Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2023., 22:34   #37531
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
odeš na pizzu i odabereš da ti gore bace tunu iz konzerve, nije ni čudo da nije baš nešto
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 22:53   #37532
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Otišli smo u 12. mjesecu na pizzu u Franko's. Odlična napoletana. Ne sjećam se više koje dvije pizze su bile. Ali odlične. Gledam sad cijene i čini mi se da je sad malo i poskupilo, ali bile su ispod 100kn sigurno.



Poslije Nove Godine smo bili kod prijatelja u Koprivnici, pa su nas odveli na pizzu u Kavalir pokraj Koprivnice (Botovo). Rekao bi najbolja pizza koju sam do sada jeo. Tjesto odlično, nadjev odličan. Preporuka za posjetiti ako ste na putu tamo negdje. Kak ne pamtim baš najbolje, opet nemam pojma koja točno pizza je bila (Mislim da je bila "Selo moje malo"). Cijena je bila 105kn kaj me iznenadilo s obzirom na lokaciju, ali kad smo probali nije mi bilo žao.


Dan nakon toga smo išli na pizzu u Samoboru u Napoli. Davno prije su imali odlične pizze i hranu, pa su se pokvarili jako. Čuli smo da se vlasnik promjenio, imaju nove kuhare, pizze su im odlične, ajde da im damo šansu...
Naručili smo Capricciosa napoletanu i Long John (tuna) napoletanu. Kaj smo dobili je sve samo ne napoletana. Ja sam očekivao da bude dobra i na kraju se razočarao, draga nije očekivala pa se nije ni razočarala. Plus je cijena, ali je*eš to kad nije pizza... Sambor i dalje nema neku bolju pizzeriu gdje se možeš sjesti u restoran. Bilo bi mi bolje da smo naručili dostavu iz Nostre.

Napoli? Jel to ona pizzerija iza benzinske? Tamo sam prije mjesec dana slomio zub na koštici masline. Nisu oni krivi za to već ja, ali svakako nije pomoglo dojmu prosječne pizze


U Samobor daklem idem na kolače u "My Sweet Family" pluis što si žena uzme kremšnite "U prolazu", voli njihove. Drugo nešto ne znam što bi tamo bilo dobro za isprobat, možda netko od domaćih tamo može nešto preporučiti.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 22:59   #37533
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
odeš na pizzu i odabereš da ti gore bace tunu iz konzerve, nije ni čudo da nije baš nešto
Da, očekivao sam nešto tipa tune u Publicu.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Napoli? Jel to ona pizzerija iza benzinske? Tamo sam prije mjesec dana slomio zub na koštici masline. Nisu oni krivi za to već ja, ali svakako nije pomoglo dojmu prosječne pizze

To je ta
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 00:39   #37534
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Restoran Lippizano, Đakovo, ljeto 2022., plata za 2 osobe.

Click image for larger version

Name:	lipizano.jpg
Views:	233
Size:	122.5 kB
ID:	25979

165 kn.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 19:07   #37535
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pekač za kruh pitanje.


Da li je i dalje preporuka za onaj iz lidla kad se pojavi ili ima i drugih preporuka? tnx


Jedem sve skuplji sve lošiji kruh iz trgovine, i razmišljam da bi krenuo sam raditi. tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 19:18   #37536
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ja bi se pridruzio ovom gore pitanju za pekac i zanima me jel imate kakve dobre ideje/recepte za umake koji se mogu napraviti u velikom batchu pa zamrznuti u onim kalupima za led ili nesto slicno?

Obicno tako radimo 'bolonjez' (mijesano mljeveno, luk, mrkva, pelati) pa to napravimo za 3-5 puta, jednu rokamo taj dan, a ostalo smrznemo i kad nam se opet to jede samo zakuhamo tjesteninu.

Sad bi tako nesto napravio s umacima uz meso i tjestninu/rizu/krumpire, ali nemam dovoljno kulinarskog iskustva da bi znao koji zacin ide s cime i slicno.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 20:13   #37537
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Ja pečem kruh u pečnici.
Molim vlasnike pekača za kruh da me uvjere da mi treba isti.
Koja je razlika u finalnom proizvodu?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 20:18   #37538
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Pa zar nije da ne moras mijesiti nista nego samo ubacis sastojke unutra, odaberes kad oces da kruh bude gotov i gotovo?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 20:40   #37539
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pekač za kruh pitanje.


