Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2021., 13:56   #5101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Avast koristim odavno na PCu i koristim ga još dan danas i super mi je. Ne vidim problem.
Problem je u tome da im je cijela infrastruktura prije određenog vremena ishakirana i infiltrirana do te mjere da je sav softver koji je pod tom kućom doveden u pitanje, jer sami više nisu znali što je zaraženo, a što nije.

Mislim, imamo primjer AV rješenja koje je samo po sebi korišteno zajedno s CCleanerom za širenje malicioznih pizdarija koje bi u prvom redu trebali blokirati i štiti krajnje korisnike.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, Avast (1 - 2 - 3) je odavno otpjeval svoje, pa što manje ovakvih "sigurnosnih" rješenja, tim bolje.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 27.03.2021. u 14:02.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 08:59   #5102
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Bok, uzeo sam novi lap Free dos, preko USB sam instalirao WIn10 pro te uzeo ključ preko ebaya, međutim nisam vidio u uputama da se telefonski mora zvati i aktivirati. Da li imate iskustva s time prije nego nazovem Microsoft Hrvatska?
Ključ je bio oko 30kuna, isto sam slično napravio i prije par godina sa drugim laptopom samo što nisam telefonski zvao već je prošla aktivacija po unosu koda.

hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:24   #5103
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ne bi trebalo, je li ti spojen lap na internet prilikom pokušaja aktivacije?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:29   #5104
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ne bi trebalo, je li ti spojen lap na internet prilikom pokušaja aktivacije?
da naravno, kontaktirao sam prodavatelja na ebayu, pa mi je poslao uputu za telefonsku aktivaciju.. zato pitam jel netko imao s time iskustva ili najbolje da to zanemarim i uzmem drugi ključ koji se aktivira po unosu.
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:43   #5105
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
kod telefonske aktivacije ti se javlja automat pa moraš unositi brojke.
Spremi si komad papira ili notepad da možeš zapisivati brojke koje ti automat izdiktira
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:44   #5106
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Znalo se dogoditi i onda najčešće se radilo o tome da je ključ bio neispravan ili već iskorišten ili je prošlo nakon tel. aktivacije.

Probaj nazvati, postupak ti je automatiziran. Ako prođe super, ako ne, onda pošalješ screenshot prodavaču da ne prima ključ, pa dobiješ novi ključ ili refund ako i taj drugi ne valja.

Jedna napomena... dok zoveš probaj biti sam u prostoriji bez okolnih zvukova, jer nekad automat zna čudno, nejasno izgovarati.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 12:53   #5107
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
da naravno, kontaktirao sam prodavatelja na ebayu, pa mi je poslao uputu za telefonsku aktivaciju.. zato pitam jel netko imao s time iskustva ili najbolje da to zanemarim i uzmem drugi ključ koji se aktivira po unosu.
Probaj ovdje:
https://microsoft.gointeract.io/inte...1&token=R40Rns
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 10:35   #5108
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 20:56   #5109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?
Ne vjerujem da će ti na firmu proći ebay licenca ako dođu njuškati.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:05   #5110
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?

Iako se sam ebay priznaje kod kupnje svega i svačega ključevi od par dolara nisu ti pa zato imaš da jedan prodavač egzistira nekoliko dana i onda ga više nema jer se uspiju nekako prošvercati pa kad ga soft od ebay zadužen za sigurnost prepozna dobije nogu i koliko znam inspekcije priznjau samo genuine HR ključeve jer različite zemlje u odnosu na standard i svašta nešto imaju razne cijene pa ti neće priznati neki siromašne Afričke države (iako ni mi nismo puno bolji) ili neki četvorogodišnji mamijenjen studentima koji je zbog toga jeftiniji.
Moraš shvatiti da dobar dio firmi u razvijenom svijetu kao jednu od posljednjih stavki ima hardwer dok su programi koji se vrte na kantama desetinama, stotinama pa i više tisuća skuplji od njih tako da ruku u džep.


Pozdravljam svog bivšeg najboljeg prijatelja ma gdje bio!
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 08:52   #5111
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Teoretski, ako dobiješ valjani račun da si kupio ključ od strane firme koji glasi na tvoju firmu sa obračunatim porezom i VAT ID/EORI brojem, možda bi ti prošlo kod naših.

Postoji nekakva EU direktiva o tome, ali naši o njoj pojma nemaju pa ćeš se morati svađati s njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:21   #5112
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Pozdrav ekipa,

Situacija je ova: trenutačno na postojećem računalu imam original Windows 10 Pro licencu.

