Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2020., 17:48   #61
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
a čuj, slično bilo u jednoj drugoj trgovini na cyber monday.. prodali više komada nego su imali pa kasnije otkazivali narudžbe.. mislim da si ovdje ti u pravu, s obzirom da si ju i platio karticom.. znači skinuli su ti pare s računa.. prijava mingu tu može pomoći..

ako sam u krivu, ispravite me
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 19:25   #62
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,885
Kako znaš da je netko kupio tu matičnu nakon tebe? Što ako je netko kupio preko WS matičnu prije tebe, sustav nije pokazao da matična više nije raspoloživa i tebi je prošla narudžba i tek onda je sustav pokazao da matična više nije raspoloživa?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2020., 19:39   #63
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Tako je, upravo sam mu ja to napisao samo se netko pravi pametan pa briše postove iz dosade.
Stanje raspoloživosti na webshopovima nije u realnom vremenu, može se dogoditi da u kratkom roku 10 ljudi klikne "kupi" i svima prođe, ali će proizvod dobiti onaj tko je bio prvi.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:07   #64
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
na koju foru je onda prošla velika prijava linksa mingu zbog cyber mondaya prije cca 2 godine, kad su cijeli dan imali akciju otvorenu, svi naručivali onog čega nema pa su isto otkazivali narudžbu? ja sam svoje artikle dobio jedno 2mjeseca nakon te akcije nakon što je tužba prošla?

zbog toga sad links i stavlja broj artikala raspoloživih.. kakve su to gluposti s time da webshop nije u "real time"? kupca koji je to platio i skinuto mu je s kartice ne zanima takvo nešto
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:15   #65
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa zavisi o kakvom se proizvodu radi.
Links je ipak na kraju isporučio jer se radilo o nekim popularnim proizvodima koji su stalno u ponudi kod njih i mogu ih nabaviti.

Ne znam kakva je ta matična koju je on pokušao kupiti, ako je Mikronis imao samo 1 kom, i ne može ju nabaviti niti će ju imati više u ponudi onda ne znam šta ti tu možeš.
Možeš ti njih pravno teretit ali neće oni stvorit matičnu koju nemaju.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:20   #66
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
a čuj, ja sam uz wifi karticu u linksu naručio neki divlji apacer 16gb ram na 4000mhz koliko se sjećam.. imali su ga samo na toj akciji i više nikad u ponudi.. pa su mi ga opet ponudili 2 mjeseca kasnije, otkud im ja ne znam nit me zanima.. ram sam odbio jer mi više nije trebao, wifi karticu sam uzeo po akcijskoj cijeni..

i da nema više te ploče, onda gospodinu ponudiš bolju ploču uz nikakvu nadoplatu i ispratiš ga kroz vrata a ne ovako
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:26   #67
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
i da nema više te ploče, onda gospodinu ponudiš bolju ploču uz nikakvu nadoplatu i ispratiš ga kroz vrata a ne ovako
To stoji, ali on sam treba odabrati ekvivalent ploču i tražiti da mu ju isporuče.
Vidiš da je on njima prepustio izbor zamjene pa mu ne paše.
Matične su specifične, ne znaju oni šta njemu treba i što je "bolje".
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 20:48   #68
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Meni su isto neke narudžbe došle, a neke su otkazali, no ukoliko se klikne na njihovom web shopu da kupuješ zadnji proizvod, automatski nakon potvrde narudžbe nema više opcije za ubaciti u košaricu tog artikla, tako da sigurno niko nije mogao nakon njega preko web shopa naručiti, niti on nakon nekoga.

