Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2012., 01:16   #31
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Što vam znači da je mobitel točno spor? Meni ne blokira prilikom ijedne funkcije koju posjeduje, dakle ni prilikom pisanja,surfanja,slikanja ili baratanja multimedijom. Jedina sporost je očito na pameti onima kojima 650mhz zvuči očito premalo u odnosu na nekoliko puta skuplju konkurenciju. Mobitel radi najnormalnije u zadacima koji su normalni za njega, barem meni - ali možda je problem u meni jer ne vrtim na mobitelu išta zahtjevno ili samo sam realan što očekivati od uredjaja za 945kn.
Router je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 02:13   #32
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Svakako je vazno biti realan jer ljudi cesto pljuju po mobitelima usporedjujuci ih sa uredjajima za koje rijetko tko moze izdvojiti novce. Sto se sporosti tice, meni najvise smeta kada sucelje nije fluidno, kada steka pri skrolanju i opceniti lag. Kolega koji ga je isprobao kaze da je osjetno manje fluidan u usporedbi s njegovim huawei u8650. Ekran hvali tko god ga je vidio, no steta ako rezolucija zaista jest prevelik zalogaj za hardver unutra.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2012., 02:16   #33
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Ma meni je manje bitno jeli spor ili nije jer koristim sensation a ovoga bi poklonio curi da ima mail u pokretu itd. Uglavnom šteta ako ga nema u t centru jer mi istječe pretplata pa bi ga uzeo na produženje za male pare.
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 11:43   #34
eko1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: vinkovci
Postovi: 44
krivo sam napisao, u tele 2, ja nisam primjetio da je spor, web stranice otvara normalno ko i svi u njegovoj klasi, a što se tiče korištenja izbornika, nije mi ni najmanje zaštekao. Za 945 kn s 5 megapikselnom kamerom, 4.0 ekranom, i sasvim dovoljnim hardverom, mobitel je ok, nema tu nekog posebnog igranja po njemu samo osnovno, uključujuć gledanje videa, i mirna bosna.
eko1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:16   #35
NNikola
Premium
Moj komp
 
NNikola's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 44
evo baš sam si jutros uzeo jednog i na prvi pogleda sam zadovoljan sa mobitelom.
Sad još da skontam samo kako ga otključati i to je to
NNikola je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 12:08   #36
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
Citiraj:
Autor NNikola Pregled postova
evo baš sam si jutros uzeo jednog i na prvi pogleda sam zadovoljan sa mobitelom.
Sad još da skontam samo kako ga otključati i to je to
Jesi li uspio?
Na netu nisam nista o tome nasao o otkljucavanju a bas mi se mob svidja
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 22:01   #37
eko1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: vinkovci
Postovi: 44
eko1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 00:06   #38
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Rezolucija 360x640
Otkuda to ovi iz tele 2 izvukose odjednom. I jos ovi u recenziji da ne mogu provjerit
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2012., 07:02   #39
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pitanje za vlasnike:
- kako radi navigacija, npr. IGO po pitanju brzine, znam da mi je na nekim starim mobacima na cca 600MHz dosta stekalo, npr. HTC Hero.
- trajanje baterije kod stalno ukljucenog ekrana?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2012., 23:38   #40
pHISICAL
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 1
Pitanje za nekog tko ga koristi.

