Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2021., 22:35   #31
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ono kaj tebi treba je x570 ploca.
Ne mora nuzno bit 2 M.2 utora jer mozes iskoristit adapter na x16 slotu.
E sad koja to trebas dobro pogledat. Al nekih 1500 kn ti ne gine za takvu plocu…

Ili jednostavno kupi samsung 970 evo plus i imas oko 2.5GB/s write.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:05   #32
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok, da tu plocu mi je i brko preporucio. E sad kazes ili kupim ovaj Samsung, pa jel oce taj samsung onda pisat tak brzo ako mi je ploca u banani? Recimo ja sad imam neka 2 cheap NVME SSDa

Crucial P1 CT1000P1SSD8 SSD 1TB, M.2, NVMe ovom je write 1700, skoro pa duplo sporiji od spomenutog samsunga.
i ovaj
Hikvision SSD 1TB E1000
Ima 2100 write.

Ovaj Samsung je dobar. Budem ensto smislio, ali moram sad otkriti kako da ove koje imam najbolje iskoristim. Ovako da su oba na utorima M2 na ploci je katastrofa, s pola brzine pisu. Probat cu sad prebaciti jedan na adapter.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:22   #33
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, da tu plocu mi je i brko preporucio. E sad kazes ili kupim ovaj Samsung, pa jel oce taj samsung onda pisat tak brzo ako mi je ploca u banani? Recimo ja sad imam neka 2 cheap NVME SSDa

Crucial P1 CT1000P1SSD8 SSD 1TB, M.2, NVMe ovom je write 1700, skoro pa duplo sporiji od spomenutog samsunga.
i ovaj
Hikvision SSD 1TB E1000
Ima 2100 write.

Ovaj Samsung je dobar. Budem ensto smislio, ali moram sad otkriti kako da ove koje imam najbolje iskoristim. Ovako da su oba na utorima M2 na ploci je katastrofa, s pola brzine pisu. Probat cu sad prebaciti jedan na adapter.
Brzine o kojima govoriš su vršne brzine diska, koje prilikom zapisivanja većih datoteka nikad nećeš ostvariti (nisam ekspert, ali koliko sam shvatio chia mining se bazira na alokaciji prostora na disku te zapisivanja velikih fajlova).

Drugo, računaj da će zapisivanje velikh fajlova "skuriti" ćelije na SSDu brže nego će isteći garancija istih, odnosno da proizvođač možda neće priznati garanciju u slučaju kvara prije isteka gar. roka, što se već počelo dešavati.

https://www.tomshardware.com/news/ga...nty-ssd-mining
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:27   #34
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, zapisuje u 300GB file. I tako vise fileova. Pa dobro o koliko onda prosjecnim brzinama pricamo? Ako SSD ima vrsnu 1700 ili 2100, koliko bi ga usporilo to upisivanje u velike fileove? Nekako mi cudno da kazu 2100, a onda zapisuje po 800?

Nije cudno da nedaju garu ako skuris TBW. Svi SSDeovi imaju warranty na godine ili na TBW, sto prije dodje, kod plotanja, naravnod a ce dsoci TBW prije. Ovi moji bi trebali drzat 2 mjeseca, nadam se. A opet ako SSD krepa prije nego nabije TBW koji oni garantiraju, mislim da su duzni ispostovat garanciju.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:34   #35
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ovo je moj 970 Evo plus.
Prije je bio u M.2 koji je PCI-E 2.0 x2 i brzine su bile očekivanih <1000 MB/s.

E sad sa x16 adapterom u drugom x16 slotu je ovako:

http://www.imagebam.com/image/6d4a731376109509

Ak ti imaš M.2 PCI-E 3.0 i x4 onda bi trebao imati iste ili vrlo slične brzine.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:39   #36
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj adapter sam kupio

jel imas ovakvi adapter? Mozda bi najbolje bilo da na ovaj moj zakacim oba?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:42   #37
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ja imam x16. Prvo probaj dobit na prvom M.2 da ti radi na 3.0 i x4 a ovaj drugi NAKON toga zapikni u x16 slot koji je isto PCI-E 3.0 ak sam dobro vidio.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:49   #38
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Ovakvog imas? Nema kod nas u ducanu nista sa x16. Sve samo ovi x4 adapteri.

Nije mi na kraj pameti bilo da cu morat sad isprobavat kombinacije kako da bude najbrze. Mislio sam ovi utori M2 da su najbolji.

