Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2021., 16:21   #4621
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
500/250 ako si u Magenti je još uvijek 25 kn
kod mene na "moj t-com" stranici piše 200 -besplatno 3 mjeseca -već pola godine i i nevidi se na računu ,1gb niti nema ,nazvao čekao par minuta da se ženska raspita- uvjet je da se uzme ili ima premium router i mesh u mom slučaju doplata je 30kn a od prije plačam tih 15kn za fritz i fritz mash,uzela mi broj moba i kaže unutar 24h poslaće mi sms kada će biti uključeno.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2021., 16:28   #4622
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 53
Zvao sam ja prekjučer i tvrdila mi je ženska isto kao i tebi ali činjenica je da nemaju informacije,kad me je prespojila ugovorio sam uslugu i bit će mi aktivirana sutra po cijeni 30kn mjesečno jer imam svoj ruter.
Članak iz njihovog cjenika, obrati pažnju na riječ može a ne mora.

Od 30.4.2021.g. uvodi se nova opcija dodatne brzine pristupa Internetu naziva „Opcija 1 Gbit/s“ koja će korisnicima optičke mreže Hrvatskog
Telekoma omogućiti pristup Internetu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s (silazno) i od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s (uzlazno) po cijeni od 30 (PDV uključen),
bez obveznog trajanja ugovora za opciju.
Opcija će biti dostupna za ugovaranje na prodajnim kanalima Terenska prodaja i Teleprodaja i savjetovanje korisnika. S obzirom na specifične
tehničke uvjete pružanja brzine 1 Gbps, predmetna brzina ostvariva je pod uvjetom da korisnik na svojoj strani ima odgovarajuću terminalnu opremu
koja podržava brzinu 1 Gbps, a koju korisnik može uzeti u najam od HT-a (riječ je o ponudi opreme Premium Smart modem i Premium Smart Mesh).

Zadnje izmijenjeno od: JohnKonj. 02.05.2021. u 18:13.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 09:51   #4623
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Koji ruter imaš?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 10:53   #4624
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Povremeno sam pratio drugu temu na forumu gdje ljudi koji imaju HT optiku, spajaju direktno svoj router na ONT od HT-a. Moj router je Asus AC68U koji ima gigabit WAN port, tako da pretpostavljam da nebi trebalo biti problema s 1gbit vezom, i da mi ne treba njihova oprema.

Ispravite me ako sam nešto krivo shvatio.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 12:08   #4625
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 53
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Koji ruter imaš?
Xiaomi AX3600.

Bilo koji gigabitni ruter je dovoljan za povećanje brzine na 1Gbit, Asus, TP-Link,itd, većina ih ima VLAN tagiranje tak da se spoje direktno u ONT a ruter od Tcoma uopće nije potreban.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 12:25   #4626
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Frenda s posla je zvao lik iz t-coma upravo pa mi kaze da mu nece router trebat mijenjat nego samo ONT sa Nokijinim nekakvim i 25kn dodatno ce trebat platit.
Bas me zanima u usporedbi sa A1 kakav ce im bit ping i brzina generalno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 13:22   #4627
Icoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Zna tko koji IP blok channel/control adresa HT koristi za MAXtv?
Icoo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 13:41   #4628
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
eto zvao danas i uključenje se proširilo sa 24h na 72h,a možda i duže,zamjenu onta nisu spominjali odnosno ženska nezna,kao sve će pisat u sms-u koji bi trebao dobiti kad administracija obradi.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 13:49   #4629
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Frenda s posla je zvao lik iz t-coma upravo pa mi kaze da mu nece router trebat mijenjat nego samo ONT sa Nokijinim nekakvim i 25kn dodatno ce trebat platit.
Bas me zanima u usporedbi sa A1 kakav ce im bit ping i brzina generalno.
Malo čudno, onaj ISCOM ima gigabit port i 2.5/1.25gbps GPON interface, ali možda procesor unutra nije dovoljno jak da se nosi i s gigabitnim brzinama i IPTV i telefonijom.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 16:37   #4630
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Malo čudno, onaj ISCOM ima gigabit port i 2.5/1.25gbps GPON interface, ali možda procesor unutra nije dovoljno jak da se nosi i s gigabitnim brzinama i IPTV i telefonijom.
Budem javio kad mu dođu pa će mi reći šta su mu izmijenili i napravili.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.05.2021. u 20:58.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 22:50   #4631
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
jesu li kome dosad pustili brzinu 1gb ?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:30   #4632
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Sto bi, na stranici HT nestala ponuda 1Gbit, sad reklamiraju max. 500Mbit.
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:43   #4633
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Vjerojatno mijenjaju stranicu i stare ponude. Ili je možda interes bio veći nego su očekivali pa im je nestalo nove opreme.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 12:53   #4634
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Ili kapaciteta
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 13:01   #4635
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Šteta, taman sam razmišljao o gigabitnoj brzini.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 13:33   #4636
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Teško da će DT grupi nestat kapaciteta. Ipak posjeduju telekomunikacije cijelog kontinenta