Jeli moze doticni imati skype na sebi? I jeli mu radi? Jer cuo sam da nemoze imati skyype na sebi, jeli to istina?
pHISICAL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2012., 15:15   #41
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Evo nakon par dana, moja iskustva s aparatom:
  • brzina IMHO zadovoljavajuća, brži i fluidnije sučelje od ženinog sonica 8650.
  • baterija kako tako, wifi je jako brzo potroši, ostalo još drži. Još sam u fazi isprobavanja i punjenja programima tako da ga punim svaki dan
  • Skype radi, samo bez videa. Također postoji problem (i na viberu isto) da zvuk izlazi samo na stražnji zvučnik. Iako i dosta drugih mobitela ima isti problem, ima neka patchirana verzija, ali to nisam isprobao.
  • Rootati se može bez nekih flashanja i sličnih gluposti. Meni uspjelo nakon ponešto prčkanja
  • Ekran je inače ok, meni bolji od spomenutog sonica, sonic ima neki čudan lag, toga na tele2fonu nema. Malo probija pozadinsko osvjetljenje, ali to je podnošljivo
  • Kamera iznenađujuće dobra, slike ispadaju čiso pristojne, s videom se nisam zamarao.
  • Uređaj kao da nema mogućnost kontrole osvjetljenja, nema opcije za "automatic brightness". Iako neki programi prikazuju da senzor postoji, npr. elixir:
    Code:
    Name:	CM3623 Light Sensor
    Vendor:	Capella
    Version:	1
    Resolution:	1.0 lux
    Maximum range:	10240.0 lux
    Minimum delay:	when data changes
    Power:	0.13 mA
  • Ovaj MTK CPU je malo neobičan (ili je slabo podržan). Nisam uspio skužiti na kojem taktu radi, niti jedan program tipa SetCPU ne radi s njim, kernel ne prikazuje ništa pametno u grani /sys/devices/system/cpu. Na marketu biti postoji samo jedan prog s kojim se može mijenjati takt: MTK CPU-Control. Čak možda i radi cijelo vrijeme na tih 650 Mhz, ne znam. Čak ni governor (obično ondemand) nije postavljen u kernelu. Vidim po nekim psotovima na netu da bi treba ići do 800 Mhz, ali upitno je koliko bi baterija izdržala.
  • Menu tipke su senzorske i ponekad u nekim programima ih treba malo dulje držati da uhvate što malo iritira. pogootovo mene jer mi je stari htc imao hardverske tipke.

Ono što me kopka je utor za drugi SIM koji je zatvoren nekom plastikom. Probao sam, ali baš se ne da lako skinuti da vidim da li ima kontakata ispod Jel probao netko to otvoriti?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 04:22   #42
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Yep, i ja sam ga uzeo. Ima svojih musica ali sve je vise manje receno i po meni mobitel je vrlo dobar value for money. Ekran i touch bez zamjerki. Brzina zadovoljavajuca, kamera dosta dobra, cak je i baterija OK s obzirom na specifikacije. Najvise mi smeta gore navedeni problem sa viberom i softverske tipke. Probao sam patchanu verziju skypea i radi ali viber mi je vazniji. Vjerojatno je moguce nekako softverski rijesiti audio routing ali nisam uspio naci kako. Na softverske tipke se jos navikavam. S jedne strane, treba ih malo dulje nego obicno stisnuti a s druge opet slucajno zapnem tu i tamo prstom i ode mi back/home. Ali sve u svemu zadovoljan sam mobitelom. Dosta muzike za malo para.

c-shadow kako si ga rootao? Link na kakve instrukcije?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 06:01   #43
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ali sve u svemu zadovoljan sam mobitelom. Dosta muzike za malo para.
Moje mišljenje isto.

Citiraj:
c-shadow kako si ga rootao? Link na kakve instrukcije?
Skini superoneclick sa xda stranice i probaj, ako ne prođe, javi se na PM da ne spamamo tu jer postupak koji sam ja napravio nije baš jednoznačan. Meni se stalno soc zaglavljivao odmah na početku, doduše nemam windowse pa je tu možda bio problem. Na kraju petljao s time i z4root dok nisam dobio temp shell root i dalje riješio ručno iz adb shella.
Nego, daj molim te prije nego kreneš pokreni adb (imaš ga u android sdk ili u navedenom soc na xda), ovako:
Code:
adb shell
Trebao bi se ulogirati u konzolu i dobiti $ znak. Ako možeš upisati komandu "id" i kopirati ovdje output. Usput probaš pokrenuti "su" i javiš output.
Bitno je da ne možeš ništa zeznuti sa superoneclick :-)

Zaboravih napisati da sam neki dana našao jedan bad pixel na ekranu :-(
Svijetli bijelo i jedva se vidi, moraš baš u mraku imati crni ekran da se vidi. Zvao ekiput u tele2 i vele da donesem da šalju na servis na zamjenu ekrana. Samo što to traje 10-15 dana, mene više zanima u kakvom stanju će se mob vratiti nakon što to serviseri raskopaju.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 09:33   #44
z-men
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Dubrovnik,Croatia
Postovi: 2
Ubrzo planiram kupit neki mobitel ,a ovaj mi je bas zapao za oko. Moze li mi netko reci (tko koristi mobitel) je li se igrica temple run moze instalirati. Unaprijed hvala!
z-men je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 17:40   #45
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Uz pomoc kolege c-shadow mob je rootan. Kako ispada, Tele2fon ima stock shell root, no to ce on znati bolje objasniti

