Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.17%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.05%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.00%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 29 13.62%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.62%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.25%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.76%
Anketa s više izbora. Glasači: 213. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2022., 22:03   #121
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Inače, ima jedan zgodan add-on za browsere za blokiranje trackera:
https://privacybadger.org/

a ja uz njega dodam još i Startpage Privacy Protection add-on, nek se nađe ali rade istu stvar
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 19:11   #122
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,933
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mudrost rulje. Takvo nešto ne postoji.
Kolega bojim se da si skroz neupućen.

Što se tiče startpage, oni zaista jesu nudili određenu dozu privatnosti kod pretraživanja, ali nije tome već dulje vrijeme tako. Tipa par godina. Moram potražiti source.

EDIT: moguće da sam ovo nešto krivo zapamtio/izmislio. Ono što znam (temeljeno na testovima koje sam sam radio) je da je startpage zahvaćen sličnim ranking "problemima" (cenzurom) kao i google. To je i glavni razlog zašto sam prestao koristiti tu tražilicu pred nekoliko godina.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 27.12.2022. u 19:29.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:27   #123
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Startpage = Google što se tiče rezultata pretraživanja, to i piše na njihovoj stranici. Samo preko njih dobivaš rezultate i nema praćenja od strane Googla.

Koristim ih duže vrijeme i ok su, jedina mana mi je kada želim nešto lokalizirano pretražiti, npr. samo stranice na hr jeziku, onda je banana.

Ako nije problem, podijeli kakvu cenzuru Google radi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 20:47   #124
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Koristim ih duže vrijeme i ok su, jedina mana mi je kada želim nešto lokalizirano pretražiti, npr. samo stranice na hr jeziku, onda je banana.
Meni jaaako sporo radi pa ga ne koristim, ali hrvatske siteove možeš pretraživati uz pomoć site:.hr kao i na Googleu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 12:38   #125
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Dvije dobre:




__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 14:25   #126
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Sjećam se i jednog članka o tome kako se autoru članka u feedu na FB počela pojavljivati neka žena, kao preporuka za dodavanje u prijatelje. Nakon nekog vremena mu je to zagolicalo maštu pa je išao istraživati tko je ona i zašto mu je FB nudi. Saznao je da mu je to polusestra za koju on nije niti znao da postoj. Imali su zajedničkog oca koji je odavno osnovao novu obitelj, a koji je umro u međuvremenu i nije imao FB account. Autor članka je slao upite na FB kako su to uspjeli povezati, ali nije dobio konkretan odgovor.

U bespućima interneta više ne mogu naći taj članak. Naravno, ne kažem kako je loše da su to dvoje ljudi povezani, nego želim ilustrirati primjer kako "A.I." može o ljudima znati više nego oni sami.

Evo i jednog kratkog videa o "mudrosti rulje".
https://www.youtube.com/watch?v=HNQ3GccCAI0
Ovo?
https://m.youtube.com/watch?v=RLdNP4Yv-vI

21 view ima video u 4 godine? .. ne 21 tisucu.. 21?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 15:16   #127
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,933
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
No, to nije to ali dobro si iskopao. Zanimljiv primjer samo što se ovdje radi o povezivanju preko poznanstava. Ja sam čitao članak o tome napisan od strane polubrata u kojem je FB sam predložio vezu ljudima koji pojma nisu imali o istoj.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Mislim da tu vrijedi ona stara koju možda neću najbole prevest: ako koristiš besplatan servis onda si ti proizvod na kojem se zarađuje -> https://www.thesocialdilemma.com

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 07.01.2023. u 15:23.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 21:56   #128
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
"Ako ne plaćaš uslugu koju koristiš onda si ti proizvod kojeg se prodaje"
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 22:01   #129
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Prodaju oni tebe i tvoje podatke i kad plaćaš uslugu, nema tu razlike...
Windowsi nisu besplatni pa se opet kaže da je Win 10 najveći špijunski softver.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 04:05   #130
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bio je jedan mail servis koji je ugašen tamo negdje 2014. godine. Vlasnik nije skupljao ni logove kamoli podatke korisnika. Pokucali su mu na vrata iz jedne državne sigurnosne agencije i tražili ga da im preda njegove privatne SSL ključeve. On je to odbio, ugasio uslugu i objavio razloge. Može se koliko-toliko izbjeći odavanje informacija tvrtkama ali autoritetima teško.
Trazili su ga i ranije, jer izmedju ostalog, Snowden je koristio njihov servis od pocetka, te mu je bio glavni. A uz njega i puno ostalih, zato je bio pritisak jos veci. Ali 2013. sve se zakuhalo, pa su stisli svom silom.

