Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2014., 15:22   #3601
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Brate mili, pa ovi su izgleda gori od Optime.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 15:36   #3602
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
To kako tko zapne.
Ja evo godinu dana na Bnetu i nikad problema. Nikad nije bilo kvara na netu, brzina je uvijek konstantna, u bilo koje doba dana, ping isti uvijek.
Jedino je na početlu bio problem s push notifikacijama no to su riješili mi brzo. Osim toga stvarno ništa.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 16:04   #3603
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
U 6 godina od kako sam ih imao nisu bili u stanju popravit štekanje ovih 6 kanala u mom kvartu pa mislim da to sve govori kakvi su, problem je valjda 80ak puta prijavljen skupa sa ostalim problemima šta sam imao, neke su riješili dok neki su od početka kako sam ih počeo koristit do kako sam prekinuo ugovor prije mjesec dana bili još uvijek prisutni. Ok neki nisu picajzle ko ja pa da ih sve smeta očito, al kod mene ako hoće ostat provajder mora sve uredno radit bez štekanje i gluposti što mi kod b.neta definitivno nije radilo, mislim pare ne padaju sa neba ja se dobro namučim da ih zaradim i onda da ih dam nekom ko mi pruža polu uslugu a naplati kao da sve normalno radi, pa nema šanse.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 16:07   #3604
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ja sam kod njih ima par godina....sječam se samo da mi je prvi apload bio 512 i bio sam odusevljen naspram 20kb na tcomu
išlo je nesto ovako otprilike;
512
768
1.25
1.50 sad trenutno
da je jos bar dodatni 1mb pa da se more strimat na twitch .....ovako nema šanse.....3mbita aploda bi bilo ko puška

a problema je uvik bilo i vjerujem da ce ih bit idalje kad se djele resursi...jbg
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 16:10   #3605
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
A jbg, imao si peh.
Ja osobno nemam njihovu telku jer mi ne treba, no frend koji je par zgrada dalje ima telku i isto nikakvih problema. Imao je neki problem, prijavio ga je, dosli tehnicari i zamijenili slmu skroz router i sve. Problem otklonjen, slika jos bolja bila i nema trzanja ni na jednom programu.

To je sve kako koga dopadne. Neki imaju problema, neki ne. Tako je kod svakog operatera.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 16:10   #3606
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
a problema je uvik bilo i vjerujem da ce ih bit idalje kad se djele resursi...jbg
Točno tako, plus šta nakrcaju na nod više korisnika nego on može podnjet i šta se desi krc krc... pa rasterečuj čvorište pa stalno prčkaju po onim svojim kutijicama pa uštimavaju mi signale ma daj ajde bježi, sad mi više nemoraju tehničari ni dolazit doma sve od tamo riješavaju pošto optika funkcionira skroz drukčije od b.netove hibridne mreže.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A jbg, imao si peh.
Ja osobno nemam njihovu telku jer mi ne treba, no frend koji je par zgrada dalje ima telku i isto nikakvih problema. Imao je neki problem, prijavio ga je, dosli tehnicari i zamijenili slmu skroz router i sve. Problem otklonjen, slika jos bolja bila i nema trzanja ni na jednom programu.

To je sve kako koga dopadne. Neki imaju problema, neki ne. Tako je kod svakog operatera.
Ma nisam samo ja u pitanju znam cca 40ak ljudi svi imaju problema sa b.netom neki su prijavili već nekima se ih neda uopće zvat na šta ih ja nagovaram da ih nazovu pa neš im plaćat ono jeka u slušalici router ti se gasi svako malo, al neće ljudi jednostavno im se to neda. Mada znam i par koji su čisto zadovoljni, a opet ti ljudi baš i nisu nešto previše informatički obrazovani znači ono bitno da fejzbuk radi i to je to, oni na televiziji da im šteka zvuk i slika bi rekli nešto tipa "ma to samo nekad" il tako nešto.

