Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2019., 10:11   #211
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Malo sam proguglao ove brandove sto si predlozio, hm, sve je to super, ali trazim nesto jeftinije/jednostavnije.


Prvotna idej ami je bila staviti jedan Aquara sensor iznad vrata i podesit ga da kad netko uđe, upali alarm na gateu i meni posalje notifikaciju. To bi bio relativno funkcionalana alaram kojeg bi integrirao u postojeci sustav.


Problem je paljenje i gasenje alarma, nisam uspio namjestit da se pali kad odem iz stana i gasi kad dodjem, pa sam lagano odustao.
Ali očito da neko posteno rijesenje i kosta puno vise
ako se ne varam ti imas Xiaomi gateway. Uzmi jedan njihov light switch i njega koristi za aktivaciju/deaktivaciju alarma

https://www.geekbuying.com/item/Xiao...te-385165.html

ili bolja fora, uzmi cube
https://www.geekbuying.com/item/Xiao...te-397514.html
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 10:29   #212
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidis, nisam se sjetio tog prekidača, samo je pitanje jel se s njim moze palit i gasit alarm u MIHome app-u.
Cube je nespretan, jer treba mi nesto sto ce biti na izlazu (kraj vrata) posto svaki put kad ddojem trebam ga odmah ugasit prije nego se alarm oglasi (kad dodjem doma)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2019., 11:22   #213
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vidis, nisam se sjetio tog prekidača, samo je pitanje jel se s njim moze palit i gasit alarm u MIHome app-u.
Cube je nespretan, jer treba mi nesto sto ce biti na izlazu (kraj vrata) posto svaki put kad ddojem trebam ga odmah ugasit prije nego se alarm oglasi (kad dodjem doma)

Ja to ne bi radio na takav nacin onda, tko god da ti provali u stan recimo ce lupiti prekidac i ugasiti alarm
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 13:41   #214
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Tu bi fora bio neki nfc tag, sam po sebi glupo klupko zice. Isprogramiras neku aktivnost na mobu koja se odigrava prema smart homeu svaki put kada skeniras tag. Zalijepis ga na stok i bok. Al sumnjam da to moze tako, nisam cuo da neki sustavi imaju podrsku za nfc tagove.

Frend ima aqaru, ali koristi sve kroz homekit app. Senzori vibracija i otvaranja po prozorima se aktiviraju kad nije doma, a geofencing isto podesava kroz homekit app.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 15:29   #215
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tu bi fora bio neki nfc tag, sam po sebi glupo klupko zice. Isprogramiras neku aktivnost na mobu koja se odigrava prema smart homeu svaki put kada skeniras tag. Zalijepis ga na stok i bok. Al sumnjam da to moze tako, nisam cuo da neki sustavi imaju podrsku za nfc tagove.

Frend ima aqaru, ali koristi sve kroz homekit app. Senzori vibracija i otvaranja po prozorima se aktiviraju kad nije doma, a geofencing isto podesava kroz homekit app.

IFTTT na mobitelu bi to mogao odraditi ako se ne varam.
S time da bi za slaganje alarma ja izbjegao bilo kakva kemijanja i radio iskljucivo sa stabilnim kompomentama te onim neovisnim o internetu i cloud aplikacijama
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 15:34   #216
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Da li se još nekome ovaj mihome app Rusa stalno ? Koristim ga ta par pametnih utičnica i ubija me

