Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2024., 09:43   #31
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor OnionKnight Pregled postova



jbt.
nisam mislio da kod nas ima luđaka, tj zaljubljenika sa tolikim džepovima
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 09:58   #32
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Najdublje džepove imaju kolekcionari stripova
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2024., 10:09   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Za 10k € pitanje je je li si troškove vratio za sve ovo
Pa samo Libellus knjige su morale koštat oko 2k €.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 15:31   #34
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Meni Zagor nije ležao ni kada sam bio klinac, MrNO može, Zagi ne.
Baš mi se nikako nije sviđao. Možda ima veze sa time što sam zapravo počeo sa Dylan Dogom i Alan Fordom. Zagi je nakon toga meni osobno bilo malo teže prožvakati, pročitao bi koju epizdou, ali mi je bilo mnjah.

A sada vidim da je Zagi zlatna koka za svih, od izdavača, do preprodavača, do sakupljača...svi dobijaju.

Blago im se (Zagorolozima ), jer mogu doslovno birati kako će skupljati svog junaka, od kvalitetnog, do preskupog retro, do jeftinog i dobrog novog kiosk izdanja...tisuću edicija, za svakog po nešto.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 05.02.2024. u 19:03.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 18:54   #35
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Od Zagora imam jedino epizode gdje su vampiri.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 22:10   #36
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Meni Zagor nije ležao ni kada sam bio klinac, MrNO može, Zagi ne.
Baš mi se nikako nije sviđao. Možda ima veze sa time što sam zapravo počeo sa Dylan Dogom i Alan Fordom. Zagi je nakon toga meni osobno bilo malo teže prožvakati, pročitao bi koju epizdou, ali mi je bilo mnjah.
Slicni smo, ja sam takodjer krenio s Dylanom i AF. Skupljam Libellus DDove i to je sve od Bonellija. AF mi je skup, no veci je problem sto nisam krenio od starta te sad kupovat na aukcijama... ma ne zelim ni znat cifre
Zagor me takoder ne zanima niti 1%,

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Blago im se (Zagorolozima ), jer mogu doslovno birati kako će skupljati svog junaka, od kvalitetnog, do preskupog retro, do jeftinog i dobrog novog kiosk izdanja...tisuću edicija, za svakog po nešto.
Kao netko tko skuplja DDa, mozda i bolje, Libellusova izdanja su skupa, a da izdaju svaki mjesec 5 knjiga bankrotirao bih, ovako polako mi je super. Doduse prosla godina je bila i presiromasna sto se tice DDa, no budimo realni vecina stvari sto valja je vec izasla.
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 05:35   #37
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ja kao što sam napisao trenutno skupljan Nathan Nevera i Siročad te tu i tamo kojeg kraćeg MrNO-a (Nove Avanture i onaj Audace u boji velikog formata). Za NN nema alternative, izdaje nešto sitno srpska Golconda koja je cijenom nešto sićušno ispod LL, ali je zato meko koričeno i ne vrijedno tih novaca po meni. Barem ako je suditi po nedavnim Pričama sa Legs Weaver koje sam uzeo od njih.
AF sam uzeo od LL do 25e knjige i to je to. Kada sam vidio cijene S-A kiosk kompleta, rekao ma rađe ću ovo platit mrvu više i imat THE izdanje. BTW često sam kupovao remitendu DD-a i AF-a od S-A/Ludens i raspadali su se sami od sebe, a pogotovo ako bi ih uzeo na plažu, onda bi se topilo i lijepilo...ugl, ne hvala, tj da za tu cijenu remitende.

A što se tiče toga koliko tko ima novaca, ne bi rekao da su stripaši puni love, nego kao i kod svega kod naših ljudi, neki su spremni i troše debelo preko svojih mogućnosti.
A aporpos hobija, stripovi su jedan od najjeftinijih, dok su auti ti koji su vj debelo najskuplji.

