Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2016., 00:40   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Mac mini folder sa upitnikom na startup-u

Dakle upgrejdao sam mac mini 1.1 iz 2006-e sa ssd-om sandisk x400 128Gb umjesto 10 godina starog seagate-a 80gb i cpu sa Intelovim T7600 i sve najnormalnije je funkcioniralo od instalacije OSa, programa i sveg ostalog sve dok nisam izgasio mac i onda ponovo upalio. Tu počinje problem odma na početku tj. startu folder sa upitnikom ne može nać boot drive, probao sam uć u startup manager i nema ničeg, probao sam bootat recovery sa instalacijskog usb-a kojeg sam napravio i repair diska napravit no kaže da je sve uredu da nema greške. Ako odaberem u recoveryu startup disk kao ssd i restartam normalno će se podić u OS, no opet kad ga ugasim i upalim ista priča sa folderom i upitnikom. Zamjenio sam također i bateriju od bios-a napravio NVRAM reset, no nema promjene. Mac je prije upgrejda normalno radio sam užasno sporo sa tim prastarim diskom.


EDIT:
Probat ću sa još jednom instalacijom drugom možda je ova neš u banani.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.05.2016. u 01:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 09:50   #2
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Čudno fakat čudno, znači probao drugu instalaciju isti drek, sve dobro radi čak i restartat mogu bez problema sve dok ga ne ugasim onda mi počne flešat onaj folder sa upitnikom, jedino riješenje zasad koje sam našao je da ubacim dvd ili usb instalacije bootam tu instalaciju i kad uđe u instalaciju gore u tools-ima ima startup disk i odaberem ssd restarta ga i normalno podigne u OS.

Nije mi jasno jel to možda zbog novog ssd-a jer oni nemaju mehaniku pa ga ne skuži odma il neš pojma nemam. Ako netko zna ili ima kakvo riješenje bilo bi kul
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2016., 11:53   #3
asimiliran
Premium
Moj komp
 
asimiliran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Split
Postovi: 67
probaj ovako:


PRAM RESET

  • Shut down the computer.
  • Locate the following keys on the keyboard: Command, Option, P, and R. You will need to hold these keys down simultaneously in step 4.
  • Turn on the computer.
  • Press and hold the Command-Option-P-R keys. You must press this key combination before the gray screen appears.
  • Hold the keys down until the computer restarts and you hear the startup sound for the second time.
  • Release the keys.
asimiliran je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 13:37   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Intel-i imaju NVRAM, piše u prvom postu probao već i dalje ništa. Mislim da je neki problem sa kompatibilnošću ssd-a očito EFI je prestar da ga skuži u startu no kad odem u recovery mode i odaberem ga za startup disk ga vidi najnormalnije i kao šta sam rekao u prijašnjem postu zasad mi je ovo privremeno riješnje dok ne nađem neko trajno. Možda bi čak pomoglo da flešam novi EFI sa 1.1 na 1.2, ali ne znam hoće pomoć i nisam to nikad radio pa da ga baš ne ujebem ne znam kolke su mogućnosti da nešto krene na loše dok to radim, budem vidio još što se tog tiče šta ću.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.05.2016. u 13:48.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 15:59   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Ja sam imao slicnih problema sa patriot blastom, htio je bootati sa usb porta ali cim ga spojim na sata port 0 bodova. Probao sam sve i svasta i nista nije pomoglo, na kraju sam ga zamijenio sa San diskom x300 i sve je iz prve proradilo. Radilo se o mac book prou late 2007.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 18:03   #6
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Imao sam isti problem, takodjer mac mini u pitanju, samo noviji od tvoga (mislim da je 2009 ili 2010 bio, ne sjecam se vise). Ne sjecam se ni koji SSD nije radio, ali sam isti vratio i probao drugog proizvodjaca, od tada pa sve do prodaje minia sve je radilo kako covjek i ocekuje.

Gledajuci da je tvoj mini poprilicno star, pitanje je koliko bi ti uopce pomogla promjena ssd-a. Mislim da ti jedino preostaje nacin koji si vec sam skuzio (preko recoverya odabiranje startup diska svaki put)
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 18:15   #7
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Ma mac leti sad sa ssd-om i novim procom u usporedbi sa onim šta je bilo prije upgrejda single core i hard koji je od početka 2006-e u njemu seagate od 80gb čudilo me da uopće i radi još makar mu smart javlja "end of life" error. Mjenjat ssd za drugog mi se fakat ne da, nek bude sad ovako kako je predpostavio sam da ga muči nešto sa kompatibilnošću.

Sve u svemu dobar je ovo bio upgrejd osim tog problema jedino šta sam imao no ionako je upaljen stalno pa jedan stikić od 8 gigi sa recoveryem ću napravit imat uz njega ako će se ikad gasit i to je to, frendici će i više nego poslužit sad se bar može normalnije puno radit na njemu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 18:22   #8
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Meni nije bio problem samo kod gasenja. Znao me i nakon par dana upaljenog minia docekati upitnik. Pa onda cijela procedura ponovno. Da je samo prilikom gasenja, ne bih ni je mijenjao, jer mac gasim samo kad dodje neki update
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2016., 18:24   #9
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Meni nije bio problem samo kod gasenja. Znao me i nakon par dana upaljenog minia docekati upitnik. Pa onda cijela procedura ponovno. Da je samo prilikom gasenja, ne bih ni je mijenjao, jer mac gasim samo kad dodje neki update
Damn, nadajmo se da neće doć do toga inače ću fakat morat čenjđat za neki drugi ssd, zasad radi ok pa ako bude drukčije (nadam se da neće) javim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na