Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2023., 12:55   #4051
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Pozdrav,

Jel zna netko jel normalno da kod grijanja sad po zimi iz vanjske jedinice kapi voda?

Znam da su montirali odvod kondenzata u žljeb, ali koliko sam čitao to je za kondenzat kod hlađenja i to curi iz unutarnje jedinice.
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 13:05   #4052
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Pozdrav,

Jel zna netko jel normalno da kod grijanja sad po zimi iz vanjske jedinice kapi voda?

Znam da su montirali odvod kondenzata u žljeb, ali koliko sam čitao to je za kondenzat kod hlađenja i to curi iz unutarnje jedinice.
je, kod hlađenja curi iz unutarnje, kod grijanja iz vanjske
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 15:04   #4053
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Daten Pregled postova
Pozdrav,



Jel zna netko jel normalno da kod grijanja sad po zimi iz vanjske jedinice kapi voda?



Znam da su montirali odvod kondenzata u žljeb, ali koliko sam čitao to je za kondenzat kod hlađenja i to curi iz unutarnje jedinice.
Tamo di je hladno tamo kapa. Po ljeti hladan plin je unutra (hladi), po zimi hladan plin je vani (unutra topal grije).

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 15:17   #4054
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
sad je sve jasno, hvala obojici
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 19:48   #4055
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Hvala. Razmišljam stavit klimu u jednu spavaću sobu, a vanjsku jedinicu na suprotnu stranu kuće tako da cijevi idu kroz jednu sobu. Ali volio bih da cijevi idu ispod plafona kroz neku kanalicu. Ako mora biti pad mislim da ću odustat od te ideje jer bi ružno izgledalo.
Knaufom sakriješ cijevi i u njega onda ugradiš neke LED-ice ili LED traku.

Citiraj:
Autor mrgud11 Pregled postova
Za neke modele Vivax navodi da uz filter za prašinu imaju ili katalistički ili bio filtar.
Kakva je razlika što se tiče održavanja (interval zamjene, cijene)?
Vjerujem da se dotični montira na postojeći filter, a čišćenje bi svakako trebalo prakticirati barem jednom mjesečno, ako se klima ne isključuje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 23:49   #4056
Rabuso
Who dares,wins.
Moj komp
 
Rabuso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Koliko Toshiba shorai povuče u grijanju struje u kw maximalno? Pitam da znam moram li kupiti u Hepu još koji kw extra. Imam ukupno 25m2 od toga prostorija 18m2 sa visinom stropa 2m, i još jedna 7m2 sa visinom stropa 2,60. iz ove 18m2 bi povukao spiralnu cijev sa ventom u ovu 7m2 da ju grije povremeno. Bude to ok za primarno grijanje? To su prostorije koje su izolirane stiroporom 5-10cm unutar hale koja je od sendvič panela 5cm.
Rabuso je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2023., 23:56   #4057
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Serviseri obožavaju te pumpe
Napraviće ako ih baš natjeraš.
Dvije klime imam na taj system (odvod ide uzbrdo tj. na tavan kuce pa do vanjske jedinice na fasadi). Jedna je Mitsubishi MSZ 3.5kW i jedna Fujitsu 2.5kW. Mitsu radi evo 5ta godina bez beda Fujitsu godinu dana..

Sam serviser/monter mi je predlozio to kao opciju umjesto da stemam 5-6 metara odvoda po zidu (d anapraivm pad) i izvlacim kondenzat na balkon na katu. Ovako smo sprovli na tavan preko pumpe i pumpa odvodi van fasade direkt u oluk (pored vanjske jeidnice).