Da li je i dalje preporuka za onaj iz lidla kad se pojavi ili ima i drugih preporuka? tnx


Jedem sve skuplji sve lošiji kruh iz trgovine, i razmišljam da bi krenuo sam raditi. tnx
eo ne znam ... mi smo dobili za poklon delimano joy pekač kruha i nisam nešto oduševljen, koji god program da odabereš uvijek kruh identično ispadne, koju god jačinu odnosno boju kruha stavis, on uvijek ispadne nekako slabo mi pečen, kruh bude mrvljiv nekako... probao s vise vrsta brašna, i pratim njihov recept iz knjižice koja se dobije, al mi totalno bezveze taj kruh bude... žena ga ne može očima vidit

edit: zaboravih dodat, par puta se desilo, nemamo svježeg kruha, pekara ili ne radi ili mi se neda ić po kruh, a onda se sjetim da pekaču kruha treba minimalno 3ipo ili 4 sata sata za ispeć bilo kakav, pa me prođe volja i za njim
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 21:24   #37540
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pekač za kruh pitanje.


Da li je i dalje preporuka za onaj iz lidla kad se pojavi ili ima i drugih preporuka? tnx


Jedem sve skuplji sve lošiji kruh iz trgovine, i razmišljam da bi krenuo sam raditi. tnx
Na forum hr imas pod gastronomijom cijelu temu o pekacima kruha, pa si pogledaj tamo malo

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2023., 23:10   #37541
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Koristio lidlov pekac 4-5 puta i najvise me odbilo sto programi traju po 3-4h i sto je bucan ko crni djava. Ja to nisam mogao slusati u 5 ujutro Eno ga pod krevetom.

S druge strane, svaka 3 dana napravim 800g bijelog kruha s obicnim mikserom i ispecem u rerni. I za to mi treba sat i pol (efektivno 10ak min posla). Najcesce ga napravim navecer pa je ujutro spreman i ne mora se hladiti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 09:02   #37542
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Dan nakon toga smo išli na pizzu u Samoboru u Napoli. Davno prije su imali odlične pizze i hranu, pa su se pokvarili jako. Čuli smo da se vlasnik promjenio, imaju nove kuhare, pizze su im odlične, ajde da im damo šansu...
Naručili smo Capricciosa napoletanu i Long John (tuna) napoletanu. Kaj smo dobili je sve samo ne napoletana. Ja sam očekivao da bude dobra i na kraju se razočarao, draga nije očekivala pa se nije ni razočarala. Plus je cijena, ali je*eš to kad nije pizza... Sambor i dalje nema neku bolju pizzeriu gdje se možeš sjesti u restoran. Bilo bi mi bolje da...
Jao, sad vidim račun i ime tvrtke, to je pizzerija od obitelji jednog mi daljnjeg poznanika.

Nisam nikad bio,
ali po priloženim fotkama izgleda ko prosječna kvartovsko-dostavna pizza, posebno ovaj sir gore sav zapečeni. Jbga, ako je u Samoboru slaba konkurencija pizzerija, onda i realno mediokritetne lokalci i ostali promoviraju ko "odlične".

@Xlr
Nisam ovo uopće znao za te pekače kruha, pa to je suludo.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 09:49   #37543
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Kaj se tiče pizzerija, a ostale klope? Kaj preporučate u Samoboru?
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 09:58   #37544
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Gabrek, Samoborska Klet, Špiljo, Pri Staroj Vuri.
I nikako nemoj ić na kolače u slastičarnu "U prolazu". Katastrofa kolači zadnjih par godina, kremšnite ubi bože
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 14:27   #37545
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Gabrek, Samoborska Klet, Špiljo, Pri Staroj Vuri.
I nikako nemoj ić na kolače u slastičarnu "U prolazu". Katastrofa kolači zadnjih par godina, kremšnite ubi bože

Tnx, pišem si u podsjetnik da obiđemo sve.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 14:35   #37546
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gabrek, Grgos... ajde još i Samoborska klet.
Sve ostalo beži proć. Eventualno posjetiti proizvodnju čvaraka kod Mataušića, stisnutih naravno.

