Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2021., 23:37   #8521
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Samo navodim ono što sam pročitao...Kome smeta, nek preskoči
Nije stvar preskakanja, postavio sam pitanje zašto bi taj test bio bitan krajnjem korisniku ?
Ako i je bitan, iz nekog razloga, mslm da je to onda zadnji koji bi odlučio da li kupit neki telefon ili ne.
Jedino ako kupac ima fetiš na lomljenje telefona pa ga nateže po cijele dane do granice kad će se telefon raspast.
Mslm nateže telefon !
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 00:05   #8522
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ma sve to su po meni gluposti. Gorilla glass e pukne čim pogledaš u njega. Antireflex premaz po ekranu koji se grebe naušnicom. Metalni rub koji prenosi vibracije na ekran i pukne isprve, također stražnje staklo na iPhoneu koje mora biti staklo jer inače nije premium a pukne kad baciš novčić na njega. Karikiram ali zna se na šta mislim.
Uzmeš onda Samsung s21 ultra u ruke,straznji kraj plastikaner a košta 1000 eura. Opet nezadovoljstvo. Onda kupiš huawei alu kučište koje je mekano i ako ga nosis malo drukcije, tj na dupetu kao mladi danas, savije se izgleda kao LG FLEX 2 ali zato teze pucaju ekrani jer su savitljiviji. Opet ne valja. Pa lik snimi na youtubeu kako lomi rukom telefon i onda se nađe ekipa pljuvat da ne valja mob a hoce savitljivost,alu, malo grama, itd a s druge strane bi trebao biti od lijevanog željeza, 1cm debelog neprobojnog stakla, premium feeling i od canona dslr leću u to sve u 5mm debelom mobu i naravno da košta kao vivax. Tko može danas zadovoljit kupca a niti prodavača sa zaradom....

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 01:11   #8523
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Nije stvar preskakanja, postavio sam pitanje zašto bi taj test bio bitan krajnjem korisniku ?
Ako i je bitan, iz nekog razloga, mslm da je to onda zadnji koji bi odlučio da li kupit neki telefon ili ne.
Jedino ako kupac ima fetiš na lomljenje telefona pa ga nateže po cijele dane do granice kad će se telefon raspast.
Mslm nateže telefon !
Pa recimo da sam nekad davno imao Redmi Note 3G koji se lako savijao i stalno sam morao paziti da mi ne ostane u stražnjem džepu kada sjedam ili da netko drugi ne sjedne na njega u autu i slično. Par puta sam ga i ispravljao jer se nekako ipak savio. Poslije je završio kod rođaka i on ga je slomio u roku tjedan dana.

Međutim, ako je sve ostalo super, savitljivost me neće spriječiti da kupim takav mobitel. Svakako prvo ide kaljeno staklo jer uvijek će se negdje ogrebati pa bolje da se ogrebe staklo nego ekran.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 05:59   #8524
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
ni jedan telefon nije namjenjen da ti sjedas na njega sa svojih 80-90 kila a ne samo taj redmi note 3.
To uopce nije pitanje savitljivosti i izdrzljivosti telefona nego zdravog razuma.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 08:17   #8525
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Stvar osobnog ukusa. Davno sam imao redmi note 4 i nije mi legao nikako. Prije desetak dana idem kupiti novi mobitel i gledam mi 10T pro, reko to je po svim recenzijama ok mob. Odem do trgovine i isprobavam izložbeni primjerak, a pokraj A72, reko ajd da i njega probam. Sutra sam preko njuškala novi neotvoreni A72 uzeo za 2200 kn.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:07   #8526
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
ni jedan telefon nije namjenjen da ti sjedas na njega sa svojih 80-90 kila a ne samo taj redmi note 3.
To uopce nije pitanje savitljivosti i izdrzljivosti telefona nego zdravog razuma.
Ah, naravno da nije namijenjen.
Nije ni namijenjen ni da mi padne na cestu i pređem preko njega biciklom pri brzinama od 50+ km/h, pa se opet dogodi.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:11   #8527
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ah, naravno da nije namijenjen.
Nije ni namijenjen ni da mi padne na cestu i pređem preko njega biciklom pri brzinama od 50+ km/h, pa se opet dogodi.
ali može se dogoit da se ne dogodi ništa, a nekome nespretno padne pa se razbije staklo ili kamera prestane raditi i sl..
dakle sve je stvar sreće.-
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:27   #8528
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Nemeš podcokat Fapa kljunaša ako nemaš okvir od titana u mobitelu
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:45   #8529
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ali može se dogoit da se ne dogodi ništa, a nekome nespretno padne pa se razbije staklo ili kamera prestane raditi i sl..
dakle sve je stvar sreće.-
tako je. pred par godina cura i ja imali samsung a5, njen imao hrpu padova i nikad nis, jednom cak pao s bicikla u voznji.
moj bio bez padova do jednog jutra kad sam isao gasiti budilicu i slucajno ga trknuo na pod s nocnog ormarica. na podu je bio tepison, ormaric je visok mozda 40cm, al eto bilo dosta da nesto kvrcne i da se nakon par sati pocnu prelijevati boje na ekranu.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 11:29   #8530
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Svi ti testovi izdržljivosti na kojima ih lome i grecaju su čisto za usporedbu i da se vidi koji može više izdurati. Pa jbt nećeš valjda mobitel savijati rukama i grecati skalpelom.
A ako radite takve vratolomije onda si uzmite one CAT mobitele s kojima možete čavle zakucavati a nemojte gledati moderne smartphone
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 10:45   #8531
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ali može se dogoit da se ne dogodi ništa, a nekome nespretno padne pa se razbije staklo ili kamera prestane raditi i sl..
dakle sve je stvar sreće.-
Tako je, meni je pao mobitel u kupaonici sa pola metra u razbio sa ekran, pa mi je pao u autu na 30 cm visine i još se malo razbio.