Najveci "problem" je probusti A-B plocu "uzbrdo" a ne pogodit aramturu, kod mene je bilo 50/50, na jednoj lokaciji/stropu sobe bilo je srece - pogodak izmedju armature a na drugoj posred armature pa je busenje te jedne rupe trajalo 25 minuta s krunom i dva montera su se izmjenjivala na smjenu svaki po par minuta sa ogromnom tornom .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 04:18   #4058
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Rabuso Pregled postova
Koliko Toshiba shorai povuče u grijanju struje u kw maximalno? Pitam da znam moram li kupiti u Hepu još koji kw extra. Imam ukupno 25m2 od toga prostorija 18m2 sa visinom stropa 2m, i još jedna 7m2 sa visinom stropa 2,60. iz ove 18m2 bi povukao spiralnu cijev sa ventom u ovu 7m2 da ju grije povremeno. Bude to ok za primarno grijanje? To su prostorije koje su izolirane stiroporom 5-10cm unutar hale koja je od sendvič panela 5cm.
Koliko imaš sada? Kod mene na monofaznom priključku od 7,36 kW radi 5 klima od 10,5 kW + kuhanje + bojler, ništa ne izbacuje. Tebi je dosta 3,5 kW toplinske što realno ne troši više od 1,5 kW iz utičnice po najgoroj zimi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 10:52   #4059
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Koja od ove dvije

Ph @ -7°C
2.47 kW
COP @ -7°C
2.70
Ili
Ph @ -7°C
2.30 kW
COP @ -7°C
3.04

Mada ja planiram klimu koristiti do recimo +7, nakon toga palim peć

Ph @ +7°C
0.96 kW
COP @ +7°C
6.30
Ili
Ph @ +7°C
0.90 kW
COP @ +7°C
5.60
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 11:59   #4060
Rabuso
Who dares,wins.
Moj komp
 
Rabuso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koliko imaš sada? Kod mene na monofaznom priključku od 7,36 kW radi 5 klima od 10,5 kW + kuhanje + bojler, ništa ne izbacuje. Tebi je dosta 3,5 kW toplinske što realno ne troši više od 1,5 kW iz utičnice po najgoroj zimi.
Imam monofazni 7.36kw kao i ti. Od uređaja 4kw multisplit 2 unutarnje, bojlere i sve to sa jednim velikim ALI, imam 2 pipe sa grijačima jedna 3.7kw druga 3kw i to me strašno zeza,a sad stavljati bojler nije opcija pa će biti ovako dok sve ne srušim. I 2kw hidropak.
Ali mislim da čak i tih 1.5kw bi trebalo biti dosta ako pazim dćsa pilama.
Rabuso je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 12:28   #4061
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dvije klime imam na taj system (odvod ide uzbrdo tj. na tavan kuce pa do vanjske jedinice na fasadi). Jedna je Mitsubishi MSZ 3.5kW i jedna Fujitsu 2.5kW. Mitsu radi evo 5ta godina bez beda Fujitsu godinu dana..
Jesu li bučne te pumpe? Stavio bih u spavaću sobu.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 12:31   #4062
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Jesu li bučne te pumpe? Stavio bih u spavaću sobu.
Pumpa je na tavanu, u sobi je samo "plovak" u kanalici koji kad krene voda zavibrira i upali pumpu (prinicip je slican onim potopnim pumpama kad drmnes onu kutijici s akuglicom koja pokrene pumpu). Meni su obje u spavacim sobama, nisam ih do sad nikad cuo...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 16:03   #4063
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Super, možda mi je to onda najbolja opcija.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2023., 18:14   #4064
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Pumpa za kondenzat samo ako bas nema drugog rjesenja,redom su sve sranje.

Jedine koje valjaju dolaze vec ugradjene u uredjaje,ali ti uredjaji nisu home budget friendly

Poslano sa mog XQ-CT54 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2023., 19:00   #4065
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
treba mi preporuka klime za hladenje ljeti u zagrebu, razizemlje, stan ima uk 63m2, s tim da je dio gdje bi bila klima cca 35m2 sa zimskim vrtom..prepostavljam cca 3.5kw, bitan wifi i garancija..uzet nekog jeftinijeg kineza tipa vivax/midea ili ipak uzeti nesto kvalitetnije za cca 5-6k kn (https://www.termol.hr/mitsubishi-kli...medium=click)?

hvala na prijedlozima
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 07:03   #4066
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
treba mi preporuka klime za hladenje ljeti u zagrebu, razizemlje, stan ima uk 63m2, s tim da je dio gdje bi bila klima cca 35m2 sa zimskim vrtom..prepostavljam cca 3.5kw, bitan wifi i garancija..uzet nekog jeftinijeg kineza tipa vivax/midea ili ipak uzeti nesto kvalitetnije za cca 5-6k kn (https://www.termol.hr/mitsubishi-kli...medium=click)?

hvala na prijedlozima
Kupuješ je jednom u xy godina. Nešto nadodas sada I miran si godinama. Meni sve što si rekao stoji. 3.5, wifi, garancija. Ja imam mitsu od 3.5, wifi ugrađen (provjeri po modelu), 3g garancija.

