Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2023., 22:21   #2881
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Da, ali Reference je "opis plaćanja", ne poziv na broj u ispravnom formatu, tako da ćeš ga morati pažljivo prepisati/kopirati u to polje (nema kontrole ispravnosti preko checksume temeljem modela kao kod naših bankarstava) i nadati se da će ga referent ispravno ručno dodijeliti tvom računu.
Očekuj pogreške
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 22:26   #2882
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Sada kada nema naknade za plaćanje sa Revoluta na naše račune znači da bi mogao početi plaćati režije preko Revoluta?
Možeš, iako uopće nije praktično niti prilagođeno za te stvari, Revolut recimo nema qr skener, a gotovo sve uplatnice imaju qr kod, tako da je to po meni besmisleno i podložno pogreškama.

Puno bolja opcija za račune je aircash i keks pay, čak i ePošta app.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 22:34   #2883
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Puno bolja opcija za račune je aircash i keks pay, čak i ePošta app.
Ima li ePošta nekih prednosti u ovoj priči? Plaćanje HUB 3 uplatnica preko Aircasha je besplatno do 1.4., Keks je 2,25 kn po uplatnici izvan Erste, a to je isto kao i naknada preko mHPB-a za račune izvan HPB-a.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 22:40   #2884
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Nema neke posebne prednosti, 2 kn je naknada, ali app je čisto ok i sve funkcionira dobro.
Ja sam ju koristio dok nisam aktivirao Aircash, sad plaćam preko njega pošto trenutno nema naknada.


P.S. eventualno neka prednost ePošte je što imaju i desktop verziju, pa se sve može plaćati i pratiti ne samo preko mobitela nego i preko PC-a, kome je to bitno.
https://www.eposta.hr/
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: nepalac. 10.01.2023. u 22:45.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 23:09   #2885
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Okej, to me zanimalo, ako je naknada 2 kn i imaju skeniranje uplatnica, to je u startu prednost i dobro rješenje ako stvari ostanu kakve jesu i ako aircash uvede svojih 3,35 kn po uplatnici. Imaju li plaćanje bez naknade za račune kod kojih je plaćanje besplatno u pošti?
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 23:20   #2886
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Nisam siguran, ja sam plaćao par stvari i uvijek je bila naknada 2 kn.
Znam samo da nude mogućnost da ti određeni računi stižu direkt u epošta app, znači ne više u fizičkom obliku na adresu.
Preduvijet je da izdavatelj računa ima ugovor s Hrvatskom Poštom.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 17:50   #2887
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Pozdrav, jedno pitanje nedavno sam se registrirao na revoult, slucajno sam uzeo premium racun, sad me zanima kako mogu to otkazat? Ne mogu pronac nigdje jedino sto mi nude je downgrade na njihov nizi standard plan po 2.99e.
Jos me zanima zbog cega su mi oduzeli 10e s HPB banke i kako je to opce moguce da mi bez moga odobrenja skinu s banke novac ukoliko ja nisam to potvrdio Mtokenom i slicno?
Neznam dali je to njihova naknada ukoliko misle poslat fizicku karticu ili nesto drugo samo mi je nejasno kako su mi uspili sist 10e na HPB banku bez ikakve potvrde s moje strane... Na taj nacin mogu skinut koliko zele..
Pod opis placanja na HPB mi je samo stiglo 9045Revolut***3075*Dublin
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 18:31   #2888
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Ante001 Pregled postova
Pozdrav, jedno pitanje nedavno sam se registrirao na revoult, slucajno sam uzeo premium racun, sad me zanima kako mogu to otkazat? Ne mogu pronac nigdje jedino sto mi nude je downgrade na njihov nizi standard plan po 2.99e.
Jos me zanima zbog cega su mi oduzeli 10e s HPB banke i kako je to opce moguce da mi bez moga odobrenja skinu s banke novac ukoliko ja nisam to potvrdio Mtokenom i slicno?
Neznam dali je to njihova naknada ukoliko misle poslat fizicku karticu ili nesto drugo samo mi je nejasno kako su mi uspili sist 10e na HPB banku bez ikakve potvrde s moje strane... Na taj nacin mogu skinut koliko zele..
Pod opis placanja na HPB mi je samo stiglo 9045Revolut***3075*Dublin
Kad nedavno si uzeo premium? Ako si uzeo u manje od 14 dana možeš kontaktirati službu za korisnike i otkazati.

Dodao si u Revolut karticu jednako kao u paypal. Jednom odobris I to je to. Ako si naručio karticu moguće da si odmah i kliknuo 10e za to.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 19:13   #2889
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Sve uredu, javili su mi promjenu racuna 10e jutros a nisam nista skidao tek sada vidim da su mi onih 10e skinutih u sobotu premistili na vrh liste i javili promjenu stanja racuna pa sam mislio da mi je opet skinuto.

