Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2008., 08:36   #31
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
HISa već poodavno nisam vidio po cjenicima naših dučana.

Dizajn PCBa i raspored elemenata mi se čini više-manje referentni, zamijenili su samo 1 stražnji kondić (aluminijski umjesto klasični) i stavili jedan drugačiji induktor. Na TechPowerup-ovoj recenziji se žale da je vent preglasan, što može biti istina ako se vrti na cca 2000 o/min ili više.
Šteta što otraga nema onog prekidača za smanjenje okretaja kakav je bio nekad na originalnom VGA Silenceru.
Cijena je oko 20$ veća od npr. Sapphire-a koji je skroz referentan dizajn.

Na nekoj recenziji Sapphire-a sam našao da je taj Hynix što se ugrađuje deklariran na max 1200Mhz. Najbolji OC rezultati na koje sam naišao su oko 1150Mhz (2300Mhz).

Ovako ugrubo, čini mi se da je kod nas dostupan Sapphire solidan izbor što se tiče cijene i dizajna (referentni), samo je potrebno staviti drugo hlađenje.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 10.11.2008. u 09:29.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2008., 14:19   #32
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
kartica troši 9W u idleu mislim da ću je kupiti.

pingmachine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 12:57   #33
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
samo da javim da je nocas sletila Club3D 4670. i to ova: HD 4670 512MB GDDR3.

prvi dojmovi (zasada); malena kartica, jako malena kartica . strah me bilo jel je to sposobno vrtiti ono sto citas po netu, sto ljudi pricaju po testovima i slicno.

uglavnom, zasada je stavljen samo cod4. i odigrana je prva misija, na brodu. rezultati? jako dobri.
rezolucija 1024x768 (jos uvijek mi je 17" ), sve dignuto na max sto se moze od detalja, AA na 4x i refresh rate 85Hz. fps varira ovisno o scenama (naravno), ali recimo da ide od 50-tak (najnize, pri zahtjevnijih scenama, i ne ide ispod), pa do 120-tak (kad se zaleti ). uglavnom, ja prezadovoljan za 599 kuna koliko kosta nova iz trgovine .

sa driverima apsolutno nikakvih problema, skinuo 8.11, instalirao, i sve radi. i temperature ocitava, i zauzece gpu-a. u idle-u temperatura oko 40 stupnjeva, kad se zagrije ide i preko 60. sto je ok, i dobro hladi ovo malo cudo od hladnjaka. ali se cuje previse, nisam jos stisao ventilator koji se cijelo vrijeme vrti na maksimalnim okretajima. tako da je to jedini nedostatak kartice zasada, ima jos vremena da se pokaze drugi, ovo je prakticki prvi pogled. ali mi se cini da ce isto kao kod McG-a ici S2, ali sa nekih 120mm ventilatorom, cisto da se okrece. jer je malisa jako bucan, jako.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 13:32   #34
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Može info koja je i kakva memorija na njoj.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 13:57   #35
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Može info koja je i kakva memorija na njoj.
moze, ali ne tako brzo . neda mi se vadit graficku van, sklopljeno nocas i jos uvijek kopam po njoj. kad stignem, javim .

btw, samo za informaciju. GPU-Z 0.2.8 normalno sve ocitava, evo slikica:
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 14:34   #36
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
mislim da ti nije potreban ventilator na acceleru, osim ako baš jako patiš na to da ti kartica bude 1 stupanj iznad sobne temperature u idleu i 10 pod opterećenjem
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 14:39   #37
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Svtvarno ti ne treba 120mm ventilator, jer je ACS2 i više nego dosta da ju ohladi u bilo kojoj situaciji.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 14:55   #38
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma znam, samo sto nije situacija kao kod tebe. mislim, i sam si rekao da imas propuh, a da se ne igras. znaci, rjede ce se grijati neko ova moja.

imam ja naprijed dolje jedan 120mm i iza gore 120mm ventilator, vrte se toliko da ih ne cujes. onak, lagani propuh, ali nije dolje gdje je graficka.

plus sto sam malo pipao ove kondenzatore na grafickoj, treba i njih malo oladiti. zagriju se i oni zavidno, ovaj ventilator na s2 bi i sluzio tome, cisto da se mice vruci zrak sa mjesta. sve 5, s2 (kao i s1) je predobar hladnjak, ali je pasiva koja se mora zagrijati ako je u takvoj okolini.

i ne kuzim, u cemu je problem drzati graficku ispod 70 stupnjeva u loadu (bubnuo sam, recimo 70, najvjerovatnije manje)? taj ventilator 100% ne moze napraviti toliku buku da mi smeta (ustvari, ako bi ga i cuo na recimo 500 okretaja), a i cijena od kojih 40 kuna za sasvim solidan ventilator kakav bi stavio je prakticki zanemariva.