Doći će to nazad za koji dan, ne brini, neće nestat iz ponude. Ne može dopustiti HT da jedan A1 nudi veće brzine od njih
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 14:31   #4637
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Ja sam im se jučer navečer javio na chat da pitam.
Kaže da usluga više nije dostupna - daljnjih informacija nisu imali
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 14:57   #4638
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 53
Dostupna je i dalje jer je i dalje u njihovom cjeniku samo studenti iz call centra i chata imaju informacije iz crtića.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 15:34   #4639
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Moguće, baš sam išao pogledati u cjenik.

Citiraj:
Od 30.4.2021.g. uvodi se nova opcija dodatne brzine pristupa Internetu naziva „Opcija 1 Gbit/s“ koja će korisnicima optičke mreže Hrvatskog Telekoma omogućiti pristup Internetu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s (silazno) i od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s (uzlazno) po cijeni od 30 (PDV uključen), bez obveznog trajanja ugovora za opciju.
Opcija će biti dostupna za ugovaranje na prodajnim kanalima Terenska prodaja i Teleprodaja i savjetovanje korisnika. S obzirom na specifične tehničke uvjete pružanja brzine 1 Gbps, predmetna brzina ostvariva je pod uvjetom da korisnik na svojoj strani ima odgovarajuću terminalnu opremu koja podržava brzinu 1 Gbps, a koju korisnik može uzeti u najam od HT-a (riječ je o ponudi opreme Premium Smart modem i Premium Smart Mesh).
Citiraj:
Od 30.4.2021.g. uvodi se paket dodatne opcije brzine pristupa Internetu i dodatne korisničke opreme koji se sastoji od opcije 1 Gbit/s po cijeni od 30 kn (PDV uključen) te opcija Premium Smart modem po cijeni 10 kn (PDV uključen) i Premium Smart Mesh po cijeni od 5 kn (PDV uključen), koje su dostupne bez obveznog trajanja ugovora. Navedena oprema je po istoj cijeni dostupna i u samostalnoj ponudi HT-a. Ponuda paketa opcije dodatne brzine i dodatne opreme bit će dostupna na svim prodajnim kanalima Hrvatskog Telekoma.
baš ću probat popodne još i nazvat, ili se javiti frendici koja radi u supportu pa da pitam...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 17:23   #4640
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Ja sam im se jučer navečer javio na chat da pitam.
Kaže da usluga više nije dostupna - daljnjih informacija nisu imali
S bugovog foruma:
Citiraj:
Svima je pusteno od 750 do1000Mbits tko je napravio ugovor! alin smanjili opet na 500 jer trenuto nemaju rutere nove(velika im je navala od petka za istima) i cim ih nabave vracaju na 1Gbps, dakle ne radi se o tehnickim problemima nego gore navedeno...
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 18:03   #4641
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Znači moja pretpostavka o opremi je ipak točna. Da nisu prvo kupovali ove najobičnije basic modele sad bi bili mirni godinama što se tiče zamjene zbog većih brzina i novih usluga, izuzev kvarova i grmljavine.

