Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2022., 22:07   #2011
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Što se tiče nabrijanih cijena, to je nemar. Mall.hr ima vrlo konkurentne cijene, sigurno netko nije odlučio staviti 18k kn za grafičku koja košta 5tkn.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 23:17   #2012
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 139
Zanimljivo, imaju pravo na ocitu gresku, a moj susjed sto iznajmljuje apartman kad napravi gresku u rezervaciji placa penale agenciji, a stvarno je ocita greska, pa nebi covjek isti termin namjerno dva puta izdao
creatin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2022., 23:47   #2013
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
https://www.mall.hr/graficke-kartice...utm_medium=cse


Realna cijena, vjerujem da bi mi se odmah javili i otkazali narudžbu zbog greške u cijeni.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 07:54   #2014
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A i ja naručim u 3 ujutro, @G.ost naruči u 8 ujutro, on dobije a ja ne...revolt
AG cak dobije ponudu, uplati, i onda mu jave ipak k****na lol
Ag da mu uzmu 10 puta lovu i ne vrate ne bi bio u minusu
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 08:49   #2015
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Evo i mojeg stava, slažem se sa Mar-om. Ja razumijem da je fora dobiti 10k kn na račun i da to padne s neba ali budite realni.

Ja sam jednom kupio TV od ekupi za 1 kunu i 34 lipe.

Bila je greška na stranici, dobio sam TV i cimnuo brata odvjetnika da ga pitam šta da radim. Kaže da me mogu tužiti jer sam iskoristio propust. To bi ih koštalo ali bi na kraju ja morao ili platiti TV ili vratiti TV. zadržati ga za 1,34 nisam mogao. Čekao sam da se jave, imali su sve moje podatke, kontate i slično.

Stajao je u kutiji nekih par mjeseci i smetala mi kutija. Nije se nitko javljao pa sam ga ipak izvadio i koristio ali čuvao pakiranje i sve dijelove da ga mogu vratiti. Prošlo je od toga cca 10 godina, nitko nije zvao.

Ove prijave ministarstvima i inspektoratima su ciganske, nije mall ciganski što je isporučio nekima laptope, vjerovatno imaju razlog, npr. vrijeme kada im je novac sjeo na račun - ako je ista banka platitelja i mall-a ta narudžba se obradi brže nego da se čeka ciklus i sjedne nakon 20+ sati.

Volio bih da vama dolaze inspekcije svako malo i da u nategnutom poslovanju morate gubiti dane da odlazite do raznoraznih ureda i gubite vrijeme tamo. Inspekcije izađu i za lažne prijave i za prave i uvijek se dogodi isto, trošite tuđe vrijeme jer ste vi se pomamili za tuđim novcem, ne vašim, jer ga niste vi zaradili. Budite ljudi, budite muškarci, nemojte se skrivati iza suknje ministarstva.

Cijeli ovaj thread više govori o vama kakvi ste vi, što će te sve učiniti da bi napakostili drugome ili obogatili se na tuđoj muci nego o nekavoj pravdi koju ste vi zamislili.

Ako vam se toliko taj mall zamjerio, bojkotirajte ga, nemojte davati preporuke tamo za kupnju, to je ono što možete učiniti i što je ispravno.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:09   #2016
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ček, ti si osjećao krivnju jer si nešto legalno kupio??
Genijalno.
Svaka čast.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:19   #2017
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ček, ti si osjećao krivnju jer si nešto legalno kupio??
Genijalno.
Svaka čast.
Ali nije ga vratio
Ja bi isto volio da se osjecam tako kriv kad mi i ako dode laptop taj...
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:53   #2018
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Čovjek kupi tv za 1 kn i ne vrati ga nakon što je dobio info od odvjetnika i drži moralne prodike. Ovdje se nije radilo o 1 kn, no dobro. 1400 kn je sitnica, čak pojedinci nisu dobili niti povrat novaca.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:55   #2019
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor glazZ Pregled postova
Ali nije ga vratio
Ja bi isto volio da se osjecam tako kriv kad mi i ako dode laptop taj...

ako će ti bit lakše pošalji ga meni da snosim dio krivice
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 09:58   #2020
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja krivnju nisam nigdje niti spomenuo niti osjećao, to si ti rekao, u mom postu se ta riječ ne spominje.