P.S
Sjećam se da smo ti i ja bili u kontaktu dok su imali problema sa push notification i to isto su riktali bome jedno par mjeseci im je trebalo, a kad bi resetirao router opet bi se problem pojavio.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 19:38   #3607
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Dali je bnet prešao na DOCSIS 3.0 i da li je to rješilo u potpunosti problem zagušenja veze u večernjim satima?
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 19:44   #3608
zvrle
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdjezemlja
Postovi: 19
Jel itko zna nacuo sam da Bnet razvlaci kablovsku u Slavonskom Brodu ?
zvrle je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 10:30   #3609
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma užas kad kažu riješit će pa te zavlače, a ti plaćaš cijenu kao da sve uredno radi. Mislim valjda je provajderu u cilju da ih korisnici što manje zovu i žale se, a ne ko ja svaki mjesec doslovno po 2-3 puta. Mene su kao dugogodišnjeg korisnika baš jako razočarali, ako si možda pročitao moj poduži tekst iznad moram sam jednostavno objasnit video materijale sam na žalost sve obrisao jer sam ih imao dosta i čim sam otišao od njih sam sve pobrisao i reko budem kod prijatelja usnimio opet da vidite kako im šteka slika, no prijatelj više nema isto b.net otišao je od njih na moj nagovor tako da sam jedino onda mogao ovako podužim tekstom objasnit situaciju. Uglavnom totalna neprofesionalnost jednog od kao ti ozbiljnijih provajdera u hrvatskoj sad sam stvarno odahnuo kad sam otišao od njih i također još njima par rekao da ne prelaze na b.net, a planirali su i vjerujem da sam im uštedio vrijeme, novac i živce.
trebaju nam "takvi" postovi, od svih providera, tj. kakvi su da svi znamo kako koji provider "dise". TNX na tome
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:13   #3610
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor zvrle Pregled postova
Jel itko zna nacuo sam da Bnet razvlaci kablovsku u Slavonskom Brodu ?
Da, trebali bi ove godine...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:16   #3611
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Dali je bnet prešao na DOCSIS 3.0 i da li je to rješilo u potpunosti problem zagušenja veze u večernjim satima?
Da prešli su na docsis3 ja kad sam bio nisam imao više problema onda sa netom i pingom, no da li je u potpunosti riješeno to ti nebi znao reć jer lako oni zaguše NOD kad nakrcaju korisnika više nego on može podnjet tako da to sve ovisi kolko ljudi ti u zgradi imaju b.net šta sve imaju itd.

Citiraj:
Autor ludi48 Pregled postova
trebaju nam "takvi" postovi, od svih providera, tj. kakvi su da svi znamo kako koji provider "dise". TNX na tome
Trenutno imam amis pa sam i tamo pisao kakvi su možeš pogledat ako te zanima, ima i ostalih naravno šta su stavili svoja mišljenja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:24   #3612
zvrle
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdjezemlja
Postovi: 19
Jel znas mozda tocno gdje ili ?
zvrle je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:25   #3613
zvrle
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdjezemlja
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Da, trebali bi ove godine...
Jel znas tocno gdje ili ce po cijelom Brodu ?
zvrle je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:26   #3614
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,089
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da prešli su na docsis3 ja kad sam bio nisam imao više problema onda sa netom i pingom, no da li je u potpunosti riješeno to ti nebi znao reć jer lako oni zaguše NOD kad nakrcaju korisnika više nego on može podnjet tako da to sve ovisi kolko ljudi ti u zgradi imaju b.net šta sve imaju itd.