Lavabit je ponovo pokrenut, prije koju godinu, imam isto racun od pocetka, koristim kao kao jedan od racuna u email klijentu.

Iz 2013:

“I have been forced to make a difficult decision: to become complicit in crimes against the American people or walk away from nearly 10 years of hard work by shutting down Lavabit,” owner Ladar Levison wrote in a statement. “After significant soul searching, I have decided to suspend operations.”

Based in Texas, Lavabit attracted attention last month when NSA leaker Edward Snowden used an e-mail account with the service to invite human rights workers and lawyers to a press conference in the Moscow airport where he was then confined. A PGP crypto key apparently registered by Snowden with a Lavabit address suggests he’s favored the service since January 2010 — well before he became the most important whistleblower in a generation.

I have been forced to make a difficult decision: to become complicit in crimes against the American people or walk away from nearly ten years of hard work by shutting down Lavabit. After significant soul searching, I have decided to suspend operations. I wish that I could legally share with you the events that led to my decision. I cannot. I feel you deserve to know what’s going on–the first amendment is supposed to guarantee me the freedom to speak out in situations like this. Unfortunately, Congress has passed laws that say otherwise. As things currently stand, I cannot share my experiences over the last six weeks, even though I have twice made the appropriate requests.

What’s going to happen now? We’ve already started preparing the paperwork needed to continue to fight for the Constitution in the Fourth Circuit Court of Appeals. A favorable decision would allow me resurrect Lavabit as an American company.

This experience has taught me one very important lesson: without congressional action or a strong judicial precedent, I would _strongly_ recommend against anyone trusting their private data to a company with physical ties to the United States.

Sincerely,

Ladar Levison
Owner and Operator, Lavabit LLC
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 00:05   #131
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne znam gdje okačit pa ću ovdje... gasi se zippyshare, ne znam koliko ga je tko koristio, ja osobno jesam za šeranje manjih fajlova i bio mi je baš dobar.

Citiraj:
Hey Folks,
We’ve decided that we’re shutting down the project at the end of the month. Please make backups of your important files, you have about two weeks to do so. Until then, the site will run without any changes.
There are several reasons for the closure:
– Since 2006 we have been on the market in an unchanged form, that is, as ad financed/free file hosting. However, you have been visiting in less and less over the years, as the arguably very simple formula of the services we offer is slowly running out of steam. I guess all the competing file storage service companies on the market look better, offer better performance and more features. No one needs a dinosaur like us anymore.
– All sorts of adblockers, whether built into the browser, as add-ons, or in the form of DNS services. Sure, we all use them, but they take away any control the site owner has over the site. Eventually we get to the point where a vicious cycle begins, in order to pay for the server infrastructure you are forced to place more and more ads, then users fire up more and more adblockers and we get to a point like today.
– Rising electricity prices. Over the past year, electricity prices have gone up 2.5 times, which, with a large number of servers, gives a significant increase in costs that we have no way to balance.
There are still a bunch of smaller reasons, but we could write a book on this, and probably no one would want to read it.
To sum it up, we can no longer afford to maintain the site.
You can send us any comments to (we’ll read them all, we’ll probably respond to just a few):
support@zippyshare.com
Thanks for being with us over the years.
See you in the depths of the Internet. o7
https://blog.zippyshare.com/
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 03:17   #132
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ne citam MSM dnovinarske portale vec više godina, npr imbex ili 24trolla nisam otvorio već bar 6-7 godina..
nedavno deinstalirao facebook, fantasticna usteda vremena i dobro je i za mentalno zdravlje i odmor (insta i slicno nisam nikad ni poceo koristiti)
google trazilicu i dalje koristim, ali malo googlam da to smatram bitnim
gmail nazalost jos koristim, iako sam sluzbeni gmail prebacio na ZOHO
nije puno, ali boli i kad tad cu ih maknuti
windowse cu koristit dok god igra koju igram ne bude dobila linux verziju :/ , a i nakon toga bi ga imao u dual bootu jer linux jbg
youtube me isto boli, ali nazalost rumble je još daleko od ozbiljne platforme da se i na to switcham.. budem kad tad