I što se tiče sporosti LL izdanja, odlučili su stopirati započinjanje novih serijala i fokusirati se na trenutne da neke i završe. I ja bi volio da NN izlazi što više. Evo prošle godine su nam malo podebljali broj knjiga zbog Rata Svjetova pa su izdali malo veći broj knjiga zbog ove sage. Evo ostao je npr još jedan Gigant i onda je taj spinoff gotov.
Zbog toga što su sa NN krenuli nakon SD/Ludens, imamo jednu rupu do te knjige koju zatvaraju već 10ak ili više godina. Ostalo je još samo 5 knjiga tih ranijih epizoda koje nas većinu NNovaca baš češu po mozgu, pa smo onda samo na novim epizodama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 13:35   #38
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
ja imam od zagora popriličnu kolekciju, neću je prodavati bome.
nekih 500-tinjak komada, ako se dobro sićam.

to čeka maloga kad naraste.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 13:54   #39
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Sigurnije od bitcoina 💪 #hiljadumudobošadarkvuda
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 14:01   #40
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
@ivo_strojnica
ali daj mu nakon što napuni 20
tak sam ja imao ful očuvanu kolekciju spidermana šta su na kiosku izlazili... u jednom trenutku me to prestalo zanimati pa sam sve dao malom nećaku. naravno da niti jedan primjerak nije preživio, ne znam šta je snjima radio, valjda ih je pojeo. sad bi to volio imati, al moš ga j.
doduše to vrijedi i za lego kockice, zagor stripove, alan fordove itd

nisam više baš aktivan što se stripova tiče, Alan Ford tu i tamo na kindleu (blasfemija), ali sam nedavno naletio na Baltimore-a od Mike Mignole i Chritophera Goldena. dosta dobar mi je bio.
također, nedavno sam pročitao i From Hell od Alana Moorea. svakako preporuka, to ionako već spada u kultne stripove.
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2024., 16:34   #41
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ekipa, vi kojima se neda bacat šolde na stripove, učlanite se u gradsku knjižnicu i posuđujte. Nema boljeg. Tu u Ri je članarina nekih 6€ godišnje,a stripova ko salate, samo ih jedino ima u Benčiću tj glavnoj. U ostalima bude Spirou i Fantasio, Asteriks, AF i slično za djecu.

Pretpostavljam da je slična situacija i u ostalim većim gradovima.

Tako sam ja ponovno počeo. Žena mi dofurala neke Fibrine Batmane iz knjižnice.

BTW u Ri i velik izbor ima i Sveučilišna knjižnica, ali tamo nisam učlanjen jer je em dosta skuplja, em moraš znat što želiš. Navodno dođeš, kažeš što želiš i barba knjižničar ide po to u neko skladište.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 01:41   #42
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Kad sam vec pisao o cijeni Zagor ZS izdanja, evo jos jedne zanimljive aukcije koja je zavrsila prekjucer

ZS 13 ZAGOR....veoma lep strip(5-)

1128 EUR
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 05:48   #43
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor OnionKnight Pregled postova
Kad sam vec pisao o cijeni Zagor ZS izdanja, evo jos jedne zanimljive aukcije koja je zavrsila prekjucer

ZS 13 ZAGOR....veoma lep strip(5-)

1128 EUR
Nasilje u Darkwoodu je prvi Zagor koji je izašao u jugi i svi ga smatraju svetim gralom. Uvjerljivo vj ne najskuplji Zagor, nego općenito strip na ovim prostorima. Baš taj ZS 13.
Pred koju godinu je VČ u svojoj novoj ZS napravio kutiju sa 13 komada ZS13 Nasilje u Darkwoodu, sa 12 različitih naslovnica i jednom kompletno bijelom kako bi vlasnicima crtači mogli nacrtati individualnu naslovnicu.
Ekipa ovaj broj većinom uokviruje i stavlja na zid.