Ne razumiješ da je razlika između zaključenog ugovora kojeg su obje strane ispunile te nije bilo žalbi u zakonskom roku (1 godina) i ovoga što vi tjerate, da ste uplatili i prst u uho, ja oću laptop a druga strana vam očito govori da ga ne možete dobiti velika razlika. Možete se praviti i dalje grbavi ali nemojte biti pice.

Ako već spominješ riječ legalnost, prouči ovo pa će ti biti jasno što je legalno:

Članak 375.

(1) Ako je između činidaba ugovornih strana u dvostrano obveznom ugovoru postojao u vrijeme sklapanja ugovora očiti nerazmjer, oštećena strana može zahtijevati poništaj ugovora ako za pravu vrijednost tada nije znala niti je morala znati.
(2) Pravo da se zahtijeva poništaj ugovora prestaje istekom godine dana od njegova sklapanja.


u biti što se vrlo lako može dogoditi:
oni isporuče laptop, tuže vas, vi to ignorirate, sjedne vam ovhra i oni se naplate. win win. oni dobili novac, vi dobili laptop.
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2022., 10:03   #2021
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja krivnju nisam nigdje niti spomenuo niti osjećao, to si ti rekao, u mom postu se ta riječ ne spominje.

Ne razumiješ da je razlika između zaključenog ugovora kojeg su obje strane ispunile te nije bilo žalbi u zakonskom roku (1 godina) i ovoga što vi tjerate, da ste uplatili i prst u uho, ja oću laptop a druga strana vam očito govori da ga ne možete dobiti velika razlika. Možete se praviti i dalje grbavi ali nemojte biti pice.

Ako već spominješ riječ legalnost, prouči ovo pa će ti biti jasno što je legalno:

Članak 375.

(1) Ako je između činidaba ugovornih strana u dvostrano obveznom ugovoru postojao u vrijeme sklapanja ugovora očiti nerazmjer, oštećena strana može zahtijevati poništaj ugovora ako za pravu vrijednost tada nije znala niti je morala znati.
(2) Pravo da se zahtijeva poništaj ugovora prestaje istekom godine dana od njegova sklapanja.


u biti što se vrlo lako može dogoditi:
oni isporuče laptop, tuže vas, vi to ignorirate, sjedne vam ovhra i oni se naplate. win win. oni dobili novac, vi dobili laptop.


ne izmisljaj majketi...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:21   #2022
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Ma meni jedino žao što nakon ovih pustih inspekcija i slično vjerojatno više neće bit ovih "akcija" na mallu.
Ili će baš dobro počet paziti, ili staviti neku dodatnu validaciju a možda odrade neku shemu ko amazon, naplate se i daju racun tek kad shippaju item, kako mene amazon redovno "prči"
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:36   #2023
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nitko to do sada ovdje nije spomenuo, ali garantiram vam da i ekipa koja tamo radi čita ovu temu i gleda kako da što bolje prođu, pogotovo ako se čoporativno dogovarate koji će vam biti idući korak prema njima, mingpu itd.

napravite neku zatvorenu grupu i tamo rješavajte "laptop" problematiku, bit ćete pošteđeni raznolikih komentara ekipe koja je htjela i sama kupiti taj laptop, ali nisu stigli, a onda na kraju se naslađuju što vas je samo par i dobilo laptop, a ostali ste dobili 10% popusta ili odjeb.

istovremeno, i mi ostali sporijeg prsta ćemo biti pošteđeni cijele ove rasprave jer kao što vidite, neminovno dolazi do nervoze
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 10:58   #2024
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova


ne izmisljaj majketi...
Tebi je smjesno....ali je tako, koliko god ti mislio da nije.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 12:44   #2025
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Kolega gore je u pravu, zatrpavamo temu, a teško je i sve pratit. Napravio sam na Whatsappu grupu za sve daljnje dogovore oko aktualne avanture s laptopom pa mi se javite u PM da vas ubacim.
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 13:26   #2026
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Jep
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 14:16   #2027
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Jel ti čitaš temu ili samo trollaš?