Je li se igrao tko sa MTK CPU control aplikacijom? Stavio sam preko lucky patchera full verziju gdje se mogu stavljati profili sa dinamickim clockom. Moze se konfigurirati i threshold, delay, koraci itd. U notification baru se vidi cpu usage i trenutni clock pa je lako vidjeti kada prebacuje u visu brzinu. Ono sto mene zanima je kako cpu radi po defaultu. Je li moguce da stalno radi na 650MHz i pada na 300 kad je ekran iskljucen? Jer onda bi se sa bolje slozenim profilom moglo dobiti nesto na bateriji i brzini.

@z-men, sa google playa se ne moze instalirati. Skinuo sam apk ARMv6 verzije i igra radi. Inace ne igram igre na mobitelu pa nisam bas mjerodavan po pitanju kakve bi performanse trebale biti ali svejedno ako mogu kako pomoc, pitaj

Hmm, petljajuci po ovim profilima default/screen off/charging, primjetio sam jednu neobicnu stvar. Kada je mob na punjenju, touch mi je neprecizan u vertikalnom smjeru, tj kada skrolam stranicu prema dolje npr i ostavim prst, stranica krene malo poskakivati Tako svuda u cijelom sistemu. Dogadja se i bez MTK CPU aplikacije. Kada maknem punjac, touch perfektno radi. Moze li tko potvrditi ovo?

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 17.07.2012. u 19:38.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2012., 22:33   #46
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Tele2fon Root

Applications-->Development" uključiti "USB debugging". Uštekati mobač na kabel, ne dirati opcije "USB connected", znači SD kartica ne bi trebala biti montirana. Mora se pojaviti ikonica android/bug u status baru i pisati "USB debugging connected"

  • U folderu ADB gdje smo pripremili datoteke otvorimo terminal (linux) ili command prompt/super shell ili kako se već zove danas na windowsima.
    Otipkamo:
    Code:
    ./adblinux devices
    odnosno na windozerima
    Code:
    adb devices
    Treba doći ovako nešto, ako ne, onda nešto ne valja s driverima pod windowsima, odnosno s dozvolama za linux USB device. Za ovo drugo je poseban tutorial, to ćemo napisati drugi put
    Code:
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *
    List of devices attached 
    0123456789ABCDEF	device
    U daljnjem tekstu sami stavite adb ili ./adblinux zavisno od OS-a koji koristite.
    Sad za svaki slučaj provjerimo da li sve štima, prvo provjerimo da li je ispravna particija montirana na sistem:
    Code:
    adb shell mount
    Mora doći nešto ovako:
    Code:
    rootfs / rootfs ro,relatime 0 0
    tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,mode=755 0 0
    devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
    proc /proc proc rw,relatime 0 0
    sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
    tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
    tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
    /dev/block/mtdblock11 /system yaffs2 ro,relatime 0 0
    /dev/block/mtdblock13 /data yaffs2 rw,nosuid,nodev,relatime 0 0
    /dev/block/mtdblock12 /cache yaffs2 rw,nosuid,nodev,relatime 0 0
    Nama treba ova linija u kojoj piše .../ system ...
    Zapamtiti
    Code:
    /dev/block/mtdblock11
    Probamo se spojiti na mobač:
    Code:
    adb shell
    Tu je sad caka, mora doći root prompt (#), a ne od običnog usera ($).
    Provjerimo da li smo root, upišemo
    Code:
    id
    Mora doći:
    Code:
    uid=0(root) gid=0(root)
    Provjera da je sve na svom mjestu:
    Code:
    ls -l /system/bin/su
    Ovo mora dati "No such file or directory"
    Izaći sa
    Code:
    exit
  • Sad je sve provjereno, ako je do sada output od svih ovih komandi kako je navedeno, onda je telac spreman za skidanje junfa.
    Kopiramo na mob potrebne datoteke:
    Code:
    adb push su-v2 /data/local/tmp
    adb push busybox /data/local/tmp
    adb push Superuser.apk /data/local/tmp
    Ponovno se ulogiramo:
    Code:
    adb shell
    Sistemska particija je montirana read-only, premontiramo da možemo pisati:
    Code:
    mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock11 /system
    Kopiramo sve gdje treba:
    Code:
    mv /data/local/tmp/su-v2 /system/bin/su
    mv /data/local/tmp/busybox /system/bin/busybox
    mv /data/local/tmp/Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
    Podesimo dozvole:
    Code:
    chmod 06755 /system/bin/su
    chmod 0755  /system/bin/busybox
    chmod 0755 /system/app/Superuser.apk
    Premontiramo system natrag:
    Code:
    mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock11 /system
    exit