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 15:52   #217
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Malo sam proguglao ove brandove sto si predlozio, hm, sve je to super, ali trazim nesto jeftinije/jednostavnije.
Jesi li razmisljao o Raspberry Pi + CC2531? Osobno koristim CC2531 sa Zigbee2MTQQ docker kontejnerom te preko njega kontroliram Phillips Hue, Ikea i Xiaomi zigbee uredjaje. Uredjaji su ujedno integrirani u Home Assistant, te on kao bonus moze "proslijediti" vecinu ili sve uredjaje na Homekit aplikaciju i Apple watch, tako da za malo para mozes imati solidnu Homekit integraciju bez da ti je i jedan uredjaj certificiran.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Problem je paljenje i gasenje alarma, nisam uspio namjestit da se pali kad odem iz stana i gasi kad dodjem, pa sam lagano odustao.
Ako ti se da malo igrati, ovo bi se vjerovatno dalo srediti sa kombinacijom Home Assistantom i Node-RED.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:28   #218
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel netko nedavno postavljao kamere one za oko kuce da snimaju?
Gledao sam to prije nekoliko godina ali se vidim tehnologija drasticno promjenila pa nebi htio kupiti one slabe kamere. Pa me zanima sto mi sve tocno treba? Ili jos bolje gdje se to kod nas moze kupiti ako je jeftino, ako nije da bodem preko ebaya, amazona?

Onak postavio bi 6 kamera da snimaju, mogu na HD i da bude online non stop. koliko vidim najbolje bi bilo rjesenje kupiti te kamere sa POE konektorom pa netreba struja. I onda se sve te kamere, znaci 6 kabla zasteka u tu glavnu jedinicu i to je to? Ovako na papiru mi neizgleda skupo, ali sigurno sam nesto zaboravio?

I jelt rebam nekom nesto prijaviti, policiji, jer bi sigurno uhvatio malo i cestu, pa jel se to isto naplacuje?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 11:29   #219
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Moras traziti dozvole, i imati sve rijeseno gdje se snimke cuvaju, koga ljudi kontaktiraju za uvid itd. GDPR i to.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 11:49   #220
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Moras traziti dozvole, i imati sve rijeseno gdje se snimke cuvaju, koga ljudi kontaktiraju za uvid itd. GDPR i to.

Mislim da mi je netko od kolega komentirao da jedino sustavi nadzora postavljeni od strane tvrtki sa licencom mogu se sutra koristiti kao dokaz.
GDPR i ta sranja.


Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova

Onak postavio bi 6 kamera da snimaju, mogu na HD i da bude online non stop. koliko vidim najbolje bi bilo rjesenje kupiti te kamere sa POE konektorom pa netreba struja. I onda se sve te kamere, znaci 6 kabla zasteka u tu glavnu jedinicu i to je to? Ovako na papiru mi neizgleda skupo, ali sigurno sam nesto zaboravio?
Nije skupo je jako relativno, dobre kamere koštaju od 100 - 300 eura komad ovisno o tome što želiš od kamera. Pa na to dodaj kabliranje, nosače,IR osvjetljivače, NVR od 8 kanala (mislim da ne postoje 6 kanalni nego samo 4 ili 8 kanalni) koji ovisno o funkcijama i analitici koštaju od 2000-4000 kn, pa ubaci u to dva HDD od 6 TB za korištenje u NVR,pa UPS i lagano si na nekih 12 000 - 2x 000 kn, ovisno o kamerama i ostaloj opremi.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2019., 12:12   #221
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da ali ovo da snimas cestu je nesto protiv zakona ili susjedovo dvoriste, kako to rijesiti?

Jel imas kakvi primjer neke jeftine a dobre kamere. I zar treba 6TB, mozda da prvo krenem onda sa 4 kamere.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 12:32   #222
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ja sam uzeo par xiaomijevih wifi kamera. Naravno to je neprofesionalna stvar, kamere su oko 40-50 dolara

Mi Home Security Camera 360 - indoor kamera, ima super nightvision, brzo reagira na motion, snima na sd karticu, može se setupirat i snimanje na NAS, two way audio, zasad je samo testiram i na 32 gb karticu snimi 3-4 dana videa. Jedino mi fali motion tracking, ne prati objetke koji se kreću(nema opcije za uključit/isključit, Yi kamere to navodno imaju) i bitna stavka ovaj model se spaja na EU servere. Ova može poslužiti i ko dobar baby monitor ima Baby crying detection. Ima i two way audio, u biti sve tri imaju.