Pošto sam kupio novo računalo, postoji li način da se stara licenca prebaci na novo računalo ? Tj. da pri instalaciji iskoristim isti "key".

Ili je to nemoguće te moram uzimati novu licencu ?

hvala !
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:29   #5113
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
samo ukucaj isti key, neznam jesi kupio retail windowse ili kako ali trebalo bi funkcionirat bez problema
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:29   #5114
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ako je retail key trebalo bi biti ok, provjeri na trenutnom kompu:
https://www.top-password.com/blog/te...oem-or-volume/

Licence za 10 pro kostaju ko 3 bureka pa i da sve propadne, nije neka drama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 12:59   #5115
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teoretski, ako dobiješ valjani račun da si kupio ključ od strane firme koji glasi na tvoju firmu sa obračunatim porezom i VAT ID/EORI brojem, možda bi ti prošlo kod naših.

Postoji nekakva EU direktiva o tome, ali naši o njoj pojma nemaju pa ćeš se morati svađati s njima.
ovo mi je dovoljno info. naravno da ću potražiti negdje da mi ispostave takvu fakturu za ključ od cca. nekoliko dolara. kod nas je najjefiniji forscope i ključ je 500kn kod njih... skupo naplaćuju tu "mogućnost/blagodat" izdavanja r1 validnih računa koji su kao važeći dokument u slučaju nadzora

P.S. koji ključ moram kupiti ako postoji mogućnost da ću reinstaliravati windowse, tako da ključ mogu koristiti više puta? OEM/Retail?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 09.04.2021. u 13:10.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 21:55   #5116
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Licence za 10 pro kostaju ko 3 bureka pa i da sve propadne, nije neka drama
Mislim da bih rađe tri bureka kupio
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 08:53   #5117
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Retail verzija je potrebna za prenošenje s kompa na komp.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 10:54   #5118
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Retail verzija je potrebna za prenošenje s kompa na komp.
thanks... ima neki max ograničeni broj "šaltanja"? to je, ajmo reći, samo "višekratni" key?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 11:59   #5119
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Žao mi je, ali ne znam. Nešto se bilo pričalo da nakon x puta (10?) moraš zvati MS SZK za aktivaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 13:05   #5120
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ovo mi je dovoljno info. naravno da ću potražiti negdje da mi ispostave takvu fakturu za ključ od cca. nekoliko dolara. kod nas je najjefiniji forscope i ključ je 500kn kod njih... skupo naplaćuju tu "mogućnost/blagodat" izdavanja r1 validnih računa koji su kao važeći dokument u slučaju nadzora

P.S. koji ključ moram kupiti ako postoji mogućnost da ću reinstaliravati windowse, tako da ključ mogu koristiti više puta? OEM/Retail?

Iako vidim da si eeditirao post ima izreka da prava dama nikada ne kaže Da nego Ne ili Možda gdje Ne znači Možda dok Možda znači Da.
U postu koji si dobio prije piše "Možda..." međutim, za razliku od dama to kod naših poreznika znači Neee! i ako ti je poznat rad tih inspekcija znati ćeš da kod njih pojam Možda niti ne postoji.
Nego jedan prijateljski savjet kako da zaista prođeš bez plaćanja, pa makar i tri bureka je beskraj Linux distri i freeware programi.
Ja osobno imam Libre office koji radi sve što i MS Office pa čak i čita dokumente ovog drugog samo kod instalacije moraš kliknuti kvačicu, imam legalne Win 10Pro koje uopće nisam kupio pošto je računalo brand i možeš mirne duše iz kontenjera za smeće instalirati Windowse računalo će ih prigrlit kao svoje i registrirati jer u Bios_u ima tako tvornički definirano
i da ne pričamo o beskraj programa koje dok ih intaliraš piš Donate što = tri bureka (uvijek uplatim few of cofee za Donate) samo što se tiče CAD programa tu je gadno i rješenje bi vjerovatno bilo da kupiš Mac strojeve pošto je to svijet za koji se moraš privikavati ako dolaziš iz svijeta Win i kod nas ga prvenstveno koriste tiskare za grafičku pripremu tiska i jet set da pokaže kako su različiti od običnih smrtnika dok ga soft poreznika barem do nedavno nije uopće registrirao dok sami oni koji su ga koristili pojma nemaju ni o običnim Win, a kamoli nečem egzotičnom kao što je Linux ili OS10 dok o Unixu čak ni ja ne želim razmišljati jer čovjek nije siguran je li otkucao Delete beznačajnog dokumenta ili nepovratno zbrisati sve s diska iako Backupa OS i programa imam na sve strane.
I takooo. Idemo putem manjeg otpora, dižemo nogu ko žaba kad vidi da potkivaju konja i ja bih to složio drukčije da nije teške bolesti pa sam pustio vodu da me nosi pošto nemam snage volje plivati čak ni nizvodno.