Kolači? Nigdje ništa u našem kraju. Nekad si u prolazu našao fine kremšnite, ali i to ili propada s kvalitetom ili sam se ja zasitio.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 14:54   #37547
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ja bi se pridruzio ovom gore pitanju za pekac i zanima me jel imate kakve dobre ideje/recepte za umake koji se mogu napraviti u velikom batchu pa zamrznuti u onim kalupima za led ili nesto slicno?

Obicno tako radimo 'bolonjez' (mijesano mljeveno, luk, mrkva, pelati) pa to napravimo za 3-5 puta, jednu rokamo taj dan, a ostalo smrznemo i kad nam se opet to jede samo zakuhamo tjesteninu.

Sad bi tako nesto napravio s umacima uz meso i tjestninu/rizu/krumpire, ali nemam dovoljno kulinarskog iskustva da bi znao koji zacin ide s cime i slicno.



Googlaj pot roast, možeš napraviti veliku količinu, ja mrkve dodajem 45 min prije kraja jer ne volim kada su raskuhane. Chilli con carne. Žgvacet je isto jednostavan za pripremu a iskoristiš cijelo pile.




@Panoramix druže hoćeš možda imati na proljeće za udijeliti začinskog sjemena ako ga još imaš u zamjenu za kakav hladni hmeljasti napitak
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 17:26   #37548
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Eventualno posjetiti proizvodnju čvaraka kod Mataušića, stisnutih naravno.
Nedavno sam u Stanicu naletio na neke random cvarke, fora ambalaza, rekoh daj da probamo! Vidim, Samoborski, domaci. Sad guglam tog lika sto pises i vec sam si ucrtao pin za sljedecu posjetu Samoboru - dr. Pigley haha, to je to, od svih kupovnih cvaraka ovi su mi top.

I slazem se oko kolaca u "U prolazu", prije godinu dana su bili meh, a svi su nam govorili da moramo tamo. Nisam razumio sto je tako dobro osim lokacije - lokacija je cosy, pogotovo zimi. Ne znam kakvi su bili prije jer nisam nikad bio, znam da su gmaps reviewi pricali o nekim "razlikama u kvaliteti prije i sada".
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 18:24   #37549
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Znaci u Samoboru nema dobrih Samoborskih kremsnita😀
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 18:34   #37550
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Usudio bi se reći da nema.
Ali zato bledska kremšnita u Sloveniji rastura.

@Guls- kaj se može posjetit proizvodnja kod Mataušića? Jesu tamo nešto povoljniji čvarci?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 18:48   #37551
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Ne postoje dobre samoborske kremšnite Jednom sam jeo te tople kremšnite, ako se nisam taj dan usro u busu od Samobora do Pule, neću nikad. Sad me malo stislo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 20:23   #37552
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Usudio bi se reći da nema.
Ali zato bledska kremšnita u Sloveniji rastura.
Kad smo kod slastica na trulom zapadu, meni je u nezaboravnom sjećanju ostao pohorski omlet tamo u nekom slovenačkom dvorcu nakon Bregane.
Ovo s kremšnitama je dubiozna problematika jer nekima NIKADA nisu bile dobre. Stvar ukusa, samoborske su šok za mnoge zbog specifične konstitucije.
Uostalom, šta se desilo s onom kremšnitarnicom s druge strane trga?
Jel se i ona pokvarila? Il još gore, propala?

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 23.01.2023. u 20:35.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 20:30   #37553
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne postoje dobre samoborske kremšnite Jednom sam jeo te tople kremšnite, ako se nisam taj dan usro u busu od Samobora do Pule, neću nikad. Sad me malo stislo.
Ja sam bio samo jednom u Samoboru, jeo tople, ja sam zabrijao da tako mora biti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 20:36   #37554
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam bio samo jednom u Samoboru, jeo tople, ja sam zabrijao da tako mora biti.
Jeo sam ih taj jedini put na ekskurziji, 8. razred, nakon rucka u restoranu dobili "the desert" Nismo mi znali sta su samoborske krempite, balavci s mora vidjeli u zivotu samo one "cvrste" krempite iz pekare.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 20:46   #37555
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 235
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne postoje dobre samoborske kremšnite Jednom sam jeo te tople kremšnite, ako se nisam taj dan usro u busu od Samobora do Pule, neću nikad. Sad me malo stislo.
Fascinantno je i čudno da u 40,50 godina popularnosti, oni još nisu izmislili neku tehnički prehrambenu metodu za hlađenje kremšnita - ili su možda samo škrti kupiti hladnjake neke odgovarajuće? Postoji mnoštvo hrane na svjetskom nivou, pogotovo iz USA, koja je eksplodirala na tržištu tek kad je neki tehnički proces izmišljen ili dorađen.

