Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2021., 11:43   #61
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Život bi mi bio puno lakši da makar 1blok okrenem, da odmah osjetim da nisam bezveze ulazio u to

Al da, bez uloga nećeš ništa dobiti van

BTW: dal je itko pokušao na SSD-u od 512GB istovremeno 2 plota raditi k32, u teoriji bi trebalo prolaziti ako je SSD dediciran za plotanje i nema ničeg drugog na njemu?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:44   #62
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ajme meni vidio sam ovaj sajt prije mozda 10 dana i plotovi su bili 4-5 eura, fino fino
Da, radi po principu aukcije i cijene stalno rastu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:51   #63
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
BTW: dal je itko pokušao na SSD-u od 512GB istovremeno 2 plota raditi k32, u teoriji bi trebalo prolaziti ako je SSD dediciran za plotanje i nema ničeg drugog na njemu?
zauzece diska kroz vrijeme: https://i.redd.it/xkvlphyobjv61.png

pusti prvo jedan pa za 3h drugi pa onda nek idu dalje paralelno konstantno, al da ne zapocnu skroz istovremeno, samo u jednom trenutku pred fazu 3 je zauzece blizu tih max 256gb

mislim u teoriji i oba cijelo vrijeme istovremeno ne bi trebala prec tih 512gb, al ovo je i bolje zbog faze 1
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 11:53   #64
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
zauzece diska kroz vrijeme: https://i.redd.it/xkvlphyobjv61.png

pusti prvo jedan pa za 3h drugi pa onda nek idu dalje paralelno konstantno, al da ne zapocnu skroz istovremeno, samo u jednom trenutku pred fazu 3 je zauzece blizu tih max 256gb

mislim u teoriji i oba cijelo vrijeme istovremeno ne bi trebala prec tih 512gb, al ovo je i bolje zbog faze 1
Tnx. Da kad već rade, da ih se skroz iskoristi. Krepat će nakon x zapisa kako god bilo, ali što prije dođem do x-a, prije će bit plotovi gotovi.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:03   #65
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Meni pise 2 mjeseca sa 6TB. Ja poceo neki dan plotati. I kako to mislis da nikad neces dobiti, pa cak i ako ti pise 2 godine, ako te posere mozes dobiti sutra, dok recimo u drugim vrstama rudarenja te nemoze posrat... ovdje te moze.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:06   #66
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Meni pise 2 mjeseca sa 6TB. Ja poceo neki dan plotati. I kako to mislis da nikad neces dobiti, pa cak i ako ti pise 2 godine, ako te posere mozes dobiti sutra, dok recimo u drugim vrstama rudarenja te nemoze posrat... ovdje te moze.
Isto tak te moze posrat da te baš nikad ne potrefi
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:06   #67
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ajme meni vidio sam ovaj sajt prije mozda 10 dana i plotovi su bili 4-5 eura, fino fino
tko placa 1 plot 25 eura? ja cu to radit za puno manje
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:08   #68
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Meni pise 2 mjeseca sa 6TB. Ja poceo neki dan plotati. I kako to mislis da nikad neces dobiti, pa cak i ako ti pise 2 godine, ako te posere mozes dobiti sutra, dok recimo u drugim vrstama rudarenja te nemoze posrat... ovdje te moze.
Može i u drugim "vrstama rudarenja", ako majnaš solo...teoretski imaš šansu na svom mobitelu izmajnat čitav BTC blok (6.25 BTC-a, tj 350k dolara), samo šansa je vjerojatno manja nego da dobiješ eurojackpot
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:10   #69
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Meni pise 2 mjeseca sa 6TB. Ja poceo neki dan plotati. I kako to mislis da nikad neces dobiti, pa cak i ako ti pise 2 godine, ako te posere mozes dobiti sutra, dok recimo u drugim vrstama rudarenja te nemoze posrat... ovdje te moze.
Ak rudaris sa 500kn grafom dobis svaki dan.. na chie nisam dobio nista 2 tjedna.
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:12   #70
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Robertinjo Pregled postova
Ak rudaris sa 500kn grafom dobis svaki dan.. na chie nisam dobio nista 2 tjedna.
da ponovim, doci ce poolovi ovaj mjesec, nisu stigli sve odmah implementirat i onda ces i sa 500kn diskom isto dobivat svaki dan
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:16   #71
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
da ponovim, doci ce poolovi ovaj mjesec, nisu stigli sve odmah implementirat i onda ces i sa 500kn diskom isto dobivat svaki dan
A što mu nije napetije ovako čekat da ga potrefi 2 odjednom, nego svaki dan po 0.000001?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:20   #72
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A što mu nije napetije ovako čekat da ga potrefi 2 odjednom, nego svaki dan po 0.000001?
ah, psiha, od 100 reddit threadova 99 ih je o poolingu, "farmam cak 6 dana a nisam jos nista dobio", "imam 3 plota necu nikad nista dobit", "glupi coin", "scam", ljudi bi sve sad i odmah, pogotovo kad vide da nekog potrefi s 1 plotom pa zasto nisu dobili i oni s 200, a cista sreca u pitanju
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:22   #73
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
A gledaj, ovako ti nemaš nikakvu garanciju da će te ikada pogoditi, onako su ljudi sigurni u to da lova kapa.

