Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2024., 08:28   #31
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
čitaj još jednom razliku između 4 i 6 glava. naravno da ima razlike, pitanje je šta to točno digitaliziraš.

ako su to kazete iz 80ih , onda je to 99% SP brzina i mono zvuk.

ako je nešto novije, onda je možda LP i hifi - video sa 4 glave ti neće dat hifi zvuk, nego mono.



https://www.youtube.com/watch?v=0EoP5SElNY8
Ma znam da ima razlike samo ne znam koji VCR uzet onda, zasto bi uzimao preporuceni sa 4 glave...rađe bi neki sa 6.

Ima raznih iz 80/90 i 2000e

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.02.2024. u 17:31.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 20:20   #32
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
u doba rasprava rpu + mel vs rpu + fel i qd oed vs mla w-oled, ekipa se vraca u (mracni!) srednji vijek s raspravom o videorekorderima.....
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 06:31   #33
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pa ustvari skoro je povezano digitaliziram kazete pošto one degradiraju s vremenom pa da imam neku uspomenu, jer kazeta i traka će propast.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 07:45   #34
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
vjerojatnije je da će tvoja digitalna kopija postat obsoleete ili otić u k kad ti krepa disk na kojemu se nalazi. vidio sam to previše puta kod frendova, "imamo bekap" na vanjskom disku koji je prdnuo. original je na starom laptopu kojeg je mali zalio sa đusijem od kruške ili takonešto.



vhs s druge strane ako je čuvan na ispravan način će nadživiti i hdd i tebe. samo nesmije bit na vlagi.

prije će bit da neće bit uređaja koji će ga playat, iako ajde vhs je toliko rasprostranjen da nebi smjelo bit problema.

veći problem su bete i ludi v2000 koji se dosta koristio u dojčlandu a danas je nemoguće to digitalizirati jer su se svi v2000 videi raspali.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 17:45   #35
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
nijedan video star 30+ godina ne vrijedi 100 €!!
kvaliteta ovisi o snimljenom materijalu, kao kod HIFIja - što bolji uređaj to će loša snimka lošije zvučat.
ne bacaj novce i uzmi najnoviji stereo video koji se nudi (to je iz 2002-2005 god) do 50tak €
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 21:23   #36
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
mi smo doma imali neki sonyev, nije bia neki high end sigurno, ali kad sam prvi put vidia dvd u akciji osta sam paf koliko je slika superiorna u odnosu na vti ili blitz vhs ''originale''

odmah sam zna sta mi je radit, rjesia sam se vhsa dok se za njega dalo nesto usicarit i investira u neki denon dvd player (kasnije naravno u jos ''bolji'' pioneerov koji je vrtia i divx ), a doma je osta neciji schneider video rekorder (mislim da je schneider...postoji taj brand, jel tako?) kojeg niko nije pita nazad ...mislim da je jos doma spremljen jer jbg, nije bia nas, sta ako neko dode nakon 23 god i zatrazi ga nazad?? ))))

ako kome treba, nek rjesi postarinu i eno mu ga sa srecom
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 22:04   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
O' vrijede itekako, ako znas sto zelis uzeti. Postoji nekoliko imena na ebayu, koja prodaje i 5x toliko, ali daje punu garanciju, jer su poptuno osvjezeni i servisirani. Moje SVHS-e sam sve obnovio, rekapirao, pregledo, rade savrseno.

100 vrijedi, pa i vise, ako je odlican model, te nije glava otisla.

Ali da, pisao sam vise puta na forumu, da nije vazan VHS ili S-VHS, naspram stanja uredjaja, ako je potreba arhiviranja, ili koristenja za reprodukciju ili backup uredjaj. Minus TBC prica, da ne kompliciramo, jer tko ga treba, zna zasto ga treba.

Od kraja druge polovice 90-tih, pa do sredine 2000-tih, bio je trend mladenima poklanjati video opremu. Tako su znali dobiti i po dva videa ili kameru, to je sve stajalo po kutijama, pa zavrsavalo u oglasniku. A iz prve ruke znam, da je najvise bilo Sony modela. Zadnji modeli, cak i povoljnijih Sony stereo VHS-ova, dosta dobar tracking su imali, te je prilicno upotrebljiv bio za stabilizaciju, za vecine normalnih kazeta. Cak su funkcije koje uopce nisu bile navedene u specifikacijama srednjih modela, s koristenjem daljinskih od top modela, potvrdile se kao postojece. Serviser mi je to spomenuo, a mislim da sam i na nekom forumu potvrdio.

Sony stereo modeli su medju najrecentnijim, medju najkasnijim modelima dostupnima na nasem trzistu i oglasima. Meni su najdrazi kao zrtveni reproduktori, za sparati top masine.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2024., 09:55   #38
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
O' vrijede itekako, ako znas sto zelis uzeti. Postoji nekoliko imena na ebayu, koja prodaje i 5x toliko, ali daje punu garanciju, jer su poptuno osvjezeni i servisirani. Moje SVHS-e sam sve obnovio, rekapirao, pregledo, rade savrseno.

100 vrijedi, pa i vise, ako je odlican model, te nije glava otisla.
da ali takvi su u HR unutar 1% ponude!!

sve po njuški su raštimani drlozi a sad se kao i HIFI to šverca iz njemače i šire i prodaje kao "haj end" "raritet" i sl.

ako mu treba samo da bi digitalizirao VHS, nek uzme najnoviji koji se prozivodio (provjeri ga na licu mjesta) i to je to. kasnije mu neće trebat jer video danas ne koristi ničemu osim "zaljubljenicima". nit su prakčični a o spajanjima preko nekih konvertera na 65" TV je kao stavit gume 265/45-22 na šumsko vozilo (ja sam doslovno na EE iotpad odvbezao 2 komada iz 2002 i 2006 (ispravni ali su mi smetali a na oglasnicima bi se povlačili godinama)
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2024., 15:22   #39
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Odlučio sam se uzet JVC HR-S7960E košta 350 eura u vcrshopu, održavan i servisiran te dobijem i garanciju s njim. Da je puno je love, ali brzo ću ga odplatit jer ću frendovima usnimavat oko 100njak kazeta pa ću po kazeti uzimat neki prijateljski iznos i odplatit si to, a usput i sebi digitalizirat sve kazete. Još me par ljudi zahaltalo ovih dana da im usnimim tako neke kazete pa mislim da će se i više nego isplatit, a malo sam istraživao i raspitivao se i video je stvarno super i jako dobar prikaz slike ima u odnosu na panasonic modele istog ranga.
Da ga uzimam ovako samo za gledanje kazeta bi bio totalni waste of money, ali ovako definitivno neće biti.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.02.2024. u 23:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na