Jer ovo sad je ko da si na Jadranu usred ljeta, na plaži imaš popularni birc, ali prodaješ toplo pivo, i onda nastran kakav jesi, još tumačiš prevarenim kupcima da - takvo pivo (to) mora biti.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 21:40   #37556
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam bio samo jednom u Samoboru, jeo tople, ja sam zabrijao da tako mora biti.

Ak otakve voliš, onda sve ok


Moja žena voli bnaš takve :facepalm: meni ne paše nikako al svak iput kad smo uSamoboru ode tamo i uzme si kremšnite.


Inače malo dalje uz potok ima My sweet family koji ima sasvim drugačije kremšnite, "pudingaste", meni su bolje.





Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Usudio bi se reći da nema.
Ali zato bledska kremšnita u Sloveniji rastura.

Ne znam, mene nije ni ta bledska ničim impresionirala.


Kad smo kod janezije:

Verace, pizza odlična, ova mozzarela gore bila je famozna, meni top topova.



Zvezda, dobri kolači, ali i prilično skupi.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 23.01.2023. u 21:49.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 11:38   #37557
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ja bi se pridruzio ovom gore pitanju za pekac i zanima me jel imate kakve dobre ideje/recepte za umake koji se mogu napraviti u velikom batchu pa zamrznuti u onim kalupima za led ili nesto slicno?

Obicno tako radimo 'bolonjez' (mijesano mljeveno, luk, mrkva, pelati) pa to napravimo za 3-5 puta, jednu rokamo taj dan, a ostalo smrznemo i kad nam se opet to jede samo zakuhamo tjesteninu.

Sad bi tako nesto napravio s umacima uz meso i tjestninu/rizu/krumpire, ali nemam dovoljno kulinarskog iskustva da bi znao koji zacin ide s cime i slicno.
Možeš napraviti junetinu ala wild: napacaš otkošteni juneći vrat narezan na 2 prsta debele šnite u crnom vinu uz dodatak češnjaka, dosta mrkve i luka, papra, u hladnjak 1-2 dana.
Ocijediš i sačuvaš dio vina, povrće bez lovora u blender da se malo usitni, baciš ga na masnoću, prodinstaš, dodaš meso narezano na kocke, šampinjone, suhe borovice ( one daju specifičan okus koji ide uz meso divljači) nasjeckane nožem ili zdrobljene u mužaru i kuhaš na laganoj vatrici uz dodatak vina iz paca dok meso ne omekani ili u ekspres loncu pa je gotovo za 20 minuta.
Na koncu začiniš s gotovom juhom od vrganja koju razmutiš u 2 dl mlake vode i dodaješ pomalo u gulaš te dosoliš na kraju po potrebi.
Zamrzneš pa uz njoke ili žgance ili pire krumpir.

1 kg sv. otkoštene vratine, 1 l vranca/frankovke/merlota, 1/2 kg luka, 300-400 g mrkve, glavica češnjaka, 1/2 kg šampinjona narezanih na četvrtine, 1 jušna žlica borovica, 3-4 lista lovora, 1 juha od vrganja, sol/vegeta, papar.

usput, kost koja ostane od vratine začiniš dobro solju, paprom i češnjakom u prahu, zamotaš u strech foliju i u hladnjak 3-4 dana.
Jako fino paše kuhana u varivu od kiselog zelja, repe ili u ričetu s grahom.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 00:18   #37558
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Zderonje, brzopotezno pitanje, kak se zove onaj opiceni tip jutjuber s hranom iz armenije ili tam negdje? Uglavnom kod sebe u dvoristu snima. Ne mogu ga nac na jubitou i ne mogu se nikak sjetit kak se zove.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 07:32   #37559
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Zderonje, brzopotezno pitanje, kak se zove onaj opiceni tip jutjuber s hranom iz armenije ili tam negdje? Uglavnom kod sebe u dvoristu snima. Ne mogu ga nac na jubitou i ne mogu se nikak sjetit kak se zove.
https://www.youtube.com/@georgikavkaz

mislis na njega...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2023., 08:36   #37560
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
E to je taj! THNX
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na