Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2023., 22:56   #2641
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Kad se tu tetu na šalteru forsira da prodaje od tomato tarifa do dopunskog zdravstvenog onda se da zaključiti da imaju proviziju pa neke tete sigurno i same poklikaju sve živo pa ako prođe prođe. Naravno da se ti kao kupac trebaš informirati o uslugama i cijenama i znati red veličine i okvirnu cijenu nečega. A ne da ti netko dođe i kaže 'eh 2kg paket do splita 15 eura' i ti se zbuniš i glupo ti reć šta zašto koji k, idem negdje drugdje već šutiš i platiš 15 eura i teta si misli kakvo si tele i njoj je super.
Ne znam model u posti no provjereno znam da se u bankama i slicnim institucijama gdje ti isto nude osiguranja i svasta nesto NE radi na proviziju nego cak dapace imas mjesecnu normu koliko je minimum toga sto moras prodati. OK ako si bas odljepio mozda dobijes bonus ali najcesce se to odradjuje da ti netko ne sere da nisi ovaj mj prodao nista od xyz tj, gadjas minimum norme.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 23:30   #2642
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Kao netko tko je radio posao na oba modela (min norma da mi šef ne sere i na proviziju nakon x prodanih stvari) mogu ti reći isto sranje drugo pakovanje. S tim da ovo s min normom je veća tlaka i mrzio sam to. Zato nisam ni dugo radio to.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2023., 21:21   #2643
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
A tko kaže da ima pravo i tko brani takve radnje?
Zovi joj šefa i podnesi žalbu na radnika, možda se može i online.

To su izdvojeni slučajevi, a ti pišeš kao da se radi po defaultu, a to nema nikakve logike niti se sigurno tako radi jer bi netko već reagirao.

I nemaš se ti šta "postavljati", nego se trebaš informirati koliko šta košta i reći kakvu uslugu želiš, a što ne želiš, iako mene osobno uvijek pitaju za dodatne usluge i što želim.
Okrećeš priču 15 puta i naporan si

Čovjek dolazi na poštu sa unaprijed popunjenim kartonom. Baba čekira po svom, on se ne snalazi i prijevoz mene izađe x2. Informiranje nije predmet rasprave, nego ti ne znaš kamo više pobjeći od toliko laprdanja

Ja sam se informirao, objasnio sam pošiljatelju što treba napraviti i on je to napravio. Baba je napravila po svom, Pošiljatelj se nije snašao u toj situaciji i nije se znao postaviti. Šta ti još nije jasno, nepalče?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 17:54   #2644
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
evo jedna pohvala, začudo

naručio neš s amazona prije par dana, mali paketić, sad zove lik da je tu za 3 minute, gg

ne naručujem često, nisam sigurno pol godine, ali ne sjećam se da su me zvali ovak
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 18:48   #2645
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Počeli su zvati, meni se dogodilo već nekoliko puta za redom u zadnjih par mjeseci.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 18:57   #2646
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo jedna pohvala, začudo

naručio neš s amazona prije par dana, mali paketić, sad zove lik da je tu za 3 minute, gg

ne naručujem često, nisam sigurno pol godine, ali ne sjećam se da su me zvali ovak
mene su znali nazvat za veći paket ali povremeno, dok ostale dostavne zovu svaki put a s tim da pošalju SMS ujutro da će dostava bit između XX-XY sati
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 09:52   #2647
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo jedna pohvala, začudo

naručio neš s amazona prije par dana, mali paketić, sad zove lik da je tu za 3 minute, gg

ne naručujem često, nisam sigurno pol godine, ali ne sjećam se da su me zvali ovak
U pravilu za amazon pakete zovu i nekada dobijes mail s terminom dostave. Taj mail cesto dodje u 12h, a termin dostave je izmedju 11 i 14h, al nema veze Nekad si u mailu dobivao i br moba dostavljaca, sada vise ne. Ne treba iznenaditi i dostava subotom, barem do prije pola godine su to radili. Nisu me jednom probudili iz sna.

S amazon paketima se moze desiti i da te NE zovu, nego samo odbace paket u najblizi paketomat pa iz vedra neba dobijes info da "nisi bio doma". I onda lagano u auto, po paket...

Uglavnom, sa hp-om nista novoga. Ni taj pos'o s amazonom ih ne moze spasiti. Za mene i dalje imaju osrednju trojcicu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 19:45   #2648
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Za HP, kao i za svakog ponavljača koji drži do sebe, trojčica je fantastična ocjena.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 20:55   #2649
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
S amazon paketima se moze desiti i da te NE zovu, nego samo odbace paket u najblizi paketomat pa iz vedra neba dobijes info da "nisi bio doma". I onda lagano u auto, po paket...
Ovo mi se baš danas dogodilo. Piše mi na trackingu "Pošiljka preusmjerena u paketomat 10000 ZAGREB."
Kaj da sad pogađam koji je to paketomat u Zagrebu?
Kakvi klaunovi.

