Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2016., 16:18   #6781
Silva32
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nego za svaki slučaj koje točno napajanje imaš (ime modela)?
Procesor je?
Xfx 750 pro series core edition ,a proc i5 6600k skylake
Silva32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 21:12   #6782
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
pffff

Nemaš brige, ja se uplašio da nemaš neki odron od napajanja i/ili preslab cpu

Ne znam kako si složio čitav pc, ali da si išao na non-overclockable konfu (i5 4460 ili neki amd), 500w napajanje i sl. vjerojatno bi imao i za monitor u toj cifri. Heck 700kn bi samo uštedio sa i5 4460, di su tu još non-Z mbo i sl. 24" ips/pls čak...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2016., 21:57   #6783
Silva32
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Ne znam kako si složio čitav pc, ali da si išao na non-overclockable konfu (i5 4460 ili neki amd), 500w napajanje i sl. vjerojatno bi imao i za monitor u toj cifri. Heck 700kn bi samo uštedio sa i5 4460, di su tu još non-Z mbo i sl. 24" ips/pls čak...

I ja si to baš sad mislim,al htio sam na skylake zbog novog socketa i buduće nadogradnje.

Evo šta sam sve kupio uz taj proc i napajanje....

Kingmax 8GB DDR4 2133MHz x2
GIGABYTE GA-Z170-D3H
SSD Samsung 250GB 850 EVO
Zalman Z3
Noctua NH-D14

I najgore od svega ja još nisam ni dirnuo taj procesor što se overkloka tiče.

Budem drugi mjesec na plači kupio monitor (moram pogledati po forumu što se preporuča) a mjesec kasnije na plaći i grafičku (za sad bude ova 6850 dobra)
Silva32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 22:03   #6784
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Daj klokaj to.
Grijeh je drzati taj proc ispod tog hladnjaka na stoku!
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 22:14   #6785
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Šteta da nisi i malo bolje kuciste uzeo, al dobro sta je tu je, uglavnom treba na to r9 390 isprašit.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 00:51   #6786
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Silva32 Pregled postova
I ja si to baš sad mislim,al htio sam na skylake zbog novog socketa i buduće nadogradnje.
...

I najgore od svega ja još nisam ni dirnuo taj procesor što se overkloka tiče.
Kako mi se čini - to tako uvijek i bude. Tko kupi jak cpu u startu rijetko kad ide u nadogradnju na još jači na istom socketu. Uglavnom bude da se to fura xy godina dok ne zastari pa sve novo. Naravno mislim na prosječnog korisnika, ne nekog entuzijasta što mjenja hardver kao čarape.

Isto tako i overclock - takvim procesorima nije ni potreban (nit se osjeti u velikoj većini igara...)
Što je fora - sad se mogu oc-at i non-K procesori sa novim biosima na nekim mbo

16gb ram ti isto tako nije trebalo za igre, taj novac je isto tako mogao otići u grafičku i/ili monitor... Između ostalog ram se najlakše nadogradi kad zatreba

On the bright side - fjučrproofan si. Cooler ti može ostat "vječno", rame ne moraš kupovat još 100 godina (ako je suditi koliko se ddr2 i ddr3 zadržao), oc-anje bi moglo pomoću u budućnosti kad usfali snage i sl...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.01.2016. u 00:57.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 10:05   #6787
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
...Što je fora - sad se mogu oc-at i non-K procesori sa novim biosima na nekim mbo ....
Bila bi fora malo više infoa ili neki link.... (ako ne pričamo o OC-anju od npr. 50-100MHz priko FSB/BCLK)

Isprike modovima na OT
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 10:26   #6788
Silva32
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 10
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Daj klokaj to.
Grijeh je drzati taj proc ispod tog hladnjaka na stoku!
Moram malo googlati što se tiga tiče,da vidim koliko smijem napon dizati da bi to bilo stabilno.

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Šteta da nisi i malo bolje kuciste uzeo, al dobro sta je tu je, uglavnom treba na to r9 390 isprašit.
Ma i ovo sam previše platio,nikad do sad nisam dao 400 kn za kučište. ☺

Ma ipak ja budem r9 380x,ionak za pol godine dolaze nove grafičke pa možda i nadogradim.


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kako mi se čini - to tako uvijek i bude. Tko kupi jak cpu u startu rijetko kad ide u nadogradnju na još jači na istom socketu. Uglavnom bude da se to fura xy godina dok ne zastari pa sve novo. Naravno mislim na prosječnog korisnika, ne nekog entuzijasta što mjenja hardver kao čarape.