Nije midea loša, daleko od toga. Osobno bi Vivax isto mogao za neke manje bitne prostore. Ja sam s mora, nama su klime sve, tako da sam išao na sve Mitsubishi. Ostaje mi ona prva koja je sa stanom došla da krepa i nju onda na mitsu pa da mi je sve na jednoj wifi aplikaciji.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 07:57   #4067
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav ekipa.
Kakva su vam iskustva s podnim klimama? Živim u potkrovlju pa sam ograničen smještajem unutarnje jedinice.
Lokacija je SZ Hr i klima bi trebala biti neki srednji rang pa da mogu računati i na nekakvu ispomoć u grijanju zimi. Grijanje je inače riješeno kondenzacijski plinski bojler + radijatori ali u procesu sam izgradnje solarne elektrane pa bih dio grijanja prebacio na tu novu klimu + postojeća Fujitsu koja nije na baš idealnoj poziciji.
Prijedlog za konkretni model?
Hvala!
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 13:37   #4068
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Kupuješ je jednom u xy godina. Nešto nadodas sada I miran si godinama. Meni sve što si rekao stoji. 3.5, wifi, garancija. Ja imam mitsu od 3.5, wifi ugrađen (provjeri po modelu), 3g garancija.

Nije midea loša, daleko od toga. Osobno bi Vivax isto mogao za neke manje bitne prostore. Ja sam s mora, nama su klime sve, tako da sam išao na sve Mitsubishi. Ostaje mi ona prva koja je sa stanom došla da krepa i nju onda na mitsu pa da mi je sve na jednoj wifi aplikaciji.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

thx, jel mitsubishi vec rang klima di je to puhanje hladnog/toplog zraka ugodnije u odnosu na kineze? odnosno da ne puse skroz jako, pa se gasi, pa onda opet itd
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 13:42   #4069
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ja mitsu ap25 drzim na automatic i tiho puse, i svako malo se pojaca s brzine jedan na dva i opet smanji u nizu.

Dok ova jeftnija mitsu je dosta glasnina, ali imam feeling da dosta jace puse na vecim brzinama ili je samo glasniji ventilator

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2023., 17:53   #4070
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
nemojte kupovat onaj najeftiniji micek jer to ni nije micek kolko sam shvatio od ovih u ducanu.
hr35xxx je pocetni koji treba gledat. to je cca 800e (3,5kW). ugraden wifi.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 19.03.2023. u 14:14.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2023., 03:11   #4071
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
thx, jel mitsubishi vec rang klima di je to puhanje hladnog/toplog zraka ugodnije u odnosu na kineze? odnosno da ne puse skroz jako, pa se gasi, pa onda opet itd
Kako koji, AP serija se stalno uključuje/isključuje, malo puše toplo, malo hladno. Kad je vani toplije, imam dojam kao da rashlađuje prostoriju umjesto da grije. Često ni neće raditi na brzini koju namjestim, npr. hoću max, ova puše sporo pa ubrza pa smanji itd. Sve u svemu, ne modulira baš najbolje. Tijekom defrosta temp padne i po 2°C.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2023., 13:35   #4072
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Covik traži klimu samo da mu razladi kad je toplo, vi došli do mitsubishija i to ne ulazne serije Nek uzme daikin Sararu, cca 3500 eura, sigurno ce bti zadovoljan

Stric ima neku jeftinu Azuri u potkrovlju bez izolacije u Dalmaciji i ladi pošteno znaci nemas problema sa ladjenjem sta god uzeo, samo pazi da je inverter motor i da ima snage za prostor, znaci nemos na 50m2 uzet 2.5kw ladjenje nego 5.
Malo se raspitaj kakva je aplikacija mobilna, ako ti je to bitno, gree ima ocajnu, daikin ima top. Olimpia splendid isto ima ocajnu ako nabasas na taj brend.