sve ih treba promjeniti pogotovo ako vam nesto nije nuzno za posao.. nije da ce se nesto desiti preko noci, ali itekako oni prate sto se desava i nece ne reagirati ako nas bude dosta..

uglavnom te totalitariste (sljam ljudski od manipulatora, cenzora, protiv sloboda itd) u bilo kojem tehnološkom obliku sve više izgonim iz moje kuće, sinu sam primjerom pokazao kako se facebook deinstalira i da ga ni ja ne želim imati i da nije problem što je on mali nego i kad odrasteš ako znaš da nešto nevalja treba imati karakter i maknuti se od te toxic droge..

my2cents
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 13:20   #133
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,933
Mislim da FB mlađe generacije vide kao nešto što koriste starci. Ovisno i sinovim godinama njemu će napast biti tiktok ili što već bude zamijenilo isti.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 14:04   #134
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Još prije par godina su mi teenageri govorili: "Fejs?? Tko to još koristi!? Sad su svi na Instagramu"
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 19:15   #135
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma naravno, u konačnici pa ni youtube bez kontrole ne možeš dati klincima već su pronašli gluposti xD
Poanta je da razlikuje te gluposti bez obzira kako se zovu od kvalitetnijih sadržaja, i da zna da gledanje gluposti ima posljedice.. uglavnom za sad ga ionako više igre (i tu treba pazit i pratit sta radi) interesiraju tako da još imam malo vremena
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.03.2023. u 19:20.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 15:09   #136
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Prije nego spomenem Bowie posthumnu poruku/misao o BorGoogleu, te najrecentiju sudsku pozivnicu za Sergey Brina, vezano za posjetitelje Epsteinovog otoka za najstrasnije devijacije, spomenut cu detalj s pocetka, o stricu Billu, za koje mnogi na forumu ne znaju. Jer sve skupa je sada dokumentirano u istome lancu.

Kako je rekao netko poznat, Gates bas ”nema srece” pa se precesto nadje u krivome drustvu. Covjek koji ima vojsku savjetnika, odvjetnika, te ima mogucnost provjeriti svaku osobu na razini stanice, eto, bas se toliko puta druzio s Epsteinom, za koga je odmah znao cime se bavi, a onda, nize dokumentirano, cak su mediji pronasli i potvrdu broja letenja na otok za koji je imao sluziti samo za jednu jedinu, bolesnu namjenu!

Nasim medijima potpuno nepoznato, ali prije dvije godine, priveli su manje poznatog modnog mogula Nygarda iz Kanade, za koga se dokazao hobi Epsteina, te niza zlostavljanja djece. Nesto me navelo da malo istrazim, pa pogledajte lijepo, kojeg kolega je Nygard imao oko sebe. Puka slucajnost naravno, od svih mogucih kandidata, tko drugi nego - stric Bill!



Prije nego su stvari izmakle kontroli, te zavrsili u TV prilozima manjih ili vecih mainstream medija, razni internacionalni faktografi, zbilja su se trudili na sve nacine objasniti, da nismo dobro shvatili kontekst. Bill je prvo tvrdio da se samo jednom sreo, da je bila greska, pa nakon potvrde da su se druzili redovito, kad je prvi manifest letenja izasao, Bill je opet pokusao tvrditi (!) da nije znao da je letio u Epstein zrakoplovu.

Sve dok, medju prvima The New York Times nije potvrdio, da je Gates ne jednom vec 6 puta letio na Epsteinov otok! Kad su se toga primili i TV prilozi, odmah je potvrdjeno da, letio puno vise puta te imao puno vise ”razonode” i susreta.

