Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2021., 15:52   #2221
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Kako sam napisao taj post na forumu, drugi dan mi je bila riješena reklamacija.
Sad sam opet poslao jedan neispravan router (nakon što sam im se javio emailom, za dva dana je došla dostava po router). Znam da riješe, ali se čeka dugo.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 15:55   #2222
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,202
Bitno da se riješi. Nisu oni proizveli taj ili bilo koji uređaj. Ali ako rijesavaju garu, super. Ja sam od njih par stvari uzimao, nikad problema. Niti reklamacija.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2021., 18:30   #2223
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Edigital.hr / Extreme Digital (infomacije i iskustva) ‎

Sad sam ni na nebu ni na zemlji. Kod njih taj model vise nije dobavljiv, u nas daleko skuplji. A ja nemam zvono tj interfon, strše žice. Ne sumnjam da nece prihvatit reklamaciju, nego ce taj proces potrajati, a ne ulijevaju nikakvu nadu ne odgovaranjem na mailove.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 22:30   #2224
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Ne odgovaraju na mailove skoro nikako. Komunikacija im je 0 bodova.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 20:01   #2225
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
Niđe veze.
Kada sam instalirani monitor u svrhu testiranja spojio na “adapter” od 15V (umjesto originalnog od 12V) slika kamere s ograde je bila odlična, bez ikakvih smetnji. Po tome sam zaključio da je i tu problem u naponu, budući da kamera ima smetnje, vodoravne crtice kada koristim originalni ispravljač.
Opet na stolu pospajam sve, adapter daje 12.42, izlaz prema kameri 11.95, napon prema bravi 11,59. (Prethodni interfon je prema bravi bacao 15-19V, iako je njegov ispravljač 15V)
Zvučnik u tipkalu ne radi, tj radi jedva čujno, nakon kiše tipkalo prema monitoru pišti, (pištio je i iz vana, ne samo na stolu) zvuči kao mikrofonija, ali nije. Usrano.
Stavi poseban adapter za bravu ... 12V/2A ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 17:51   #2226
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
“Naručili smo kurirsku službu koja će Vas kontaktirati prije dolaska u sljedećih nekoliko radnih dana. Molimo Vas uređaj pripremite u originalnom pakiranju sa svim pripadajućim dijelovima, tvorničkim jamstvom i kopijom računa”

Op! Jedan od 5 poslanih mailova su pročitali!
Za sada je ok.
(ali nisam dobio pisano jamstvo i kutija je stigla zaderana) Kaj sad
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 18:12   #2227
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Edigital.hr / Extreme Digital (infomacije i iskustva) ‎

Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Onda si dobro spojio. To sto sam ti pricao je vec "napravljeno" u interfonu.

Može se i to iskemijati sa dodatnim napajanjem i releyom. Al to su sad vec gluposti. Interfon bi to trebao odrađivati.
OT
Stigao novi interfon, isti ali skuplji, iz chipoteke.
Otvarano 100%, dijelovi nisu u svojim vrećicama itd. Napon prema kameri mjeren na stolu 0,5V niži nego interfon na reklamaciji.
Otkljucavanje brave također.
No, mikrofon i zvučnik uredno rade u oba smjera.
A najčudnije - brava radi! Niđe veze!

Slika na stolu odlična, međutim na daljinu također ima linije. Podebljao video žicu, ne pomaže, podebljao + i - (pod podebljao mislim stavio dodatnu žicu) i maaalo je bolje.
detalj: smetnje se pojačavaju kada iz vana putem mikrofona dolazi glasniji zvuk.. što je zvuk glasniji, to su smetnje jače.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 11:58   #2228
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Kupim S/FTP, razvučem - isto crtice. S tim da sam za dovod struje od ispravljača do monitora ostavio vec postojeci utp. Mozda podebljat te žice, no izrazito sumnjam.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 12:02   #2229
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Izgleda da si onda mogao zadžat jeftinijeg iz ED, očito imaš lokalni problem
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 16:01   #2230
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Izgleda da si onda mogao zadžat jeftinijeg iz ED, očito imaš lokalni problem

No, onaj prvi je imao problem i s mikrofonom na monitoru, ili zvučnikom na tipkalu - nije radio. Na ovom sve radi, ali su horizontalne linije iste na displayu kod prikaza kamere. Na 1m kabla, montiranom na stolu toga nema.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2021., 20:52   #2231
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Edigital.hr / Extreme Digital (infomacije i iskustva) ‎

GDJE JE LOGIKA!?
Zamjenio originalni adapter 12V 2A s nekim od recievera od 12V 1A i nema smetnji.