Trenutno imam amis pa sam i tamo pisao kakvi su možeš pogledat ako te zanima, ima i ostalih naravno šta su stavili svoja mišljenja.
Kod mene u zgradi su sami penzici pa je dobro, osim ak ne prejdem preko limita :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:30   #3615
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da prešli su na docsis3..............


mozda i jesu ali ne djele nove rutere....
Nedavno san potpisa na nove 2 godine samo da bi dobio 20mbita jer se prema starim korisnicima ponašaju ko ***** i baš san pita dal dobijem novi ruter........moš mislit......
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2014., 14:35   #3616
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Kod mene u zgradi su sami penzici pa je dobro, osim ak ne prejdem preko limita :-)
I kod mene je bila većina, no imao sam par budala šta otvaraju kutiju pa kad im isključe se sami spajaju nazad, tako da ne želim da mi netko prčka gore po kutiji na kojoj sam i ja spojen i nemogu znat da li radi tih pacjenata i ja imam problema. No dobro apsolviro sam da ja nisam radi tog imao problema, ali opet ovu optiku od amisa ti nitko nemože dirat mala kutija debela vrata i visoko je postavljeno, dok b.net kutijetina je ogromna i tanka plastika tako da netko je šerafcigerom pokidao stranice i digo bravu gore i otvorio si vrlo jednostavno.


Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova


mozda i jesu ali ne djele nove rutere....
Nedavno san potpisa na nove 2 godine samo da bi dobio 20mbita jer se prema starim korisnicima ponašaju ko ***** i baš san pita dal dobijem novi ruter........moš mislit......
Kolko god nisam na njihovoj strani to možeš vidit iz prijašnjih postova, meni su dali prvo cisco epc3925 on je bio docsis3 zatim tehnicolor ovaj zadnji šta dijele i koji je smeće od routera jako loš wifi stalno se uređaji gase i pale dok su spojeni wifijom, tako da ako ćeš ikako moć birat pitaj za epc3925 router radi stvarno super. Uglavnom moraju dat reci da želiš docsis3 router nazovi tehničku da ti se znaju dešavat padovi na brzini i ping da se poveća kad igraš nenormalno itd. nešto im izmislii da ti je loš ovaj router da kod prijatelja nekog ti je puno bolje da on ima cisco pa će ti dat svima dijele kolko sam čuo ove tehnicolore sad. Ovaj tomsač tvoj twg850 taj mi je jedino bio dobar šta se mogla našerafit custom antena na njega za ostalo je bio dosta loš padovi konstantni i ping divljo uvijek.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.11.2014. u 14:42.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 15:48   #3617
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor zvrle Pregled postova
Jel znas tocno gdje ili ce po cijelom Brodu ?
Sumnjam da će odmah biti dostupan u cijelom Brodu, kada dođu trebat će im vremena da slože mrežu...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 13:49   #3618
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
3 godine i 7mj nikad problema sa bnetom i sad u zadnjih tjedan dana 2 puta rikne usluga (net i tv) na 15-20min, vjerovatno me pecaju jer nisam pod ugovorom