PS: koliko samo farmanje troši resurse, dal smeta to što mi i plota ta mašina koja farma?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:30   #74
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
nisu oni ni ocekivali ovu vrijednost coina ni da ce netspace bit toliki pa krenut masovni FOMO, bila je estimacija 50-100pb na launchu i 1-5eb do kraja godine, krenuli smo s 120pb i nakon mjesec i pol na skoro 2eb
zato nisu s poolingom odmah krenuli nego samo okvirno planove da ce ga bit

trebao je i netko ko ne kupuje dodatan hardver nego samo pusti par plotova na kompu isto imati nekakve sanse

sad steta jer je tolko pitanja i gnjavaze i oko poolinga i prefarma i "when exchange" i gluposti i ne mogu se fokusirati na stvari iz ovog coina koje su puno bitnije (chialisp i ekosustav) i koje ce tek pokazat svoju vrijednost
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 14:27   #75
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Koliko tpsa mreza moze raditi?

Sto se tice 500gb sta nije bolje gurnut ih u raid0?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 09:29   #76
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovo kao sto su neki spomenuli sve vise izgleda kao "rat race", i ako ova cijena ostane ovi kinezi ce pokupovat sve SSDe i HDDe kao stu su vijesti nagovjestale.

Kao sto je kolega strgani napisao, postoji velika sansa da nikad ne dobijem XCH ako ovaj rast bude isao ovom brzinom, a ne vidim razloga kako da net plot size padne osim da nestane struje u Kini...

Tak da poolsi su IMO stvarno potrebni. Gledao neki dan prek zooma sjednicu, kaze Bram da su svi ispod 200TB mali rudari i da bi se oni trebali ukljucit u pool.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 04:08   #77
crotorious
Premium
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: osijek
Postovi: 43
Imam 2x hdda od 1tb i 2x 500gb. Jel se isplati probat ili bi trebao neki ssd od min. 240gb za potanje? Na ovim malim od 320 i 500gb se ne isplati?
crotorious je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 07:45   #78
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Premali ti je SSD od 240GB za plotanjenza k32, ne znam čak ni za 256 dal je dosta kad ke formatiran, a na hard diskovima možeš plotat, ali bude sporije.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 09:33   #79
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
S obzirom da mi se grafa isplatila nekako me povuklo mineanje i s obzirom na stanje gpu tržista privukla me chia. E sad... Može li isti komp mineat eth s grafom, plotat i storeat chiu. Možda bi se pružio toliko da uzmem cca 16 tb diskova i 2tb nvme
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 09:55   #80
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Naravno da mozes to istovremeno, i radi bez problema.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 10:04   #81
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Premali ti je SSD od 240GB za plotanjenza k32, ne znam čak ni za 256 dal je dosta kad ke formatiran, a na hard diskovima možeš plotat, ali bude sporije.

Je li disk mora biti fizički ili je dobar i logički? Jer dva diska po 256GB se lako stave u RAID0 i onda se dobije 512GB sa skoro duplom brzinom u odnosu na jedan disk.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 10:06   #82
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
S obzirom da mi se grafa isplatila nekako me povuklo mineanje i s obzirom na stanje gpu tržista privukla me chia. E sad... Može li isti komp mineat eth s grafom, plotat i storeat chiu. Možda bi se pružio toliko da uzmem cca 16 tb diskova i 2tb nvme
Možeš, ali mislim da je bolje (ako se radi o rigu) staviti samo farmanje na njega, a plotanje odraditi na jačem računalu (pošto rigovi obično imaju slabiji CPU). Naravno ako majnaš na glavnom PC-u koji ima Ryzen 5950x i jednu RTX 3090, go for it

Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Je li disk mora biti fizički ili je dobar i logički? Jer dva diska po 256GB se lako stave u RAID0 i onda se dobije 512GB sa skoro duplom brzinom u odnosu na jedan disk.
Može, naravno...pisanje ide kroz OS, nije nikakav low level pa da piše direkt na disk pa da bi mu eventualno smetalo...još bolje, stavi 3 diska od 256 pa ti stanu 2 plota bez problema...ili 4 diska za 3 plota

