Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2021., 08:47   #3961
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Gledam sve te vaše ATI grafičke i imam flashback pred očima... Negdje je 1998, 1999. godina i "ATI" se reklamira posvuda. Pisalo je "Želite li dogurATI do vrha?"

Još mi nije bilo jasno zašto bi itko želio ATI kad su sranje (imao sam Rage IIc AGP u Adisonu u to vrijeme, i spomenuta kartica je služila samo za "2D"), pa kako onda možeš dogurati do vrha sa nečime poput IIc ... nisam ni znao da proizvode druge modele

Tek sam puno, PUNO kasnije ... kad sam se počeo baviti sakupljanjem i sastavljanjem retro hardvera po prvi put nabavio Rage128 grafičku. Prva reakcija je bila "ovo sigurno bude bilo u rangu IIc", ali sam naravno pogriješio. 128 je mogla gotovo sve što i jedna Voodoo2, ako ne i više.
To su bile 2D kartice koje su se, zbog super stabilnih drivera, idućih jedno 20 godina ugrađivale u servere
Ne bi me čudilo da ih još uvijek ugrađuju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 09:19   #3962
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To su bile 2D kartice koje su se, zbog super stabilnih drivera, idućih jedno 20 godina ugrađivale u servere
Ne bi me čudilo da ih još uvijek ugrađuju
Ma sve je jasno ... čak mi je bilo jasno i onda, imao sam kombinaciju Rage IIc & Voodoo2, i to je funkcioniralo kako treba. Samo što je moje tumačenje onda bilo "ATI je nesposoban napraviti 3D, pa treba dodatni 3D akcelerator", i nije mi bilo na kraj pameti da postoji "all in one" solucija, AGP kartica koja bi bila u rangu moje Diamond Monster 3DII

Imao sam negdje 11, 12 godina u to vrijeme (i nisam znao ništa o hardveru u ono vrijeme, osim ono što sam pročitao u Hackeru - da je Voodoo2 "zakon"), pa te ovo ne bi trebalo previše čuditi

A ATI me je sa svojom reklamom samo još više zbunjivao, tim više kako je vrijeme odmicalo i dolazila 2000. godina. Moje je "znanje" ostalo u rangu onoga što sam naučio '98, pa kad mi je netko u školi rekao da se igra na ATI Rage nešto, mislio sam da me ili zaje... ILI da nema love kupiti nešto bolje (3dfx) i igra u software rendering modu

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 27.04.2021. u 09:27.
  Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 10:11   #3963
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Imao sam negdje 11, 12 godina u to vrijeme (i nisam znao ništa o hardveru u ono vrijeme, osim ono što sam pročitao u Hackeru - da je Voodoo2 "zakon"), pa te ovo ne bi trebalo previše čuditi )
Ma Voodoo2 je najbrza kartica svih vremena
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 11:03   #3964
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma Voodoo2 je najbrza kartica svih vremena
Hallelujah!
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 11:20   #3965
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Voodoo 1 i 2 zapravo nisu bile grafičke kartice, nego čisti 3D akceleratori. (Windows ih stavlja pod "Media Devices" zajedno sa zvučnom karticom. Nešto kao Ageia Physx.).
Inicijalno je to bila prednost 3dfx-a, no nije dugo trajalo. Nvidia je daleko brže iterirala kako se sve više tranzistora moglo staviti u čip. Dostigli su ih i pretekli unutar godinu-dvije?