Osijek, centar (korzo)
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 14:48   #3619
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
budu te cimali dok ne potpises, ili ne pobjegnes. :-)
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2014., 18:33   #3620
SSTT
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Par postova prije sam opisao svoj problem sa pingom.Cijelo vrijeme je oko 50,indikator mijenja boju crveno-zeleno(igram WOT).To sam sve prijavio sluzbi za korisnike u B.netu. Juce me kontaktirala gospodja iz B.neta i rekla:"Tehnicari su ispitali vas problem i zakljucili da je sve uredu sa nasom opremom,problem je sigurno u vasem racunalu...". Sto da joj kazem,kad se spajam preko Wlan-a na hotspot koji napravim na mobitelu(tele2 mreza) imam bolji ping(ne puca tako cesto) nego na njihovom sugavom lanu.
SSTT je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2014., 00:17   #3621
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa sto ces im reci? Tebi je usluga uredna. Ping ti nigdje nije garantiran.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 20:24   #3622
SSTT
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Ako nesto placam uredno,onda je normalno da to sto placam uredno i koristitim.
Ovo sam napisao da se drugi ne opeku. Meni je vazan ping,a vjerujem i drugima koji odigraju neki MP.
SSTT je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 20:40   #3623
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor SSTT Pregled postova
Ako nesto placam uredno,onda je normalno da to sto placam uredno i koristitim.
Ovo sam napisao da se drugi ne opeku. Meni je vazan ping,a vjerujem i drugima koji odigraju neki MP.
Fino se pokupi od njih i ćao di je problem, istu stvar sam ja napravio prekid ugovora bez penala, no pazi ciljat će na to ko i meni da te sjebu ako ćeš na taj način prekinut ugovor. Ljudi pod zadnje masovno odlaze sa b.neta.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 01:07   #3624
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor SSTT Pregled postova
Ako nesto placam uredno,onda je normalno da to sto placam uredno i koristitim.
Sve jasno, ali u usluzi se nigdje ne garantira ping, tako da to sto ti placas to i dobijas i tehnicki nisi zakinut. Normalno da te smeta veci ping, ali na osnovu toga ugovor neces moc prekinut.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 23:01   #3625
SSTT
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Ma gle covjece,nije mi u cilju sad prekidat ugovor. Prije par mijeseci sam potpisao isti na 24 mjeseca... Krivo mi je sto net koristim povremeno.Ali i to povremeno je dosta frustrirajuce.Svoje dojmove sam napisao u cilju da pomognem ljudima.Kao neki prosjecan korisnik B.net interneta nisam u krajnjoj liniji zadovoljan zbog PING-a.
SSTT je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 23:11   #3626
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,347
Nije ni meni bilo u cilju imao sam ugovor još godinu i pol praktički isto taman potpisao friški pa sam svejedno prekinuo ugovor i otišao na drugog provajdera jer su katastrofalni bili nemože mi štekat 5 i pol godina 6 isti kanala, a da oni u tih 5 i pol godina kolko sam imao b.net to neznaju popravit pa internet problemi pa zvanja i čekanja tehničara, preko 80 puta sam ih dočekivao i odpračivao od sebe, mislim kakav je to provajder po meni nikakav, noga u guzicu i idemo dalje. Čujem i vidim dosta njih je u zadnjih mjesec i nešto nezadovoljno čestim zamrzavanjem slike i vip i b.net korisnici pa su počeli odlazit, šta više reć.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 07.12.2014. u 23:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 00:00   #3627
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor SSTT Pregled postova
Svoje dojmove sam napisao u cilju da pomognem ljudima.Kao neki prosjecan korisnik B.net interneta nisam u krajnjoj liniji zadovoljan zbog PING-a.
Sad vrtis pilu naopako. Poceo si da sto ces im rec jer ping nevalja i da uredno placas uslugu koju hoces uredno koristit itd itd, a zavrsio si da si samo iznio nezadovoljstvo uslugom i pingom Malo si okrenuo to, jer da je bilo samo ovo zadnje ne bi nista ja ni napisao.
Najgora stvar koja mi se moze dogodit osobno je kad me tako zavaljaju da usluga ima neke nepredvidjene okolnosti koje meni nju prakticki cine neupotrebljivom ali nemogu nista napravit (kao tebi ping recimo) jer nigjde nije definirano, tako da te razumijem. Ali eto, nazalost, nista se napravit ne moze. Ping ce se ionako popravit kad se njima sprdne jer ako nije do opreme, onda je do peeringa put vani. I jedno i drugo je "skupo" za popravljanje.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 15:25   #3628
SSTT
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Ne vrtim ja nista naopako. Meni je u koristenju interneta PING veoma bitan,(to pisem od samog pocetka)jer igram MP igre.70% paketa kojeg placam svodi se na MP,a ovo ostalo na youtube,mailove,forume... To sam napisao zbog ljudi koji igraju PM igre.Sa B.net-om nisam zadovoljan. Nekome tko visi na faceu 90% vremena ova usluga koju ja placam bila bi super,nekome tko skida muziku i filmove isto je super,ali eto meni nije.
SSTT je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 15:07   #3629
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Ne mogu uc u ruter, ukucam 192.168.0.1 koja je njegova ip ali loadira jedno 10sec i izbaci This page can’t be displayed, zna netko u cem je caka?
thomson tcw 750
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 15:36   #3630
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
meni je 192.168.100.1/ za twg850-4 (nemora bit isto)
alen.s je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na