Inače znaju povremeno imati neke stvari najjeftinije na nabavi, nevezano za ove ponude 'čišćenje zaliha' i generalno kod njih imam više otkazanih narudžbi, nego poslanih. Općenito im je komunikacija preko maila loša i pogubljeni su.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:50   #69
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
več smo x puta ustanovli da web shop vuče podatke sa x servera, x skladišta
nitko nema svoje skladište i to je to.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:51   #70
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Gle, ja sam im ostavio pravo izbora da bi im izasao u susret. Nisam specificirao plocu da ne bi ispao pi*da, a oni meni ponude najjadniju plocu koju imaju u ponudi. radi se o tome sto imam m.2 disk, 4 stika rama i asus xonar DG, koja je na PCI utoru. Xonar bi jos nekako i izbacio iz kompa, ako bas moram, ali memoriju koju vec posjedujem i disk, ne zelim! Plocu nisam kupovao jer je bila na akciji nego jer mi stvarno treba. Da mi ne treba, rekao bih da mi storniraju narudzbu i sve 5.
bacelj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2020., 21:54   #71
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
@dadoremix - Ali, to nije problem kupca, nego trgovca. Isto tako, mislim da to ovdje nije slucaj, jer da je, javili bi se vec u ponedjeljak ili najkasnje utorak, a ne dan kad je ploca vec trebala biti u pogonu.
Moje misljenje je da netko nije odradio svoj posao i pripremio za slanje, nego su je prodali, najvjerojatnije u trgovini. A i napisano mi je (tri dana nakon placanja ploce) da su IMALI samo jedan komad koji je u međuvremenu prodan!
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:02   #72
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
a oni meni ponude najjadniju plocu koju imaju u ponudi.
Vjerovatno su ti ponudili ploču slične cijene kao i ta koju si htjeo kupiti, ne mogu oni znati za šta tebi ploča treba i koje karakteristike treba imati.

Napravili su propust i moguće da su je prodali u poslovnici.
Traži pare nazad ako nemaju ništa šta tebi paše i kupiš ju negdje dalje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:04   #73
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
u cijeloj ovoj tu priči izbjegava se najvažnije.. jel on sad ima tu kakva prava ili ne? to čiji je zajeb nije bitno, treba riješit situaciju.. javi im se opet, objasni o čem se radi u mailu, napiši i koji model ploče želiš i čekaj odgovor

čovjek je zakinut za ploču koju je već trebao imat u kompu i koju je platio, činjenica..
još ako ti nisu odmah i vratili lovu na račun pa dodatno čekanje auuu

samo eto šta reći, da li ti se isplati zajebavat s time ili bolje kupit ploču negdje drugdje kad ti hitno treba
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:23   #74
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Novac nisu vratili jer sam ja rekao da ne zelim novac nego plocu. Sta me briga, nek ju kupe negdje dalje pa nek mi posalju. na mailove mi ne odgovaraju vise, a ako ne odgovore jos koji dan, ide im prijava sigurno.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:37   #75
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ako ti nije bitna akcija i cijena zašto je sam ne kupiš drugdje?
https://www.mikronis.hr/Proizvod/mat...je-zaliha/1429 je ova?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:44   #76
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako ti nije bitna akcija i cijena zašto je sam ne kupiš drugdje?
https://www.mikronis.hr/Proizvod/mat...je-zaliha/1429 je ova?
On traži socket am4 sa izmedju ostalog 4 utora za ram a ti šalješ 1151 sa 2😂

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:47   #77
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
več smo x puta ustanovli da web shop vuče podatke sa x servera, x skladišta
nitko nema svoje skladište i to je to.
Mikronis je jedan od velikih distributera, naravno da ima skladište, a i konkretno sam naručivao baš stvari koje samo oni lifraju za RH, a i ovo iz kategorije čišćenje zaliha sigurno nije s nečijeg drugog skladišta, nego je s njihovog.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 22:47   #78
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
@Ag008 Bitno je zato sto je ploca na akciji bila ispod 300kn. Milsio sam da mi je upala "kasika u med" ali na kraju, izgleda kita

BTW, ploca koju si poslao, nebitno sto je sasvim kriva, ne mozes ju ni kupiti, jer ne mozes staviti u kosaricu i olatiti. Ja sam svoju uredno stavio u kosaricu i platio...

Zadnje izmijenjeno od: bacelj. 20.08.2020. u 23:49.
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 09:04   #79
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
1. Ja sam uzeo lap kod njih,za kćer ...

S time da sam uzeo jedan koji je imao zasebnu grafu,ali mi se djete rasplakalo i morao uzeti g6 ... (nebitno) ...

Htio napomenuti da je povrat,kupnja novoga išla perfektno,uz 2 telefonska poziva ...

2. je bilo to kaj sam drugoga kad sam stisnuo kupi, nisam stisnuo na rate, te sam to skužio par dana nakon instalacije wimbloza i ostaloga i lap već dao djetetu ...

Uz opet 2 poziva,čekanje od 14 dana (početak korone i rada od doma), sve rješeno s njihove strane,nisam morao nositi lap na povrat,pa ponovnu kupnju na rate i ništa,sve odradili za 10 ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 09:25   #80
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja ih mogu zasad samo pohvalit. imao sam i ja probleme, cooler sam narucio na ciscenju zaliha, nije imao sve dijelove, napravili su prikup pa sad cekam pare. javim ako ne vrate pare, lol

I ja si mislim da to ciscenje zaliha ide sa njihovog skladista, to je cini mi se roba koja je vracena ili valjda sami presude da nece jos dugo vrijedit. Cooler sam kupio na ciscenju zaliha.