TNT - 06.1998
TNT2 - 03.1999
GeForce256 - 10.1999

Zadnje izmijenjeno od: stef. 27.04.2021. u 11:26.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 11:31   #3966
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Nvidia je daleko brže iterirala kako se sve više tranzistora moglo staviti u čip. Dostigli su ih i pretekli unutar godinu-dvije?
E sad buš čuo svoje, samo da vlč.Trekkie iz crkve Voodoo-a vidi ove bezbožne izjave
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 12:58   #3967
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a


Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Voodoo 1 i 2 zapravo nisu bile grafičke kartice, nego čisti 3D akceleratori. (Windows ih stavlja pod "Media Devices" zajedno sa zvučnom karticom. Nešto kao Ageia Physx.)
Ovo... Kako je bilo cool živjeti u vremenima kad si imao "3D hardversku akceleraciju" instaliranu u svoj PC

A bilo je i drugih brandova koji su pokušali primjeniti isti marketinški pristup i na zvuk. Pa je tako Aureal nazvao svoju Vortex & Vortex 2 "3D zvučni hardverski akcelerator", jer je nudio 3D efekte i ostale gluposti koje su se kasnije pojavile posvuda i postale standard. Dakle, ako si imao sreće i naravno novaca, imao bi komp sa ČAK dvije vrste akceleratora, i bio bi glavna faca u ulici
  Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:03   #3968
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ma sve je jasno ... čak mi je bilo jasno i onda, imao sam kombinaciju Rage IIc & Voodoo2, i to je funkcioniralo kako treba. Samo što je moje tumačenje onda bilo "ATI je nesposoban napraviti 3D, pa treba dodatni 3D akcelerator", i nije mi bilo na kraj pameti da postoji "all in one" solucija, AGP kartica koja bi bila u rangu moje Diamond Monster 3DII

Imao sam negdje 11, 12 godina u to vrijeme (i nisam znao ništa o hardveru u ono vrijeme, osim ono što sam pročitao u Hackeru - da je Voodoo2 "zakon"), pa te ovo ne bi trebalo previše čuditi

A ATI me je sa svojom reklamom samo još više zbunjivao, tim više kako je vrijeme odmicalo i dolazila 2000. godina. Moje je "znanje" ostalo u rangu onoga što sam naučio '98, pa kad mi je netko u školi rekao da se igra na ATI Rage nešto, mislio sam da me ili zaje... ILI da nema love kupiti nešto bolje (3dfx) i igra u software rendering modu
To je još i dobro. A zamisli kad je meni "PC stručnjak" (za kojeg je tad gro ljudi tvrdilo da je kužioc te ga preporučavalo jer kupuje Hacker i Bug, pa sam i sam kao totalni laik i neznalica povjerovao debilu) rekao da kad budem kupovao prvi komp uskoro (kraj 2001 poč 2002) da je za grafičku i njenu snagu bitno da ima što više RAMa.
I tako da u svom prvom kompu s početka 2002 imam grafu sa 64MB RAMa i čudom se čudim kako mi Soldier of Fortune 2 trza i šteka a kolegi radi glatko na "slabijem" kompu jer je imal i slabiji CPU i manje RAMa i najbitnije - duplo manje RAMa na GPU dakle DUPLO slabija grafička

Na moje zaprepaštenje i pitanje "koji qrac" kolega sa "slabijim kompom" mi otkrije tajnu velike moći da me "kužioc rosno zajebo" njegova ima nešto što se zove nVidia, a ja imam nešto što se zove SiS 315 pa da zato meni trza a njemu radi glatko...

Da ne prepričavam sas što sam kužiocu sve izgovorio i naplatio preko sestre, kroz par godina kad sam i sam pohvatao sve i bio "u toku", shvatio sam kakva je lik bio neinformirana budala. Da je tad bilo Jutuba, lik bi bio zvijezda ko ĐejTuSenc. Takav materijal čovjeka otprilike. Dan danas nema pojima.

Da stvar bude još bolja te u onome kaj se uvijek događa meni da određene stvari proživim 2-3 puta kroz određene periode, naletim na istog morona 2008.godine u zimsko blagdansko doba u jednom restoranu. Sjedim i čekam kolege da dođu na gablec, a on stol do mene, slaže liku komp i čita mu s nekog papira komponente. Taman htio odreagirati ali došla moja ekipa. Fascinantno da je lik i dalje "kužioc"

