Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2016., 23:03   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pištolj za ljepljenje

Trenutno imam neki pištolj za ljepljenje iz ofertisime ukratko dno dna skupa sa patronama pa bi htio neki do 100kn, a može i manje uzet koji valja skupa sa patronama i naravno da nisu šugave neke ko ove trenutno koje imam. Pa ne znam jel trebam na šta obraćat pažnju kad to uzimam ili je bilo koji do 100 dobar ? Ono šta bi ja ljepio s njim je plastika, ne znam jel i to bitno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 09:53   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Patex ti je cca 90 kn a na akcijama bude 60tak. Odličan , patrone samo njihove koristim
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2016., 10:54   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Di ga ima za kupit ne mogu ga nigdje nać u prodaji da ima i još za 90kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 11:00   #4
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
ja isto imam od patexa, solidan je, ne znam koliko dode, maznuo sam ga frendu
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 14:34   #5
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Di ga ima za kupit ne mogu ga nigdje nać u prodaji da ima i još za 90kn.


Imaš u svakom intersparu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 16:59   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Sutra ću pogledat interšpar, kaufland i pevec pa vidit šta nude.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:29   #7
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Zaboravih pitat šta s njim ljepite vi ? Meni znači kao šta sam rekao treba za ljepit kućišta skucana kad ga nanesem da drži kako treba pante od ekrana kojima su se navoji izvukli i potrgali sa kućišta da ih dobro zakelji kad ga stavim, a ne da se digne skupa sa pantima kad se otvara i zatvara ekran i na običnim kućištima od stolnih računala kojima su propali gumbi i neke plastike potrgane itd. takve stvari uglavnom. Ovaj pattex mi ne izgleda baš nešto kvalitetno kao da bi mogao držat to šta meni treba...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.01.2016. u 19:34.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:35   #8
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja sam jednom nekaj ljepio u autu i nakon dan dva se je odljepilo. sad nezma jel patrona bila nekvalitetna ili što.... mogu samo reći da je pištolj kupljen na ebay.-u isto dno dna... kabel tanak i kratak, a ide direkt 220V
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:39   #9
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Zaboravih pitat šta s njim ljepite vi ? Meni znači kao šta sam rekao treba za ljepit kućišta skucana kad ga nanesem da drži kako treba pante od ekrana kojima su se navoji izvukli i potrgali sa kućišta da ih dobro zakelji kad ga stavim, a ne da se digne skupa sa pantima kad se otvara i zatvara ekran i na običnim kućištima od stolnih računala kojima su propali gumbi i neke plastike potrgane itd. takve stvari uglavnom. Ovaj pattex mi ne izgleda baš nešto kvalitetno kao da bi mogao držat to šta meni treba...
Nema sanse da ces sa time kvalitetno ucvrstiti pante na laptopu. Tako kvalitetne patrone ne postoje. Ovo ostalo ce ti posluziti bilo koji. Cak i da upaljacem ugrijes patronu i istopis, drzati ce takvo nesto.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 20:12   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja sam jednom nekaj ljepio u autu i nakon dan dva se je odljepilo. sad nezma jel patrona bila nekvalitetna ili što.... mogu samo reći da je pištolj kupljen na ebay.-u isto dno dna... kabel tanak i kratak, a ide direkt 220V
A ko će znat, jasno mi je da ima onih većih pištolja pa raznoraznih nastavaka za njih pa predostavljam da zbog tog je i veća cijena, ali ne znam ovo šta se tiče patrona da li je to sve isto ili ipak ima neke razlike te da li je bitno šta neki pištolji griju na 200C neki na 100C da li zbog tog šta bolje zakelji ili je samo pitanje vremenskog zagrijavanja pištolja.


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nema sanse da ces sa time kvalitetno ucvrstiti pante na laptopu. Tako kvalitetne patrone ne postoje. Ovo ostalo ce ti posluziti bilo koji. Cak i da upaljacem ugrijes patronu i istopis, drzati ce takvo nesto.
Ha čuj imam ove patrone i pištolj iz ofertisime za 8kn pa sam zakeljio i odljepilo se uopće ne drži.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2016., 20:42   #11
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
nece ti te obicne patrone drzati tako male stvari, one drze nesto tek na vecim povrsinama
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 20:55   #12
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ne možeš to ljepiti sa time
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 21:24   #13
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
nece ti te obicne patrone drzati tako male stvari, one drze nesto tek na vecim povrsinama
Znači pattex i njemu slični uglavnom da nisu za 8kn sa tim boljim patronama bi trebali bit ok.


Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne možeš to ljepiti sa time
Misliš opčenito s tim ili sa tim "ofertisima šrotom"
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 22:59   #14
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znači pattex i njemu slični uglavnom da nisu za 8kn sa tim boljim patronama bi trebali bit ok.




Misliš opčenito s tim ili sa tim "ofertisima šrotom"


Vruće ljepilo ne drži takve pokretne stvari. Vise je tu kao učvršćivač ali nema čvrstoću koja tebi treba za laptop. Ako i bude držali neće dugo.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 23:02   #15
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znači pattex i njemu slični uglavnom da nisu za 8kn sa tim boljim patronama bi trebali bit ok.



mislio sam na te "obicne" patrone, neovisno o marki, to drzi nesto tek kad ga nabacas posteno, a i onda slabo drzi

za takve stvari lijepiti postoje ljepila za plastiku, recimo epoksidna smola bi trebala drzati
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 01:13   #16
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Kao sto su ti vec rekli, vruce ljepilo je prva pomoc i tu je da pridrzi , neovisno o brandu, koristi dvokomponentno epoxy ljepilo, no naravno to je skuplja opcija
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 15:19   #17
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kupio sam bizon pištolj i patrone u interšparu i moram priznat da je mrak je da je 20kn skuplji od pattex-a, ali uzeo sam ga jer sam bizonove trake koristio i znam da su ekstra jake pa sam predpostavio da bi i pištolj trebao bit dobar i patrone.

Polio sam dosta znači neide to malo to sam i znao treba se zalit cijela kućica jer na tim jeftinjara laptopima je to obično uvijek problem, svako malo mi takvi dolaze sa potrganim pantama pa me mole dal mogu išta napravit. Moram priznat da ovo odlično drži, već sam dva polio i probao jedno 50ak puta dignut i spustit osjeti se da je čvrsto.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na