EDIT:
Evo stavio unutra samo 1 NVME SSD u utor, onaj glavni. Brzina u Ubuntu testu: Average Write Rate 839MB/s, a trebala bi biti 2100.
Od drugih diskova imam samo 2 externa spojene na USB i SSD SATA na kojem je ubuntu. Negdje nesto smrdi, a neznam gdje.
-->







Ovakvog imas? Nema kod nas u ducanu nista sa x16. Sve samo ovi x4 adapteri.

Nije mi na kraj pameti bilo da cu morat sad isprobavat kombinacije kako da bude najbrze. Mislio sam ovi utori M2 da su najbolji.

EDIT:
Evo stavio unutra samo 1 NVME SSD u utor, onaj glavni. Brzina u Ubuntu testu: Average Write Rate 839MB/s, a trebala bi biti 2100.
Od drugih diskova imam samo 2 externa spojene na USB i SSD SATA na kojem je ubuntu. Negdje nesto smrdi, a neznam gdje.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 29.04.2021. u 11:31.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 12:29   #39
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327







Ovakvog imas? Nema kod nas u ducanu nista sa x16. Sve samo ovi x4 adapteri.

Nije mi na kraj pameti bilo da cu morat sad isprobavat kombinacije kako da bude najbrze. Mislio sam ovi utori M2 da su najbolji.

EDIT:
Evo stavio unutra samo 1 NVME SSD u utor, onaj glavni. Brzina u Ubuntu testu: Average Write Rate 839MB/s, a trebala bi biti 2100.
Od drugih diskova imam samo 2 externa spojene na USB i SSD SATA na kojem je ubuntu. Negdje nesto smrdi, a neznam gdje.
2100 je vršna brzina (ako uopće), a 839 prosječna.

Predlažem da pročitaš par recenzija za ssd koji posjeduješ.

Bitna je razlika kad ssd koristi cache prilikom zapisivanja, kad piše direktno u ćelije brzina pada na 100 - 500 ili više MB/sec (ovisi o modelu ssda i vrsti nand ćelija koja se upotrebljava).

HikVision je TLC nand, Crucial je QLC. Nijedan od navedenih nije šampion u brzini pisanja.

Probaj na ssd zapisati fajl veličine 3 GB pa onda jedan od 100 GB pa ćeš vidjeti ogromne razlike u brzini zapisivanja.
-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova







Ovakvog imas? Nema kod nas u ducanu nista sa x16. Sve samo ovi x4 adapteri.

Nije mi na kraj pameti bilo da cu morat sad isprobavat kombinacije kako da bude najbrze. Mislio sam ovi utori M2 da su najbolji.

EDIT:
Evo stavio unutra samo 1 NVME SSD u utor, onaj glavni. Brzina u Ubuntu testu: Average Write Rate 839MB/s, a trebala bi biti 2100.
Od drugih diskova imam samo 2 externa spojene na USB i SSD SATA na kojem je ubuntu. Negdje nesto smrdi, a neznam gdje.
2100 je vršna brzina (ako uopće), a 839 prosječna.

Predlažem da pročitaš par recenzija za ssd koji posjeduješ.

Bitna je razlika kad ssd koristi cache prilikom zapisivanja, kad piše direktno u ćelije brzina pada na 100 - 500 ili više MB/sec (ovisi o modelu ssda i vrsti nand ćelija koja se upotrebljava).

HikVision je TLC nand, Crucial je QLC. Nijedan od navedenih nije šampion u brzini pisanja.

Probaj na ssd zapisati fajl veličine 3 GB pa onda jedan od 100 GB pa ćeš vidjeti ogromne razlike u brzini zapisivanja.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 13:26   #40
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Istina oba su za q. Od toga ovaj Crucial je losiji. A nista drugiput cu se malo vise isprsit, nisam mislio da su tako velike razlike medju tim NVMEima. Ovaj Hikvision sam kupio cisto da predjem na NVME, a ovaj Crucial je bio za 800kn, reko cheap. Sad kad ih oba zelim maksimalno koristiti vidim da su spori. No dobro posluzit ce svrsi...