EDIT: I ovaj limundo je po komentarima ekipe iz Sr žešća prevara u muljavina, tako da za tu lovu možda nije nikome prodao, nego mu je izbidao samo neko da podignu cijenu općenito. Ima toga na bacanje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 07.02.2024. u 09:47.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 15:58   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Preminuo tvorac Marty Mystere (nekada Marti Misterija)

https://www.index.hr/magazin/clanak/...e/2536506.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 19:20   #45
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 11:22   #46
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Također čitam stripove na dnevnoj bazi prije spavanja. Od svega pročitanog meni je daleko najbolji strip Sandman od Neil Gaiman-a. Razinu kreativnosti koju taj strip ima nisam vidio nigdje drugdje. Pokušao sam pogledati seriju i nisam izdržao više od tri epizode. Serija mi pokazala da ni autor originlanog stripa ne može napraviti seriju dostojnu originalnom materijalu.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 14:55   #47
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Imam Sandman: Beskrajne noći iz pokojnog Algoritma, i strip je odličan. Ostalo nisam čitao. Slobodno nabaci preporuku.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 16:16   #48
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Fibra ti je izdala svih 72 broja u 6 integrala uz predgovore Gaimana i ostalih koji su radili. Imaš i rane scenarije za strip, crteže, svašta. FIBRA je napravila vrhunski posao i to bi bila moja preporuka.
Od prica, mislim Konvencija serijskih ubojica je klasik, Odlazak u pakao, San ivanjske noći, mislim nema se što reći pa za tu priču je dobio nagradu World Fantasy Award prvi i jedini strip ikad. Barbie u zemlji čudesa...Čovjek je legenda, ja takvu kreativnost nisam još vidio u stripu. Meni osobno je to strip broj 1.
Moore mi je isto super V for Vendetta, Čudovište u močvari... ali Sandman mi je vrh.
Još jedan strip koji me oduševio je Ja ubijam divove. Film je loš, strip je nešto posebno. Preporuka.
I XIII-ica je vrhunska, ali voliš avanturističko špijunske priče.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 17:39   #49
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Hvala na preporukama. A XIII sam igrao igru davno, vjerojatno je po tom stripu. James Bond/Jason Bourne štih, ako se dobro sjećam.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 18:48   #50
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
XIII je odličan, Van Hamme (scenarist) je meni jedan od najdražih. Largo Winch isto jako fora strip, puno više JB od XIII. XIII mu je vj najuspješniji serijal uz Thorgala.

Sandman mi se npr nije svidio, tj barem preview od Fibre, pa nisam ni nabavljao, niti uzeo u knjižnici. Ali ogromna većina jako hvali ovaj serijal.

A što se tiče serija po stripu, već sam napisao da je the walking dead serija grozna u odnosu na fenomenalni strip.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 20:00   #51
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Također čitam stripove na dnevnoj bazi prije spavanja. Od svega pročitanog meni je daleko najbolji strip Sandman od Neil Gaiman-a. Razinu kreativnosti koju taj strip ima nisam vidio nigdje drugdje. Pokušao sam pogledati seriju i nisam izdržao više od tri epizode. Serija mi pokazala da ni autor originlanog stripa ne može napraviti seriju dostojnu originalnom materijalu.
Gaiman je fantastican pisac, njegove knjige su must read, na stranu Sandman, koji je takoder fantastican
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 21:17   #52
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Preacher od Ennisa kao prvi "moderni" strip koji sam pročitao. Od serije bježati, katastrofa.

Jason Aaron : Scalped, The Other Side i Southern Bastards.

Jeff Lemire : Sweet Tooth, Essex County i Descender/Ascender.

Jonathan Hickman, East of West.

Greg Rucka, Lazarus.

Brian K. Vaughan, Saga i Y: The Last Man.

Bill Willingham, Fables.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 00:40   #53
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Imao sam kolekciju MaxMagnusa (preteca AlanForda) mislim 20ak ili koji vise broj ranih kansih 80ih/ ranih 90ih ali pogubilo se u nekoj od selidbi. Steta, danas bi mozda i vrijedilo neku lovu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 06:07   #54
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ja imam kolekciju Tex Willera, prvih 750 brojeva na talijanskom. Vjerujem da vrijedi neki novac.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 07:46   #55
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja imam kolekciju Tex Willera, prvih 750 brojeva na talijanskom. Vjerujem da vrijedi neki novac.
Vj da, pogotovo u ITA, Tex je tamo najjači junak. Baci oko na ebay i vidi za koliko idu.