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 06.05.2021. u 10:53.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 11:11   #83
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 504
Hoce li se moci ove isplotane farme prebaciti na neki pool? Cuo sam info da, cuo sam ne - dok ne naprave upgrade sustava. Što je točno, ima netko pouzdani info?
Ako ne, bolje da prestanem plotati jer kako radim farme tako mi skoro pa expected time ostane isti A trosim ssd bezveze i bacam prakticki novce u vjetar.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 11:16   #84
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Hoce li se moci ove isplotane farme prebaciti na neki pool? Cuo sam info da, cuo sam ne - dok ne naprave upgrade sustava. Što je točno, ima netko pouzdani info?
Ako ne, bolje da prestanem plotati jer kako radim farme tako mi skoro pa expected time ostane isti A trosim ssd bezveze i bacam prakticki novce u vjetar.
Neće se moći isplotani koristiti za poolove, tek isplotani otkad izađe update, ali oni će se moć i za farmanje samostalno, i za pool koristiti. Mislim da su rekli čak i da bude opcija za uključiti kod pokretanja plotanja dal da bude za i pool ili ne.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 12:17   #85
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Neće se moći isplotani koristiti za poolove, tek isplotani otkad izađe update, ali oni će se moć i za farmanje samostalno, i za pool koristiti. Mislim da su rekli čak i da bude opcija za uključiti kod pokretanja plotanja dal da bude za i pool ili ne.
Točno, ne može se već isplotano koristiti za pool, OSIM za ovih par kineskih poolova (uključujući onaj ogromni) kod kojih može, uz "sitan" uvjet...moraš im dati privatni ključ
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 12:20   #86
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ajme meni vidio sam ovaj sajt prije mozda 10 dana i plotovi su bili 4-5 eura, fino fino
Evo baš sam bacio računicu, 100 plotova se pri sadašnjoj cijeni chie i trenutnoj težini isplati za oko 5 mjeseci platit plotanje...u stvari nešto prije jer treba uračunat i cijenu plotanja u vlastitoj režiji (struja, potrošnja SSD-a...)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 17:58   #87
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Bas gledam onaj chia log.. i svaki redak je error ili warning.. sad ne kuzim da li ja uopce farmam ili ne?mislim to je tako glupo napravljeno da ti ne znas da li farmas ili ne..

2021-05-03T14:29:13.002 wallet chia.wallet.wallet_node : WARNING No keys present. Create keys with the UI, or with the 'chia keys' program.
2021-05-03T14:37:34.142 harvester chia.harvester.harvester: WARNING Not farming any plots on this harvester. Check your configuration.
2021-05-03T14:51:52.297 full_node full_node_server : ERROR Exception: <class 'concurrent.futures._base.CancelledError'>, closing connection {'host': '18.168.77.215', 'port': 8444}. Traceback (most recent call last):
File "chia\server\server.py", line 531, in api_call
File "asyncio\tasks.py", line 435, in wait_for
concurrent.futures._base.CancelledError

2021-05-03T15:33:55.150 daemon __main__ : ERROR Unexpected exception trying to send to websocket: code = 1006 (connection closed abnormally [internal]), no reason Traceback (most recent call last):
File "websockets\protocol.py", line 838, in transfer_data
concurrent.futures._base.CancelledError

The above exception was the direct cause of the following exception:

Traceback (most recent call last):
File "chia\daemon\server.py", line 187, in safe_handle
File "websockets\protocol.py", line 555, in send
File "websockets\protocol.py", line 812, in ensure_open
websockets.exceptions.ConnectionClosedError: code = 1006 (connection closed abnormally [internal]), no reason
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 18:06   #88
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
To sa poolovima kako neki salju informacije bi mogla biti katastrofa. Ja sam cuo da ce se trebat sve replotat specijalno za pool, pa onda ako hoces na drugi pool opet moras replotat, uglavnom replot replot, SSD dead.

Nadam se da ce to srediti jer to je ogromni nedostatak, zasto se nebi ovaj postojeci plot mogao preprogramirati u pool ili u bilo sto drugo... Odnosno oni bi trebali sloziti da se gotovo nikad ne treba nista replotat, onda ta mreza ima smisla, ako nebude tak onda je to veliki propust. Zamisli sredis sve za pool i onda pool nestane ili digne fee u nebo. Ono na pocetku imd asas besplatno da dodju a onda kad dodju ih oderes sa 50% fee, pa sad ti ode replotaj ili budi zadovoljan s pola, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:59   #89
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Jel mi moze netko objasnit na ruteru pod port forwarding sta upisujem u local start port , local end port ,external start port, external end port.. da li u sve stavim 8444?
Ne znam u cemu je problem errora u logu.. jedino mi port forwarding pada napamet..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 20:02   #90
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
morat ces replotat plotove jednom da budu pool-compatible, a onda ces ih dinamicki moc prebacivat izmedju poolova ili samo za sebe
bleh je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na