Hvala svima na odgovorima i rjesenju ove zavrzlame oko tih portova i brzina.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 09:49   #41
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
@dada-as - previse teorije, premalo prakse.
Imam odvojeno 740GB za plottanje chia-e. To je dosta za 3 paralelna streama. Average je pisanje u rangu cca 100MB/s. Jedino u samom pocetku potegne 500+MB/s, ali to je svega ako koju minutu. Inace, na imam dva SAS SSD-a u RAID0, tako da idu do cca 800MB/s max read/write.
Tak' da te sve price da je 800MB/s bottleneck - nije. Ti sa 1TB diskom mozes plottati 4 streama paralelno. Ako i imas i 50% brzi CPU od mojega, opet neces preci 200MB/s on average pisanje.
A za i teoretskih 800MB/s koji ti je sad 'limit' - prije ce problem postati samo diskovi s tako dugotrajnim i konstantnim pisanjima. Isprsiti se 1500+kn za micanje nepostojeceg problema je po meni besmisleno.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 10:42   #42
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cuj, gledam ja u plotanje i vidim da ovi Cruciali koje sam nabavio su srot. Malo sam se bolje pozabavio koje su to razlike izmedju tih SSDa, i bome jesu.

Ovo sto ja mjerim brzinu je mjereno sa softwerima i na kratko. Problem nastaje kao sto je kolega lobo64 napisao kod vecih pisanja fileova. odnosno kad se ta memorija/cache napuni. E tu se prepoznaje SSD do SSDa... Spomenuti 970 evo plus je best buy, samo malo mu je vcijena veca.

Uglavnom moj problem je rijesen, ovi Cruciali koje imam kad im se napuni ta memorija prdnu i jedva da ista pisu...

@nick7 koje SSDe ti imas?

P.S. kaze kolega da moj Hikvision ima TLC, a Cruciali QLC, vjeruj mi to se naoko vidi dok plotam. A ovaj Hikvision isto tako nije nesto...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 11:44   #43
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Provjeri koji budžet modeli se preporučuju, jer ovi tvoji budu po svemu sudeći, jako brzo izgorili.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 11:56   #44
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pola tih modela nema na trznici. A ovo da budu izgorjeli, pa svi ce izgorjeti prije ili poslije, obicno koliko para toliko dugo drze.

Ja se nadam da ce ovi moji brzo izgorjeti, ali nazalost nece, jer presporo pisu, a TBW imaju 300, a pisu sporo. Kladim se da ce prije izgorjeti Samsung 970 Evo nego ovo moje sranje sto imam. Drugim riejcima u vremenu Samsung 970 Evo ce prije doci do 600TBW nego ovaj Crucial do 300TBW i tu mislim da ce doci duplo brze ako ne i brze.

P.S. kad si vec zakacio taj recomendation, zasto kod nas nema nijednog ovog P verzije Intela? Jel to gledam krive ducane? Gledam na nabavi.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 12:29   #45
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Poanta je da, ako se ozbiljno misliš time baviti u smislu da očekuješ neke konkretne nofce, onda moraš i uložiti, te kupiti opremu kak spada, ne gledati PcE Tržnicu i nabava.net kao izvor.

Nisam u svijetu kriptovaluta, ali stavil sam ovaj link na službene preduvjete, jer isto kao i s B450 pločom, prije nego krećeš u bilo kakve akcije, fino sve provjeriš, staviš na papir, pa onda, ako je isplativo - krećeš u nabavu.

Kaj se samih diskova tiče, sve kaj oni spominju se može uredno nabaviti putem kojekakvih eBay destinacija i sl. online sajmišta, samo je pitanje koliko ti se to isplati, ako ti je ovo samo usput za zajebanciju. U tom slučaju su dosta diskovi koje imaš.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 12:45   #46
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
mA nisu ovi diskovi dobri. Ovi Crucial su srot, da sam kupio ovaj Hikvision koji smjesno zvuci evo vec bi duplo bolje prosao, a cijena im skroo ista.

U ovom slucaju cak ova ploca ni nije problem ako bi umocio jednog 2TB SSDa, ali onog pravog. A cijene ovim kao sto kazes profesionalnim SSDeovima su osle u nebo, vec sam vidio apsurde tu na nasem trzistu, isti SSD kod jednog kosta 12k, kod drugog 24k. S tim da vjerojatno ovaj prvi nema na lageru pa ce i on vjerojatno updejtat cijenu.

No to su ovi profesionalni ploting SSDei, a ovi nasi tu mainstream su jos koliko toliko OK cijene...