ne znam dal smo se razisli u razmisljanjima. slazem se ja da je s2 (najvjerovatnije) dovoljan za hladiti 4670 bez obzira na rezime rada, ali da je bolje da jos njega i okolinu hladi 120 (ili 80) mm ventilator - mislim da je.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 15:06   #39
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ma znam, samo sto nije situacija kao kod tebe. mislim, i sam si rekao da imas propuh, a da se ne igras. znaci, rjede ce se grijati neko ova moja.
Nisam rekel da se ne igram, jer da se ne igram ne bi karticu ni sprobaval u igrama koje imam doma. Ne igram se u nekoj pretjeranoj mjeri i ne instaliravam sve moguće nove naslove, tak da u tom slučaju stoji da se ne igram ko recimo ljudi koji redovito postaju dojmove na podforumu Igre.
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i ne kuzim, u cemu je problem drzati graficku ispod 70 stupnjeva u loadu (bubnuo sam, recimo 70, najvjerovatnije manje)? taj ventilator 100% ne moze napraviti toliku buku da mi smeta (ustvari, ako bi ga i cuo na recimo 500 okretaja), a i cijena od kojih 40 kuna za sasvim solidan ventilator kakav bi stavio je prakticki zanemariva.
Nije problem, niti sam ja istical bilo kakav problem oko hlađenja i temperatura. Ako ti bolje odgovara 120mm na S2, vredu. Ja samo velim da i bez toga sam cooler ohladi karticu bez problema.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 16:48   #40
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Nisam rekel da se ne igram, jer da se ne igram ne bi karticu ni sprobaval u igrama koje imam doma. Ne igram se u nekoj pretjeranoj mjeri i ne instaliravam sve moguće nove naslove, tak da u tom slučaju stoji da se ne igram ko recimo ljudi koji redovito postaju dojmove na podforumu Igre.
kvragu, onda se ne igram niti ja. . ma ok, krivo sam onda skuzio, procitao sam ovaj tvoj uvid u graficku jos kad je izasao, od onda mi ostalo nekako da ju nisi u igrama terao. sve 5.


Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Nije problem, niti sam ja istical bilo kakav problem oko hlađenja i temperatura. Ako ti bolje odgovara 120mm na S2, vredu. Ja samo velim da i bez toga sam cooler ohladi karticu bez problema.
hm. evo recimo sada, dakle sa ovom skoro pa zujalicom na max okretajima u gridu mi je na nekih 63-65 stupnjeva. znam da do 90 stupnjeva je to normalno za njih, ali svejedno bi ja malo hladniju ju drzao. zato pikiram jos ventilator na s2.

btw, (ako koga zanima) grid, 23 sata le mansa; 1024x768, 85Hz, AA 2x - nema niti u jednom pogledu stekanja, fluidno bez greske. nemam pojma koliko fps-a, svakako dovoljno za igranje.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 19:56   #41
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
mislim da bi bez ventilatora imao 50-ak stupnjeva. probaj prvo tako.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 21:14   #42
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ima li kakve razlike između club 3D i sapphire verzije ove kartice? izgledaju mi po slikama kao da su obje referentni dizajn.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 21:29   #43
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Pretpostavljam memorija. Na Sapphireu je Infineon, po defoltu na 1000(2000)Mhz - deklariran na max 1200Mhz, a na običnom Club3D/Force3D/Powercolor je Qimonda na 1750Mhz ak se ne varam. Nemam pojma koje su specifikacije ovih Qimonda čipova.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 21:37   #44
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
onda je bolje uzeti sapphirku za 550 kn nego club 3d za 510 kn... barem znam da je referentni dizajn, zlu ne trebalo.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 22:09   #45
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
moze samo pitanjce gdje imaju po ovoj cijeni? da znam gdje sam trebao otici . ja kupio u hgspot-u za 599 kuna.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 22:12   #46
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
upravo tamo sutra imaju 15% popusta na sve što prodaju.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 22:15   #47
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
upravo tamo sutra imaju 15% popusta na sve što prodaju.
a jel daju i neki buzdovan da si malo deformiram tintaru? mogao mi je lik reci da imaju akciju, 'bem ga sutljiva. 90 kuna - pa skoro pa S2. damn.......

hvala na infu, bolje da nisam saznao.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 23:34   #48
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
vjerojatno nije znao. mislim da im se ova informacija pojavila na webu tek danas u popodnevnim satima.

gotovo sam siguran da ću ići sutra kupiti 4670, pa javim svoje dojmove (na nju će HR-03 koji mi je na trenutnoj kartici).
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 13:32   #49
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ok, nadam se da ti je tintara čitava, jer moja nije.

nisam dugo kupovao u hg šrotu (3-4 godine), pa nisam imao pojma kako dešifrirati njihove web stranice. naime, stavka "raspoloživo" u njihovom rječniku znači "nedostupno".