Isto tako i overclock - takvim procesorima nije ni potreban (nit se osjeti u velikoj većini igara...)
Što je fora - sad se mogu oc-at i non-K procesori sa novim biosima na nekim mbo

16gb ram ti isto tako nije trebalo za igre, taj novac je isto tako mogao otići u grafičku i/ili monitor... Između ostalog ram se najlakše nadogradi kad zatreba

On the bright side - fjučrproofan si. Cooler ti može ostat "vječno", rame ne moraš kupovat još 100 godina (ako je suditi koliko se ddr2 i ddr3 zadržao), oc-anje bi moglo pomoću u budućnosti kad usfali snage i sl...
Ma nisam ja takav niti imam toliko love,nabio sam te neke dijelove da ih netrebam mijenjati sljedeće 3-4 godine, a za grafičku mi nije problem svake godine dati 2000-2500 kn.

Isto sam dugo mislio o procesoru,dal da uzmem taj K il non K, al eto možda mu bude falilo snage pa umjesto da kupujem novi,kloknem ovaj pa dođe na isto il bar blizu.Bar sam si tak ja to zamislio 😀

Na kraju mi je jedino krivo što sam dao za SSD 800kn,to mi fakat za igre ne treba.Sad dal mi bude loadalo mapu na npr. Battlefieldu za 30 il 52 sec. i tak mi je svejedno.

I da,i monitor nije bio u planu al jbg sad.
I kad sam kod toga,čudi me da tako malo monitora do 1500 kn ima dvi izlaz.
Uglavnom svi imaju hdmi, vga i display port.😕
Silva32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 11:55   #6789
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Neka ti ne bude zao ssda jer loadanje u npr falloutu4 me je izludjivalo dok nisam ga prebacio na ssd..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 13:31   #6790
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Potpis za istu igru, a profitirat će i druge + Windoze lakše dišu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2016., 13:37   #6791
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Bila bi fora malo više infoa ili neki link.... (ako ne pričamo o OC-anju od npr. 50-100MHz priko FSB/BCLK)
Dugo nisi bio na skylake temi?
Ili si mislio da pričam o haswellu? Htio sam reći da više smisla danas ima i5 6400 pa OC (ako se uopće ide na Z170 tj. OC konfu), nego plaćati 6600K

Citiraj:
Autor Silva32 Pregled postova
I kad sam kod toga,čudi me da tako malo monitora do 1500 kn ima dvi izlaz.
Uglavnom svi imaju hdmi, vga i display port.��
HDMI=DVI, te uz to još može prenositi zvuk
Display port je još jači jer može 60hz 4K, freesync/g-sync. DVI se tako lagano izbacuje iz monitora i nekih grafičkih (zasad samo high-end amd gpu, ali u budućnosti vjerojatno i više)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 14:44   #6792
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dugo nisi bio na skylake temi?
Ili si mislio da pričam o haswellu? Htio sam reći da više smisla danas ima i5 6400 pa OC (ako se uopće ide na Z170 tj. OC konfu), nego plaćati 6600K..
Mnogo dugo, i nadao sam se potiho da pričaš o "Has-fejlu"

Iden sad plakat od muke i jada u kut

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 13:30   #6793
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,422
Ovako imam dilemu oko R9 380 kartice. Trebao bi je kupiti i nikako se ne mogu odlučiti između modela od 2GB i 4GB. Čitao sam sto rasprava i recenzija o tome i svako piše drugačije. Dakle dali je ta kartica dovoljno jaka da iskoristi u igrama više od 2GB (barem 3GB)? Ne želim bzv davati 200+kn za 4GB model ako neće biti u mogućnosti kortisiti više od 2GB. Gaming bi bio na 1080p rezi.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:02   #6794
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Normalno da može koristit, potraži na yt recimo modern warfare 3 s r9 380 4gb, samo je pitanje koliki je utjecaj na performanse tj. fps (mali). Imaš i na techspotu (review) 2gb vs 4gb te kartice
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:07   #6795
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja u gamingu koliko sam gledao testove ne vidim razliku, tj negdje se radi o 2 FPS-a, a negdje su cak jaci modeli od 2GB.

Sta se tice snage, te grafe nemaju dovoljno raw powera da iskoriste 4GB vrama efektivno ( ne vidi se porast FPS-a) nit su same po sebi dovoljno jake da deru igre koje zahtjevaju tolko memorije na max postavkama, uglavnom se mora kresati na nekoliko filtera, to je po meni vise marketing da ljudi ostave novac ako cemo realno.