E da, nisu mi ni kod poslali...
noda je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 21:11   #2650
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Pa potrudi se malo
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 20:11   #2651
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
I dalje mi nisu poslali kod za paketomat niti lokaciju paketomata.

Otvorio ticket pa me baš zanima kaj će bit dalje.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 21:13   #2652
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ti se nadaj da znaju gdje su ostavili paket.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 21:18   #2653
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Iskreno najlakše ih je nazvati, a ne čekati da netko odgovori na ticket.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 11:26   #2654
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Ovo mi se baš danas dogodilo. Piše mi na trackingu "Pošiljka preusmjerena u paketomat 10000 ZAGREB."
Kaj da sad pogađam koji je to paketomat u Zagrebu?
Kakvi klaunovi.

E da, nisu mi ni kod poslali...
Meni su isti ili sljedeci dan ujutro poslali info za paketomat. Ovo je malo cudno da ne salju info :/ Krenuo bi od amazon supporta, chat opcija. Postu ne bi ni kontaktirao u ovom slucaju. Ti nisi vlasnik paketa, nego amazon, oni moraju istraziti.

Uglavnom, na ticket mi je hp odgovarao nakon 7-10 dana. S pozivima nisam imao srece, treba valjda duze cekati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2023., 19:16   #2655
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Iskreno najlakše ih je nazvati, a ne čekati da netko odgovori na ticket.
Zvao ih 3 puta, svaki put čekao na automatu ohoho.

Inače, danas mi došao mail s kodom i lokacijom paketomata gdje mogu preuzeti paket i još su me zvali da mi to potvrde.

Ne znam kaj da si mislim, prvo sam čekao preko 10 dana od prvotnog datuma kad je trebalo stići plus kaj sam naručio da mi dođe doma, a ne u paketomat.

Jel postoji opcija kod Amazona da si odaberem s kojim kurirskom službom ide?
noda je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2023., 20:09   #2656
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Jel postoji opcija kod Amazona da si odaberem s kojim kurirskom službom ide?
Nazalost ne.
Iz tog razloga cesto za bitnije stvari platim onaj skuplji shipping (tu ide koliko vidim UPS).

Ali znas sta mozes probati (neki su to radili). Zali se na chatu da te dostava sjebala i trazi povrat iznosa za dostavu. Nisam probao, ali poceti cu to raditi ako mi opet paket zavrsi u paketomatu ne mojom zeljom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2023., 20:21   #2657
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
isti slučaj na paketomat iako nisma zatražio,bar piše koji je paketomat srećom zamet blizu nisam ni znao da ga imaju,ali nisu kod poslali valjda budu sutra,nego kako taj paketomat radi

https://www.youtube.com/watch?v=kEfiYMkVsNk&t=21s

ja nisma platio nego pouzećem uzeo,valjd nakon upisa koda ću platit karticom iako sam mislio doma kešom platit kad dođe.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 06:29   #2658
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Naručio sam neke dijelove za automobil iz DE i prva dva paketa došla prekjučer. Bio sam doma, preuzeo i sve ok. Dođe jučer popodne supruga s posla i zove me da je ispred ulaznih vrata ostavljena ogromna kutija. Dostavljač iz HP Expressa hladno ostavio kutiju s cca 400€ dijelova ispred ulaznih vrata kuće par metara od glavne ceste. Nit poziva nit obavijesti,... Lako je mogao netko ušetati u dvorište i poslužiti se.
Ima smisla da pišem kakav prigovor? 🤣
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 07:31   #2659
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Naručio sam neke dijelove za automobil iz DE i prva dva paketa došla prekjučer. Bio sam doma, preuzeo i sve ok. Dođe jučer popodne supruga s posla i zove me da je ispred ulaznih vrata ostavljena ogromna kutija. Dostavljač iz HP Expressa hladno ostavio kutiju s cca 400€ dijelova ispred ulaznih vrata kuće par metara od glavne ceste. Nit poziva nit obavijesti,... Lako je mogao netko ušetati u dvorište i poslužiti se.
Ima smisla da pišem kakav prigovor? ��
paaaa..nema.
vjerujem da oni na nivou cijele HR dobiju desetke prigovora mjesečno i ak je prigovor takvog tipa , samo obrišu.
ali da ti nešto fali onda bi vjerojatno isšli ispitat ko je dostavlja, dal je bilo nekog doma i tako

ono što mene brine je da većina dostavnih službi više ne traži potpis za primitak. nwki ni ne pitaju za prezime ko preuzima - dakle ja se mogu nać u pravo vrijeme na pravom jestu i uzet nečji paket jer je dostavljač mislio da sam ja primatelj
neki skeniraju barkod kod preuzimanja, neki samo nešto u slener utipkaju i daju paket.
tako može dostavljać uzet sebi a proklnuižit da je dostavio.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 08:46   #2660
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
dakle ja se mogu nać u pravo vrijeme na pravom jestu i uzet nečji paket jer je dostavljač mislio da sam ja primatelj
Pa da, često se događa da se neki anonimus nalazi u tuđem dvoristu ili stanu i preuzima pakete s kojima nema veze
Fala bogu pa više nema besmislenih potpisa...

