Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2021., 12:58   #691
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Zelim napraviti da mi Shelly gasi klimu kad se prozor pusti otvoren duze od 2min.
Nemam iskustva sa Shellyem pa me zanima je li to moguce na jednostavan nacin, i je li problem za shelly ako klima konstanto vuce do 2kW kroz njega?
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 13:56   #692
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Za svitlo i uticnice, shelly cloud i to je to. Inace treba neki hw za obradu i pristup.


Sa Shelly door/window senzorom nemam iskustva (ne svida mi se sto je wifi;misim da bateriju treba cesto mijenjati).
Sta se tice snage klime, prekidac je deklariran na 16A, tako da bi trebalo bit ok. Jedino neznam koliko je "zdravo" gasiti na takav način...
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 14:59   #693
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
2 god kažu da traje baterija na door window, a koliko sam čitao konzervativni su sa tim procjenama, naravno ovisi koliko se često updatea status i ko zna sta jos.

Ja sam drzao grijalicu 2kw po 12 sati upaljenu na shelly plug s(koji je ratean na 2500kw, dok su 1 i 1pm na 3.5kw) pa pretpostavljam da nije problem. isto tako imam 2 bojlera na 1PM Jedino bi problem mogao biti indukcijski motor ako previse povuče u startu, ali sumnjam .Isto tako se slazem s markom da ne znam jel pametno tako na silu gasit, mozda isto neko rješenje implementirati sa broadlinkom onim. Nezz da shelly ima nativno rjesenje za lagano ugasit, a i iskreno meni je taj shelly doorwindow preskup malo.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 15:01   #694
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ja danas naručio philips hue led traku outdoor, prekidač, senzor i taj njihov hub


i još kampiram na amazonu za extenzije 3-4m .. trebam ukupno 8-9m da realiziram ono što sam naumio.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 15:05   #695
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja danas naručio philips hue led traku outdoor, prekidač, senzor i taj njihov hub


i još kampiram na amazonu za extenzije 3-4m .. trebam ukupno 8-9m da realiziram ono što sam naumio.
Philips je 12v, sto znaci da ce ti nakon 5m dolazi do problema sa LEDicama.
Ne znam da li imaju power injector u ponudi ili ne, guglaj
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 15:48   #696
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
2 god kažu da traje baterija na door window, a koliko sam čitao konzervativni su sa tim procjenama, naravno ovisi koliko se često updatea status i ko zna sta jos.

Ja sam drzao grijalicu 2kw po 12 sati upaljenu na shelly plug s(koji je ratean na 2500kw, dok su 1 i 1pm na 3.5kw) pa pretpostavljam da nije problem. isto tako imam 2 bojlera na 1PM Jedino bi problem mogao biti indukcijski motor ako previse povuče u startu, ali sumnjam .Isto tako se slazem s markom da ne znam jel pametno tako na silu gasit, mozda isto neko rješenje implementirati sa broadlinkom onim. Nezz da shelly ima nativno rjesenje za lagano ugasit, a i iskreno meni je taj shelly doorwindow preskup malo.
Meni pojelo bateriju za 2-3mj cca koliko već. Stavio novi set Duracell 123, 2 komada idu. PA da vidim opet. Nije nešta često da otvaram ta vrata (3-4 puta tjedno.

Ali senzor očitava, temp, pomak, osvijetljenos(lux)
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 16:50   #697
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Kao bitna je i temperatura i koliko često šalje, kazu u grupi nekoliko puta u par sati da ce izdrzat 2 godine, a ako salje update nekoliko puta u satu onda ce trajati krace, da je bitno namjestiti i fiksnu IP adresu i da je dobar signal do routera.

Ali nezz za DW, imam HT vec par tjedana i maltretiram ga, baterija je jos na 100%, malo se spusti pa se vrati na 100% zasad mi se cini ok.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 17:05   #698
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Za svitlo i uticnice, shelly cloud i to je to. Inace treba neki hw za obradu i pristup.


