. u 14:16.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:20   #97
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Za fallout je ispalo da se isplati gayming mod jer je bila velika razlika u fps itd..
Ali generalno default plugnplay i uzivaj
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:21   #98
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,661
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A bas to, malo je cudno da su bas sada odlucili povecat broj jezgri i spustit cijene nekim procesorima...

Samo jos kad bi AMD napravio dobar biznis sa grafama kao u doba R 9XXX....uf, bilo bi to fantasticno.
Ako mene pitas nije nimalo cudno (iako kuzim tvoju retoriku), IMO sasvim je jasno tko je i na koji nacin prouzrocija takvav potez Intela... Jer, da nije, gladali bi isti film kao i proteklih, koliko, 6-7 godina?
Meni je jedino cudno sto neki i dalje misle da je to potez uzrokovan razlogom tipa "jednostavno je doslo vrime da svojim korisnicima pruzimo nesto vise za manje love", sto je meni nista drugo nego .
U takvom biznisu nema morala, ima samo $...

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, ali AMD je ovdje jedini koji se fajta u dva segmenta. nVidia piči samo grafe, a Intel samo procesore. A AMD i procesore i grafe. Teško je očekivati da istodobno može dominirati na oba kolosjeka. Treba tu puno resursa i para, više nego sad kaj se ima.

Dobro to sve i izgleda s obzirom kako je izgledalo prije točno godinu dana u ovo vrijeme na cpu marketu.

@mob
Potpis, zaista je tesko ocekivati cuda na obe fronte... Bitno je da se ide naprid, koliko toliko (zasad). Za u buduce, mislim da mozemo ocekivati samo bolje stvari...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:40   #99
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Financiranje zena je sigurno uzelo danak na gpu nakon HD7xxx serije, a pogotovo na 3xx i 4xx/5xx seriju gpu. Fun fact - imali su 35% manji budžet za razvoj zena nego za bulldozera... Mislim da kad nagrecaju malo love da će biti konkurentniji nvidiji i u high endu. Samo treba uzeti u obzir da od "ploče za crtanje" do polica treba proći cca 5 godina... Znači možda ni navi (koja dolazi nakon vega 2.0) nije it, ali je navodno prvi proizvod napravljen u potpunosti pod novim vodstvom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:41   #100
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
AMD je postavio jako dobar temelj sa Zenom za budući period. Teorecki, da i IPC ostane isti ili ima marginalni pomak unaprijed, a da dignu taktove za nekih 500-600 Mhz tipa da se mogu OCat na 4.3~4.5GHz, onda Intel mora raditi isto novu arhitekturu from scratch i to brzo. A u tom slučaju bi opet kakav NetBurst 2.0 mogao isplivati

Nebitno ko je u kojem taboru, to je dobro za sve.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2017., 14:48   #101
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD je u jako dobroj poziciji do zena 3 i tamo negdje 2020/2021. U tom vremenskom periodu intel im ne može pobjeći, prije će amd još smanjiti razliku u IPC-u nego ovi povećati. Isto vrijedi i za proizvodne procese. No moraju se pripremiti i za period nakon toga, a ne opet upasti u crnu rupu 5-10 godina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:53   #102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Budu Kellera opet zvali ali svejedno, iz ovog kuta gledanja i stanja perfomansi i hardvera, ne ide se više u daljinu koliko se ide u širinu.
Taktovi stagniraju, IPC puževim korakom ide napred, die shrink daje neke sitnice u uštedi energije... jedino širina, dakle broj jezgri pod kapom.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 14:58   #103
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Yup, kao što bi rekao jedan stari tekst kojeg sam davno zguglo

Citiraj:
Yet, it is the utilization of multicore computing that has contributed and will continue to contribute to increased computer performance — as this means that the major focus is now centering on parallelism and how to best divide up computations over multiple cores.
Citiraj:
Pushing for Future Performance — Beyond CPU Clock Speed

The road to more computational performance wasn’t cut off by the lack of increase in clock speeds. As we weren’t able to rely on the increase of raw power, we were forced to find better and more effective solutions. This resulted in an increased investment in parallelism — for both hardware and software — and finding ways to make the processors more energy efficient.
Why Haven’t CPU Clock Speeds Increased in the Last Few Years?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 15:36   #104
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Potpis, zaista je tesko ocekivati cuda na obe fronte...
Ah, selektivno argumentiranje.

Intel drzi u portfelju:

- x86/x64 (mobilno, stolno, serversko, HPC)
- Itanium
- Phi
- Quark (IOT)
- FPGA (Stratix i ekipa)
- GPU
- SSD/memorija
- mreze
- softver

Samo cisto informativno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 16:31   #105
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,661
Ok, sve to stoji - ali, kao sto svi znaju, Intel je mnogo veca i prakticki u svakom pogledu jaca firma...
Moj argument se odnosi konkretno na AMD.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 13.08.2017. u 19:06.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 19:04   #106
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ah, selektivno argumentiranje.

Intel drzi u portfelju:

- x86/x64 (mobilno, stolno, serversko, HPC)
- Itanium
- Phi
- Quark (IOT)
- FPGA (Stratix i ekipa)
- GPU
- SSD/memorija
- mreze
- softver

Samo cisto informativno.

