Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2022., 18:13   #301
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
I dalje postoji Next Business Day + On site jamstvo za sve top modele sva tri igraca. Ako je nekome to bitno imate ZBook, W seriju i Precision liniju za laptope i uredno fercera, ne bas u roku 24 sata, al najduze kaj sam cekal je bilo 72 za Precision.

Dodatna (brza) jamstva i masno kostaju.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 21:36   #302
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
I dalje postoji Next Business Day + On site jamstvo za sve top modele sva tri igraca. Ako je nekome to bitno imate ZBook, W seriju i Precision liniju za laptope i uredno fercera, ne bas u roku 24 sata, al najduze kaj sam cekal je bilo 72 za Precision.

Dodatna (brza) jamstva i masno kostaju.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Ovo je najtočnije objašnjenje I nema to veze s klasičnim jamstvom koje se dobije na komponente/uređaj.


Inače najbolje jamstvo je imao Panasonic Toughbook- Doslovno je serviser dolazio avionom i servisirao laptop na licu mjesta ako je trebalo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2022., 22:56   #303
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Laptop nije loše rješenje isto, predložio sam mu ovaj ThinkPad:
https://www.mikronis.hr/Proizvod/len...tn0019sc/36602


Kakvi su ti laptopi sa spajanjem više monitora? Dva 27" bi išla ok preko docka ili kakvog adaptera?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 11:23   #304
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Laptop nije loše rješenje isto, predložio sam mu ovaj ThinkPad:
https://www.mikronis.hr/Proizvod/len...tn0019sc/36602


Kakvi su ti laptopi sa spajanjem više monitora? Dva 27" bi išla ok preko docka ili kakvog adaptera?

taj konkretni kojeg si linkao ima hdmi i usb-c (usb-c na dp ili hdmi kabeli postoje ili c na c ako ti monitor ima taj konektor)preko kojih se mogu spojit 2 ekrana, i isto vremeno se moze koristit i ovaj ugrađeni ako treba i to radi provjereno na starijim modelima, vjerujem da ce radit i na tom. Ne treba ti dock nikakav, a mozes i dock spojit pa preko njega. Ja imam od lenova usb-c dock i preko njega 2 vanjska monitora na DP spojena, a prije sam koristio direkt preko laptopa.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 11:43   #305
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Laptop nije loše rješenje isto, predložio sam mu ovaj ThinkPad:
https://www.mikronis.hr/Proizvod/len...tn0019sc/36602
Kakvi su ti laptopi sa spajanjem više monitora? Dva 27" bi išla ok preko docka ili kakvog adaptera?
Mi u firmi smo odustali od Lenova za radne stanice. Jednostavno nije na nivou sa softverom/driverima kao HP. Stalno nešto zafrkava, pa ubaciš USB slušalice i mikrofon pa ih ne prepozna, bluetooth ne prepozna i slične sitnice koje živciraju jako kad sve trebaš da radi odmah i sada. Ištekaš slušalice, ne prebaci automatski na zvučnike od laptopa. Baš ono - sitnice živciraju jako. Klijent sa 600+ Thinkpada stalno nešto ima probleme sa Quadro GPU-ovima i specijaliziranim softverom koji koriste.

Zadnjih 6 godina smo na HP-ovoj Zbook seriji, trenutno inženjeri imaju G3, G4 i G8, te smo naručili prošli vikend G9 da se obnovimo nakon 6 godina.
Moj G3 radi odlično nakon 6 godina. Imao sam dva problema - baterija mi se napuhala nakon 5 godina, zamijenio za original u servisu kod nas za 1200kn. I ona antiskliz gumica se odvojila kompletno, pa se koristilo super ljepilo. Na G3 i G4 modelu, kasnije su to promijenili da ne ide svuda okolo nego samo u kutovima.

Prošli tjedan smo naručili 6 Zbook-ova, jedan Elitebook 850 i G470 17.3". U Mikronisu je bio delivery time 3-6 mjeseci, Slovenija jedan shop isto tako. Našli druge - https://www.markoshop.si/

Sljedeći dan od uplate je došao odmah Elitebook 850, dva dana nakon toga sve ostalo. Ostali smo paf. Cijene 15-20% jeftinije nego kod nas, naša tipkovnica, nema laptopa ispod 32GB RAM-a i 1TB SSD-a. Nismo mogli vjerovati kak je sve stiglo brzo...
Nismo provjerili što je u kutijama osim tog 850tke (na putu smo a kolega je preuzeo paket bez da je pogledao), ali nadamo se da su unutra laptopi a ne cigle
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 16:53   #306
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
taj konkretni kojeg si linkao ima hdmi i usb-c (usb-c na dp ili hdmi kabeli postoje ili c na c ako ti monitor ima taj konektor)preko kojih se mogu spojit 2 ekrana, i isto vremeno se moze koristit i ovaj ugrađeni ako treba i to radi provjereno na starijim modelima, vjerujem da ce radit i na tom. Ne treba ti dock nikakav, a mozes i dock spojit pa preko njega. Ja imam od lenova usb-c dock i preko njega 2 vanjska monitora na DP spojena, a prije sam koristio direkt preko laptopa.
Znam, ali pitma za isksutav s dockom jer čovjek već ima dock, a moguće je i da će tri monitora htjet spojit


Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mi u firmi smo odustali od Lenova za radne stanice. Jednostavno nije na nivou sa softverom/driverima kao HP. Stalno nešto zafrkava, pa ubaciš USB slušalice i mikrofon pa ih ne prepozna, bluetooth ne prepozna i slične sitnice koje živciraju jako kad sve trebaš da radi odmah i sada. Ištekaš slušalice, ne prebaci automatski na zvučnike od laptopa. Baš ono - sitnice živciraju jako. Klijent sa 600+ Thinkpada stalno nešto ima probleme sa Quadro GPU-ovima i specijaliziranim softverom koji koriste.