Poanta priče - znao si sa 11 godina više nego samoprozvani stručnjak s renomeom i preporukama od 25 godina tada koji je kakti i radio u jednom lokalnom IT shopu/servisu. Kasnije mi je bilo jasno zašto je radio u navedenoj radnji. Gazda je bio na ivici bankrota pa je jedino ovog mogo tak malo platit pa bolje ikakav nego nikakav
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:20   #3969
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
našao neke grafe u ladici, ima tu što korisno?



alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:29   #3970
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
To je još i dobro. A zamisli kad je meni "PC stručnjak" (za kojeg je tad gro ljudi tvrdilo da je kužioc te ga preporučavalo jer kupuje Hacker i Bug
Ja sam na tu foru dobio desk job u vojsci (dok se još gulio vojni rok). Imao sam Hacker u torbi kod dolaska na završnu, i prilikom standardnog pretresa stvari zapovjednik voda je skuzio "da to kaj ja imam u torbi ima neke veze sa kompjuterima" pa sam dobio posebni zadatak da im pisem dnevne zapovjedi svako popodne. I to ni manje ni više na 286/386ici (ne sjecam se kaj je tocno bilo u pitanju ali je bilo sporo AF) sa monkromatskim monitorom (i to ne zelenim nego narancastim mind you), i riboncem koji je skvicao toliko da ga se culo preko pola vojarne. Naravno win3.11 i word haha, mislim da je komp bio moje godište ili blizu. Dodatna caka je bila u tome da je komp bio u uredu "ilegalno", pa kada si trebao nekaj na njemu bi otvorio ormar i obavio kaj si trebao na polici umjesto na stolu . Po PS-u je bilo propisano da se zapovjedi pisu na pisacu mašinu a to se nije nikome od njih dalo (a nisu niti znali radit na kompu haha) pa je netko dofurao od nekuda taj kramp i robonca da izbjegnu mašinu i svaku generaciju nasli nekog da im pretipkava te zapovjedi (što meni uopce nije bilo loše jer sam bio na toplom i suhom vecinu vremena) . I naravno s obzirom da je ribonac skvicao ko veliki, printalo se popodne kad bi glavonje otisle doma da im ne konfisciraju to cudo tehnologije haha. Zanimljivo nije nikome bilo sumnjivo sto je ispis svaki dan na beskonacnom papiru...

A gore na drugom katu je bio "IT department" sa par pentiuma, gdje je frend bio na ispomoci. Glavna fora im je bila zamjeniti nekom color scheme od windoza u rozu i onda se smijati i zajebavat tog komu su to namjestili da je peder. To su naravno zicali frenda da im radi jer je to bio "teski hakeraj". Da ne pričamo da im je frend instalirao na kompove Delta Force i onda je bio najveci bog ikad i mogao je ici u grad svaki dan mjesecima nakon Dobri stari HV, kakva ekipa
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:32   #3971
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
našao neke grafe u ladici, ima tu što korisno?



Ova crna je neki Radeon 9200 (rekao bih), a ostatak su za slabije konfe (ja bi ih koristio za DOS recimo). Po meni nista groundbreaking ali uvjek mogu dobro doci za neki retro projekt
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:34   #3972
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Nemrem vjerovati kakve blasfemije se tu desavaju....

cisti 3d akceleratori koje su drugi dostigli i pretekli....NIKAD! elektroni u 3dfx chipovima putuju brže od svih ostalih, time su laksi i otpor je manji, te je slika u svakom pogledu bolja, cak i s manje FPS-a! Facts!

Nije Trekkie vlč., već minimalno 3dfx biskup ako ne i prorok, kojem se sam 3dfx u obliku goruceg durona ukazao i uputio ga da skuplja relikvije.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 13:36   #3973
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Nemrem vjerovati kakve blasfemije se tu desavaju....

cisti 3d akceleratori koje su drugi dostigli i pretekli....NIKAD! elektroni u 3dfx chipovima putuju brže od svih ostalih, time su laksi i otpor je manji, te je slika u svakom pogledu bolja, cak i s manje FPS-a! Facts!