Po staroj narodnoj izreci "Svak za se travu pase" uposli mozak, nekoga da nađe rješenje, kupi državi tri bureka da je potplatiš ili...


Pozdravljam svog bivšeg najboljeg prijatelja ma gdje bio!

Zadnje izmijenjeno od: Hombre. 10.04.2021. u 13:26.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 13:46   #5121
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Hombre Pregled postova
Iako vidim da si eeditirao post ima izreka da prava dama nikada ne kaže Da nego Ne ili Možda gdje Ne znači Možda dok Možda znači Da.

uhh mnogo zajebana izreka haha.. kužim te, ali ne daj bože da te jelena veljača čuje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 00:43   #5122
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
[QUOTE=Mario92;3503872]Nemoj dirati page file, ostavi automatiku da radi svoj posao.


Ubio sam ga skroz. Ima Rama pa neka se vrti u njemu.


Kaj se tiče fast startupa, osobno ga ostavim upaljenog s tim da ti on uzme 50% količine RAM-a (znači ak imaš 6GB RAM, hybfile.sys je velik ~3GB).

Zapravo, ono kaj još napravim je smanjim taj omjer koristeći reduced parametar sa powercfg naredbom. Na taj način maksimalno smanjiš hibernation file a i dalje koristiš fast startup (ili hybrid boot, nije to klasična hibernacija u pitanju):

A i njemu je dovoljno i prostora na disku.


Jedna od stvari koje isto volim podesiti je:

- gašenje memory compression-a (ali to ak imaš 16GB RAM ili više. Memory compression, kao kaj ime veli, kompresira stvari u RAM-u tako da OS može u RAM-u efektivno držati više podataka nego je veličina RAM-a. Kompresiju i dekompresiju podataka radi CPU i to je jako brz i efikasan proces, ali ne vidim razlog zakaj da to radim na sustavu koji ima RAM-a i napretek kod nekakvom prosječnog korištenja).

- podizanje thresholda za splittanje Service hostova - mislim da je defaultni threshold na 3,5GB, no osobno radim na svakoj instalaciji koja se vrti na do 8GB RAM-a. Dizanjem thresholda na vrijednost iznad totalne količine RAM-a u sustavu efektivno se sprečava kreiranje više service hostova koji se onda grupiraju sličnije Win8 i prvim verzijama Win10. RAM usage OS-a je nešto manji, i nisam realno skužil neku promjenu u pouzdanosti OS-a u zadnjih ~godinu dana kolko koristim taj fičr na šrotovima od laptopa i kompova koje imam


Kompresiju RAMa ne diram dok je Svc threeshold postavljen za strojeve koji imaju 32Gb RAM


Vdim da ljudi kukaju za prostorom na diskovima i RAMom i nisam siguran je li škrtost ili tanke financije ali kod mene je boot SSD od 1TB i još sve što skidam s neta ide na drugi disk (HDD) dok je RAM 32GB i u pravilu kod idle stanja imam od 9 do 11% zauzeća iako s memorijom gladnim programima dođe čak do 23% i ne vidim nikakva usporavanja ni probleme tako da Win skakuću ko jarići u proljeće



BTW: Kako jedva čitam i dugo nisam bio na forumu skupilo se toga pa sam krenuo od najnovijih prema starijim postovima kako što mislim reći tako da te ne zbuni ovako kasni Reply.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 08:08   #5123
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Pozdrav ekipa,

čini se da sam ostao bez svog Win 10 računa koji je bio Retail jer sam obrisao staro računalo na MS accountu prije nego što sam ga prebacio na novo računalo

Zvao sam i Microsoft support ali nisu baš od neke pomoći nažalost.

Molim vas za savjet gdje kupiti Win 10 Pro Retail verziju, našao sam par stranica po 10 eura ali nisam siguran jesu li legit.