Jel netko napisao nešto koji je to Nokijin uređaj u pitanju?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 19:48   #4642
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Možda su mislili da će biti mirni godinama al je A1 požurio s gigabitnom ponudom i narušio im duhovni mir?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 01:25   #4643
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
nekako mi se čini da i ovo sa gigabitnom ponudom je probni balon kao i prvi puta, onda ozbiljnih namjera nije bilo,a čini se bar za sad ni ovaj puta,
može biti da su testirali nakon a1 dali ima dovoljno interesenata da moraju dići brzine ili mogu još čekati,
ovo nemamo ont, router pa radi toga .... mi se čini da bi bilo poprilično neozbiljno za t-com,
a i mislim da a1 i tcom ne konkuriraju nigdje u smislu da bi netko mogao sa t-com optike preći na a1 optiku,
to da a1 kablovski internet digne na gigabit onda bi bila druga situacija što opet govori da neki dogovori između firmi postoje.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.05.2021. u 01:55.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 02:22   #4644
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Skalar, ti si tu novi? Prijatelju, covid19 hebe osim ljudi i supply chainove. Em su cijene tehnike skočile gore em nema ničeg (laptopi se grabili lopatama dok je krenula skola doma) tak da nije više lako dovući 3 kontenjera nečeg kao prije svega ovog.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 11:50   #4645
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
do daljnjega ništa kažu greška u sistemu i zbog koje nemoguće trenutno uključiti 1gb,
uvjerava me da oni koji su se navrijeme prijavili da će im biti pušteno, oni koji nisu su na čekanju,
"popravak" može trajati jedan dan, a može i poduže vrijeme uglavnom neodređeno,
dali se ont mora mijenjat ili ne ne zna ni on niti kvarovi.

@johnsmith pa logika bar meni govori ako misliš uvesti novu uslugu za koju trebaš nove uređaje, nabaviš bar paletu tih uređaja prije nego što postaviš ponudu,
ovo sa covid19 ... može trajat još godinama,
ono što mene uči prošlost sa t-comom je da kad odluka padne za bilo što u njemčiji, a tiče se nas sve ide munjevito, e a kad se čeka odluka makar su najave može trajat i godinama
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.05.2021. u 12:52.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 12:00   #4646
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
radili aktivnu mrežu za 1gbit, nije bilo isplativo, odustalo se od *kako se već zvala usluga*, terrastream mislim.
radili pasivnu mrežu, to je budućnost, i sad nemože izdržati 1gbit po korisniku.
LOL.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 12:13   #4647
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
eto sad me nazvali iz tehničke podrške kad prođe administraciju i provjeru linije trebat će mjenjat router, fritz 7590 nije dovoljan,
brijem da su u ovog speedporta ubacili wifi 6(ax),
kaže ženska da ont ne treba mjenjati, trajanje svega bi moglo trajati i do mjesec dana, a može već i sutra krenuti - uglavnom neodređeno.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 05.05.2021. u 12:57.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 12:16   #4648
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Skalar, ti si tu novi? Prijatelju, covid19 hebe osim ljudi i supply chainove. Em su cijene tehnike skočile gore em nema ničeg (laptopi se grabili lopatama dok je krenula skola doma) tak da nije više lako dovući 3 kontenjera nečeg kao prije svega ovog.

Lako za rutere, i vlasnici pasa pate.
Navodno traže onog lika koji piše po zidovima "COVID JE LAŽ" kako bi ga javno linčovali.

Citiraj:
Home appliance company Electrolux recently described its supply chain as "strained" in many areas, especially for electronic components, which has meant that the firm couldn't meet demand across all products last year. Electrolux anticipated that the situation could deteriorate further in the coming months.

O'Donnell mentions smart home devices such as video doorbells and smart toilets – all equally at risk of future chip shortages. Even a US-based dog-washing company has found itself missing the treasured components to power the firm's shampoo-dispensing electronic booths, according to the Washington Post.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 12:35   #4649
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
eto sad me nazvali iz tehničke podrške kad prođe administraciju i provjeru linije trebat će mjenjat router, fritz 7590 nije dovoljan, brijem da su u ovog speedporta ubacili wifi 6(ax)
kaže ženska da ont netreba mjenjati,trajanje svega bi moglo trajati i do mjesec dana,a može već i sutra krenuti-uglavnom neodređeno.
Između veće brzine i Fritzboxa , biram Fritzboxa
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 12:59   #4650
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Danas mi je tehničar spajal optiku, pitam ga za gigibtnu brzinu. Veli nema opreme trenutno pa je stopirano
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na