Inace pokupovao sam tamo napajanja, odlicna cijena je bila i kucista, sve uredno doslo. Cak sam kupio i kuciste s staklenom stranicom, sva sreca nije puklo kod prevoza, mada je to malo jace staklo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 10:54   #81
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Pa i od mene jos uvijek imaju priliku dobiti pozitivan feedback, ako ispostuju sto bi trebali...
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:08   #82
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Narucih kuciste u cetvrtak doslo u pon. racun garancija sve na mjestu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 11:16   #83
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
reklamacija 2xF310

....2x F310 odnio na reklamaciju (kupljeni 4/21, nisu se mogli kalibrirati) ,za 6 dana reklamacija riješena i dobio dva nova F310....

duggi je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:04   #84
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Nije Mikronis izravno nego njihov servis Zel-Cos...


Odnio dva ThinkVision monitora na servis, za oba tvrdili da je greška na elektronici. Jedan od zamjenskih je ok, drugi ima šumu crvenih linija... Pa da'l itko tamo testira što daju ljudima? Dobio sam doslovce gori monitor nego što sam odnio...
aard je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 08:30   #85
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Kupio tipkovnicu u utorak, u srijedu poslali, u četvrtak došla. Super zapakirano.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 11:57   #86
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ja sam uzel proc kod njih, u srijedu platil, još nisam dobil niti potvrdu da su poslali...

EDIT: Trebal sam se ranije žaliti, danas, 20.12., stigel paket
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 20.12.2022. u 16:06.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:43   #87
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Pozdrav ljudi
Imam AOC 24G2U monitor koji od nedavno odbija radit na 144hz, sad mu je max 75hz,
Isproba sam s DP original kabelom koji je došao s monitorom i na bratov laptop s rtx 3050 i ista stvar, kad se stavi na 144hz black screen s malenom crvenom crtom na vrhu.

Da li se to itkom desilo na forumu i kakva je procedura za garanciju pošto sam iz Šibenika,
na netu nalazim da im ode mbo jer su kao nabrijani previše s obzirom na mogućnosti panela.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 11:16   #88
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Jedna kritika za Mikronis.

Kupio laptop, stigao "zapakiran" tako da je kutija laptopa samo omotana par puta celofanom. Doslovno bi im bilo brže (i zaštićeniji laptop) da su stavili normalno u veću kutiju. Znači i vidjelo se da je laptop i sve kroz celofan.

I druga, još veća kritika. Naljepnica na kutiji je bila strgana, dakle otvorena kutija. Laptop se čini da je stvano nov, nekorišten, ali ako kupujem novo, hoću NOVO. A ne nešto što je otvorena kutija, možda nekakav povrat itd.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 11:29   #89
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Kada vidim novu naljepnicu samo provjerim je li karton kutije "kao nov" ili ne. Ono kad otvaras kutiju pa teze ide, treba malo prelomiti karton, tocno znas da je prvi put otvaras. Inace kada normalno otvaramo kutije onda preklopimo taj karton/poklopac do kraja i ispeglamo ga da se kutija ne zatvara dok vadimo robu itd...

Ako kutija ima filing djevicanskog kartona, kabeli i sve ostalo uredno i zaljepljeno na nacin da se moze lako znati ako je ikad bilo otvoreno/potrgano, onda ne dizem frku.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2024., 11:32   #90
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Jedna kritika za Mikronis.

Kupio laptop, stigao "zapakiran" tako da je kutija laptopa samo omotana par puta celofanom. Doslovno bi im bilo brže (i zaštićeniji laptop) da su stavili normalno u veću kutiju. Znači i vidjelo se da je laptop i sve kroz celofan.

I druga, još veća kritika. Naljepnica na kutiji je bila strgana, dakle otvorena kutija. Laptop se čini da je stvano nov, nekorišten, ali ako kupujem novo, hoću NOVO. A ne nešto što je otvorena kutija, možda nekakav povrat itd.

Užas, to je sve posljedica naših zakona gdje na daljinu možeš vraćat sve i svašta bez ikakvih pitanja, nakon što si koristio to 2 tjedna. Osobno bih takav laptop vratio Mikronisu, da želim rabljeno kupio bih na njuskalu
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na