Sa Shelly door/window senzorom nemam iskustva (ne svida mi se sto je wifi;misim da bateriju treba cesto mijenjati).
Sta se tice snage klime, prekidac je deklariran na 16A, tako da bi trebalo bit ok. Jedino neznam koliko je "zdravo" gasiti na takav način...
Da ali trenutno imam blitzwolf wifi uticnice, zigbee čitač vlage i temperature, par starih sonoff-a koji su spojeni na produznom...pa me svakako zanima na šta sve to spojiti.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 17:13   #699
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Philips je 12v, sto znaci da ce ti nakon 5m dolazi do problema sa LEDicama.
Ne znam da li imaju power injector u ponudi ili ne, guglaj



ovo što sam ja uzeo vele da je 24v
vidjet cemo kad stigne, se izmjeri
jedino sad ne mogu naci produzetke po 1m, nigdje nisu dobavljivi


https://www.iqcentar.hr/70563-hue-li...-outdoor-5m-eu


https://www.conrad.com/p/philips-lig...w-rgbw-1707198
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 17:20   #700
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ovo što sam ja uzeo vele da je 24v
vidjet cemo kad stigne, se izmjeri
jedino sad ne mogu naci produzetke po 1m, nigdje nisu dobavljivi


https://www.iqcentar.hr/70563-hue-li...-outdoor-5m-eu


https://www.conrad.com/p/philips-lig...w-rgbw-1707198
Ako je 24V onda nemaš brige Mislio sam da je 12V
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 17:28   #701
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Skrivaju tu informaciju
Svakako izmjerim kad stigne
Ima da radi, skupo ko zlato
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 19:38   #702
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Skrivaju tu informaciju
Svakako izmjerim kad stigne
Ima da radi, skupo ko zlato
Jel nije bilo bar 5 puta jeftinije kupiti led traku/ neon.flex? za van pa čak i alu kanalice nisu toliko skupe.
Ne znam za koju je primjenu ali bome ovo je biber doza

https://ledshop.hr/kategorija-proizv...led-flex-neon/
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 19:40   #703
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Da ali trenutno imam blitzwolf wifi uticnice, zigbee čitač vlage i temperature, par starih sonoff-a koji su spojeni na produznom...pa me svakako zanima na šta sve to spojiti.

Moj prijedlog obzirom na navedeno:


-nabaviti ili upogoniti Raspberry Pi sa Node-RED + Mosquitto
-flashati Blitzwolf sa Tasmotom kao i Sonoffe
-nabaviti Sonoff Zigbee Bridge, takođe flashati sa Tasmotom


Ovo je start.


Kasnije opet sljedi račvanje ovisno o situaciji/zeljama...
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 01:10   #704
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Ne znam gdje bi pitao, evo nabavio sam taj RM mini 3, i nikako ga upariti s Google assistantom ili homeom. Broadlinkova aplikacija na mobu radi, snimio sam daljinski, uredno gasi klimu ili ju pali na definirane postavke (npr. hladjenje, 18 stupnjeva, full ventilator), ali kroz Google home nema sanse da je pokrenem. Linkani su accounti, rekao sam assistantu "sync my devices", spomenuo je Broadlink, ali i dalje na "turn on air conditioner" kaze da power nije podrzan.

Gledam nesto reddit pisu o scenama, ali to pak nigdje ne vidim na broadlinkovoj aplikaciji a bogme ni u google home ili asssitantu...