Citiraj:
tako može dostavljać uzet sebi a proklnuižit da je dostavio.
Istina, vjerovatno će puno njih riskirati posao da bi maznio kutiju nepoznatog sadržaja.
Isto tako može s kombijem punih paketa pobjeći u bosnu i živjeti ko car

Nekima je možda bolje ništa ne naručivat online nego kupovat fizički, što je sigurno sigurno je
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 08:49   #2661
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Trebao dobiti neke dokumente, šalju mi 2 puta preporučeno i dva puta im se vraća pošiljka. Pošalju obično poštom, došlo u kaslić. Svaka čast
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 09:37   #2662
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Naručio sam neke dijelove za automobil iz DE i prva dva paketa došla prekjučer. Bio sam doma, preuzeo i sve ok. Dođe jučer popodne supruga s posla i zove me da je ispred ulaznih vrata ostavljena ogromna kutija. Dostavljač iz HP Expressa hladno ostavio kutiju s cca 400€ dijelova ispred ulaznih vrata kuće par metara od glavne ceste. Nit poziva nit obavijesti,... Lako je mogao netko ušetati u dvorište i poslužiti se.
Ima smisla da pišem kakav prigovor? 🤣
Imas temu Overseas pa tamo pitaj, ovdje je HP.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 17:55   #2663
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Naručio sam neke dijelove za automobil iz DE i prva dva paketa došla prekjučer. Bio sam doma, preuzeo i sve ok. Dođe jučer popodne supruga s posla i zove me da je ispred ulaznih vrata ostavljena ogromna kutija. Dostavljač iz HP Expressa hladno ostavio kutiju s cca 400€ dijelova ispred ulaznih vrata kuće par metara od glavne ceste. Nit poziva nit obavijesti,... Lako je mogao netko ušetati u dvorište i poslužiti se.
Ima smisla da pišem kakav prigovor? 🤣
To su meni do sad napravili HP, GLS i DPD, samo ostave kutiju preko ograde, jedna je imala 2000 eura robe, bez ikakve najave na telefon.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 21:08   #2664
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Zove me danas teta iz A1 da provjeri adresu za dostavu novog modema/routera jer im je HP vratio paket uz napomenu da primatelj ne postoji na navedenoj adresi. Žena iz A1 je bila ok i razumijem da joj je posao provjeriti da li je slučajno došlo do greške u adresi, ali mi nije jasno kako se nisu sjetili pitati HP kako je do nedavno, unazad 15+ godina na navedenoj adresi postojao primatelj A1 mjesečnih računa, a primatelja A1 paketa nema

Inače da ne ispadne da sam od likova koji skrivaju svoje ime (ima takvih i u mojoj zgradi pa ih dostavljač stvarno ne može naći), da je dostavljač HP-a uopće došao na adresu našao bi prezime na portafonu ispred ulaza u zgradu, na poštanskom sandučiću odmah kad uđe u zgradu i na zvonu pored ulaznih vrata stana što znači da lažu ko psi i da paket uopće nisu ni pokušali isporučiti.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 22:08   #2665
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Nije mi nikada bilo jasno zašto se kaže da netko laže kao pas kada psi ne lažu Biti će da više lažu kao HPovi. Problem je u tome što je njima defaultni izbor optužiti primatelja paketa kako je nešto zajebo, iz njihove perspektive to ipak najbolje zvuči. Treba ih po ovom novom zakonu teretiti 4 hilljade eura zbog remećenja javnog reda i mira.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 15:51   #2666
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 06:31   #2667
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Koji mrtvi pregled?
Sad poštari imaju POS uređaj, ako paket nema IOSS, u roku keks isprintaju račun.
I to naplate 2,46€.
Cijena, prava sitnica.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 08:11   #2668
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
dali netko ima iskustva koliko dugo treba da stigne paket u Ameriku ?

poslan je sa EMS ulugom.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2023., 22:51   #2669
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Par puta što mi je nešto dolazilo iz SAD, put je trajao 7-10 dana. Carina u pravilu još toliko
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 08:16   #2670
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 100
Jel pošta promjenila nešto u vezi ovih paketića iz Kine?

Jučer dobijem paket iz Kine naručen putem ebay,dostavlja poštar i vidim onaj sticker OCARINJENO,i pripremam se odbiti to jer više mi dosta plaćati 18,50 + 25% ponovo,no na moje iznenađenje kaže on nema ništa za platiti samo ostavlja :/
Ostadoh ja zbunjen jer par puta se znalo pojaviti ocarinjeno i onda uredno oderu svoje,a jož zadnje dvije narudžbe nije pošta dostvila nego overseas.
Lazarus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na