Onda mozes dodati informaciju da je u Intel masineriji zaposleno 106.000 djelatnika dok je u Amd-u 9.100 djelatnika.
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 22:10   #107
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ovaj što piše o portfelju je valjda čuo za Standard Oil
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 00:13   #108
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ok, sve to stoji - ali, kao sto svi znaju, Intel je mnogo veca i prakticki u svakom pogledu jaca firma...
Moj argument se odnosi konkretno na AMD.
Kao sto sam vec negdje pisao, ako je istina da je razvoj tog Zena kostao 0.5 milijarde $ a ATi je kupljne za 6 milijardi $, onda mi tu nesto u poslovnom smislu ne stima...

Citiraj:
Autor Prof.Chaos Pregled postova
Onda mozes dodati informaciju da je u Intel masineriji zaposleno 106.000 djelatnika dok je u Amd-u 9.100 djelatnika.
Pa to je iskljucivo njihov problem.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 00:40   #109
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 00:54   #110
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa dobro kaje to 15k za mbo i cpu... niš, tak smo i inače kompove kupovali prije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 01:24   #111
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čak ovih 3200kn (za doduše nedostupne mbo) i nije tako puno za tu kategoriju. Tu nebi trebalo biti crappy mbo, samo dobrih i boljih
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 01:28   #112
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dobro ali 5k brate... pa ja kad sam uzimao svoj sandy sam sa ono deluhe komponentama cijeli komp sa periferijom (osim monitora) platio 15k + još je tu bilo slušalica, usb ladice i tako neke sitnice.

mislim eto pogledaj u sig što sam sve utrpao u 15k (oke bilo je tu od prije još nekih stvari, ali sitno).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 01:51   #113
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Fali nešto entry, koliko to može biti u ovoj klasi, nešto radno za npr. render-slave, di nema potrebe za ova gaming božićna drvca.
Od s2011v3 imam Asrock x99 Extreme4, bile su nekih 1700-1800 Kn i u sad već skoro 3 godine pokazale se skroz ok (puna ATX ploča, sa svim potrebnim a bez kičeraja).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 01:57   #114
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma dobro ali 5k brate... pa ja kad sam uzimao svoj sandy sam sa ono deluhe komponentama cijeli komp sa periferijom (osim monitora) platio 15k + još je tu bilo slušalica, usb ladice i tako neke sitnice.

mislim eto pogledaj u sig što sam sve utrpao u 15k (oke bilo je tu od prije još nekih stvari, ali sitno).
Al ekvivalent ovome u doba tvog sandyja je bilo X79 ili tako nešto. Najbolja mbo na tom socketu (kao što je ova od 5K na ovome) je isto sigurno koštala bubreg i pola jetre.

Jbga ovo ti je quad channel i 64 stazice, mainstream ti je AM4, a tu su naj ploče jedva iznad 2 soma kod nas

@Max

Tek danas sam se sjetio pogledati dali ima x399 ploča, do neki dan nije bilo ničega. Dakle tek je početak, bit će vjerojatno svega, glupi su ako ne bude
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 02:12   #115
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a znam, ali realno kome i čemu... evo iskreno, baš sa kolegom diskutirao prošli tjedan.

200 glava? čemu? za home usage ne moramo ni spominjati kako je to debelo nepotrebno, powerstation? ha ono... oke, ovisno za šta se koristi, ali zašto bi se itko oslanjao na tih 6-7mlrd tranzistora novije tehnologije za koju ne znamo da li i kako u potpunosti iskorištava iste u nekim needed programima dok sa druge strane imamo savršeno funkcionalna rješenja za cudu/opencl koji broje po 9-10mlrd tranzistora i možeš kupit dve takve za cijenu ovog jednog. za gejming... LOL davat takve pare, za pokazat se u društvu - ok.

za šta onda?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 11:52   #116
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mislim eto pogledaj u sig što sam sve utrpao u 15k
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 11:55   #117
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Taman mi treba novi renderslave ali i dalje nema "postene" ploce sa 7 PCI-E slotova. Nema ni za Intel 2066 pin platformu, samo za intel 7th-gen oli ti 2011-3 socket, arghh .

Nego jel TR zahtjeva ECC Ram ili moze i obican DDR4 ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 12:01   #118
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Taman mi treba novi renderslave ali i dalje nema "postene" ploce sa 7 PCI-E slotova. Nema ni za Intel 2066 pin platformu, samo za intel 7th-gen oli ti 2011-3 socket, arghh .

Nego jel TR zahtjeva ECC Ram ili moze i obican DDR4 ?
Koliko sam shvatio na svim testovima online je obični ram, a podrzava i ecc
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 21:21   #119
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Navodno je u prvih par dana prodaje odnosno prvog tjedna (ovisno kojeg se dobavljača pita) prodano više X399 proizvoda nego što je prodano X299 u prvih mjesec dana

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=3616WecsCBM
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 21:50   #120
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Navodno je u prvih par dana prodaje odnosno prvog tjedna (ovisno kojeg se dobavljača pita) prodano više X399 proizvoda nego što je prodano X299 u prvih mjesec dana

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=3616WecsCBM
Ljudi jednostavno kupuju bolje za manje pare
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na