Nije Trekkie vlč., već minimalno 3dfx biskup ako ne i prorok, kojem se sam 3dfx u obliku goruceg durona ukazao i uputio ga da skuplja relikvije.
Plačem ! Svaka čast kolega, ne bih ni ja to bolje sročio Idem se pokloniti svetoj V2 i zamoliti ju za blagoslov
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 15:41   #3974
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Još će tema iznijeti "novu svesku kompjutorskog Perice"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 16:03   #3975
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
To je još i dobro. A zamisli kad je meni "PC stručnjak" (za kojeg je tad gro ljudi tvrdilo da je kužioc te ga preporučavalo jer kupuje Hacker i Bug, pa sam i sam kao totalni laik i neznalica povjerovao debilu) rekao da kad budem kupovao prvi komp uskoro (kraj 2001 poč 2002) da je za grafičku i njenu snagu bitno da ima što više RAMa.
I tako da u svom prvom kompu s početka 2002 imam grafu sa 64MB RAMa i čudom se čudim kako mi Soldier of Fortune 2 trza i šteka a kolegi radi glatko na "slabijem" kompu jer je imal i slabiji CPU i manje RAMa i najbitnije - duplo manje RAMa na GPU dakle DUPLO slabija grafička

Na moje zaprepaštenje i pitanje "koji qrac" kolega sa "slabijim kompom" mi otkrije tajnu velike moći da me "kužioc rosno zajebo" njegova ima nešto što se zove nVidia, a ja imam nešto što se zove SiS 315 pa da zato meni trza a njemu radi glatko...

Da ne prepričavam sas što sam kužiocu sve izgovorio i naplatio preko sestre, kroz par godina kad sam i sam pohvatao sve i bio "u toku", shvatio sam kakva je lik bio neinformirana budala. Da je tad bilo Jutuba, lik bi bio zvijezda ko ĐejTuSenc. Takav materijal čovjeka otprilike. Dan danas nema pojima.

Da stvar bude još bolja te u onome kaj se uvijek događa meni da određene stvari proživim 2-3 puta kroz određene periode, naletim na istog morona 2008.godine u zimsko blagdansko doba u jednom restoranu. Sjedim i čekam kolege da dođu na gablec, a on stol do mene, slaže liku komp i čita mu s nekog papira komponente. Taman htio odreagirati ali došla moja ekipa. Fascinantno da je lik i dalje "kužioc"

Poanta priče - znao si sa 11 godina više nego samoprozvani stručnjak s renomeom i preporukama od 25 godina tada koji je kakti i radio u jednom lokalnom IT shopu/servisu. Kasnije mi je bilo jasno zašto je radio u navedenoj radnji. Gazda je bio na ivici bankrota pa je jedino ovog mogo tak malo platit pa bolje ikakav nego nikakav
Hehe, uvijek se nađe jedan takav. I ja sam radio istu grešku, i dosta dugo vjerovao u istu filozofiju - više VRAMa, bolja grafička. To su uostalom svi proizvođači kartica i željeli, pa su zato sve one kartice i dolazile sa šminkerskim kutijama, na kojima su velikim slovima i brojevima pisale brojke "32MB", ili kasnije "64MB", kao nekakav veliki adut koji diktira sveukupne performanse same kartice.

Isto tako, negdje 2003 ili 2004. nije mi bilo jasno zašto moja Matrox Millennium G450 (sa 32MB VRAMa) nije mogla podignuti Trainz Railroad Simulator 2004, i zvao sam tipa koji mi je spržio igru žaleći se da mi tamo nešto prijavljuje DirectX grešku, i da igra ne radi. Kako je to moguće kad imam 32mb, a u uputama jasno piše da je minimalni sistem req. "32mb"

Iako si me možda krivo shvatio. Moje je mišljenje onda bilo da ATI nije u mogućnosti proizvesti grafičku, sposobnu za 3D ... a ne da moja Rage IIc "ne može napraviti, renderirati 3D" (što bi tehnički gledano bilo istina) Kao, ATI je nesposoban za 3D pa me zato i čudila ta njihova reklama u Hackeru

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Nemrem vjerovati kakve blasfemije se tu desavaju....

cisti 3d akceleratori koje su drugi dostigli i pretekli....NIKAD! elektroni u 3dfx chipovima putuju brže od svih ostalih, time su laksi i otpor je manji, te je slika u svakom pogledu bolja, cak i s manje FPS-a! Facts!