(šipčina. Slika super, sad zvučnik zuji. Bit ce da treba 2A, al nešto kvalitetnije)

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 12.04.2021. u 21:01.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 17:17   #2232
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
“Naručili smo kurirsku službu koja će Vas kontaktirati prije dolaska u sljedećih nekoliko radnih dana. Molimo Vas uređaj pripremite u originalnom pakiranju sa svim pripadajućim dijelovima, tvorničkim jamstvom i kopijom računa”

Op! Jedan od 5 poslanih mailova su pročitali!
Za sada je ok.
(ali nisam dobio pisano jamstvo i kutija je stigla zaderana) Kaj sad

Nakon 10 dana primih mail da je odobren povrat novca. (nije još isplaćen, ali je odobren)
I to je nešto.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 10:08   #2233
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
kupio sisac na akciji je bio. Jako jeftino, a kvalitetno. No dosao mi u nekoj kutiji koja je bila vec otvarana, i kao da se netko vec sisao s njim. Odnosno kao da je koristen jednom...

Jel to po zakonu da oni prodaju robu koja je koristena? To bi znacilo outlet? Nisam znao da se to moze samo tak prodavat bez jasne oznake da je koristeno.

Vjerojatno netko narucio i vratio sisac. Jasno mi je zasto ga je vratio, jer zuji jako, to je onaj sisac s jakim motorom koji ce me vjerojatno drzat do zivota. Ali nekom to brndanje i tezina uredjaja vjerojatno nije odgovarala.

Ali evo pisem da pripazite da ne kupite polovni TV ili nesto slicno...

LINK
Nigdje ne vidim da pise da je outlet ili koristeno.
Da sam sebe kvotam. Sisac nije radio evo ni 2 mjeseca. Kosta 120kn, nije puno, lekcija naucena. Neki dan gledao imaju jeftin NVME SSD, ali definitivno cu radje dat i 100kn vise pa kupit tu od domaceg povjerljivog ducana, ak nist drugo barem ima neku garanciju. Ovo kako su meni poslali pise gore. A zujilo mi u glavi mjesec dana, zasto bi netko vratio sisac i kako da su ga oni meni uvalili tako zapakiranog, evo dobio odgovor prije kakvih 3 tjedna.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 10:36   #2234
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da sam sebe kvotam. Sisac nije radio evo ni 2 mjeseca. Kosta 120kn, nije puno, lekcija naucena. Neki dan gledao imaju jeftin NVME SSD, ali definitivno cu radje dat i 100kn vise pa kupit tu od domaceg povjerljivog ducana, ak nist drugo barem ima neku garanciju. Ovo kako su meni poslali pise gore. A zujilo mi u glavi mjesec dana, zasto bi netko vratio sisac i kako da su ga oni meni uvalili tako zapakiranog, evo dobio odgovor prije kakvih 3 tjedna.
Pa ne bi smjeli prodavat bez da naznače a je otvarano.Evo ja kupio jučer volan od Zlatka,cijena bila manja ,ali je lijepo navedeno otvarana kutija.I sve 5!
Isto iskustvo sam imao sa Adm prije nekih 12 godina.Kupio grafičku ,dođem doma ,vrećica u kojoj je grafička sva podrapana.Kartica neispravna ,zujao ventilator!
Tražio zamjenu drugi dan ,odbili me.Onda peripetije dok sam to sanirao sa alternativnim hladnjakom.
Ali tad su me vidjeli zadnji dan.A hvala bogu,dosta kupujem hardvera i ostavio sam hrpu love u ovih 12 godina.Ali kod njih ne.Pa sad ,kome je isplativije?
Njima nije!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 10:40   #2235
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Imao sam i ja slicno iskustvo sa ADM, ali to je bilo 2017 kad je bila nestasica graficki, bile su ovarane kao da su provjeravali kakva memorija je gore, jer u ono doba je bilo bitno kakva je memorija jer onda ove s boljom memorijom bolje rudare...

