Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2011., 13:56   #91
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Nikome nije smetao u Mass Effectu, a sad ga odjednom svi pljuju...
Zato kaj je Mass Effect third-person shooter sa RPG elementima u tragovima. I zato ta conversation wheel retardacija nije smetala.

Za razliku od DA u DA2, vise uopce ne moras citati i misliti vec samo klikas po ikonicama , :|, .
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 14:15   #92
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
zato sam i zabrinut zbog toga sto witcher 2 izlazi i za konzole

tek nakon što izađe za PC, za koji je prvenstveno rađen - doduše, barem tako kažu. no autori mi djeluju kao likovi kojima prodaja nije bitnija od same igre, pa nema (previše) razloga za brigu.

nazad na temu:
sad sam baš gledao, izgleda da ipak ništa od demo x milijun.
ostalo je još jako malo, a brojač je na oko 870 tisuća.
ne sumnjam, doduše, da će najavljene iteme nekako već ubaciti u igru
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 17:07   #93
gamer21
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Po čemu se to razlikuje od prvog nastavka!?



Nikome nije smetao u Mass Effectu, a sad ga odjednom svi pljuju...
Razlikuje se !

DAO je zahtjevao da se ti pripremis za borbu , razmisljas i koristis neku strategiju tjekom borbe.

A DA2 ocigledno da nista nece zahtjevat nego samo bijesno lupanje po tipkama, bez ikakve strategije razmisljanaja ili bilo cega.

Ni nakon sto se onaj trol pridruzio borbi , nista se nije promjenilo lagana borbica samo mlatim i healam.... bez i najmanje potrebe za nekom strategijom ili bilo cime.


Mass Effect je TPS sa RPG elementima u tragovima . I zato se ljudi nisu bunili.
gamer21 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 17:26   #94
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
ne znam šta se čudite uopće. pa nema danas više igara tipa baldur's gate ili fallout (trojka se ne broji) i sličnih, gdje si morao prije svake borbe kalkulirat i pazit da ne zalutaš na područja gdje će te ubit ko zeca sve do kad se dovoljno ne nabildaš.
današnji gaming zahtjevi, odnosno gaming publika je puno razmaženija nego prije 10, 15 godina i žele da im se sve servira. više nije dovljno da razgovori budu tekstualni, pa da se uključi malo mašte, nego apsolutno sve mora vizualno zvučno bit servirano. a o težini igara da ne pričam. dovoljan je primjer što su DA:Origins sa pečevima olakšali na razinu da ju mogu prijeći blago retardirani ljudi. mada ni bez patcha nije nešto preteška.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 17:32   #95
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor gamer21 Pregled postova
Razlikuje se !

DAO je zahtjevao da se ti pripremis za borbu , razmisljas i koristis neku strategiju tjekom borbe.

A DA2 ocigledno da nista nece zahtjevat nego samo bijesno lupanje po tipkama, bez ikakve strategije razmisljanaja ili bilo cega.
Ne znam kako možeš zaključivati tako nešto na temelju 45min demo gameplaya, a igra će trajati sigurno 30+ sati.
Ovdje su se pojavila samo dva tipa neprijatelja, najobičniji darkspawni i onaj ogre, prema tome ne znaš kakvih još beštija ima...
Možda su oni peteroduplo teži od ovih prikazanih u demou i možda zahtijevaju taktiziranje kao i u Originsu.

Na svim forumima previše se oslanjaju na demo koji takoreći ništa nije ni pokazao, samo kako izgleda combat i neke još sitnice...
Mislim da developerima nije bio cilj da pogineš 10 puta u svakom fajtu i da se mučiš sa prelaženjem po 3 sata.
Kako je netko spomenuo, ipak je to Bioware... Nema teorije da fejla...
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 18:16   #96
gamer21
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Zakljucujem prema komentarima kao ovi

Dragon Age disappointed me so bad with sucky geaphics and lame action.

Make it more skill based like ME2.Not all of us are nerds who like to stop and plan crap for an hour.I want to kick ass on tap.Do it Bioware.

I hope this game is a bit more new user friendly than Mass Effect 2 was.