Također mi je pao sa vidine od 3 metra na poslu i nije mu bilo ništa u toj situaciji.

Nevjerovatno!

I dalje koristim taj mobitel u isčekivanju uređaja sa kamerom ispod displaya.

Mi Mix 4 bi mogao biti dobar pick ...
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 12:28   #8532
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_1...eview-2259.php

Ultra mobitel sa ultra performansama.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 13:06   #8533
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 253
Ovo nije direktno vezano u Xiaomi mobitele ali obzirom da se radi o Redmi note 7 postavit ću pitanje ovdje.

Prije nekog vremena sam napravio sigurnosnu kopiju na google disc. Sad mi piše da sigurnosna kopija istječe za 6 dana i kad kliknem na sigurnosnu kopiju piše da uređaj nije aktivan.
Kako nije aktivan? Nije bilo dana da nije korišten. Redovno radi sinhronizaciju za disk, gmail, kontakte..., a piše da nije aktivan.
Pitanje 1. Što napraviti da se smatra da je uređaj aktivan?
Pitanje 2. Kako napraviti da automatski radi sigurnosnu kopiju svakih npr. 14 dana na google disc?
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 17:59   #8534
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ima li netko poco x3 da da objektivni sud o kameri? u rangu xiaomi note 7/8 ili bolje?
vidim kod sancta domenica neka akcija pa da zemem ak je kamera ok. 6gb RAMA mi je taman a storage 64gb i više neg ok.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 18:41   #8535
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ima li netko poco x3 da da objektivni sud o kameri? u rangu xiaomi note 7/8 ili bolje?
vidim kod sancta domenica neka akcija pa da zemem ak je kamera ok. 6gb RAMA mi je taman a storage 64gb i više neg ok.
Imam ja, poprilično sam zadovoljan sa svim kamerama za taj cjenovni rang. Nije ko note 10 pro, ali je poprilično dobra
Imaš na yt i po netu razne reviewove s primjerima, pa si pogledaj
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 22:15   #8536
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
jel iko instalira ovi update 12.0.4.0 ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 23:33   #8537
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
jesam. zasad sve radi ok, nema nikakvih problema.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 01:11   #8538
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
jel iko instalira ovi update 12.0.4.0 ?
Na koji mob? Sad je aktualan 12.0.5.0...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 06:57   #8539
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Kod nekih je i 12.2.6. 😁

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 13:51   #8540
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
mob je redmi note 9s
12.0.4.0 update mi juce dosa...budem ga danas instalira. Po pričama tu na forumu čudo je da nisu ništa skršili...
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 15:09   #8541
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
meni na poco f2 pro stigao OTA upgrade na 12.2.6.0 (RJKMIXM) i stavio ga, radi sve glatko kao i prije. Zapravo samo digne Android Security na March 2021.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 15:59   #8542
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Na koji mob? Sad je aktualan 12.0.5.0...
Redmi note 9 pro
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 12:52   #8543
Mrmot
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 7
Redmi Note 9 Pro - jučer uzeo novi, veliki problemi sa mrežom (Telemach).
Stavio u postavkama LTE prefered i kad dodjem na mjesta (npr odredjeni dijelovi u stanu) gdje je očito slab 4g signal, ne prebacuje se na 3G, nego ostanem potpuno bez mreže, ne mogu zvati ni ništa drugo. Jako rijetko se prebaci na 3g ali to u pravilu traje i po par minuta da sam skroz offline... takodjer, baterija se troši brutalno brzo, pretpostavljam da cijelo vrijeme traži mrežu (npr 30% baterije otišlo preko noći dok sam spavao).