Ako ti tih 200kn znaci, idi na 2GB model, ako ti je svejdno idi na 4GB jer znas kako se kaze "od viska glava ne boli" uostalom nije 200kn neki novac da oko toga razbijas glavu.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:19   #6796
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,422
pa nije neki novac, ali opet zasto bi davao za to 200kn ako ih mogu uloziti u bolji PSU/MBO, veći HDD ili dodati još 150kn pa uzeti SSD...
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:21   #6797
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Aha, znaci ti slazes komplet konfu, ja sam mislio da kupujes samo graficku... jbg javi se u temu za slaganje pa da nesto izmislimo
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 15:41   #6798
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Isplati se uzeti 4gb. Često na 1680*1050 igre prelaze 2gb. Avg FPS nije neka razlika, ali maksimalni frame time je manji, odnosno nema štekanja. Ako ti se vram napuni di kraja zna biti neugodnog zastajkivanja, a lijek je vise vrama ili manja rezolucija u igri ili niža rezolucija tekstura.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 17:21   #6799
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Istina, novije igre i na 1680x1050 na max prelaze 2GB. Ali ako ti je baš stiska za SSD, radje uzmi 2GB i SSD. Neke postavke u igri da smanjiš VRAM lako namjestiš, a SSD nema nadomjestka
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 16:21   #6800
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Trebam savjet oko kupovine grafe.
Buđet oko 3k kn.

Modeli koje gledam:

Asus Strix GTX 970 4 GB
Gigabyte G1 970 4 GB
Asus Strix 390 8 GB

Naginjem Nvidiji jer s njom sam uvijek bio nekako zadovoljniji .. Glatko rade igre s vsyncom (glupave oči koje skuže trzaj od milisekunde) windowsi su imali vsync dok ati pucaju prozori kod povlačenja ili scrola u browseru....
Možda ima fix, ali out of box je tako radilo....

Naginjem Strixovima zbog tišine.. naime ne podnosim da se čuje u gejmingu, pogotovo ne u idlu. Jedna od kartica kojom sam bio zadovoljan što se buke i performansa hlađenja tiče je ATI pećnica 280x DC2 Npr, sa 770 Gainward sa tri venta nisam - čuo u loadu...

Molim sugestije, može i izvan ovih kartica.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 16:46   #6801
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Asus Strix GTX 970 4GB.

Po pitanju jačeg OC-a i raw performance Gigabyte-ica je malo bolja, a i malo hladnija, no Strixica je puno tiša i manja od Gige. Obje su dobra kupnja ali ja bih naginjao na Strixicu, pogotovo jer želiš tišinu, nisu to velike razlike u gamingu (1-2 FPS-a max, kako gdje).
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 19:51   #6802
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Asus Strix GTX 970 4GB.

Po pitanju jačeg OC-a i raw performance Gigabyte-ica je malo bolja, a i malo hladnija, no Strixica je puno tiša i manja od Gige. Obje su dobra kupnja ali ja bih naginjao na Strixicu, pogotovo jer želiš tišinu, nisu to velike razlike u gamingu (1-2 FPS-a max, kako gdje).
Da gigabyte bar gasi te ventove u idleu....

Znači ATI se ne isplati? Cijena Strixa i MSI Gameing 390 je tu negdje.. 3-3.100 kn, a 390X XFX DD je neš malo ispod 3.5k....
Dileme.. dileme....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:01   #6803
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
ASUS i Gigabyte su možda dileme... dileme... , XFX i MSI radije izbjegni (nebitno zeleni il crveni tabor )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:12   #6804
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Jedina AMD-ovka koja se trenutno ne isplati je 390X.
Ako ne patiš na, odnosno, ako ne dobiješ erekciju svaki put kad se spomenu 3 godine garancije , Sapphire R9 390 NITRO je neizbježna kartica.
  Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:20   #6805
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
ASUS i Gigabyte su možda dileme... dileme... , XFX i MSI radije izbjegni (nebitno zeleni il crveni tabor )
Not čru, R9 390 msi gayming je fin komad 'ardvera
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:23   #6806
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
ASUS i Gigabyte su možda dileme... dileme... , XFX i MSI radije izbjegni (nebitno zeleni il crveni tabor )
Za XFX neznam, ali od MSI imam vec trecu grafu i sve super, neznam sta je tebi zasmetalo kod MSI-ija, ja nikad nisam imao nijedan problem, grafe su tihe i hladne, daju tri godine i dobro se klokaju, također isto imaju ona feature da ne pale ventove dok temperatura ne dođe do 60 stupnjeva.

Također za ove MSI R9 390 i 390X modele imaju unaprijeđen hladnjak(veci radijator) u odnosu na Nvidia modele i aktivno hlade VRM.

Asus je nista posebno, tj. preplacen je a nije nista bolji od Gige i MSI, također da ne govorim kako su usrali hlađenje na r9 390 i r9 390x modelima.