....
A jel ti čitaš temu ili samo trollaš? Ljepo vam je Mar napisao bez ikakvog naslađivanja i slično. Dajte više shvatite neke stvari. Sa zakonske strane nemate nikakvo pravo zahjevati i traziti od njih da vam isporuče te laptope.
Nevezano za to koliko su komada poslali ljudima i nebitno je što su vam u mailu napisali. Mogli su napisati da vam daruju Jennu jameson u najboljim danima sa dvije frendice u mailu i kasnije odustati.
Mislim da se razumijemo, i ja sam htio naručiti ali sam bio prespor. I kao sto je Mar napisao, isto kao i vi mogu poslati prijavu na mingo da su me zakinuli jer mi nisu omogucili da uzmem po toj cijeni. Ista stvar, znaci bez ikakvih zakonskih osnova.
I zato je smiješno gledati vas kako ste se polakomili ko hijene.
Prije nego sad raspalite drvljem i kamenjem po meni, kako sam jalan hrvat koji mrzi sve rvacko, stvarno vam svima želim da te laptope i dobijete.
Samo sam komentirao stvar sa zakonske strane.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 14:24   #2028
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Meni je neugodno citat na koju razinu ciganije se dio ekipe ovdje spusta...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 15:13   #2029
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ma samo jako i u kost
Šaljite svima prijave i tome slično. Ionako je inspekciji to posao. Čak im je i posao obilaziti takve stvari i bez ikakve prijave (bilo prave ili lažne).

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
https://www.mall.hr/graficke-kartice...utm_medium=cse


Realna cijena, vjerujem da bi mi se odmah javili i otkazali narudžbu zbog greške u cijeni.
Zbog ovakvih stvari nikako ne mogu stati na stranu mall.hr pa koliko god oni ne trebali/morali/htjeli/ne htjeli isporučiti laptope. Naravno da nitko neće zagrist na 6900XT po toj cijeni, ali ima stvari koje prolaze jer pored piše "AKCIJA"

Nadam se da nakon ovog fijaska više neću slušati roditelje osnovnoškolaca kako su kupili Celeron na "akciji" za 2500kn. Treba mu samo za školu, powerpoint i printanje... xD
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 15:30   #2030
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
E volim vas i topic ,nema više problema sa probavom .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 20:31   #2031
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nije mall tako dobar a mi tako zlobni kako neki ovdje govore. Čini mi se da neki ovdje namjerno govore poput odvjetnika Malla, ili osobe koje rade u Mallu ili im je u interesu braniti Mall, što me ne bi čudilo. Velika su firma pa je svašta moguće.

Ja godinama kupujem u Mallu, od monitora, grafičkih, nekih parfema, svašta sam kupio kroz godine.

Mislim da je to bilo ove ili prošle godine, kupio sam neki proizvod, oko 1000kn, no kada mi je došao, imali su krivi opis na web stranici, pa sam proizvod vratio i rekao neka mi vrate pare/ naprave storno transakcije.
Platio sam bio karticom.

Ja sam više od mjesec dana čekao povrat novca i svaki put su me navlačili kao nekog debila i govorili da ću dobiti novac kroz par dana i da su moj e-mail proslijedili računovodstvu.
Iako je zakonski rok za povrat novaca kupcu 14 dana, njima je trebalo više od mjesec dana (mislim oko 40 dana ako se ne varam od kada sam im vratio proizvod), nisam ih ništa prijavljivao, a stalno su me muljali i zadržavali moje pare.

Onda sam kupio madrac, 800-900kn je bio.
I par dana od moje narudžbe imali su akciju iznad 777kn -70kn poklon bon ako kupiš kroz aplikaciju.
Moj madrac još nisu ni poslali, tek su ga valjda od dobavljača dobivali.
Ja ih kontaktirao i nedaju mi umanjenje, bla bla ser ser, a nisam mogao odnosno htio otkazati narudžbu, jer sam je već platio i opet bi čekao povrat 2 mjeseca.


Uglavnom, nemaju dobar odnos prema kupcu.