A na papir se ne moze nista stavit kad se neznba cijena, ja ulozio nesto, na rizik, a tko ne riskira ne profitira.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 14:51   #47
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
mA nisu ovi diskovi dobri. Ovi Crucial su srot, da sam kupio ovaj Hikvision koji smjesno zvuci evo vec bi duplo bolje prosao, a cijena im skroo ista.

U ovom slucaju cak ova ploca ni nije problem ako bi umocio jednog 2TB SSDa, ali onog pravog. A cijene ovim kao sto kazes profesionalnim SSDeovima su osle u nebo, vec sam vidio apsurde tu na nasem trzistu, isti SSD kod jednog kosta 12k, kod drugog 24k. S tim da vjerojatno ovaj prvi nema na lageru pa ce i on vjerojatno updejtat cijenu.

No to su ovi profesionalni ploting SSDei, a ovi nasi tu mainstream su jos koliko toliko OK cijene...

A na papir se ne moze nista stavit kad se neznba cijena, ja ulozio nesto, na rizik, a tko ne riskira ne profitira.
Ciljaj diskove koji imaju veliki deklarirani TBW. Gledati profi ssd je OK, ako si suglasan istovariti tražena sredstva.

Možda je bolja solucija tražiti veliki HDD, tipa 12-16 TB u klasi WD Gold, WD RED Pro, SeaGate EXOS, Seagate Ironwolf Pro odnosno one koji imaju 7200 rpm i čim veći cache te godišnji workload od 550 TBW.

Takvi diskovi zapisuju sa cca. 250+ MB/s konstantno, što ti je brzina zapisivanja na ssd kad mu se zapuni cache (da ne velim da na dosta TLC i QLC diskova je ta brzina i puno manja).

Cijena je dosta veća nego za SSD, ali nebuš ga sigurno istrošil za tri mjeseca i u slučaju da odustaneš od mininga, ostaje ti kraljevski storage.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 15:50   #48
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@nick7 koje SSDe ti imas?
Ja ima 2x Samsung SM1625.
Nije bas usporediva kategorija
Na njima imam sad cca 130TBW (sto su jos i prije radili i sada), dakle 'potroseni' za cca 1%
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 17:07   #49
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kak mislis "godišnji workload od 550 TBW"? Svake godine garantirajuj 550TBW?

A ovaj samsung iako nije NVME je odlican. Samo je maleni.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 19:43   #50
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Top 4 cheap SSDs for Chia plotting
Citiraj:
There are two ways to look at this data. You either want to maximize your plots per drive, or you want to maximize your speed to plot, with a drive that has moderate endurance. In the speed kills category, the Samsung 980 Pro is the clear winner, with the WD Black SN850 pretty close behind though carries a higher price tag at the moment. The trade-off with these two drives is that you will burn them out much faster than the highest-rated endurance drives. On the other hand, the Sabrent Rocket offers the best endurance and good performance for its price. The next strongest endurance to performance to price is the Silicon Power US70 with just a hair slower performance. Either of these drives will produce roughly 3X more plot over their lifetime, they’ll just be half as fast to get there. None of these drives guarantees any better luck when farming Chia, but they probably have the best chance to help if you can’t spring for enterprise SSDs.
Izvor: StorageReview
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 21:02   #51
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kod nas toga nema, kaze Amazon 350$ za Samsung 980 pro, kod nas skoro 4000kn sto ispadne 660$. Mora da je balkan krenuo zestoko sa Chiom, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 21:08   #52
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Zato sam i stavil članak, jer ovi budžet modeli su zapravo high-end NVMe rješenja za većinu ovdašnjih konfiguracija. Jednostavno ne ide jeftino kad su takve stvari u pitanju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 21:22   #53
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, hvala na clanku, dobar je, barem je covjek izmjerio brzine pa vec tu na listi se vide ovi srotexi kojima brzina padne kad se cache napuni.

Mislim vecini padne, no nekima drasticno. No od ovih tu na listi kod nas nema bas njih, osim ovih spomenutih sporih srotexa, neznam zasto su na listi, vjerojatno zbog TBW. Da TBW je bitan, ali treba i brzina. Recimo Crucial P5 i ovaj Adata XPG, ima Adata onu bolju brzu verziju ali s manje TBW, mislim da se ta bolje isplati. Jer rudare CHie toliko ne muci TBW ili kad ce SSD krepat, osim ako dodje do nestasice...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2021., 16:17   #54
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
A na poštenom x16 adapteru






segregator je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na