Ako se cilja na tisinu ides na ATI tj. R9 390, a ne na Nvidiu tj. gtx 970 i slicne koje su poznate po iritantnom coil whineu, jedino na sta trebas obratiti pozornost je da trose 70-80w vise od Gtx 970, i to im je uglavnom jedino u cemu su bolje od R9 390 kartica.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 21:05   #6807
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Not čru, R9 390 msi gayming je fin komad 'ardvera
Čru je da su mnogima MSI grafe radile kao podmazane

Da prevedem - FDB jeftini odroni od ventova počnu puštat ulje i malo bi štrc/štrc/štrcalo

Oni koji su bili sritne ruke, dogodilo bi im se unutar garantnog roka...

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Za XFX neznam, ali od MSI imam vec trecu grafu i sve super, neznam sta je tebi zasmetalo kod MSI-ija, ja nikad nisam imao nijedan problem, grafe su tihe i hladne, daju tri godine i dobro se klokaju, također isto imaju ona feature da ne pale ventove dok temperatura ne dođe do 60 stupnjeva.

Također za ove MSI R9 390 i 390X modele imaju unaprijeđen hladnjak(veci radijator) u odnosu na Nvidia modele i aktivno hlade VRM.

Asus je nista posebno, tj. preplacen je a nije nista bolji od Gige i MSI, također da ne govorim kako su usrali hlađenje na r9 390 i r9 390x modelima.

Ako se cilja na tisinu ides na ATI tj. R9 390, a ne na Nvidiu tj. gtx 970 i slicne koje su poznate po iritantnom coil whineu, jedino na sta trebas obratiti pozornost je da trose 70-80w vise od Gtx 970, i to im je uglavnom jedino u cemu su bolje od R9 390 kartica.
Pročitaj gornji post, + šta na svaki model stavljaju jamstvene naljepnice, istina bar daju 3 god. gare.

A kako drugi inače hlade VRM-ove?!
Anyway to šta se pale tek na 60C je super feature (ako pričaš samo o GPU temp), na koliko se prži VRM dok je gpu ispod 60C je zbilja manje bitno - siguran sam da će grafa potrajat NOOOOOOOOOOOOT

A XFX jednostvano kupi (poput mene - bivša R9 280X) pa se uvjeri sam o kakvom se šljamu radi....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 21:07   #6808
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Ja bi gtx970-e uzeo ovim redom gigabyte,msi,asus.Htio sam uzeti od GB ali nazalsot nije stala.Asus nije bez razloga obicno najskuplji jer ima najbolje VRM rijesenje sa DIGI VRM.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 21:13   #6809
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
A evo ekipa se kune u MSI, pa ti riskiraj

Znam da su mnogi bili zadovoljni s tom njihovom military class opremom - sarkastičan sam naravno (jer za razliku od njih, kad pričamo o grafama, ovi s Gigabyticama i ASUSicama su uglavnom "mirni", eventualno Sapphire ali daju manju garu i dosta ovih njihovih starijih ATI krama ima krepane ventove...pitanje da li stavljaju DBB ili najjeftinije sleeve ventove)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 21:22   #6810
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Drvoje

Taj problem sa frcanjem ulja je bio na TF 4 i to ne na svima vec u manjem broju, pozitivno u cijeloj prici je sta nije stetno za ostale komponente, na ovim ostalim TF hladnjacima toga nema.

Šta se tice naljepnica, to je bitno mozda 5 posto ljudi, ko inace ima neku potrebu uopce skidat hladnjak dok je grafa jos pod garom, jedino ako ide na vodu, a u tom slucaju se ide na najjeftinije modele, ne na ove skuplje kao MSI.

Šta se tice ovog featura da se ventovi pale tek na 60 stupnjeva, on je sve popularniji, i korisiti ce se u sve vecem broju, da steti za grafu nebi to izmislili, a uostalom da to steti nevidim kako bi im to imalo smisla, kad bi ekipa onda redovno nosila grafe na reklamaciju.
I za kraj samo da ti kazem da moja grafa radi na 40 stupnjeva dok ne rade ventovi, obicno dok surfam i te brije. Na vise od toga nije skoro nikad duze od minutu, jer sve sta zahtjevnije pokrenes i radis grafi se brzo popne garfa na 60 i onda se upale ventovi.
Također, kome se ne sviđa taj nacin rada, moze si uvijek sam namjestiti rad ventova po svome gustu.
EDIT:
Jedino konkretno sta si ti rekao za MSI grafe je to da je frcalo ulje, i to je bilo na TF 4, na TF 5 nema toga, a ni na starijim verzijama, ovo ostalo je izmisljanje tople vode.

Zadnje izmijenjeno od: Sphere. 16.01.2016. u 21:37.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na