Ja sam laptop iz zadnje akcije platio karticom 4.11. (petak) u 6h ujutro kod plaćanja narudžbe.
Kako vidim kroz mobilnu aplikaciju banke, ta transakcija mi je bila "rezervirana", te je onda Datum izvršenja tek 2 dana kasnije, pretpostavljam da je netko morao od njih i autorizirati tu transakciju jer bi inače bila poništena.
Danas je 25.11. povrat novca nisam dobio, a nema ni proizvoda.
Po vama je fer držati čovjeku već oko mjesec dana novce, uvaliti kupon?
A što pare zadržavaju kao refundaciju za ove koje su poslali, a meni ćorak.

Sada nemam ni novca od laptopa kojeg sam platio. To je ok?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 22:15   #2032
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Finalno, u uvjetima je navedeno sljedeće:

Narudžba
Kupoprodajni ugovor između MALL.HR i kupca u web trgovini sklopljen je u trenutku kada MALL.HR kupcu pošalje prvi email o statusu njegove narudžbe (potvrda prijema narudžbe). Od toga su trenutka sve cijene i drugi uvjeti fiksni te vrijede za MALL.HR i za kupca. Kupac je osoba s podacima navedenima prilikom predaje narudžbe. Naknadno mijenjanje podataka o kupcu nije moguće.
Da li nešto piše o otkazivanju "Kupoprodajnog ugovora"?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 12:26   #2033
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
S obzirom na kako se bolesno kreću marže unas, bilo bi zanimljivo vidjeti točnu veleprodajnu cijenu laptopa od snižene cijene 1400 kn.

Možda bi ljudi totalno poludili da se ispostavi da trgovac ga nabavlja za 700kn il još nižu cijenu.

Apropo pravne dimenzije cijelog slučaja, nešto malo poluprofesionalno o tome znam, pa ću samo reći da je svašta ovdje napisano i nadrobljeno od ljudi koji neznaju pravne detalje i mehanizme pa idu nekom uličnom zdravorazumskom analogijom "a šta da je ovo, a šta da je ono", al to je i razumljivo.
Ugl. ovo svakako nije klasičan obveznopravni ugovor gdje tipa jedna fizička osoba prodaje nešto drugoj,
jer imamo trgovca i potrošača, a inače je razvojna praksa da su zbog nejednake pozicije potrošači zaštićeniji prema trgovcima (ili bi tako na papiru trebalo biti).
Članak iz ZOOa koji je tu naveden par postova prije nije relevantan (a apsolutno ne ova jalno plašenje tvrdnja "oni isporuče laptop i tuže vas", hahaha malo morgen- pa prije da neće isporučit pa ti njih moraš tužit)
jer se odnosi na, recimo, slučaj grubog primjera gdje recimo netko prodaje zemlju, i proda nekom za 10 ili 100x nižu cijenu i onda poslije sazna koja je prava tržišna vrijednost i ide poništit taj ugovor (no dakako mora onda on dokazat zašto u trenutku sklapanja nije to znao, a možda da nije poluretardiran bi mogao/morao znati)
no postoji i tvrdi postulat da netreba druga strana automatski nekome objašnjavat i otkrivat koja je prava vrijednost nečega il ičega, znači doslovno ako ti nešto ko trgovac prodaješ nemože ti kupac poslije doć i reć "a zašto mi nisi rekao da to što si prodao je kod ovog drugog puno jeftinije" - ne postoji obveza da druga strana o takvim stvarima obavještava nekoga, može samo šutiti, naravno pod uvjetom da ne laže i dovodi te u zabludu tipa da trgovac ti govori "kod mene je 18 000 kuna, al kod drugoga xy je 36 000, a dobro zna da kod drugoga je npr. 5000- no to su stvari koje kupac onda treba dokazati). Jasno je da vrijedi i obrnuto, nemora kupac/potrošač prodavaču/trgovcu profesionalcu govorit i upozoravat ga o njegovim cijenama.

