Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2007., 22:27   #1
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Problemi sa mreznom karticom.....ili mozda ne?

POZZ ljudi!!!

Evo iako su nam povecali brzina ADSL-a...ja se mucim sa uzasnim problemom, zbog kojeg nemrem na internet...tj. mogu, ali dalje od konektanja ne ide!!!

Znaci..evo instalirao Windows prije par dana, i ono, sve ide super, osim neta, imam jedan cudan problem, a taj je da se mogu spojiti na net....ali dalje od toga nemogu!Cak nece niti google trazilicu podic, uspije ak cekam 20 minuta...e sad, ja sam cak skinuo i driver za tu moju REALTEK 8139 mreznu karticu....ali i nakon toga brzina se nije znacajno povecala...google mi se prikaze za 2-3 minute ali dalje neide, probao sam instalirat i Mozilu misleći da mi je IE u banani, ali i sa mozilom isti problem....konekciju sam slagao standardno pomocu wizarda..( ne jednom !!!) i u tome definitivno nije problem....

BTW...sa tim problemom sam svejedno mogao igrat Americas army bez problema, ali evo od danas ni to nemogu!Imam osjecaj da mi nesto prekida vezu!!!A i dok je radila imao sam one trenutke di mi je veza jednostavno pucala...

Sada surfam na laptopu na istom KASDA routeru i sve ide ok, malo sporije ali ok....



Znaci definitivno je problem u mom PC-u...e sad molio bih vas da mi pomognete ...ja mislim da znate da je ovo jedan(kad se bolje pogleda 2 problema) od najiritantnijih problema!!!

HVALA!(SORRY modovi ako sam stavio pod krivu sekciju..jednostavno nisam znao kako bih opisao ovaj problem hardverski ili softverski)
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 23:13   #2
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
E pa daj ajde ljudi..zar stvarno nitko nezna????

Dal da kupim novu mreznu ili kaj???

BTW...slozio sam i novi windows..i opet isti problem...nista neradi....pol sata loadira google!!!

HELP
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2007., 23:42   #3
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Koji operativni sustav koristiš?

Nekoliko stvari koje bi ti mogle biti uzrok (govoreći iz vlastitog iskustva):

1)Imaš virus - skini neki dobar program za ukljanjanje istih.
2)Imaš malware, adware, ili slično, skini opet neki program za to
3)Driveri koje si instalirao nisu kompatibilni ili si zaboravio instalirati glavne drivere za matičnu
4)Imaš spojen switch koji je na izdahu.
5)Loše podešen IP ili DNS (komp ti možda ima 192.168.2.1 adresu dok ruter ima 192.168.1.1 i tu dolazi do greške)
probaj upaliti DHCP i makni IP adrese sa kompova pa vidi onda...
6)Imaš loš dan pa i da naštelaš sve dobro neće ti raditi. :-)

Dao si jako malo informacija. Zato ti nitko neće ni odgovoriti
Dadox je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2007., 23:50   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kad ti pukne veza, pingaj si loopback adresu (127.0.0.1) pa onda router, drugi komp,... Nisi napisao ni je li se to događa otkad imaš taj komp (matičnu) ili otkad imaš DSL...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 00:32   #5
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
OK!Hvala kaj je barem netko odgovorio....nisam bas puno rekao zato sto neam bas puno znanja i nesznam kakve to ima veze sa bilocim tako da....ma sve je bilo ok do prije tjedan dana..imam ADSL 2 godine, i komponente su stare 5 godina kolko se i vidi iz MOJ KOMP..lol!!!

@domy..budem probo

@dadox...hehe...losu godinu prije bih rekao!hehe
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na