Zadnjih 6 godina smo na HP-ovoj Zbook seriji, trenutno inženjeri imaju G3, G4 i G8, te smo naručili prošli vikend G9 da se obnovimo nakon 6 godina.
Moj G3 radi odlično nakon 6 godina. Imao sam dva problema - baterija mi se napuhala nakon 5 godina, zamijenio za original u servisu kod nas za 1200kn. I ona antiskliz gumica se odvojila kompletno, pa se koristilo super ljepilo. Na G3 i G4 modelu, kasnije su to promijenili da ne ide svuda okolo nego samo u kutovima.

Prošli tjedan smo naručili 6 Zbook-ova, jedan Elitebook 850 i G470 17.3". U Mikronisu je bio delivery time 3-6 mjeseci, Slovenija jedan shop isto tako. Našli druge - https://www.markoshop.si/

Sljedeći dan od uplate je došao odmah Elitebook 850, dva dana nakon toga sve ostalo. Ostali smo paf. Cijene 15-20% jeftinije nego kod nas, naša tipkovnica, nema laptopa ispod 32GB RAM-a i 1TB SSD-a. Nismo mogli vjerovati kak je sve stiglo brzo...
Nismo provjerili što je u kutijama osim tog 850tke (na putu smo a kolega je preuzeo paket bez da je pogledao), ali nadamo se da su unutra laptopi a ne cigle

Ja sma pak imao loša iskustva s HP radnim stanicama, baš isto driveri koj isu radili sranja i usporavali komp.


A ovaj lik je zaljubljen u Lenovo i Think serije, pa eto, neka mu. Sad ako bude neko sranje s njim, reći ću mu, a šta ću ti ja, ti si ti htio
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 17:09   #307
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Te neke boljke koje spominjete sa driverima i ostalo, prema mom iskustvu uvelike su uvjetovane domenskim okruženjem i time koliko je isto dobro postavljeno.
Ne kažem opet da je za sve krivo.

From tapatalk with love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 17:31   #308
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Laptop za povremenu prenosivost - DA, ali ako će 99% vremena stati na istom mjestu onda bi se ipak vratio na varijantu kompa složenca ili gotovog workstation - a

Rekao si:"radit će se u autocadu i projektiranje općenito",
osim standardnih stvari kao cpu (čitaj: snaga, brzina), ram (nikad dosta), pohrana (ssd, hdd - ovi),
najvažnija je grafa a to u drugoj varijanti (komp / workstation) sutra puno lakše napraviš upgrade.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2022., 17:50   #309
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Znam, ali pitma za isksutav s dockom jer čovjek već ima dock, a moguće je i da će tri monitora htjet spojit

u tom slucaju mogu ti reći da dock koji ja imam radi tip top na thinkpadu t470s, spaja se na usb-c i preko njega mi se i puni laptop, a na njemu ima brdo konekcija. Trenutno imam 2 monitora spojena na dp, i koristim jos i integrirani, dock je:


https://support.lenovo.com/us/en/sol...-service-parts


ima već i novijih modela. Ja sam uzeo refurbished za 700kn kod našeg reselera
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 15:04   #310
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Molio bih administraciju da temu zapinaju kao što su i one druge za konfiguracije. Ovo nek' bude serverska tema.

Planiram uzeti workstation koji će vrtiti MSSQL (trenutno 2 baze) plus virtualke sa Linuxom za MariaDB (MySQL) baze (isto trenutno 2) + arhivu mejlova (biti će mail server sa roundcubeom gore).

Za to mi bude dovoljan workstation ili baš da uzmem server? Trenutno 2 MariaDB baze vrtim na NAS serveru.

Gore bi bio Win11 sa HyperV (mada ga ne volim draži mi je VirtualBox).

Mislio sam uzeti:
CPU: i7/i9 zadnja/predzadnja generacija
RAM: 32 GB
Storage: 2x1TB SSD + 2x2TB HDD
OS: W11 jer mislim da mi ne treba serverski OS.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 15:43   #311
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Nije ti neko pitanje. "Vrtim baze" je tlapnja, jer vrtimo svi baze i na mobitelima, i to na kilavom ARM-u sa sugavim RAM-om, pa eto, sve radi bez greske.

Drugim rijecima, to sto si napisao mozes vrtiti na svemu od Pentiuma 4 Celerona sa SDRAM-om do Xeon Maxa s HBM memorijom.

"Serverski OS" ti ne treba ako ces imati tri i pol konekcije na to, ali ponovno, to znas samo ti.

Realno, ako sada vrtis nekakve baze na NAS-u, onda da uzmes i najjeftiniji PC iz trgovine imas svijetliju buducnost.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 06.06.2023. u 15:55.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 19:58   #312
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ne znam smije li se cross postati, ali ako se smije, trebam Lenovo P500 Flex Adapter.
Feyd je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na