    To je to. Tulifon je rootan
    Aplikacija Superuser će se pojaviti moeđu ostalima. Instalirana je u system koji je read-only i ne može se slučajno maknuti. Kod pokretanja može se tražiti update superuser i su programa, to nije testirano, iako postoje novije verzije, s ovima radi dobro. Update na vlastiti rizik.

    Aplikacija busybox inače nije dio rootanja, to je pomoćni program koji koriste drugi programi, npr. Titanium backup. Nije nužno da bude u sistemu, može se uvijek instalirati naknadno. Radi se o tome da default shell androida nema sve posebne komande (npr. nema cp) pa programi koriste busybox da bi dobili potrebne funkcije.

  • Napomene:
    1. Nakon rootanja, kod idućeg spajanja preko adb shell više se ne spaja kao root, nego kao običan user ($).
      Code:
      adb shell
      $ id
      uid=2000(shell) gid=2000(shell) groups=1003(graphics),1004(input),1007(log),1009(mount),1011(adb),1015(sdcard_rw),3001(net_bt_admin),3002(net_bt),3003(inet)
      Vjerojatno ima neke veze sa novim su programom, dozvolama i tko zna čime. Iako donekle odgovara default ponašanju na linuxu - ulogiraj se kao običan user, postani superuser kad ti to treba.

    2. U sistemu već postoji jedan su binary, Tog ne bi dirao da se može sve lako vratiti natrag, vidi dolje za unroot. Nisam siguran za SOC i ostale programe, čini mi se da bi oni to mogli pregaziti.
      Code:
      $ ls -l /system/xbin/su /system/bin/su
      -rwsr-sr-x root     root        64204 2012-05-03 09:19 su
      -rwsr-sr-x root     root        22228 2012-07-14 15:04 su
      Stari su je u folderu /system/xbin/, a mi smo samo novog ubacili u /system/bin/. Razlika je u tome što je novi prije u stazi pa će se uvijek prije izvesti:
      Code:
      $ echo $PATH
      /sbin:/vendor/bin:/system/sbin:/system/bin:/system/xbin

    UNROOT, brzo i jednostavno (samo ako je mobač rootan po ovoj uputi):

    Code:
    adb shell
    su
    mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock11 /system
    rm /system/bin/su
    rm /system/app/Superuser.apk
    rm /system/bin/busybox
    mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock11 /system
    exit
    Sad smo jedan dio posla obavili, sad još preostaje:
    - riješiti backup starog roma i vidjeti što se da novoga napucati unutra. Iako me ovo ne privlači baš previše, ROM nije natrpan glupostima i radi sasvim solidno. Osim trajanja baterije koja je malo slaba
    - malo hardverskog moddinga - ne znam da li je netko gledao što ima ispod one plastike koja je nagurana u drugi SIM slot?
    Bilo bi super da je slot živ i da ima kontakte na mjestu
    -->
    Tko želi, može probati preko SuperOneClick 2.3.3 (u daljnjem tekstu SOC. link za DL dolje). Prema nekim navodima na netu, neki od ovih kineza mogu se rootati i s Z4root: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953
    Međutim, meni SOC nije radio. Isprobano pod linuxom i pod Win7 u virtualboxu. Redovito se zaglavljuje odmah u prvom koraku.
    Slijedi objašnjenje kako to napraviti ručno, ja sam išao ovim putem iz nekoliko razloga:
    1. ništa nije flashano, rom je u extra djevičanskom stanju, samo ima 3 datoteke više u sistemu
    2. znam što sam gdje kopirao i mogu maknuti bez problema. Za SOC i ostale programe ne znam točno što rade.
    3. Vrlo olakotna okolnost kod Tele2fona je što već ima shell root, znači kad se ulogiramo preko adb-a, odmah smo u root konzoli, a to je 90% posla već odrađeno i to je ono s čim se inače muče ovi gore navedeni programi. Bravo za Tele2 i ex Sagem/sada kineze.