A ovo s otvorenim kutijama sam vidio i kod jos jednog ducana, ali oni su mi lijepo rekli posalji natrag i vratili mi novce...

A ovi iz edigital ne mogu nista, jer niti cu ja to slat njima, vjerojatno na moj trosak, i to jos u madjarsku, a i onda ce to trajat, pa natrag oni meni mozda opet na moj trosak i evo za te pare kupio ja drugi sisac u Pevecu, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 12:18   #2236
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Pa ne bi smjeli prodavat bez da naznače a je otvarano.Evo ja kupio jučer volan od Zlatka,cijena bila manja ,ali je lijepo navedeno otvarana kutija.I sve 5!
Isto iskustvo sam imao sa Adm prije nekih 12 godina.Kupio grafičku ,dođem doma ,vrećica u kojoj je grafička sva podrapana.Kartica neispravna ,zujao ventilator!
Tražio zamjenu drugi dan ,odbili me.Onda peripetije dok sam to sanirao sa alternativnim hladnjakom.
Ali tad su me vidjeli zadnji dan.A hvala bogu,dosta kupujem hardvera i ostavio sam hrpu love u ovih 12 godina.Ali kod njih ne.Pa sad ,kome je isplativije?
Njima nije!
pa nije isto ako je proizvod samo otvaran zbog pregleda i provjere što je u kutiji ili ako je korišten. to su dvije različlite stvari.
jbg, MB, RAM , volan i ostalo možeš probat i vratit da se ne vidi da je radilo ali usisavač i sl stvari ne.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 22:40   #2237
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
A ovi iz edigital ne mogu nista, jer niti cu ja to slat njima, vjerojatno na moj trosak, i to jos u madjarsku, a i onda ce to trajat, pa natrag oni meni mozda opet na moj trosak i evo za te pare kupio ja drugi sisac u Pevecu, haha

Pošalji email sa opisom kvara i potrebnom dokumentacijom (račun, garancija). Oni šalju dostavu (o njihovom trošku). Ako je šišač neispravan, vjerojatno će uvažiti reklamaciju. Probaj, ne košta te ništa osim vremena i malo živaca. Samo ljubazno i strpljivo.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 14:02   #2238
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Imaju li jos uvijek onu foru s kodom za popust za rodjendan?


Ima li tko kod viska?
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 12:12   #2239
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Naručio parni čistač iz Edigitala za crni petak. Cijena je bila bitno jeftinija nego u drugim trgovinama, ali je to cijena po kojoj se povremeno može naći taj čistač (sad je cijena na njihovom webu 30-ak% veća). Uglavnom, poslali mi mail da je narudžba poslala, a nakon par dana da je narudžba stornirana.

Ponovno pokušao naručiti prije 3 tjedna i opet su mi poslali da je narudžba poslana te su mi poslali neispravni tracking number. Poslali su mi račun prije tjedan dana ali mi još uvijek nije stigao čistač.

Inače, odabrao sam plaćanje pouzećem.

Je li to samo neka njihova igra ili imam šanse dobiti proizvod?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 13:57   #2240
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Naručio parni čistač iz Edigitala za crni petak. Cijena je bila bitno jeftinija nego u drugim trgovinama, ali je to cijena po kojoj se povremeno može naći taj čistač (sad je cijena na njihovom webu 30-ak% veća). Uglavnom, poslali mi mail da je narudžba poslala, a nakon par dana da je narudžba stornirana.

Ponovno pokušao naručiti prije 3 tjedna i opet su mi poslali da je narudžba poslana te su mi poslali neispravni tracking number. Poslali su mi račun prije tjedan dana ali mi još uvijek nije stigao čistač.

Inače, odabrao sam plaćanje pouzećem.

Je li to samo neka njihova igra ili imam šanse dobiti proizvod?
Čudno.