Jakost mreže uspoređujem na starom mobitelu i vrlo je slična na istim mjestima u stanu uz isti sim (onaj network strength u dBm)- ali se on odmah seamlessly prebaci na 3g ako je loš signal na 4g, ovaj se ne ponaša ni slično.

Uzeo novi SIM, probao drugi sim port, reset postavki, reset telefona, sve isto...

jel imao tko ovakvih iskustava, ima li kakvo rješenje bez da ga šaljem na servis?
Mrmot je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 13:08   #8544
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Probaj sa T-mobile karticom. Telci nisu pokriveni kao T-šrot pa je vrlo vjerojatno da je do toga. Vjerujem da nije do mobitela.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 13:40   #8545
Mrmot
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 7
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Probaj sa T-mobile karticom. Telci nisu pokriveni kao T-šrot pa je vrlo vjerojatno da je do toga. Vjerujem da nije do mobitela.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
hvala ti ali sam na pretplati + ista sim kartica u drugom mobitelu radi savršeno
Mrmot je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 15:53   #8546
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Razbio rn8 a trebam neki sekundarni telefon i uzeo rn 10.
Nakon par dana korištenja dojmovi.

Ekran za te pare odličan, na jakom suncu se da pročitat sve na ekranu, ali u odnosu na Samsung s10e je ipak manje čitljiv na suncu.
Always on display može raditi non stop ak se ugasi MIUI optimizacija, ali to ne bih preporučio, telefon šteka i zapinje pri radu dok je MIUI optimizacija ugašena, baš loše iskustvo dok je ugašena ta opcija.
Kamere su ok, ali recimo rn8 ga šije uz gcam, pogotovo selfi kamera, a na ovaj nema smisla instalirat gcam jer daje lošije fotke. Eventualno koristiti za selfi jer po noći daje bolje fotke.
Po meni najlošiji dio ovog telefona.
Baterija daje 10+ sati SOT bez jebemti, svaka čast onom ko ju od jutra do spavanja uspije isprazniti.
Stereo zvučnici su ok, nije to nešto bajno, ali za ove pare odlični.
Zvuk poziva mi je malo čudan, kao neki flat zvuk, tup, ne čujem sugovornika onak oštro.
Nema NFC što je velika mana, mnogima, a nekima i nije.
Što se ti doživljaja pri radu to jest brzine samog uređaja u odnosu na rn8 je neznatan, malo je možda fluidniji ali isto tako zna ponekad štucat.
Došao sa android 11 i miui 12.0.3, notifikacije su kasnile za neke aplikacije, recimo Instagram je jedna od njih, pa sam morao opet sam to sve namještati.
Jedna opcija je nestala u developer opcijama na android 11 i jako je iritantno što se neda drugačije namjestiti već sa nekim launcherom, a to je icon shape i onda neke su ikone pravokutne, neke zaobljene, ma vizualni užas.
Nova launcher to sve popravi i sve radi fino i glatko uz spuštanje animacija na .5 u developer opcijama.
U globalu dobar telefon za te pare.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 17:03   #8547
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Najveća prednost u ovoj klasi je taj Amoled, sve ostalo u rangu klase ili malo lošije....
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 17:49   #8548
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Najveća prednost u ovoj klasi je taj Amoled, sve ostalo u rangu klase ili malo lošije....
Koji točno modeli ?
Ja sam na brzinu pronjuškao i za 1250kn nisam našao ništa ni približno dobro.

Samsung ima ovo od 800-1500kn
Koji može u usporedbu sa rn10 ?

https://www.nabava.net/mobiteli?q=sa...ojProizvoda=30
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 18:37   #8549
nvn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Jel ima tko iskustva s poco f3? Po reviewima opet software nije bas ispeglan
nvn je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 18:39   #8550
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Cijene na Nabava. Hr manje su nego vecina na njusci, svasta. Ni njuska nije ko sto je bila
Lika091 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na