Nije Trekkie vlč., već minimalno 3dfx biskup ako ne i prorok, kojem se sam 3dfx u obliku goruceg durona ukazao i uputio ga da skuplja relikvije.
Hehe, samo se ti zezaj... Ovo sad zalazi u debeli OT, ali čitao sam vrlo slične postove na jednom Audio (HiFi) forumu na temu pozlaćenih power kabela.

Naime, postoje neki audiofili koji tvrde da im je nadograđivanje priključnog kabela na gramofonima (sa standardiziranim IEC power priključkom) podiglu kvalitetu zvuka na potpuno novu razinu, i kako je to "must have" nadogradnja za svaki gramofon koji nudi takvu mogućnost.


Meni osobno ta logika baš i nije bila jasna, i pitao sam čovjeka neka objasni tu svoju filozofiju, po čemu je on to zaključio da pozlaćeni kabel za napajanje rezultira boljim zvukom. Isto tako, "podsjetio" sam ga da ČAK ako i spoji gramofon na kabel sa pozlatom, taj isti kabel bude bio spojen u zid ili produžnu letvu gdje je "običan" metal, ili u najboljem slučaju bakar, i da ta utičnica ili letva bude išla u zidne instalacije koje su ni manje ni više nego bakrene. Isto tako, sam gramofon ima spojen trafo "običnim" kabelima, pa kako god okreneš imaš "bottleneck", osim ako ne staviš pozlatu na SVE instalacije u kući ili stanu.

Da se razumijemo, pozlatu Cinch/RCA terminala još mogu razumjeti, jer je gramofonska zvučnica izvor/generator struje sam po sebi, i riječ je o ultra malim voltažama od 3.5mV ili nižim ... tim više ako koristiš MC sustav, pa je stoga bolja propusnost i pozlata poželjna za bolji signal i eventualnu interferenciju. Ali i to je već priča za sebe, i zadire u još veći OT.

Uglavnom, konkretni odgovor nisam nikada dobio, a cijela je priča prerasla u svađu između jedne i druge strane, pa sam odustao i povukao se iz daljne rasprave.
  Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 16:21   #3976
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
To je još i dobro. A zamisli kad je meni "PC stručnjak" (za kojeg je tad gro ljudi tvrdilo da je kužioc te ga preporučavalo jer kupuje Hacker i Bug, pa sam i sam kao totalni laik i neznalica povjerovao debilu) rekao da kad budem kupovao prvi komp uskoro (kraj 2001 poč 2002) da je za grafičku i njenu snagu bitno da ima što više RAMa.
I tako da u svom prvom kompu s početka 2002 imam grafu sa 64MB RAMa i čudom se čudim kako mi Soldier of Fortune 2 trza i šteka a kolegi radi glatko na "slabijem" kompu jer je imal i slabiji CPU i manje RAMa i najbitnije - duplo manje RAMa na GPU dakle DUPLO slabija grafička

Na moje zaprepaštenje i pitanje "koji qrac" kolega sa "slabijim kompom" mi otkrije tajnu velike moći da me "kužioc rosno zajebo" njegova ima nešto što se zove nVidia, a ja imam nešto što se zove SiS 315 pa da zato meni trza a njemu radi glatko...

Da ne prepričavam sas što sam kužiocu sve izgovorio i naplatio preko sestre, kroz par godina kad sam i sam pohvatao sve i bio "u toku", shvatio sam kakva je lik bio neinformirana budala. Da je tad bilo Jutuba, lik bi bio zvijezda ko ĐejTuSenc. Takav materijal čovjeka otprilike. Dan danas nema pojima.