Zadnje izmijenjeno od: Ante001. 17.01.2023. u 19:21.
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 19:22   #2890
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Mislim da nisu nikako mogli ako nisi prvu transakciju odobrio tokenom. Mene je svaki puta tražio token dok nisam stavio automatski topup.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 22:33   #2891
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Nije da toliko koristim Revolut (vecinom jednokratna kartica), ali vecinom novac dodajem preko G pay, nekako mi je to najbrze i najlakse.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 11:20   #2892
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Dali oni imaju neki kontakt br na koji ih je moguce kontaktirati po mogucnosti ako postoji koji agent u HR s kojim je moguce pricat ili ide sve na engleski?
Putem aplikacije vidim da nude live agent da me prespoje al opet jedino engleski mogu da pricam..
Otkazao bi mjesecnu preplatu.
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 12:12   #2893
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Ante001 Pregled postova
Dali oni imaju neki kontakt br na koji ih je moguce kontaktirati po mogucnosti ako postoji koji agent u HR s kojim je moguce pricat ili ide sve na engleski?
Putem aplikacije vidim da nude live agent da me prespoje al opet jedino engleski mogu da pricam..
Otkazao bi mjesecnu preplatu.
Iskreno jako sumnjam u to. To bi značilo da imaju agenta za svaku zemlju gdje postoje jer teško je naći manje od nas i Slovenaca npr.

Ako nekoga muči engleski možda ove nove fintech aplikacije i nisu za njega.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2023., 23:23   #2894
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Ante001 Pregled postova
Dali oni imaju neki kontakt br na koji ih je moguce kontaktirati po mogucnosti ako postoji koji agent u HR s kojim je moguce pricat ili ide sve na engleski?
Putem aplikacije vidim da nude live agent da me prespoje al opet jedino engleski mogu da pricam..
Otkazao bi mjesecnu preplatu.

mjesecnu pretplatu mozes sam kenslat u opcijama. s tim da postoji vjerojatnost da ti ponude jos mjesec dana besplatno.

ja sam isto kenslao jer nemam vise koristi s obzirom da vise nemamo kune pa mi ni ne treba limit za bankomate za hrk, a imam drugu karticu koja mi je u eurima.


kliknes na sliku svog accounta> plan> your plan, gore desno imas kotatic, i tamo imas change plan> downgrade to standard.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 17:17   #2895
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Jeli i vama nestala opcija kripto?
Inače nisam nikad tradea na Revolutu, ali bi rješavao one kvizove pa pobrao koju kunu.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 17:27   #2896
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Još je dostupan.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 19:11   #2897
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Ekipa, jel netko od vas vec prebacio placu na Revolut?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:27   #2898
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 21:39   #2899
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Sori ali ovo je teški BS
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2023., 22:11   #2900
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Okej, elaboriraj svoj stav malo...

Meni je pocistilo otp jednom, otp vratio, revoluti nikad nisam ni virova za vise od par tisuca kuna, a niti cu
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 00:04   #2901
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Okej, elaboriraj svoj stav malo...

Meni je pocistilo otp jednom, otp vratio, revoluti nikad nisam ni virova za vise od par tisuca kuna, a niti cu

I meni tekst izgleda, ovako kako je napisan, malo moguć.



Takve stvari se relativno lagano reklamacijski riješe, ali je pitanje da li je krivnja korisnika što je navučen da autorizira nekakvo plaćanje jakom zaštitom (npr biometrija, 2fa itd), ili je netko tipa snimio broj kartice i npr platio negdje nešto online na stranici koja ne koristi jaču zaštitu. To su bitne razlike. Neće nam nitko vratiti novce ako sami nasjednemo i nekome damo pristup mobilnom bankarstvu ili autoriziramo transakciju jakom zaštitom.



Npr. ne sumnjam da ti je OTP vratio novce zbog zlorabljene kartice, ali zapravo nije OTP vratio novce već je reklamirao prodajnom mjestu koje je prihvatilo plaćanje sa slabom razinom zaštite...


Isto tako "vjerujem" da bi jednako trebao i Revolut postupati, jer se reklamiraju da su i oni banka... Valjda ;-)
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 00:27   #2902
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Okej, elaboriraj svoj stav malo...
Pa realno nema se tu šta elaborirat, svaki anonimus može napisati par rečnica na bilo kojoj platformi i posrati kompaniju koja ima 10-20 milijuna korisnika i par tisuća zaposlenih.
Kako da mi znamo da li je priča uopće realna i kako se zapravo sve dogodilo i ima li tu propusta od strane korisnika? Uostalom, who gives a f...