hvala ako netko zna, moze i na PM da ne davimo ovdje

edit: dodao i maxtv na RM mini3, odlično naučilo komande, pali i gasi i mjenja kanale... vrlo zadovoljan... samo klima nema on/off tipku nego samo "off" i "on + temperatura, grijanje/hladjenje, ventilator" .. a volio bi da moze samo upaliti i ugasiti pored svog tog silnog podesavanja.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 04.04.2021. u 03:16.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 00:38   #705
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Ma taj broadlink je meh. Rm4 pro
Kad stisnes gumb, nikad ne znas jel ga "ubrao", a s obzirom da mi je klimi jedno dugme i on i off, lako je pogrijesiti.
Hvata signal od klime, od garaznih vrata nece.Iako uredno nauci frekvenciju.
App im je bezveze.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 01:46   #706
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Meni sve radi ok s broadlinkom, samo nisam skuzio kako googlu rec sta da napravi broadlink. Kad se u broadlink aplikaciji stisne, klima napravi ono sto treba, ali google to nikako nece prenijet broadlinku. Taj dio me zeza.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 18:09   #707
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
Zelim napraviti da mi Shelly gasi klimu kad se prozor pusti otvoren duze od 2min.
Nemam iskustva sa Shellyem pa me zanima je li to moguce na jednostavan nacin, i je li problem za shelly ako klima konstanto vuce do 2kW kroz njega?
Ne znam kakvu klimu imaš ali teško da vuče 2kW, obična kućna klima obično guta do kojih 1kW (ovisno o snazi) ali daje puno više toplinske energije van. Kada klima održava temperaturu potrošnja se spušta i do 200W a na nekima možda i manje.

Ne znam koja je poanta gašenja klime stalno? Klima treba raditi na principu da postaviš željenu temperaturu i da ona dalje stalno drži na toj temperaturi. Koliko dugo držiš otvoren prozor?

Također ne znam koliko je "zdravo" gasiti klimu na taj način. Npr. moja kad ju istekaš prisilno kod uključenja se sva zbuni i upali na neki auto predefinirani mod. Moguće da bi svoju također morao stalno iznova postavljati itd.

Po meni nema ništa loše u tome da se svako malo prostorija provjerti i da se pusti svjež zrak unutra, pa taman i da se digla temperatura za 2 stupnja klima to brzo "riješi" i neće biti tolika razlika na računu za struju jer većinom ne gutaju tih 2kW kao što si rekao.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 18:13   #708
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ne znam kakvu klimu imaš ali teško da vuče 2kW, obična kućna klima obično guta do kojih 1kW (ovisno o snazi) ali daje puno više toplinske energije van. Kada klima održava temperaturu potrošnja se spušta i do 200W a na nekima možda i manje.

Ne znam koja je poanta gašenja klime stalno? Klima treba raditi na principu da postaviš željenu temperaturu i da ona dalje stalno drži na toj temperaturi. Koliko dugo držiš otvoren prozor?

Također ne znam koliko je "zdravo" gasiti klimu na taj način. Npr. moja kad ju istekaš prisilno kod uključenja se sva zbuni i upali na neki auto predefinirani mod. Moguće da bi svoju također morao stalno iznova postavljati itd.

Po meni nema ništa loše u tome da se svako malo prostorija provjerti i da se pusti svjež zrak unutra, pa taman i da se digla temperatura za 2 stupnja klima to brzo "riješi" i neće biti tolika razlika na računu za struju jer većinom ne gutaju tih 2kW kao što si rekao.
Jedna od upotreba je u apartmanima/vikendicama za najam. Pa mulac ostavi upaljenu klimu i otvoren prozor i ode na izlet. Ovako moze biti otvoren prozor tipa 30min i gasi klimu nakon toga.

Iako je istina da nije ju zdravo na silu gasiti.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 23:35   #709
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Moj prijedlog obzirom na navedeno:


-nabaviti ili upogoniti Raspberry Pi sa Node-RED + Mosquitto
-flashati Blitzwolf sa Tasmotom kao i Sonoffe
-nabaviti Sonoff Zigbee Bridge, takođe flashati sa Tasmotom


Ovo je start.


Kasnije opet sljedi račvanje ovisno o situaciji/zeljama...
Dali mi je ovaj dovoljan, ako je ovaj drugi bolji prezivit cu ovu razliku.
https://neutrinomobile.hr/sonoff-zig...sb-dongle.html

ili

https://neutrinomobile.hr/sonoff-zbb...ee-bridge.html


Sto se druge stvari tice i ovog shelly 1L, dobio sam lagani popizditis od ovih yt videa di pola ekipe prikazuje s vanjske strane na stolu kad iz kabla povuces nulu i rijesen problem za 5 sec.