Da stvar bude još bolja te u onome kaj se uvijek događa meni da određene stvari proživim 2-3 puta kroz određene periode, naletim na istog morona 2008.godine u zimsko blagdansko doba u jednom restoranu. Sjedim i čekam kolege da dođu na gablec, a on stol do mene, slaže liku komp i čita mu s nekog papira komponente. Taman htio odreagirati ali došla moja ekipa. Fascinantno da je lik i dalje "kužioc"

Poanta priče - znao si sa 11 godina više nego samoprozvani stručnjak s renomeom i preporukama od 25 godina tada koji je kakti i radio u jednom lokalnom IT shopu/servisu. Kasnije mi je bilo jasno zašto je radio u navedenoj radnji. Gazda je bio na ivici bankrota pa je jedino ovog mogo tak malo platit pa bolje ikakav nego nikakav

Nazalost takvih sam se nagledao i naslusao. Dok sam radio u ducanu jednom dosli klinac sa starim , kupili komponente bila kombinacija pentium + GTX 950. Kao strucnjak ce slozit. Dosli drugi dan sa strucnjakom -oni bi cijelu konfu zamijenili jer je to slabo. Uzeli FX 6300 i neku zmlj grafu sa 4GB RAM-a (nesto ala GT 630 cini mi se bilo) jer je to bolje za igre. Dokazi ne znace nista jer tata slijepo slusao strucnjaka. Najradije bi liku opleo sve po spisku al moras ostat profesionalan jel .
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 16:36   #3977
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Iwill...šmrc...Formel...
By the way, pronašao sam ovo neki dan...
  Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 16:41   #3978
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
A ova od kolege s posla. Bila je kod mene kratko na testiranju. Nažalost artefakti već na BIOS screen-u. Izgleda je memorija dala svoje. Šteta . Jer spada u klasu unicorna.

To mu je ćale kupio na kraju školske godine za odličan uspjeh. (Baš sam mu zavidan.)
Bila je u ogromnoj kutiji. U bundle-u je bio i HL2 kupon, igra još nije bila izašla.
9800XT imadoh, uzeo sam tu s foruma za 400 kn, iz nekog razloga mi je ostao njen cooler..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 18:02   #3979
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Znači da je ona dobila bolji

EDIT:
Relativno nova epizoda PixelPipes-a: GeForce 7800GTX vs Radeon X1800XT

Zadnje izmijenjeno od: stef. 27.04.2021. u 23:36.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 23:44   #3980
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Znači da je ona dobila bolji
Pff, ko iz puške, tko zna zna. Vozio sam stock par dana, dok nisam nabasao na
zalman

Jedini problem je to, što mi se čini da ih tih dijelova imam po tavanu, pa sam opet na onoj prvoj pretpostavci. Ajde, možda sam imao dvije.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 14:41   #3981
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Relativno nova epizoda PixelPipes-a: GeForce 7800GTX vs Radeon X1800XT
Nedavno sam se bas dobro nasmijao njegovoj recenziji fx5200 / whats worse than Nvidia FS series

Btw kad smo kod overkilla i bestijalnih nepotrebnih setapa...
https://www.youtube.com/watch?v=zp7w...=RETROHardware

Da mi je samo otkrit cime se lik bavi, nije normalan kolki hoard ima
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 17:17   #3982
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Evo jedna Inno3d Tornado Geforce 4 MX 440 64 Mb

Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	166
Size:	567.7 kB
ID:	23797
Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	168
Size:	700.8 kB
ID:	23798
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:51   #3983
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Lagano napreduje build.




Moram još potražiti po kutijama, imam WD Raptora negdje. I napajanje nije povijesno korektno, ali šteta da mi staro/loše napajanje povuče komponente.

Ovaj vent na chipsetu je kriminal. Moram intalirati OS da vidim da li se može kako utišati.