Svaki savjet dobrodošao, može i u PM

Pozdrav
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2021., 08:23   #5124
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 09:14   #5125
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor kreatinko Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Molim vas za savjet gdje kupiti Win 10 Pro Retail verziju, našao sam par stranica po 10 eura ali nisam siguran jesu li legit.
Pozdrav

Zašto ti je važno jesu li legit ako je tvoje računalo i nije za firmu.
Čak ni sam MS ne da žmiri na dva oka nego ih je skroz ztarvorio i još pokrio rukama u vezi toga (Čitaj "Apsolutni monopol je drag ma koliko se kleli u zdravu tržišnu utakmicu").
I trebalo bi napisati FAQ na forum gdje bi pitanje kupovine bilo na prvom mjestu i na svako takvo pitanje odgovoriti s "Pročitaj FAQ jer je svako drugo pitanje na forumu posvećeno baš tome.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 15:49   #5126
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor kreatinko Pregled postova
Pozdrav ekipa,

čini se da sam ostao bez svog Win 10 računa koji je bio Retail jer sam obrisao staro računalo na MS accountu prije nego što sam ga prebacio na novo računalo

Zvao sam i Microsoft support ali nisu baš od neke pomoći nažalost.

Molim vas za savjet gdje kupiti Win 10 Pro Retail verziju, našao sam par stranica po 10 eura ali nisam siguran jesu li legit.

Svaki savjet dobrodošao, može i u PM

Pozdrav

moj savjet je ne budi lud davat 10€ kad mozes kupit i za 2...
Naravno ako ti nije za firmu, ako je ni ovaj od 2 ni ovaj od 10 nece valjat za inspekciju
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2021., 19:31   #5127
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Pitanje za Office 2019 pro ako je netko uzimao od donsagace.net

Na win 10 zadnjim verzijama Home i Pro kad se ide instalirat iso koji je skidan sa microsoft stranice ne zeli se pokrenit setup. Nakon setupu se otvori na milisekundu nesto i izgasi se i nista se ne dogadja. Don Sagace se i nejavlja vec danima. Ako netko ima ideju kako se instalira Office 2019 Pro?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 13:39   #5128
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Pitanje za Office 2019 pro ako je netko uzimao od donsagace.net

Na win 10 zadnjim verzijama Home i Pro kad se ide instalirat iso koji je skidan sa microsoft stranice ne zeli se pokrenit setup. Nakon setupu se otvori na milisekundu nesto i izgasi se i nista se ne dogadja. Don Sagace se i nejavlja vec danima. Ako netko ima ideju kako se instalira Office 2019 Pro?

To znači da je količina crnjaka Office 2019 Pro prešla kritičnu granicu kada se osjeti na kesi da je lakša nego što bi trebala biti, a pošto i MS ima stručnjaka i hakera (ako nema ima i više nego dovolno novca da ih angažira ((uključujući kupovinu Don Sagaca)) pa je izgleda jedina solucija kupiti one koji se hoće instalirati, a toplo se nadam da znaš što to znači ma koliko teško bilo.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 20:03   #5129
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Citiraj:
Autor Hombre Pregled postova
To znači da je količina crnjaka Office 2019 Pro prešla kritičnu granicu kada se osjeti na kesi da je lakša nego što bi trebala biti, a pošto i MS ima stručnjaka i hakera (ako nema ima i više nego dovolno novca da ih angažira ((uključujući kupovinu Don Sagaca)) pa je izgleda jedina solucija kupiti one koji se hoće instalirati, a toplo se nadam da znaš što to znači ma koliko teško bilo.
Ali iso se skida sa official microsoft sitea?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 01:08   #5130
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Ali iso se skida sa official microsoft sitea?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Akhm! Da! Ima mnogo programa koji su u prošlosti napravili istu stvar.
Jednostavno se nakupi previše lažnih ključeva i onda proizvođač uposli tražilicu ili angažira kuću koja to radi i svi passwordi koji su lažno generirani budu zbrisani. Koliko se sjećam Corel je prije sadašnjeg sigurnosnog sustava napravio isto, a i sami Win dok im konkurencija nije puhala za vratom. Kada sam algoritam generatora ključeva bude poznat onda ih možeš štancati po volji ali su se vlasnici programa, a pogotovo veliki dosjetili kako se zaštititi pa kad vide da prodaja neuobičajeno pada prečešljaju net i sve lažnjake blaclistaju tako da ti iso možeš skinuti i s Marsa ali key neće raditi.
Osobno se nisam previše bavio tom problematikom ali sam bio svjedok masovnih pomora programa/ključeva kupljenih na crno dok, kao što sam već napisao sam koristim ono što je MSu vjerovatno mrže od lažnog keya, a to je svima dostupna i bsplatna konkurencija u obliku programa Libre Office.
Hombre je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na