Ako sam sve dobro pohvatao bypas mogu u samom spoju zarulje spojiti L i N i taj dio onda zaboravim.

Ovaj svabo je pokazao odlicno da se sve razumije (neznam svabski ali razumem sta spaja )
https://youtu.be/0EC9dMa-II4?t=796
Dali na shelly 1L ako je zica spojena u "L" na "sx" izlazu ide struja van?

Nevidim razliku izmedu ovog svabinog spojenog i ovog sa slike, tj. ovaj gornji mode bi bio Edge no koja bi glavna razlika bila ako je povuceno preko SX-a i preko SW1 (ako netko ima viska Shelly 1L 1kom s bypassom nek se javi slobodno)
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 23:46   #710
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Prvi salje na usb.
Drugi šalje wifi-jem.
Drugog moraš flashat. Triba ti usb/serial adapter (3.3V obavezno) i par žicica...
Preferiram drugoga.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 00:15   #711
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Dali mi je ovaj dovoljan, ako je ovaj drugi bolji prezivit cu ovu razliku.
https://neutrinomobile.hr/sonoff-zig...sb-dongle.html

ili

https://neutrinomobile.hr/sonoff-zbb...ee-bridge.html


Ovaj drugi bridge imam doma. Flashan na tasmotu i visak je pa ako se odlucis na kupnju javi
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 15:25   #712
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Stigo shelly, ali upogonit ga nema teoretske sanse. Stisnem tipku, blinka, napravi se AP, dok ga mob nadje i dok se spoji na AP ovaj se ugasi i mob se taman spoji i odspoji. Nikako natjerat botun da ostane dovoljno dugo u AP modu da se mob spoji i ostane spojen. Drugi mob?? Nekako sumnjam. Pa nemrem vjerovat da su tako kratko stavili da se AP sam ugasi!?

Ok probao i s drugim mobom, ovo je toliko frustrirajuce da mi dode da sve bacim u smece. Evo, Shelly jedan big no u samom startu, koji retard je napravio da treba u 3 sekunde otvoriti settings na mobu, spojit se na wifi, otvoriti app, upisati naziv uredjaja i odabrati sobu i kliknuti save... i to u 3 sekunde koliko je Shelly voljan cekati da se nesto s njim napravi...

Pokusao valjda 50 puta do sad i svaki put se blinkanje ugasi na Shellyu taman kad kliknem Save device i onda mob izbaci gresku da je connection lost. Valjda treba bit sekundu brzi, ali hej, pa i ovako je nemoguce stici napraviti to.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 06.04.2021. u 16:06.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:22   #713
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Pročitao upute ili su u smeću?


Sent from my RMX2170 using Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:31   #714
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Meni je to puno puno duze trajalo, ali mislim da prvi put moras drzat botun pritisnut malo duze.

Ja sam usao u settingse, unio ssid unio backup ssid, namistio refresh interval doda na cloud i jos dosta tog prcka i nije se ugasio. Period je u minutama bio ne sekundama. Pricamo o H&T pretpostavljam?

Kazu upute
Citiraj:
WARNING: If the LED does not flash slowly, press and
hold the Button for at least 10 seconds. The LED should
then flash quickly. If not, please repeat or contact our cus-
tomer support at: support@shelly.cloud
Jesi procita to

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 06.04.2021. u 16:38.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:38   #715
davhek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Stigo shelly, ali upogonit ga nema teoretske sanse. Stisnem tipku, blinka, napravi se AP, dok ga mob nadje i dok se spoji na AP ovaj se ugasi i mob se taman spoji i odspoji. Nikako natjerat botun da ostane dovoljno dugo u AP modu da se mob spoji i ostane spojen. Drugi mob?? Nekako sumnjam. Pa nemrem vjerovat da su tako kratko stavili da se AP sam ugasi!?

Ok probao i s drugim mobom, ovo je toliko frustrirajuce da mi dode da sve bacim u smece. Evo, Shelly jedan big no u samom startu, koji retard je napravio da treba u 3 sekunde otvoriti settings na mobu, spojit se na wifi, otvoriti app, upisati naziv uredjaja i odabrati sobu i kliknuti save... i to u 3 sekunde koliko je Shelly voljan cekati da se nesto s njim napravi...

