Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2021., 15:05   #121
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ja sam isto to doživio u emmezeti,i nigdje drugdje.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:17   #122
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
On te nesmije tražiti osobnu, ali ti smije reć molim vas dokažite da ste vi taj i taj s kartice :P
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 19:09   #123
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Istina i ja sam rekao da me nema pravo tražiti osobnu ali je rekla da mi onda ne smije prodati Tv. Nije mi se dalo natezati i trebao mi je Tv pa sam dao osobnu na uvid

U opcijm uvjetima moje banke piše da trgovac ima pravo tražiti osobnu na uvid, i da ima pravo odbiti transakciju ako se to ne ispostuje.
Naravno da nemoras pokazati, nemoras ni u tvomu ostaviti osobnu, nemoras dati osobnu ni kad dizes kredit. Samo onda nema ni tarife ni kredita itd itd. Pravo i pravda nije isto, tako i ovo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 10:37   #124
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
znači po vama više ne vrijedi ona stara praksa da ti trgovac zadrži ukradenu karticu? imaš ukradenu i tako možeš peglat dok got ide jer nitko ne zna čija je...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 16:29   #125
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
znači po vama više ne vrijedi ona stara praksa da ti trgovac zadrži ukradenu karticu? imaš ukradenu i tako možeš peglat dok got ide jer nitko ne zna čija je...
A i ti si baš svašta pišeš po forumu...

Pa najbolje da će svaki trgovac pri svakoj kupnji prvo ići ustanovit moj identitet pa onda odobrit kupnju.
Već smo zaključili da trgovcu uopće ne daješ karticu i da ga se ne tiče čija je, to mu čak i brani GDPR da zadire u moje podatke.

Ako i postoje neki iznimni slučajevi gdje trgovac traži da mu daš karticu u ruke i još da mu daš osobnu - pozdraviš se s njime i ne kupuješ ništa.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 18:56   #126
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
GDPR ne brani gledati podatke kupca šta vam je. GDPR brani gledati i dijeliti podatke bez privole vlasnika. Ako je moja roba u dućanu i želiš platit karticom, u svakom trenutku ti mogu zatražit osobnu i karticu na pregled jer je to MOJA roba dok ju ne platiš. Mogu ti na pult stavit GDPR izjavu kojom mi dozvoljavaš pregled podataka i zabranu dijeljenja istih a ako nista od toga kao kupac ne želiš, mogu ti odbit pružit uslugu zbog sumnje u zlouporabu i ti možeš kupiti negdje drugdje što mi kao trgovcu naravno ne ide u korist. Dakako mogu i ne pogledat ništa, pokazati gdje je pos da samo dodirneš i platiš. Kartično plaćanje je omogućeno od strane banke i to su uputstva samih banaka,koje bi trebalo napominjati i kupcima ne samo prodajnim mjestima da ne dođe do zabune.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 20.03.2021. u 19:04.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 23:21   #127
Human1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ma meni i frendu frajer nije htio primiti karticu,jer mu glasila na ženu ...

A hitno smo trebali neke stvari za porješavati mu ledice po stepenicama u kući ...
Ni ja vam nebi primio tuđu karticu koliko god vam hitno bilo.
Human1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:13   #128
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor deevzg Pregled postova
ja jučer liku dodjem s papirićem i šifrom artikl frajer mi dođe a šta je to a ja mu pokazujem šifra, a on uzme i veli daa i šta sad ? šta ću ja s tim lik nadrkan do bola ja uzme papirić i odem van kad sam se okreno on meni dođite šta vas zanima, ja mrtvo hladno što prije van, izgleda da ova korona razjebava ljude..