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 26.11.2022. u 12:32.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 12:43   #2034
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Summa summarum hoćemo lap po toj cijeni jer su ga nekima isporučili, da nisu isporučili ostavio bi se navlačenja. A čak su ponudili Legend za zamjenu!
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 13:06   #2035
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
I neka izbace jos koju takvu akciju, jer neki su to vidjeli par dana prekasnoi misle si, hocu i ja, pogotovo kad citam ove rasprave, malo se budi onaj americki/balkanski stav, hocu svoja prava, jer eto xD

u svakom slucaju mall.hr je po meni super, imaju cesto bolje cijene od konkurencije, dogadaju im se malo malo takve greske, pa je to isto lutrija. Ali dosad telka, perilica, frizider, laptopi, svasta nesto nikakvih problema, iako dosad nisam morao ni reklamirati nesto
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 08:25   #2036
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
I neka izbace jos koju takvu akciju, jer neki su to vidjeli par dana prekasnoi misle si, hocu i ja, pogotovo kad citam ove rasprave, malo se budi onaj americki/balkanski stav, hocu svoja prava, jer eto xD

u svakom slucaju mall.hr je po meni super, imaju cesto bolje cijene od konkurencije, dogadaju im se malo malo takve greske, pa je to isto lutrija. Ali dosad telka, perilica, frizider, laptopi, svasta nesto nikakvih problema, iako dosad nisam morao ni reklamirati nesto
i ja sad stalno pratim!
zašto se nebi "ogrebo" za ispod-realnu cijenu kad rade greške.

apropos - prođem sa autom kroz crveno ili vozim 100 više od ograničenja - hoće li PU zažmirit ako se ništa loše nije dogodilo - NEĆE

neka i oni "plate" svoju grešku
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 10:49   #2037
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Ja to vidim ovako: ako je roba kupljena onda treba biti i isporučena. Na artiklu je pisalo koliko košta. Kupac je artikl stavio u košaru i platio. Artikl nije isporučen.

Ako kupac ima pravo otkazati narudžbu onda logično i prodavatelj mora imati isto to pravo. Treba vidjeti pod kojim uvjetima.

Neki su dobili laptope. Oni koji nisu su ogorčeni što se i oni nisu ogrebali. “Ako su oni dobili i mi moramo dobiti”. Sretno s time.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 20:08   #2038
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
neka i oni "plate" svoju grešku
Ako greška postoji, za nju nije nikako kriv kupac nego onaj koji je cijenu objavio, pa nek se tvrtka regresira od njega ako misli da zbog njegove "greške" ima izmaklu dobit na laptopima. Al ponavljam, valja vidjet nabavne cijene, makar i to nije toliko kritično jer netko slobodno može da privuče kupce prodavati do neke mjere čak i ispod nab. cijene, naravno dok to ne ide široko u sferu dumpinga.

A da se razumijemo, ovdje se radi da par hrvatskih dudeka-potrošača hoće od veletrgovca laptop, i to ne po totalno nerazumnoj cijeni (to bi bilo da je za 2 ili 20 eura),
a ne radi se sad o tome da neka tvrtka koja slaže kompove naruči od druge tvrtke 100 000 procesora, jer je ovima na webshopu pisalo krivo da su po 1 kunu, pa su u opasnosti da doslovno propadnu ako narudžbu po toj cijeni ispune.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 20:28   #2039
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mall.hr (informacije i iskustva)

A kako ti mislis da je nabavna cijena 1000kn laptopa od 12000kn ? Stvarno mislis da su takve marže u PC biznisu? Ovo je greška firme, zeznuli cijenu i dok su skuzili zajeb isporucili su par komada. Skladiste ne gleda cijenu nego otpremu. Dok je odgovorni skuzio, vec se otpremilo par komada i to je to. Hoce li i dalje isporucivati naruceno, odlucit ce odgovorni, dotad ce se cekati.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 20:49   #2040
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
A kako ti mislis da je nabavna cijena 1000kn laptopa od 12000kn ? Stvarno mislis da su takve marže u PC biznisu?
Pa neznam iskreno što da mislim, jer se stranicu prije navodi da prodaju grafičku za 18 000 kn (tj. prodavali su), koju su drugi shopovi prodavali za 5000.
Jel onda i takva ogromna cijena isto greška firme, tipfeler ?

Opet da se razumijemo, nemam konja u ovoj trci, nit neki beef bi htio sudjelovat, sam navijam da ti koji misle da trebaju dobit kupljeno, neka dobe.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na