Ako oces da nekad malo dogrije ili da zagrije kad nije ekstra ladno uzmi neki Gree.

Ako oces vas pravo grijanje na klimu istrazi dobro i uzmi sta ti najviše odgovara

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 19.03.2023. u 17:10.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2023., 16:48   #4073
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Za hladjenje je korektno svako govno od klime.

Nedostaci jeftilena

-vise ce trosit
-losiji materijali
-buka

Ali cijena je velika prednost uz jednu opasku, cijene jeftilena su se priblizile ulaznim modelima Daikina,Toshibe i Mitsua.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2023., 12:58   #4074
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Za hladjenje je korektno svako govno od klime.

Nedostaci jeftilena

-vise ce trosit
-losiji materijali
-buka

Ali cijena je velika prednost uz jednu opasku, cijene jeftilena su se priblizile ulaznim modelima Daikina,Toshibe i Mitsua.
To je vrlo sitna razlika, koja gotovo da neće ni doći do izražaja. Više ti razlike čini jesu prozori bolji ili lošiji, 1cm stiropora simo-tamo i razni sitni faktori.

Sve klime koriste R-32, taj plin ima adijabatski ciklus kakav ima i više manje svaka klima ima istu efikasnost, nešto malo utječu na to izolacije u samim klimama, pa koliko je fino napravljen kompresor pa je trenje u njemu manje, ali to su vrlo male razlike. S tim koeficijentima efikasnosti, pa sezonalni, pa ovakav ili onakav se najviše mulja.

U hlađenju su svi od Maxona, Korela pa do Mitsubishija više manje A++ razred.

A kvaliteta materijala i buka da, to je ono gdje cijena ipak čini određenu razliku, mada recimo nisam primijetio da je Maxon fresh koji smo stavili u kuhinju išta bučniji od frendove Toshibe npr.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2023., 14:04   #4075
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
Pozdrav ekipa,
Što kažete za Terma klime? Dosta povoljno se kreću 3.5kw ~500€
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2023., 15:12   #4076
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor benny_blanco Pregled postova
Pozdrav ekipa,
Što kažete za Terma klime? Dosta povoljno se kreću 3.5kw ~500€
Imam doma, pored daikina i mitsubishija ne ulaznih serija...

Modulacija nikakva, samim time i potrošnja koja ne pada ispod 600w, plastična, bučna (osobito vanjska jedinica). Za hlađenje prolazi, za grijanje borba jer vanjska jedinica doslovno ne staje, a o buci iste da ne govorimo. Radi se o jeftilen kinezu.
BTW prije ovog ludila s cijenama se gore navedeni model mogao naći za nešto iznad 2500kn, pa je bila definitivno no brainer, osobito kad je ista bila ugrađena za 0kn.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 21:58   #4077
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
molim preporuke 3.5kw klime, pocetnih cijena, wifi, da su dobre u grijanju, sto duze jamstvo bez obveznih godisnjih "servisa"?
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 22:02   #4078
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
del

Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 02.04.2023. u 08:17.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 23:10   #4079
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.
Nakon istraživanja odlučio sam se za jednu klimu i sad gledajući po Internetima na par mjesta košta u cent isto a na stranici kupiklimu.hr cca 180€ manje.
Da li tko ima iskustva s tom firmom?
Konkretno riječ je o ovoj klimi:
https://kupiklimu.hr/klima-uredaj/st...ca-aoyg12lvca/
Možda preporuka za neku drugu do 1500-1600€?
Hvala!
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 22:47   #4080
domac5
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Popovača
Postovi: 8
Pozdrav, misljenje o ovoj klimi i ima li sta bolje za te novce?
Koja je oke cijena za montiranje i pustanje u rad kod ovih sto rade u fusu? Imate koga za preporuku na podrucju zagreba istocni dio? https://klimatizacija.hr/hyundai-per...proizvod-1896/
domac5 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na