danas opet prolazim chipotekom u areni i rekoh idem vidjet dal radi lik koji je bio nadrkan zadnji put , vidim 2 nepoznata lica i rekoh ovog puta će biti dobro i opet uđem unutra i odmah za kasom čekam lika jer zadnji puta sam im uletio dok su razgovarali pa sam možda mislio da ih je to razjebalo, međutim šouu , dođe lik za kasom kolko sam skužio nije isti, ja rekoh dobar dan možete mi pogledat artikl pod šifrom, on veli mogu , ja mu dam papirić sa šifrom a lik veli a kaj ću ja sa tim (nemreš bilivit ) a ja opet pa da mi pogledat artikl pod šifrom (prek 20 godina tamo kupujem i nikad nije bilo problema kad mu pokažeš artikl s šifrom dapaće još je prodavaču i lakše , u čem je problem kako su vam posloženi artikli odnosno kako pretražujete artikle, a one meni pa nema pravila pa.. paa.. možete mi i reć šta vas zanima , u međuvremenu lik kuca na kasi i nalazi odmah artikl kolko ja vidim sa kase , a ja velim ja sta je problem u nećem, a on meni nadrkano godspodine ljepo sam vas pito, a ja njem pa ljepo sam vam odgovorio , frajer me gleda ko bljeda krpa, i odlazi do regala i veli kolko ćete komada ja velim zasada će jedan biti dovoljan , vidim frajer podjebava s komadim a ja njemu dobacim vjerovatno je nedjelja problem frajer više nije ni došo do kase dao artikl drugom da drugi ispiše račun, ovo u životu nisam doživio kaj se ti likovi tamo drogiraju !?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:28   #129
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
A možda se i kupci drogiraju...
Ne znam šta jednostavno ne kažeš ljudima šta konkretno trebaš umjesto da im daješ neke šifre na papirićima?
Zapravo ga tjeraš da ide nešto kucat na PC umjesto da odma zna šta hoćeš i gdje da to traži.
Kupuj ko i svi normalni ljudi kad uđu u trgovinu jer ovdje očito nije problem u trgovcu nego u kupcu.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:36   #130
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Iskreno, ne znam ni sam koliko puta sam u (koji već) dućan došel s prethodno (s njihove stranice) isprintanim detaljima (slika, cijena, broj/šifra artikla) kojeg već komada i poslije dobar dan, pitam da li mogu provjeriti raspoloživost i to je to.

Nakon toga, može, nema problema, samo da vidimo da li je na stanju ili se može naručiti iz druge poslovnice i nikad nitko nije stvaral drame oko toga. Tak da ko zna kaj se događa kod ovih, tj. baš da čovjek uvijek naleti na krivog.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:45   #131
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
A možda se i kupci drogiraju...
Ne znam šta jednostavno ne kažeš ljudima šta konkretno trebaš umjesto da im daješ neke šifre na papirićima?
Zapravo ga tjeraš da ide nešto kucat na PC umjesto da odma zna šta hoćeš i gdje da to traži.
Kupuj ko i svi normalni ljudi kad uđu u trgovinu jer ovdje očito nije problem u trgovcu nego u kupcu.
U čemu je sad tvoj problem?

Trgovac si i umjesto "ja bih kupila mali bijeli toster" kupca dođe netko tko ti izdiktira šifru proizvoda koju možeš upisati u tražilicu i kao rezultat dobiti samo taj i nijedan drugi proizvod.

Ti kao trgovac si prije gotov s prodajom, kupac je prije gotov s kupovinom umjesto da idućih 15 minuta pokušavaš saznati koji to točno "mali bijeli toster" kupac hoće i svi su sretni i zadovoljni.

Gdje god kupujem, trudim se kupovati na isti način i uvijek nailazim na pozitivan feedback od trgovaca jer su najbrže gotovi sa mnom.

Imate li artikl 2440004031. Klik, klik, klik, imamo. Dajte jedan. Evo lova. Fala đenja.

PS - jedan zadatak, pasteaj broj iznad u chipotekin search, pa javi koliko ti je vremena trebalo da nađeš mali bijeli toster koji me zanima
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:49   #132
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
aha, znači on je njima olakšao (po njegovim riječima) i oni su ljuti na njega, nadrkani i šta sve ne zato što im je doslovno nacrtao šta treba?
Pa tko to još može povjerovat?
Znači, očito je problem u pristupu kupca koji po drugi puta nailazi na takvu reakciju trgovca kojem je "olakšao".
Možda trgovcu i je lakše prodat nešto ako imaš šifru, ali onda ova priča uopće ne drži vodu.
Blate se ljudi po forumu bezveze.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:53   #133
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Ja stvarno ne vidim što je čovjek napravio krivo da bi izazvalo takvu reakciju trgovca.

