Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.12.2009., 21:30   #1
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
MSI DKA790GX Platinum - RAM ne radi na 1066 MHz

evo ovako .prije dva tjedna sam u protisu kupio navedenu ploću na koju sam stavio phenom 2 545.sve ok,otkljućao sve jezgre,dakle gore je bio najnoviji bios jel 9.0 il kako to već ide kod msi-a.ali problem nastaje na memoriji.prvo sam sve složio i piknuo gore 4gige ocz platinuma 1000mhz.tri bipa ,ništa, nema šanse da digne sistem.uzmem od sestre 2 gige kinga 800mhz,digne ga bez frke!prodam ja ocz a trenutno mi frend posudi 2*1 gb kinga 1066mhz.digne on sistem al vidim u biosu default radi ma 800mhz,što mi je bilo čudno s obzirom na phenoma 2!dignem ručno na 1066 i radi ok!ok ,mislio ja stvar je u ocz memoriji.naručio ja 2*2 gb kinga 1066 i dođe u petak .stavim ga u komp i opet ništa! ne mogu vjerovati!pa ista memorija samo 2 gige ploćica.ne radi.resetiram ja c mos,i digne on meni sistem al opet u biosu mema na 800mhz.ma ok;kažem ja i dignem ručno na 1066 al kad ono neće bootati,,resetiram ja opet c mos i digne ga bez frke ,al u biosu naravno,opet 800mhz .stavim ponovno na 1066 i opet ništa.ponovno reset i digne sistem al mi u win7 ultimate ne dovrši experience indeks,stalno javlja hardware error.dakle ,problem je što ona radi ali ne kako treba!imam doma gigabyte ma770-ud3 ,na njoj sve šiba bez frke ,dakle nije problem u ostalom hardwareu!ako netko ima neko mišljenje slobodno,sutra ju nosim direktno i microline servis,mada je kupljena u protisu,pa ako netko ima savjet i povodom tog poteza,il da ipak idem prvo u dućan!hvala!
a ploća koštala u protisu 940kn!trebao ostati na ud3,nikada problema!al kažu,na greškama se ući!
emilblomsky je offline  
Staro 07.12.2009., 08:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Koji qrac ideš memu dizati na 1066 ako dobro radi na 800MHz? Ima neke vidljive razlike između 800 i 1066MHz? Mislim da nema osim eventualno koji bod manje u čmarku. Big deal.
Kad joj dižeš brzinu, pokušaj joj malo i napon dignuti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2009., 14:01   #3
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koji qrac ideš memu dizati na 1066 ako dobro radi na 800MHz? Ima neke vidljive razlike između 800 i 1066MHz? Mislim da nema osim eventualno koji bod manje u čmarku. Big deal.
Kad joj dižeš brzinu, pokušaj joj malo i napon dignuti.
da .ali je problem što i na 800mhz ne dovrši onaj test na win7(experience indeks),javlja hardware error!a i da ne govorim da 2*1gb,buta a kada stavim 2*2 kinga neće ni mrdnuti.
emilblomsky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na