Employees of Mr. Gates’s foundation also paid multiple visits to Mr. Epstein’s mansion. And Mr. Epstein spoke with the Bill and Melinda Gates Foundation and JPMorgan Chase about a proposed multibillion-dollar charitable fund — an arrangement that had the potential to generate enormous fees for Mr. Epstein.

Mr. Gates and the $51 billion Gates Foundation have championed the well-being of young girls. By the time Mr. Gates and Mr. Epstein first met, Mr. Epstein had served jail time for soliciting prostitution from a minor and was required to register as a sex offender.


Kad je sve otislo kvragu :

“Bill Gates regrets ever meeting with Epstein and recognizes it was an error in judgment to do so,” Ms. Arnold said. “Gates recognizes that entertaining Epstein’s ideas related to philanthropy gave Epstein an undeserved platform that was at odds with Gates’s personal values and the values of his foundation.”

Mr. Gates, in turn, praised Mr. Epstein’s charm and intelligence. Emailing colleagues the next day, he said: “A very attractive Swedish woman and her daughter dropped by and I ended up staying there quite late.”


No treba shvatiti trud pojedinih medija i fakto lova(ca) na kontrolu misli i rijeci, naime Bill, kao veliki covjekoljub, odlucio je pravo malo bogastvo donirati upravo medijima sirom svijeta. Obratite paznju u poveznici, po zemljama, kako cifre rastu, ovisno o snazi utjecaja pojedinog medija u zemlji donacije.

On se nije samo ”razonodio“ on je s Epsteinom osnovao i zakladu za pomoc mladim djevojkama iz neprivilegiranih zemalja Pa sad, neka svatko sebi odgovori, vjeruje li takvome liku, za veliku brigu prema covjecanstvu i njihovom zdravlju, te bilo kome, tko ga pokusava braniti ili relativizirati.

Mada mi njegova bivsa ne ulijeva prevec povjerenja, no, cak je i ona izjavila, da je prica s Epsteinom, prelila casu razvoda

Cekao sam da se vijest potvrdi u vecim medijima, sad je dosao poziv i Brinu, ex sefu Googlea:



Epstein Lawsuit: Billionaires Sergey Brin, Thomas Pritzker And Mortimer Zuckerman Subpoenaed In JPMorgan Case

Staley iz Morgana je prvi junak na lijevo:



Jasno, Epstein se "nije objesio" bez razloga, previse je ustrasenih monstruma strepilo za njegova uhicenja, pa ne treba ocekivati cuda. Ali nije lose za vecinu promisliti, kome ubuduce vjerovati, informativno, te preporukama nad njihovim zivotima.

I da sumiram za danas, zanimljivom posthumnom porukom David Bowiea o Google buducnosti.

Prvo videom, nakon 5 minuta ide kratka reklama, ali se nastavlja:

David Bowie's Final Internet Post Eerily Prophesied 2023

David Bowie’s Last Post Before He Died: ‘Google Is Illuminati. Illuminati is Google.’

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.04.2023. u 16:27.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2023., 15:28   #137
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,933
Meni ipak, od svog audiovizualnog sadržaja vezano za starog Billa najviše paše onaj video gdje isti dobije pitom u facu.

https://www.youtube.com/watch?v=J0bajFc8SG4
mkey je online   Reply With Quote
Staro 01.05.2023., 18:56   #138
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Nisam zavrsio misao u zadnjem upisu, jer sam morao prekinuti pa lupio slanje, da ne zaboravim i zabunom obrisem.

Naime, dokumentirano, kasnije se otkrilo da je Epstein, izmedju ostalih usluga, obecao castohlepnom Gatesu, utjecaj u Nobelovom odboru, kako bi istome, isposlovao, da i sam postao laureat.

Sto svakako govori nesto o samome odboru, posebno, da je Epsten i tamo imao korisnike usluga.