Xiaovv Outdoor 1080p - Nema tilt, nema motion, ima dobar kut gledanja. Problem sa ovom kamerom je što u Mi aplikaciji moraš biti registrtiran na "Chinese mainland" server inače je ne možeš dodati, što znači da bi ove dvije kamere radile moraš imati dva accounta/dvije verzije aplikacije, šta znači ili mob treba to podržavati ili skinit neku aplikaciju tipa parallel apps. I još jedan awkward dio je što vjerojatno videii idu na kineske servere na daljnu obradu, privacy on chinese level tako da ovu nebi preporucio osim za mozda snimat garažu/šupu

Treca mi jos nije dosla Xiaomi (Xiaobai) outdoor camera čini mi se da ce i za ovu trebati kineski serveri, ista ko ova poviše samo uz Wifi ima i LAN port i može se micati lijevo desno.

Ugl ovu gornju bi moga preporučit, xiaovv i nebi najviše zbog kineskih servera(vjerjatno i xiaobai)

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 31.12.2019. u 12:39.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 12:37   #223
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da ali ovo da snimas cestu je nesto protiv zakona ili susjedovo dvoriste, kako to rijesiti?

Jel imas kakvi primjer neke jeftine a dobre kamere. I zar treba 6TB, mozda da prvo krenem onda sa 4 kamere.
Imaš na prethodnim stranicama neke modele kamera.
Na netu imaš kalkulatore koje ti računju ovisno o kompresiji i broju mpx koliko GB dnevno ti treba.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:35   #224
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
kolega je uzeo ovaj set za kucu, kaze da je zadovoljavajuce, od opreme do kvalitete slike. s tim da ne treba nista spektakularno. i ja planiram isto uzeti (5mpx kamere, poe, 2tb hdd na 8port snimacu,kabeli)
https://reolink.com/product/rlk8-410b4/

nesto sam citao da nije bas najbolje rijesena integracija sa blueiris, ako koga zanima bas to,a primjer snimka ima i na yt

a sto se tice zakonskih i GDPR stvari, bilo bi dobro ako netko zna konkretno sta je potrebno pa da se to razjasni. info koji citam online je vecinom za pravne subjekte, nigdje ne mogu naci nista za privatne osobe koje bi limitirale snimanje na iskljucivo privatnu povrsinu (bez ceste,staze,susjedovog dvorista itd)
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:42   #225
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tu bi fora bio neki nfc tag, sam po sebi glupo klupko zice. Isprogramiras neku aktivnost na mobu koja se odigrava prema smart homeu svaki put kada skeniras tag. Zalijepis ga na stok i bok. Al sumnjam da to moze tako, nisam cuo da neki sustavi imaju podrsku za nfc tagove.

Frend ima aqaru, ali koristi sve kroz homekit app. Senzori vibracija i otvaranja po prozorima se aktiviraju kad nije doma, a geofencing isto podesava kroz homekit app.
Pa ja sam si napravio akciju kroz aplikaciju, samo kliknem na akciju i alarm je upaljen. Što ti isto tako ne napraviš? A alarm aktiviraš isto kroz aplikaciju, može ti stalno biti upaljen, ali ako ga ne koristiš ništa se neće dogoditi.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:53   #226
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Nedavno uzeo ovo:
https://reolink.com/product/rlk8-800b4/

Jendostavno za konfiguraciju, i slika poprilicno dobra. Automatski snima, ne treba nista ukljucivati. Posebno dobra je aplikacija za mob, koja ne zahtjeva nikakve DNS-e i slicne stvari. Isto tako se moze gledati snimak preko aplikacije za mob, bez da si na istoj mrezi ko i snimac.