Citati sa oficijalnog foruma


I prema onoj hordi dijecice koja je na njihovom forumu , toliko plakala i cmizdrila kako je igra preteska i nemoguca za proci cak i NA EASY tezini. Pa je Bioware bio prisiljen svakim pecem sve vise i vise smanjivati tezinu igre. Tako dok na kraju nije ispalo

Easy = Super Easy , Normal = Easy

Ja bi volio da je ovaj demo jedan veliki fejl , i da ce igra biti puno bolja. Samo sto mi je to tesko zamislit.
Slazem se da igra nece biti fejl , jer ce se na konzolama prodavat ko luda.
gamer21 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 18:23   #97
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Gamestar review of dragon age 2

Citiraj:
Hawke has up to 9 companions, who
generally feel alive and responsive. However, they have consistently
less depth and weaker characterization than the cast in Origins. The
only exception is Varric, whose frequent banter with Cassandra provides
much of the game's tension and humour. He's described as "a d*mn cool
sock" (don't ask)
Citiraj:
Main Quest takes 12-15 hours, you can double that number "if you take your time and explore everything the game has to offer".
Citiraj:
final rating is 87%. "Although the fans' fears have partially come true, this is still a magnificent RPG"
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 18:55   #98
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Great.
40 sati uvrh glave,a ovo sam igrao 80 sati i jos nisam presao sve niti 70% svijeta.
Likovima nedostaje karakterizacije? Ne znam bas da na tome BioWare faila-o,mozda je to njihov subjektivan dojam,ali meni ce ipak ostati najdrazi likovi iz originsa(shale,zevran,morrigan,leliana,sten,alistair) a ne ovi wnb likovi( pretpostavljam).
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 20:20   #99
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
uh, kvragu.

zapravo, moglo se to i očekivati - treba ostaviti materijala za milijun DLCova.
sad sam u dilemi, uzeti pa kud puklo ili ipak otkazati preorder i čekati neko Ultimate izdanje za male pare.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 20:36   #100
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ma ja ga uzimam 100%

Jedina firma koja me jos nijednom nije razocarala proizvodima, pa se nadam da ni nece s ovim nastavkom
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 20:57   #101
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
drustvo ja vam obecavam da ce da2 bit avijon, nema sanse da failaju. jednostavno nema
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 21:00   #102
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Danko86 Pregled postova
drustvo ja vam obecavam da ce da2 bit avijon, nema sanse da failaju. jednostavno nema
Ma to smo htjeli čuti
A sad ozbiljno, pa igru radi bioware, ne neki activision blizzard, nema šanse da faila...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 22:56   #103
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Ma to smo htjeli čuti
A sad ozbiljno, pa igru radi bioware, ne neki activision blizzard, nema šanse da faila...
a sad najozbiljnije. nediraj mi blizzard
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:05   #104
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Zasto je onda demo svemocnog bioware-a, a demo postoji da predoci cari cijele verzije, smece srednjeg ranga kojeg ima na kile?

Ja se iskreno nadam da ce finalni proizvod imati 2x bolju pricu i 30% bolji osjecaj igranja, jer ovo kaj su sad totalno usrali je 50% igre i naspram originsa je, isforsirano i napumpano smece.

Oklopljeni likovi koji skacu 5m u dalj i vitlaju oruzjem ko da nema masu, a radnja i atmosfera ciljaju na srednji vijek je ne spojiv debilizam...
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:33   #105
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
A sad ozbiljno, pa igru radi bioware, ne neki activision blizzard, nema šanse da faila...
developer je bioware a publisher (tj vlasnik biowarea) EA.

pa sad pogodi tko je tu gazda.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:34   #106
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zašto ne bi faila, pa i svemoćni Blizzard je napravija Starcraft 2
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:46   #107
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Znate što je meni ovdje najzanimljivije???

Jedinica je crashala čak i sa zadnjim patchem na random mjestima.

Jesu li dobili pouku???

JBT PA ZAR SU TOLIKI KRETENI DA SU IZDALI I DEMO KOJI SE CRASHA????!!!!

Ne sječam se kada sam zadnji puta iskusio u kojem demu da mi se igra crasha.