Ispod cekica objavljeno od najuglednijeg financijskog imena i drugih najvecih novina preko bare:

Epstein Contacts RELEASED: Noam Chomsky, CIA Director, Goldman Sachs Exec FINALLY EXPOSED (01.04.2023)

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2023., 20:29   #139
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
A otkud Čomski u tom društvu pobogu, pa šta nije prestar da mu se digne na te epštajnove klinkice?
Šta sve neću doživjet....
kopija je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 18:14   #140
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@Kopija,

nije mu ovo prva kontroverza, izvan lingvizma i davnih radova trudim se ne promatrati ga, jer obicno je razocaravajuce.

No, na tragu kako i zasto, siguran sam da ti, ali ni pola foruma, nikad nije vidjelo, neizrezatnu verziju, kako Prvi covjek tretira (tudje) zene i tudju djecu.

Pogledaj pa se zapitaj, jel bi mogao ostaviti ikoga pored njega,bez da ga mozes nadzirati. No njegov sponzor, ujedno najveci donator stranke, sve moze nivelirati uz pomoc medija.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 06:21   #141
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Citiraj:
YouTube Premium subscribership grew to a record 80 million users in 2022, and Google responded by announcing it would be investing more into its subscription offerings in 2023. What we didn't realize at the time was how that could mean handicapping its free offerings to get more people to pay for its services. When watching videos yesterday, one Redditor encountered a popup informing them that "Ad blockers are not allowed on YouTube." The message offered a button to "Allow YouTube ads" in the person's ad blocking software and went on to explain that ads make the service free for billions of users and that YouTube Premium offers an ad-free experience. It even provided a button to easily sign up for a YouTube Premium membership.

https://www.androidpolice.com/youtub...ed-experiment/


Hebiga....
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 11:30   #142
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
A nadolazeći Manifest V3 za Chrome će dodatno hendikepirati adblockere.
Moraju nećim kompenzirat 30B$ kapitalnih investicija GODIŠNJE.
Nema (više) đabe ni kod stare Google babe.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 20:58   #143
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,933
I tako previše koristim yobito, ovo bi mogao biti onaj zadnji poticaj ka konačnoj promjeni navika
mkey je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 21:26   #144
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A nadolazeći Manifest V3 za Chrome će dodatno hendikepirati adblockere.
Fala bogu pa ima nekoliko drugih boljih browsera, ne znam zašto uopće koristiti bilo što od googla što ima alternativu, lol...

A ovo za youtubu, vjerujem da će naći razne zaobilazne metode i ad-blockeri će uvijek živjeti.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2023., 23:22   #145
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Pročitaj topic malo pažljivije, zahvaćat će sve browsere i add-onove, pitanje je samo vremena kad će koji dev to implementirati.

Za YouTube koristim NewPipe + FreeTube, nadam se da će to i dalje raditi, odnosno sve bazirano na Invidiousu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 06:01   #146
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ma ništa od toga, uvijek će postojati metode za block reklama, cijeli članak je samo reklama za nord vpn.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 06:38   #147
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Mislim da se Mozilla već izjasnila da će podržavati skoro cijeli V3 u Firefoxu, osim ovih pravila koja onemogućavaju adblock.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 08:30   #148
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Dosta je da puste reklame sa istog servera odakle ide video i mozemo zaboraviti na sva Adblock rijesenja. U tom slucaju Adblocker moze samo "ne prikazat" reklamu al ne moze "iscupat" reklamu iz videa.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 09:47   #149
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Da je to lako izvedivo već bi oni to implementirali...
Dokle god youtube omogućuje premium korisnicima da ne vide reklame dotle će i ovi drugi imati mogućnost za isto.

Ali dobro, vidjet ćemo šta će biti ali ekipa uvijek doskoči svemu, a mislim da je i google svjestan da forsiranje reklama tjera korisnike pa neće sebi pucati u nogu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 10:01   #150
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ali dobro, vidjet ćemo šta će biti ali ekipa uvijek doskoči svemu, a mislim da je i google svjestan da forsiranje reklama tjera korisnike pa neće sebi pucati u nogu.

A kuda ih to tjera?
Baš zato što nemaju/ne žele otići drugdje Google to i bude napravio.
Tak se i woke/lijeva Amerika masovno prijetila da će "napustiti Twitter" kad je Musk uletio u igru.
Crickets....
kopija je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na