Poznanik ima njihovu wifi kameru na bateriju i isto super radi.
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 21:40   #227
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam uzeo par xiaomijevih wifi kamera. Naravno to je neprofesionalna stvar, kamere su oko 40-50 dolara


Xiaovv Outdoor 1080p - Nema tilt, nema motion, ima dobar kut gledanja. Problem sa ovom kamerom je što u Mi aplikaciji moraš biti registrtiran na "Chinese mainland" server inače je ne možeš dodati, što znači da bi ove dvije kamere radile moraš imati dva accounta/dvije verzije aplikacije, šta znači ili mob treba to podržavati ili skinit neku aplikaciju tipa parallel apps. I još jedan awkward dio je što vjerojatno videii idu na kineske servere na daljnu obradu, privacy on chinese level tako da ovu nebi preporucio osim za mozda snimat garažu/šupu
Ako misliš na ovu

Mogu potvrditi da je proradila na EU serveru prije cca mj. dana. Sada više nije potrebno imati dva acc otvorena nego je sve vidljivo na jednom.
Ja ih imam 3 i notifikacije rade i preko mobile networka a ne samo na WiFiu kao prije dok se spajao na kineski server.

Sve ostalo stoji. Ali ni Mijiakamerice nemaju mogućnost praćenja pokreta na žalost (što bi bilo mega jebeno da imaju). Ali koliko koštaju, super su.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 23:00   #228
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
kako misliš mogućnost praćenja pokreta?
da se okreću ili?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 00:05   #229
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Valjda detektor pokreta, da ne snima u prazno ako se ništa ne događa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 07:57   #230
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Ja imam 2x foscam c1/c2 kamere
Koje “imaju” human detector, ali bas ne vidim da radi, i dalje reagira na čemprese, sumce, cvijece kad vjetar puhne.
A u postavkama nema nigdje da bi se to posebno aktiviralo.
Dakle i dalje se ponasa ko stariji modeli, promjena pixela na slici.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 08:55   #231
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Ja imam 2x foscam c1/c2 kamere
Koje “imaju” human detector, ali bas ne vidim da radi, i dalje reagira na čemprese, sumce, cvijece kad vjetar puhne.
A u postavkama nema nigdje da bi se to posebno aktiviralo.
Dakle i dalje se ponasa ko stariji modeli, promjena pixela na slici.
imam ja C2M za unutra i G4P na van, human detection radi odlicno, pogotovo na unutarnjoj c2m, u app na mobu imas postavke...

nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 09:56   #232
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Ja imam 2x foscam c1/c2 kamere
Koje “imaju” human detector, ali bas ne vidim da radi, i dalje reagira na čemprese, sumce, cvijece kad vjetar puhne.
A u postavkama nema nigdje da bi se to posebno aktiviralo.
Dakle i dalje se ponasa ko stariji modeli, promjena pixela na slici.
Sve kamere osim ovih najnovijih koje imaju AI ti motion detection i line crossing odrađuju preko piksela. Ove skuplje kamere imaju i alarm out, pa možeš povezati kameru i senzor pokreta.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:24   #233
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
koliko sam ja reklamu za te c1/c2 skuzio, a mislim da sam dobro skuzio
imaju senzor pokreta, kao i ova svijetla na senzor
i svijetlo mi ne reagira na čemprese koji su na 2m kod zida, kamera reagira


ovo sa alarm out znam, al opet tražit koji senzor, kemijat spajat ..

ipak sam htio tu sa senzorom, i razočarao se kad skuzim da radi ko i moja foscam 9900 na pixele


htio kupit g4p, al baš se bojao, da opet nije samo marketing u igiri, prepakirana 9900


@nick praskaton
koji sw imas gore ?
kod mene je 1.12.5.4_2.82.2.35




dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:34   #234
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
znači moja c1 ima infra red senzor
kao i svijetla na senzor, al izgleda da je to samo marketing, ili fakat loše radi
https://www.foscam.com/C1.html


u meniju za alert, nema human ai.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:38   #235
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
koliko sam ja reklamu za te c1/c2 skuzio, a mislim da sam dobro skuzio
imaju senzor pokreta, kao i ova svijetla na senzor
i svijetlo mi ne reagira na čemprese koji su na 2m kod zida, kamera reagira


ovo sa alarm out znam, al opet tražit koji senzor, kemijat spajat ..