    Ovo je verzija tutoriala 1.1 "long & dirty"
    Ima dosta teksta (ali pravog posla vrlo malo), nije cilj da ekipa ko blesava copy/paste radi komandi koje ne pozna nego da kužite barem otprilike što radite. Ekipa koja zna dobro, slobodno dopunimo/ispravimo tutorial. Provjereno na 2 mobaca. Standardni disklejmer vrijedi: ako zeznete nešto, ja nisam kriv
    Također, nisam stručnjak za android i malo su mi mutni permissioni koje treba staviti za ovo što ide na mobač, ali mislim da je ok ovako. Dodatno, pišem ovo po sjećanju bez prave provjere (jer mi je mobač već rootan) pa ako sam negdje zeznuo, ispraviti ćemo. Straha ne bi trebalo biti, mogućnost da se nešto zezne minimalna je.
    Ja sam radio pod linuxom koji ne treba nikakve drivere, windozeri (7-ica) treba. Što se tiče programa "adb", može se skinuti iinstalirati android sdk s neta, ali nema potrebe jer sve potrebno dolazi u zipu od SOC-a.
    1. Skinuti SOC s linka http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682 i raspakirati negdje. Za windowse driver je u folderu "Drivers".
    2. U folderu ADB nalaze se adb.exe za windowse i adblinux za linux. U isti folder iskopirati datoteke iz foldera Root: su-v2, Superuser.apk i ovu iz foldera Dependencies: busybox.
    3. Na mobaču u izborniku "Settings-->Applications-->Development" uključiti "USB debugging". Uštekati mobač na kabel, ne dirati opcije "USB connected", znači SD kartica ne bi trebala biti montirana. Mora se pojaviti ikonica android/bug u status baru i pisati "USB debugging connected"

    4. U folderu ADB gdje smo pripremili datoteke otvorimo terminal (linux) ili command prompt/super shell ili kako se već zove danas na windowsima.
      Otipkamo:
      Code:
      ./adblinux devices
      odnosno na windozerima
      Code:
      adb devices
      Treba doći ovako nešto, ako ne, onda nešto ne valja s driverima pod windowsima, odnosno s dozvolama za linux USB device. Za ovo drugo je poseban tutorial, to ćemo napisati drugi put
      Code:
      * daemon not running. starting it now on port 5037 *
      * daemon started successfully *
      List of devices attached 
      0123456789ABCDEF	device
      U daljnjem tekstu sami stavite adb ili ./adblinux zavisno od OS-a koji koristite.
      Sad za svaki slučaj provjerimo da li sve štima, prvo provjerimo da li je ispravna particija montirana na sistem:
      Code:
      adb shell mount
      Mora doći nešto ovako:
      Code:
      rootfs / rootfs ro,relatime 0 0
      tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,mode=755 0 0
      devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
      proc /proc proc rw,relatime 0 0
      sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
      tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
      tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
      /dev/block/mtdblock11 /system yaffs2 ro,relatime 0 0
      /dev/block/mtdblock13 /data yaffs2 rw,nosuid,nodev,relatime 0 0
      /dev/block/mtdblock12 /cache yaffs2 rw,nosuid,nodev,relatime 0 0
      Nama treba ova linija u kojoj piše .../ system ...
      Zapamtiti
      Code:
      /dev/block/mtdblock11
      Probamo se spojiti na mobač:
      Code:
      adb shell
      Tu je sad caka, mora doći root prompt (#), a ne od običnog usera ($).
      Provjerimo da li smo root, upišemo
      Code:
      id
      Mora doći:
      Code:
      uid=0(root) gid=0(root)
      Provjera da je sve na svom mjestu:
      Code:
      ls -l /system/bin/su
      Ovo mora dati "No such file or directory"
      Izaći sa
      Code:
      exit
    5. Sad je sve provjereno, ako je do sada output od svih ovih komandi kako je navedeno, onda je telac spreman za skidanje junfa.
      Kopiramo na mob potrebne datoteke:
      Code:
      adb push su-v2 /data/local/tmp
      adb push busybox /data/local/tmp
      adb push Superuser.apk /data/local/tmp
      Ponovno se ulogiramo:
      Code:
      adb shell
      Sistemska particija je montirana read-only, premontiramo da možemo pisati:
      Code:
      mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock11 /system
      Kopiramo sve gdje treba:
      Code:
      mv /data/local/tmp/su-v2 /system/bin/su
      mv /data/local/tmp/busybox /system/bin/busybox
      mv /data/local/tmp/Superuser.apk /system/app/Superuser.apk
      Podesimo dozvole:
      Code:
      chmod 06755 /system/bin/su
      chmod 0755  /system/bin/busybox
      chmod 0755 /system/app/Superuser.apk
      Premontiramo system natrag:
      Code:
      mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock11 /system
      exit