Hvala još jednom Mafiamanu što se javio za kućište.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	photo_2021-04-28_22-18-35.jpg‎
Views:	132
Size:	228.9 kB
ID:	23800   Click image for larger version

Name:	photo_2021-04-28_22-18-36.jpg‎
Views:	133
Size:	98.7 kB
ID:	23801   Click image for larger version

Name:	photo_2021-04-28_22-18-37 (2).jpg‎
Views:	134
Size:	208.5 kB
ID:	23802   Click image for larger version

Name:	photo_2021-04-28_22-18-37.jpg‎
Views:	137
Size:	184.5 kB
ID:	23803   Click image for larger version

Name:	photo_2021-04-28_22-18-41.jpg‎
Views:	575
Size:	388.2 kB
ID:	23804  

__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 09:57   #3984
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Ako netko trazi zvucnu iz perioda 2002., extigy se pojavila na njuski, relativno rijetka ali po nicem posebna USB zvucna. U dosta losem stanju, bez daljinca kolko vidim, ali 10€. (full bundle su 20-40$+ dostava)

Da sam u ZG, vrlo vjerojatno bi je udomil ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 11:10   #3985
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lagano napreduje build.




Moram još potražiti po kutijama, imam WD Raptora negdje. I napajanje nije povijesno korektno, ali šteta da mi staro/loše napajanje povuče komponente.

Ovaj vent na chipsetu je kriminal. Moram intalirati OS da vidim da li se može kako utišati.

Hvala još jednom Mafiamanu što se javio za kućište.
Odlično izgleda .
Za male ogrebotine na stranicama bih preporučio "corrector pen" za popravak auto-laka .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 14:47   #3986
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lagano napreduje build.
Veri najs, zgleda odlično a bome i fino svjetli

Definitivno se slažem sa filozofijom u vezi napajanja, preskupe su i preosjetljive te naše igračke da bi se spajale na 20godine stara napajanja. Mislim OK možda netko vjeruje toliko svojoj diagnostici da bi riskirao ali ja svojoj definitivno ne

Ak te baš jako muci skini naljepnicu sa nekog period korekt modela pa nakelji umjesto ove moderne
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2021., 21:28   #3987
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nedavno sam se bas dobro nasmijao njegovoj recenziji fx5200 / whats worse than Nvidia FS series
Dobar je lik, popularizira stare grafike.
Je da je skurio najrjeđu grafičku na svijetu FX5800 Ultra,
ali na njegovim greškama se uči
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 02:00   #3988
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
Dobar je lik, popularizira stare grafike.
Je da je skurio najrjeđu grafičku na svijetu FX5800 Ultra,
ali na njegovim greškama se uči
Evo baš priklano da se odma nadovežem na ovo gore hehe. Ponukan činjenicom da su ozbiljniji FX modeli postali dosta rare (a samim time i poprilično skupi kao i sve rare stvari), odlučio sam zaobici problem u najširem mogucem luku i baciti se opet na jedan "overkill" projekt. Neki bi čak možda rekli i vradžbine i bogohulje

Tj. malo sam se odlučio ozbiljnije pozabaviti sa wrapperima, točnije nGlide-om. Naime, pomislio sam, ako vec pokušavam na w98 "motati" glide naslove, zašto ne zaobici sasvim 98icu sa njezinim mušicama i nedostacima, i prebaciti lopticu na XP teren. Gdje je hardver dostupniji, jeftiniji i u pravilu jači (tj. prebije FX5800 Ultra, Voodoo 5 i dvije V2 u SLI-u istovremeno sa jednom rukom na leđima ).

Zadatak je pao na moju XP mašinu, koja je prikladno prenamjenjeni uredski "junker" sa c2duo na 3 gige, 4gb rama, low profile gt730tkom i 500gb sata hardom. Investicija za cijelu konfu je bila oko 500tinjak kuna sa svim nadogradnjama, vjerovatno bi se dalo ugurati i u manji budget da sam pecao neke stvari duže ali mislim da to stvarno nije neka cifra za komp koji (kao što cemo vidjeti uskoro) vrti 90% stvari u periodu od 1997 - 2007, a da se protegnuti i do 2009-2010te sa nekim naslovima. And yes it can even run Crysis i to sasvim solidno No idemo nazad na nGlide i "motanje".