ipak sam htio tu sa senzorom, i razočarao se kad skuzim da radi ko i moja foscam 9900 na pixele


htio kupit g4p, al baš se bojao, da opet nije samo marketing u igiri, prepakirana 9900


@nick praskaton
koji sw imas gore ?
kod mene je 1.12.5.4_2.82.2.35






u mene je C2M, current Version: 1.12.2.4_2.102.2.17, pise da je up to date

u mene ja vani bila montirana 9900p, cak nije na kisi direkt, ispod gredice i prestala radit... kad otvorim je a unutra usla voda, cijelo sklopovlje zahrđalo, katastrofa...a kao waterproof je... a da ne kazem da je moras cijelu rastavit da bi stavio/izvadio sd karticu

isto sam se premisljao bili uzeo G4P, pa sam je na kraju uboo na black fridayu na ebayu za 600-njak kn (bez carinjenja ), za sad zadovoljan, a u medjuvremenu sam ekperimentirao s IMOU kamerama, nije lose, ali softver mi se cini na foscamu za razinu ozbiljniji, a i htio sam da kamera ima AI human detection, jer mi ide na zivce kad je montirana vani, push notification svako malo dolaze na svaki pokret, ovako dode samo kad detektira covjeka

btw. C1 nema AI human detection

btw. s ovom C2M sam bas prezadovoljan, bas nikad nije se desilo da ne dode odmah notifikacija ako netko prodje, montirao sam je iznad ulaznih vrata, radi stabilno, snima na sd karticu 0/24 plus cloud sam uzeo 7 dana, IC sensor radi perfektno, nemam niti jedne zamjerke, dok G4P nekad mi ne detektira, al opet kad je netko udaljen od kamere 15 metara, al mozda samo treba nac optimalno sensitivitet...iako u 90% slucaja G4P detektira odlicno i precizno

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 04.01.2020. u 10:49.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:50   #236
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
moja 9900 gura več 3+ godinu .. možda i 4-tu, nisam siguran više
na suncu, kiši, na zidu kuće





baš gledam, sw na webu je drugačiji nego na mojoj c1
time to upgrade, mada foscam app veli da nema upgrejda više.


još jednu moram kupit i gledam sad nasljednika 9900, opet su ko samsung .. barem 5 modela je, a isti jarac
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 10:54   #237
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
c2m je u svijet medija 50 skuplji od C1, a duplo bolji i noviji model, a model G4P je totalno drugciji od 9900p, novi senzor i layout, sd kartica je dobavljiva s vanjske strane
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 11:56   #238
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
ako već imate velika otvorena dvorišta koja treba nadzirati, pogledajte i IC senzorskse barijere.
Znači stup sa/bez kamere iz kojeg izlazi 2-3-5-8 ic snopova ovisno o veličini, kada se presječe 2,3,5 snopova šalje notifikaciju, a bolji modeli imaju i kameru koja šalje sliku.

http://www.sole-commerce.com/index.p...nosne-barijere

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 13:14   #239
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Kod nas u firmi profesionalni sustav sa IC barijerama i od kad je postavljen samo problemi... Smeta mraz, smeta magla, smeta ovo, smeta ono... Možda je i do firme koja je postavila sustav...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 14:13   #240
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Kod nas u firmi profesionalni sustav sa IC barijerama i od kad je postavljen samo problemi... Smeta mraz, smeta magla, smeta ovo, smeta ono... Možda je i do firme koja je postavila sustav...
Profesionalne barijere imaju grijače, i ako su propisno postavljene ne smeta im ništa.
Eventualno, ako u rijetkim slučajevima sunce upadne pod određenim kutem na leću..

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na