JBT kolko če onda finalna verzija crashati

Plus to nemogućnost postavljanja kamere "ptice" stavlja dovoljan fail.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 23:58   #108
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Oklopljeni likovi koji skacu 5m u dalj i vitlaju oruzjem ko da nema masu, a radnja i atmosfera ciljaju na srednji vijek je ne spojiv debilizam...
da, a inaće je skroz realno ispaliti kuglu leda iz ruke i zalediti 12 podzemnih čudovišta koja su izašla na površinu na poziv drevnog boga...nemojte se samo pozivat na realnost i zakone fizike bogvamda.
uostalom, još igra nije ni izašla, nema se smisla prepirati

loving dragon age 2 is too mainstream, hipsteri svi do jednoga vi šta vam se ne sviđa

Zadnje izmijenjeno od: zhecky. 01.03.2011. u 00:10.
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 00:46   #109
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
mislim daj e jedina mana ovog dema to sto je prelinearan. jedan je put i po njemu prašinjas, sto nevalja za neki rpg. pojednostavljeno sucelje i skilovi su meni veliki plus.

ovaj nacin dodavanja skillova mi se cini bas super, sve je fino i pregledno, u originsima je bilo to dosta zbrkano, dalo se pratit, al je bila samo lista sa spellovima, ovako graficki je meni masu privlacnije.

jedva cekam, sta drugo rtec
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 13:45   #110
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor zhecky Pregled postova
da, a inaće je skroz realno ispaliti kuglu leda iz ruke i zalediti 12 podzemnih čudovišta koja su izašla na površinu na poziv drevnog boga...nemojte se samo pozivat na realnost i zakone fizike bogvamda.
uostalom, još igra nije ni izašla, nema se smisla prepirati

loving dragon age 2 is too mainstream, hipsteri svi do jednoga vi šta vam se ne sviđa
Ti ne razumijes mnoge stvari i ne trudis se citat s razumjevanjem, pa da ti pojasnim: naglasio sam da pod realnost smatram relativnu realnost ilitiga realnost odredjenog prostora i vremena (hint: "navodni znaci"), a tu spada bar u jedinici: realna fizika, magija i duhovni svijet. Potrudili su se sve kretnje staviti pod utjecaj gravitacije i inercije (to ces ucit u skoli), i magija spada pod normalno u toj "dimenziji" u kojoj su ledene kugle svakodnevica, isto kao i drevni bogovi (sa svojim mocima) s duhovnog aspekta.

I tu se jasno vidi kvaliteta igre kako postuje svoje osnovne dimenzije, ako lik u igri ne postuje dimenzije normalnim kretanjem koje je zamisljeno za sve karaktere tog tipa (humanoide od krvi i mesa recimo), bez upotrebe magije il kakvih pomagala, je prilican gaf. A kad se to ne postuje, glavni lik moze jednostavno bit velka kugla koja sve gazi i radi pekmez od svega te povremeno prica....i to se zove gnjoj od igre, to su postigli.

Zato je magija uvedena, da se postize, za naš aspekt, nerealno, i da opravda ono sto smatramo nemogucim. Gravitacija sve normalno privlaci a gle glavnog lika dok napada ne privlaci, je idiotizam napravljen jer djecicu puca adrenalin onda......
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 16:24   #111
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
Iskreno zar ne misliš da bi uz svu tu magiju koja je kao sto si rekao svakodnevica, i warriori(templari) razvili neku vrstu "supermoći" koje koriste da pobjede te obuzdaju mage-ove.
Osim toga ako bi gledali u tom smislu na koji ti gledas na igrin svijet (tj. da su warriori humanoidni) onda zamisli da tebe mlatne onim mačem koji je 180cm dugačak po glavi, pa mi reci hoće li te to malo zabolit ili ti smrskat lubanju. Ako sagledaš logiku onda bi s onolkim oklopom i mačom mogao samo puzati po podu.

Osim toga igra je tu da te zabavi a ne da joj tražiš trun u oku.