Ja imam 1 kompletić koji vrijedi neku lovu, ali ni blizu ovih bolesnih cifri ala Zagor i AF. Imam Tomb Raider Archives Ed Vol 1-4 koji sam platio ako se dobro sjećam 100injak € sve skupa na BookDepositoryu (kupovoa sam mislim 2-3g kako su izlazili). Mrvu su natučeni, ali ništa strašno(i ovi na linku imaju malo natučene rubove, samo ih je frajer u linku dole stavio u foliju; u originalu su bez).

Evo taj primjerak sa ebaya: https://www.ebay.com/itm/375166212803?hash=item5759a61ac3:gs8AAOSwT3plltUu

Svako toliko bacim oko i cijena im stalno raste i svaki put su 1 max 2 kompleta i stalno novi prodavači...dakle ide to.

Inače strip kao strip je odlična razbibriga, u prvoj knjizi je crtež vanserijski (Andy Park), kasnije malo lošiji kako su se mijenjali crtači, a priča ko priča, ide Lara i roka svih redom.
To je kolekcionarsko izdanje TR serijal koji je izlazio krajem 90ih.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 10.02.2024. u 07:51.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 08:46   #56
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Uspio sam skupiti Priče s divljeg zapada (nova izdanja).


Pošto preferiram imam dosta domaćih autora, najviše od Maurovića.


Spajdija od Slobodne mislim da je cijeli, Asterix možda fali koji broj (samo hr izdanja). AF-ova najviše Vjesnikova izdanja.

Jonny Logan Vjesnik fali možda par brojeva, Maxmagnut (SA) sve ali Vjesnik fali nekoliko brojeva, Družina od vješala fali dosta.


Dalo bi se naći još koji Zagor (gdje se spominju vampiri plus možda koje izdanje crtača s exyu područja), Tex Willer i tak još neki junaci.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 23:32   #57
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova


Pošto preferiram imam dosta domaćih autora, najviše od Maurovića.


Fibra ove godine izdaje Maurovicevu Gricku Vjesticu.
Ako se dobro sjecam, procitao sam da su trazili sve originalne table i uspjeli, znaci izdanje ce bit najbolje moguce

Meni ce to bit kupnja odmah prvi dan
OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2024., 09:57   #58
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor OnionKnight Pregled postova
Fibra ove godine izdaje Maurovicevu Gricku Vjesticu.
Ako se dobro sjecam, procitao sam da su trazili sve originalne table i uspjeli, znaci izdanje ce bit najbolje moguce

Meni ce to bit kupnja odmah prvi dan

Znam i čekam.

Bio sam i na predstavljanju Bosonine Gričke vještice i uzeo tu verziju plus kaj sam počeo nabavljati i romane od MJZ.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 14:21   #59
OnionKnight
Premium
 
OnionKnight's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Catarina
Postovi: 54
Da malo bumpam temu. Sto citate?
Evo moje zadnje narudzbe. Procitan Vol. 1 i odusevljen sam zasad

OnionKnight je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2024., 09:55   #60
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ja trenutno ponavljam, čitam po drugi/treći put stripove iz kolekcije i moram priznat da sam ostao malo paf koliko sam ja neke od njih zaboravio. Nekih djelova se prisjetim kada ih krenem čitati, a nešto je ''potpuno novo'' iskustvo. Inače, u kolekciji puštam samo i jedino probrane stripove koje mislim čitati više puta, sve ostalo se odmah prodaje ako sam kupio papirnato izdanje.

Trenutno čitam Frank Cappa u izdanju Fibre, fora strip, baca na MrNOa. O ratnom reporteru koji voli mir i mrzi rat, ali se isto tako voli dobro potuć i pobit.

Nema ništa duboko u ovom stripu, samo dobra zabava.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na