Isprobao sam oko 50tak igara, oko pola ih je radilo out of the box, vecina drugih je proradila uz minimalno prckanje (tipa update igre na zadnji patch) ali neke su se opirale i malo duze, ali nista vise od 15-20 min prckanja. Ako je bilo duze od toga odustao sam. Sistem je bio da krenem sa GOG verzijom (ako je ima) a ako je nema/odbija suradnju da probam sa originalnom instalacijom sa diskova/iso-a.

Za pocetak krenut cu sa stvarim koje su odbile suradnju maksimalno...

Tu se vecinom radilo o igrama koje imaju zescih problema sa XP-om i traze w95/98 kao OS ili DOS igrama (vjerovatno je rezultat sto ih nisam upogonio kombinacija moje lijenosti / da mi nisu bile posebno napete pa mi se nije dalo slagati samo za potrebe experimenta DOSbox i onda u njemu još i wrapper). Tu su se našli Descent 1 i 2, Gta 1 i 2, Moto Racer, NFS2 i Screamer Rally. Prvih 5 prijestupnika radi na jedan ili drugi nacin u XP-u uredno, ali softverski ili preko nekog drugog API-a, dakle imaju support za glide i potrebne patcheve ali ni tada ne žele imati posla sa nglideom (njih budem dodatno testirao ne 98ici). NFS2 i Screamer ne rade uopče. I za kraj imamo prvog Hitmana i Kingpin, koji rade sa nGlideom ali Hitman radi kao na steroidima (nije do wrappera vec do XP-a i Hitmana) a Kingpin ima abnormalno svjetlu sliku što je predpostavljam neka nekompatibilnost kod pozadinske konverzije dx-glide.

Ok, sad kad smo to riješili a što radi ? Zapravo puno toga, nakon 40tak uspješnih testova sam zaključio da je dosta i da stvar radi ili bar radi "dovoljno dobro" da bi experiment proglasio uspješnim

A od stvari koje u svom repertoaru imaju glide kao opciju radili su : 1nsane, The 5th Element, Arabian night, Archimedean dynasty, Carmageddon 1 i 2, Clive Barker's Undying, Diablo 2, Die by the sword, Driver, Freespace, Heretic 2, Hexen 2, Ignition, Interstate '76, Klingon Honor Guard, Lands of Lore 2 i 3, MDK, Messiah, NFS 3/4/5, Nightmare Creatures, POD, Quake 1/2/3, Return to castle Wolfenstein, Rollcage, Rune, Screamer 2, Screamer 4x4, Blade of Darkness, Slave Zero, Star Wars - Rogue Squadron 3d, Elder Scrolls - Redguard, Tomb Raider, Wheel of Time i Monster Truck Madness.

Rezolucije i kvaliteta prikaza su bile limitirane ukoliko su ih developeri igre nametnuli, ali u vecini slučajeva dodatni benefit su bile "custom" rezolucije što je bilo šteta ne iskoristiti s obzirom da je konfa overkill za stvari koje su se testirale. Tako da sam cisto 4 fun nafrljio sve na max detalje i vrtio gdje je bilo moguce na 1280 x 1024 "because I can".

Sve u svemu "motanje" je moja topla preporuka

I naravno ne bi bilo fora da ima ovoliko teksta a nikakvih slikica, pa za kraj jedna galerija da zaslinite na to kako to fino izgleda u "high res" modu

Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 09:25   #3989
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Zakon .
Zanimljivo da NFS 5 (Porsche) radi na XP.
Jel možeš probat još "Uprising: Join or Die" i npr. Lucs Arts-ov Outlaws ? Obje igre su iz 1997.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2021., 09:35   #3990
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Alien
Svaka cast! Puno vremena i truda dobro uloženo

Rune sam tada samo ja igral u blizoj i daljoj okolici, pa me ugodno iznenadil na ovoj listi ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na