Sto se mene tiče mislim da gameplay nebi trebalo ocjenjivati dok igra ne izađe, a za priču vjerujem da me neće razočarati.
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 19:34   #112
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
ma daj molim te ne s*ri, razumjem ja što ti pokušavaš reći i koliko je to glupo. wolfblade ti je uglavnom odgovorio i za mene, hint: onaj dio o igranju zbog želje da se zabaviš, a ne da tražiš mane pa trčiš na forumiće glumiti doktora nauke.

sry zbog offtopica
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 19:55   #113
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Meni se Dragon Age jedinica svidio, inače sam harcore h'n's rpg fan i stvarno mrzim litanije u igri (zato čitam knjige), tko nije neka proba, svidjeti će mu se... Uglavnom, DA 2 će se svidjeti nekome ili ne, to uvijek tako biva. Mislim da nema tu neke filozofije, od nas tu cirka 25 koji raspravljamo ima najmanje 25 mišljenja i afiniteta, tako da iskreno ne vidim neku korist od svađe i prepucavanja...Dojmovi su druga stvar.
Ja osobno planiram kupiti igru jer mi je prvi nastavak bio ok..
Znate i sami onu s mišljenjima i analnim otvorima
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 20:00   #114
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
http://mod.gib.me/dragonage2/demo/chargen.7z

Evo vam mod koji omogucuje customizaciju lika i hard/nightmare difficulty pa isprobajte.
Opet kazu da je lagano,ali BioWare kaze da taj demo nije balansiran za te nivoe tezine,pa zivi bili vidjeli u full igru.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 21:01   #115
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Probo demo i srusio se u onom djelu kada mogu konfigurirat lika.. i lagani uninstall.. daleko od jedinice po pocetnoj borbi...

meni bezveze i uzasna kamera!
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 22:37   #116
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Probo demo i srusio se u onom djelu kada mogu konfigurirat lika.. i lagani uninstall.. daleko od jedinice po pocetnoj borbi...

meni bezveze i uzasna kamera!
Hmm... Čudno meni se ni jednom nije crashalo ,a vidim da se nekim ljudima dosta puta dogodi.
Nego jeli ono loadanje prije cut-scena normalo ili bi trebao smanjit detalje.
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 09:59   #117
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@wolfblade
Za templare i magove: mjere nailaze na protumjere.
Povijest osnovna skola: srednjovjekovni vitezovi su imali na sebi i do 70kg oklopa ukljucujuci oruzje i stit i nisu puzali, a bogami ni skakali (je da armor u DA nije sav od celika al opet ima masu). Istina je sto kazes da bi je jedan udarac u glavu bio fatalan, ali ne i u stit ili oklop (prilicno bolno) i nerealno bi bilo da neko radi engine koji bi pratio udarce tj. davao tolku kolicinu inteligencije neprijateljima ili izbor udaraca igracu ili razinu boli koju moze podnjet. (mada za 5 godina bi moglo biti i toga). Poptuno se slazem da su igre za zabavu, al meni ovo vise nije zabavno, nesto sto je bilo zabavno je trenutno 80% manje zabavno i trenutno na razini tetrisa.

@ zhecky
Izjasnjavanje misljenja koje potkrepljujes cinjenicama je kvalitetna rasprava a ne nauka. A to sto ja javno negodujem zbog razocaranja, na sto imam pravo, i na pravom mjestu sam, tebi izgleda smeta; zivio forum

A kaj se crashanja tice, demo je stabilan dok se ne koristi alt-tab, mada ni origins nije posebno puno crashao (meni u prosjeku svakih 2-3h), bilo bi im pametnije popravit bugove nego izmisljat gluposti.
Cutscene-ovi su vjerojatno forsirani za ovaj demo da prikazu krasotu likova i kolko su vremena i truda utukli na grafiku (umjesto na druge stvari), ne bi bilo pametno tolku kolicinu ubacit u gotov proizvod.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 11:27   #118
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
1 450 365 trenutnih downloada demo verzije, ubacili su 2 itema od kojih prvi kad se iskoristi daje novac, a drugi exp.
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 13:44   #119
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ali kamera je najveća glupost koju sam vidio, nemozes se okrenut na brzinu...
bez veze
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 17:48   #120
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
XBOX 360 verzija leakala.
nevjerojatno kad brze
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na