90% prodajnog centra čini im bijela tehnika, tako da hardvera gotovo da i nemaju - npr, mislim da sam izbrojao pet različitih modela normalnih grafičkih kartica (nvidiu 7300 i radeon 1650 ne računam) koje tamo drže. ništa se drugo ne može fizički kupiti, već samo preko weba. no, ako trebaš "prestigio" LCD monitor ili beko mikrovalnu pećnicu, tvoji su uz 15% popusta!

strava.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 13:42   #50
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Si na kraju kupil karticu ili si se samo raživciral?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 14:05   #51
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ok, nadam se da ti je tintara čitava, jer moja nije.

nisam dugo kupovao u hg šrotu (3-4 godine), pa nisam imao pojma kako dešifrirati njihove web stranice. naime, stavka "raspoloživo" u njihovom rječniku znači "nedostupno".

90% prodajnog centra čini im bijela tehnika, tako da hardvera gotovo da i nemaju - npr, mislim da sam izbrojao pet različitih modela normalnih grafičkih kartica (nvidiu 7300 i radeon 1650 ne računam) koje tamo drže. ništa se drugo ne može fizički kupiti, već samo preko weba. no, ako trebaš "prestigio" LCD monitor ili beko mikrovalnu pećnicu, tvoji su uz 15% popusta!

strava.
OT

Zato i je akcija jer niš nemaju na lageru, pa lakše podnesu manju zaradu
Lud76 je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 14:52   #52
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
nisam kupio, a izgleda da i neću. nemam gdje... ili mi ne odgovara lokacija, ili mi ne odgovara radno vrijeme trgovine. preko weba hardver ne kupujem.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 07:43   #53
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kako ni MCG tako niti ja nisam odolio zovu club 3d-ove grafe, pa je na kraju i ja ubo. Za sad mogu napisati samo pohvale - kako se ne igram previše, probao sam novi COD i FarCray 2 i leti ko blesavo, ostao sam paf što grafa od 600kn radi. I da, za info - uglavio sam pasivni hladnjak s club 3d 3650 serije i to je više nego dostatno za hlađenje
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 08:29   #54
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Pridružujem se klubu. Sapphire + Accelero S2 .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 13:44   #55
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Kako ni MCG tako niti ja nisam odolio zovu club 3d-ove grafe, pa je na kraju i ja ubo. Za sad mogu napisati samo pohvale - kako se ne igram previše, probao sam novi COD i FarCray 2 i leti ko blesavo, ostao sam paf što grafa od 600kn radi. I da, za info - uglavio sam pasivni hladnjak s club 3d 3650 serije i to je više nego dostatno za hlađenje
moze samo jedno pitanje? gdje si uzeo graficku? i jel ima garanciju, tj jel ima naljepnicu kao moja na dijelu jedne rupe? pitam zbog ove teme: Promjena hladenja na HD4670, pitanje.
pa ako imas garanciju i naljepnicu kao kod mene, zanima me kako si sredio situaciju. ako nije problem malo da opises, naravno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 14:41   #56
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne bi se čudil da je na svakoj kartici ta naljepnica na drugom mjestu, pošto se lijepe ručno. Kod mene je primjerice bliže DVI konektorima i čist dovoljno udaljena od rupa za montiranje coolera.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 08:30   #57
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Previše kemijaš oko te naljepnice, uvijek možeš reći da si je zakačio kada si skidao grafu s ploče ili tak neš. Ili je skroz skini i reci da je nije ni bilo gore, pa nek oni dokažu da je.
Kod mene nije tako bila preko rupe kao kod tebe, tako da to definitivno nije proizvođačeva "patka" kojom onemogućavaju zamjenu hladnjaka i prčkanje po kartici. Inače, ubo sam je u HG spotu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 14:08   #58
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
zahvaljujem, zato sam i pitao dal je tko uzeo doticnu, i kako su rijesili problem naljepnice. koja je ocito zaljepljena reda radi, i to mi je drago cuti jer ce kod mene ici toliko da stane s2 na sve cetiri rupe. zivjeli
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 14:30   #59
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Btw, jel netko do sada imao problema sa OpenGLom na WinXP sa DH4670? Quake3 je jedina igra koja mi je bacila VPU recover. E sad nemam pojma jel to zbog overdrivea, poremećenih Catalysta ili ga muči nešto drugo.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 14:47   #60
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na