Znam da su s povratom u k..., ali nisu loša firma, ja sam baš sve dobio što sam naručio.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 14:09   #2241
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Naručio parni čistač iz Edigitala za crni petak. Cijena je bila bitno jeftinija nego u drugim trgovinama, ali je to cijena po kojoj se povremeno može naći taj čistač (sad je cijena na njihovom webu 30-ak% veća). Uglavnom, poslali mi mail da je narudžba poslala, a nakon par dana da je narudžba stornirana.



Ponovno pokušao naručiti prije 3 tjedna i opet su mi poslali da je narudžba poslana te su mi poslali neispravni tracking number. Poslali su mi račun prije tjedan dana ali mi još uvijek nije stigao čistač.



Inače, odabrao sam plaćanje pouzećem.



Je li to samo neka njihova igra ili imam šanse dobiti proizvod?
Takva su i moja zadnja iskustva, narucio nesto, javili da je predano kurirskoj sluzbi, a kurirska sluzba odgovara da jos nisu nista preuzeli. Isto je sve kasnilo par dana i nepotpuna narudzba poslana, sva sreca, placanje pouzecem bilo. Za nebitne i netehnicke stvari su ok, s ostalim se bas i ne bih zezao.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 15:21   #2242
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
evo cekam sitnicu nekih 300 kn vec 11 dan ,tracking poslali nevalja.
prije iz kine dode nego iz madarske izbjegavat cu ih ubuduce.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 15:29   #2243
kolapz
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 54
Moguće da i ja imam istu situaciju, naručeno za BF, dvije stvari, tri tjedna kasnije izbacim jednu stvar iz narudžbe i kao sutradan ipak napokon pošalju drugu. Također već par dana dostava ne javlja ništa niti je aktivan tracking.
kolapz je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2021., 16:05   #2244
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Taj tracking broj je ok.
Međutim on proradi tek kada iz Mađarske stigne u Zagreb, skladište Overseasa.
Vozač Edigitala jednom tjednom doveze kamion u Zagreb.
Isto za povrat, Overseas to preuzme i čeka ih u skladištu u Zagrebu dok vozač edigitala to ne pokupi i odveze u Mađarsku.
Prije 2g mi to objašnjavala ženska iz Overseasa.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 12:45   #2245
corsa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 295
Kupovao kod njih u više navrata uz jako puno natezanja s njihovom korisnikom službom dobio sam te pakete (nakon 2 tjedna) . Zadnji paket nije dosao,ostao bez novaca,eto vec prolazi mjesec dana od kupnje. Korisnika podrška govori da je na dostavi no uredno odbijaju dati broj za pračenje. Jučer mi s profila naruđbi izbrisali stavku kao da nije bila nikad ni naručena,a pod račun mi stavili uredni račun ali suma na kraju 0.00,kao da bi to značilo da mi vračaju novac ? Neznam,no novca nema na računu.Kako jes jest ,no iskreno kad uzmemo sve u obzir ,ne isplati se kupovati kod njih.
corsa je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 16:41   #2246
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Sestra narucila tv za BF kod njih, 17 dana nista, broj nije radio, javim se njima i nikakav odgovor, javim se overseasu sa brojevima, za sat vremena dolazi sms da ce isporuka biti iduci dan i novi brojevi posiljke u sms-u

Dakle podrska uzas, nadam se da nece doci do reklamacije
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 00:48   #2247
Boxer_st
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Split
Postovi: 1
... pozz... ima li netko slucajno onaj rodendanski kupon od 5% da mu ne treba da mi posalje na pp...
Boxer_st je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 00:09   #2248
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Citiraj:
Autor Boxer_st Pregled postova
... pozz... ima li netko slucajno onaj rodendanski kupon od 5% da mu ne treba da mi posalje na pp...
Poslano, sretno s kupovinom
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2022., 23:11   #2249
wowcina
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Poslano, sretno s kupovinom

Može i meni?
wowcina je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2022., 01:23   #2250
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Ma kaže kolega da mu ne radi, ti kodovi za rođendan su izgleda vezani za account, tako da ne možeš koristit tuđi.
Ali poslao sam ti pa probaj.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na