      To je to. Tulifon je rootan
      Aplikacija Superuser će se pojaviti moeđu ostalima. Instalirana je u system koji je read-only i ne može se slučajno maknuti. Kod pokretanja može se tražiti update superuser i su programa, to nije testirano, iako postoje novije verzije, s ovima radi dobro. Update na vlastiti rizik.

      Aplikacija busybox inače nije dio rootanja, to je pomoćni program koji koriste drugi programi, npr. Titanium backup. Nije nužno da bude u sistemu, može se uvijek instalirati naknadno. Radi se o tome da default shell androida nema sve posebne komande (npr. nema cp) pa programi koriste busybox da bi dobili potrebne funkcije.

    Napomene:
    1. Nakon rootanja, kod idućeg spajanja preko adb shell više se ne spaja kao root, nego kao običan user ($).
      Code:
      adb shell
      $ id
      uid=2000(shell) gid=2000(shell) groups=1003(graphics),1004(input),1007(log),1009(mount),1011(adb),1015(sdcard_rw),3001(net_bt_admin),3002(net_bt),3003(inet)
      Vjerojatno ima neke veze sa novim su programom, dozvolama i tko zna čime. Iako donekle odgovara default ponašanju na linuxu - ulogiraj se kao običan user, postani superuser kad ti to treba.

    2. U sistemu već postoji jedan su binary, Tog ne bi dirao da se može sve lako vratiti natrag, vidi dolje za unroot. Nisam siguran za SOC i ostale programe, čini mi se da bi oni to mogli pregaziti.
      Code:
      $ ls -l /system/xbin/su /system/bin/su
      -rwsr-sr-x root     root        64204 2012-05-03 09:19 su
      -rwsr-sr-x root     root        22228 2012-07-14 15:04 su
      Stari su je u folderu /system/xbin/, a mi smo samo novog ubacili u /system/bin/. Razlika je u tome što je novi prije u stazi pa će se uvijek prije izvesti:
      Code:
      $ echo $PATH
      /sbin:/vendor/bin:/system/sbin:/system/bin:/system/xbin

    UNROOT, brzo i jednostavno (samo ako je mobač rootan po ovoj uputi):

    Code:
    adb shell
    su
    mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock11 /system
    rm /system/bin/su
    rm /system/app/Superuser.apk
    rm /system/bin/busybox
    mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock11 /system
    exit
    Sad smo jedan dio posla obavili, sad još preostaje:
    - riješiti backup starog roma i vidjeti što se da novoga napucati unutra. Iako me ovo ne privlači baš previše, ROM nije natrpan glupostima i radi sasvim solidno. Osim trajanja baterije koja je malo slaba
    - malo hardverskog moddinga - ne znam da li je netko gledao što ima ispod one plastike koja je nagurana u drugi SIM slot?
    Bilo bi super da je slot živ i da ima kontakte na mjestu

    Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 18.07.2012. u 05:24.
    c-shadow je offline   Reply With Quote
    Staro 18.07.2012., 04:14   #47
    BrusJr
    Premium
    Moj komp
     
    BrusJr's Avatar
     
    Datum registracije: Oct 2006
    Lokacija: Rijeka
    Postovi: 78
    Svaka čast za root. Što se tiče plastike za drugi SIM, samo je zaljepljena. Ispod su samo izvodi, tako da bi trebalo otvoriti mob i zalemiti kontakte i probati drugi SIM. Pretpostavljam da bi čak i trebao raditi jer u postavkama moba i porukama se javlja da je korišten Tele2. Dok netko ne uspije zalemiti nećemo biti sigurni.
    BrusJr je offline   Reply With Quote
    Staro 18.07.2012., 10:38   #48
    z-men
    Registered User
     
    Datum registracije: Jul 2012
    Lokacija: Dubrovnik,Croatia
    Postovi: 2