Pokusao valjda 50 puta do sad i svaki put se blinkanje ugasi na Shellyu taman kad kliknem Save device i onda mob izbaci gresku da je connection lost. Valjda treba bit sekundu brzi, ali hej, pa i ovako je nemoguce stici napraviti to.
Ako je na baterije, otvori ga i otvorenog ga uparuj, pa cim vidis da ode u sleep sam klikni taj crni stapic/gumb

Spojis se na Shelly uredjaj/AP (kroz wifi postavke)
U browser idi na 192.168.33.1
U internet postavkama unesi SSID i pass
Vrati se u Shelly app (dolazi nova kroz 2 mjeseca valjda ce bit laksa integracija)
Sad bi trebao vidjet Shelly uredjaj gore pod discovered i samo ga dodjeli dalje sobi kojoj zelis

Btw ako ga spojis na ovaj usb power adapter trebao bi ti duze ostati online?
davhek je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:41   #716
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Trenutno se borim s dugmetom. U uputama piše sve i pročitao sam upute, ali jednostavno se ponaša kako piše-
Step 1 shelly will create its own AP .. ok...
Step 2... klikni add device... ok... upiši SSID i password od svoje mreže... ok...
Step 3... if using Android... your phone will automatically scan and include all new Shelly devices in the *wifi network that you are connected to* (i sad upitnik iznad glave, a kako se Shelly trebao spojiti na wifi na koji sam ja spojen?) ...

Step 4 ... nakon 30 sekundi ce se pojaviti lista discovered devicea u lokalnoj mrezi... ok naravno da se nista ne pojavljuje kad Shelly nije spojen na moj ruter nego je napravio svoj AP kao u tocki 1...

Onda zakljucak... valjda se moram s mobom spojiti na taj AP kreiran od strane Shellya... i tako to krene i spoji se i onda u appu nađe uređaj ali prije nego stignem kliknut Save, AP na Buttonu se ugasi i onda izbaci poruku Connection lost i naravno Android se odspoji s tog wifija. I onda ponovno u settings, ponovno pritisnem tipku, ponovno cekam da ga nadje, ponovno izaberem Shelly u wifi listi, ponovno udjem u aplikaciju, ponovno kliknem Save... i do tad se wifi ugasi na shellyu.

I tako u krug. Ne stigne se u tih 5 sekundi koliko treba Androidu da napravi scan za wifije da se spoji na Shellya i da ostane spojen i da se u aplikaciji sejva novi SSID i password u njega.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 06.04.2021. u 16:48.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 16:49   #717
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ajme priko appa radis? Nemoj to aj na 192.168.33.1 i onda tu konfiguriraj i dodaj u lokalnu mrezu.

Prave novi app, ovaj je zastario dosta i ne synca se sa novim Android pravilima i regulacijama pa ga android sak odspaja sa mreže
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:14   #718
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Sad sam odustao od buttona i krenuo na h&t, isto preko appa, ali njega sam uspio zakaciti na svoju mrezu. Dobio je IP od rutera ali sad tamo pak nema niceg.

Pa se vratio na bottun. Uspio ga zakaciti na wifi preko ip adrese, sad sam spojen na njega s kompa, ajd super. Korak naprijed i to veliki... evo radi i firmware update...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:30   #719
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Button nemam i nisam koristio, ali ako je 3 sekunde prekratko je stvarno H&T je ok, on je sasvim ok. Ali puno je lakse sa IP adrese, aplikacija sluzi samo za cloud i to je to. Valjda ce nova bit ok.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:43   #720
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Ok, kroz sucelje dodao i u cloud i jedno i drugo, i sta sad, kako linkat to na google home? Idem u Home ali nema ih u popisu, a aplikaciju kad pokrenem "pokvari" HT i vrati ga natrag u AP mod... kad idem works with google ulogira se u cloud ali izbaci gresku... Ima li nacina da botun pali pametnu uticnicu koja je vec na g.homeu?
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na