Nisu sigurno ni dobili status banke, a da nisu udovoljili nekim sigurnosnim zahtjevima i raznim certifikatima.

Ne znam dokle će se Revolut promatrati kao neki sumnjivi posrednik plaćanja, pa nisu od jučer na tržištu, a konstantno neke skepse i izvlačenje pojedinačnih negativnih iskustva...
Takva iskustva možeš naći za baš svaku banku na svijetu, samo treba guglati
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 01:17   #2903
bed-boy11
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ovo je slučaj za UK Revolut. U UK Revolut nije banka i ne sudjeluje u toj nekoj kompenzacijskoj shemi u slučaju prijevara pa niti nije duzan vratiti sredstva ako nisu neki kriteriji ispunjeni.

Revolut u EU je banka s punom licencom u Litvi i zakonski mora sudjelovati u takvim shemama. U EU mora postupiti kao i OTP u tvom slučaju. Ako ne, možeš se žaliti Litvanskoj središnjoj banci i oni ce ga natjerati da ti vrati novce (doduše ne vjerujem da bi si dopustili puno takvih slucajeva jer riskiraju da izgube bankarsku licencu).

https://www.connexionfrance.com/arti...rom-fraudsters
Evo ima tu članak vezan upravo uz to. Pričaju za Francusku, al tako je u cijeloj EU. Na kraju piše i da je Revolut potvrdio da je svejedno jel korisnik na FR ili LT ibanu sto se tiče ovoga.
bed-boy11 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 11:43   #2904
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Stvarno moraš bit hrabar za puštat plaću na Revolut. Imao sam par sitnijih čarki s njima, support je nemoguć i nema ga.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2023., 11:51   #2905
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor bed-boy11 Pregled postova
Ovo je slučaj za UK Revolut. U UK Revolut nije banka i ne sudjeluje u toj nekoj kompenzacijskoj shemi u slučaju prijevara pa niti nije duzan vratiti sredstva ako nisu neki kriteriji ispunjeni.

Revolut u EU je banka s punom licencom u Litvi i zakonski mora sudjelovati u takvim shemama. U EU mora postupiti kao i OTP u tvom slučaju. Ako ne, možeš se žaliti Litvanskoj središnjoj banci i oni ce ga natjerati da ti vrati novce (doduše ne vjerujem da bi si dopustili puno takvih slucajeva jer riskiraju da izgube bankarsku licencu).

https://www.connexionfrance.com/arti...rom-fraudsters
Evo ima tu članak vezan upravo uz to. Pričaju za Francusku, al tako je u cijeloj EU. Na kraju piše i da je Revolut potvrdio da je svejedno jel korisnik na FR ili LT ibanu sto se tiče ovoga.
E ovo je konkretan elaboriran komentar, svaka cast

Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Stvarno moraš bit hrabar za puštat plaću na Revolut. Imao sam par sitnijih čarki s njima, support je nemoguć i nema ga.
Da i ja sam ima, trazio sam jednostavan izvod stanja racuna i da mi ga objasne, jer je to napravljeno zbrda zdola, i nisu nikako uspili na kraju sam googla i nasa online neko isto je ima problema nekih pa oni te izvještaje nekako drugačije računaju, to je sve u svemu trajalo jedno mjesec ipo dana. Inače slučajeva ko gore ima more more, i na foruimima, a i na komentarima dolje ispod ovog posta, nije jedini.

Meni oni jesu i do daljnjeg ce ostat samo middleman za plaćanja da mi banka ne gleda di trosim pare, malo za vaultove, malo za kripto, za splitanje billa, u biti ko keks pay , nebi im plaću da nema teoretske sanse, pogotovo pokraj HPB besplatnog tekuceg racuna....
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 19:12   #2906
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,958
Kolege, kod plaćanja sa revoluta na erste tekući račun, koliko treba vremena da lova sjedne?

Exy je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2023., 20:14   #2907
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Jedan dan u mom slucaju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 11:01   #2908
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Imam 800€ na revolutu koje želim podići u gotovini. Ima li neki način za to da ne moram platiti naknadu/proviziju preko bankomata? Kartica je standard plan.
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 11:27   #2909
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nađi banku čiji bankomat ne naplaćuje proviziju ili pošalji lovu na svoju svakodnevnu karticu i digni onda s njome na bankomatu svoje matične banke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 11:30   #2910
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Pošalji sebi na tekući racun (mislim da je bez provizije) tako sam sebi uplacivao. Ili si ograničen 230€ mjesecno na bankomat bez provizije(Adiko, Erste, Otp, Pbz ako je MC, Raiffesen). Ili provjeri ima par postova niže točan popis bankomata koji ne uzimaju proviziju.
dzajko je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na