Trgovac si ne smije dopustiti takav nastup, štogod da je kupac napravio. Tako da da, trgovac je apsolutno u krivu i tužno je što se uopće takvo ponašanje pokušava opravdati.
Ima svakakvih kupaca, ali jedna takva firma si ne bi trebala dopustiti ovakav odnos prema kupcima.

U Chipoteku u Areni sam ušao možda 3 puta i apsolutno svaki put sam naišao na nezainteresiranost za posao i život od strane radnika tamo, tako da sam ih počeo zaobilaziti u širokom luku. Čak sam jednom prilikom nazvao i pitao imaju li artikl i koliko ih imaju, da bi došao tamo i saznao da ga nisu ni imali već neko vrijeme.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:54   #134
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
No, pa u čemu je problem, ulaziš u dućan i lijepo ih zamoliš da li ti mogu provjeriti određeni komad po broju/šifri artikla i dobiš odjeb, jer je taj broj toliko teško ukucati, da to nisu istine.

Ne kužim, zbog čega su mu u dva različita navrata odbili provjeriti po broju/šifri artikla kad je to sasvim normalna stvar koju ih je dosad sigurno pitalo milijun ljudi.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:55   #135
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Trgovac si ne smije dopustiti takav nastup
Mi ne znamo kakav je nastup trgovca bio jer nismo čuli njegovu stranu priče, i to u 2 navrata, sa dvije različite osobe.
Vjerovatno će ga 3. puta također to isto dočekati.

Nema apsolutno nikakve logike da si nešto olakšao čovjeku, a da je on ljut na tebe, tako da je to bajka.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:56   #136
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Jedino, ako je bacal cigle na njih prilikom ulaza u dućan, jer ovo kaj je tražil nije ništa zbog čega bi ga dvaput odjebali.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:02   #137
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
A možda se i kupci drogiraju...
Ne znam šta jednostavno ne kažeš ljudima šta konkretno trebaš umjesto da im daješ neke šifre na papirićima?
Zapravo ga tjeraš da ide nešto kucat na PC umjesto da odma zna šta hoćeš i gdje da to traži.
Kupuj ko i svi normalni ljudi kad uđu u trgovinu jer ovdje očito nije problem u trgovcu nego u kupcu.
pogledaj oko sebe, nađi 5 stvari koje vidiš, nađi 4 stvari koje čuješ, 3 stvari koje možeš opipat, 2 koje osjetiš mirisom..

e sad kad si se vratio u realnost, u kojem to paralelnom svemiru (u našem ne može bit) je trgovcu teže pronaći nešto pod šifrom? hrpu hrpu puta sam u drugoj trgovini, točnije linksu došao sa šifrom, lik sretan e, ukuca nađe artikl i good game za sve.. ili ne daj bože telefonom zvat, odma lik kaže de mi šifru artikla, a ne da ja njemu krenem de mi "krušal ergebe na tri iljade dvjesto megaherca"

čak evo da ne preteram, na telefonu inzistiraju na šifri artikla (links sl brod), što je super kewl ustvari..
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
aha, znači on je njima olakšao (po njegovim riječima) i oni su ljuti na njega, nadrkani i šta sve ne zato što im je doslovno nacrtao šta treba?
Pa tko to još može povjerovat?
Znači, očito je problem u pristupu kupca koji po drugi puta nailazi na takvu reakciju trgovca kojem je "olakšao".
Možda trgovcu i je lakše prodat nešto ako imaš šifru, ali onda ova priča uopće ne drži vodu.
Blate se ljudi po forumu bezveze.

šifra artikla ti je bila totalno nelogična, s ovim dijelom da možda situacija nije bila toliko crno-bijela, se mogu složit

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 21.03.2021. u 19:09.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:08   #138
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Bila su dva prodavača, jednom je bil problem tražiti po šifri artikla, dok je drugi u međuvremenu pronašel traženo, tak da očito ovaj drugi kuži i nema problema s kupcima koji dođu u dućan.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:12   #139
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Bila su dva prodavača, jednom je bil problem tražiti po šifri artikla
Zašto bi mu to bio problem ako je sad vas par objasnilo da je to lakše?
Znači daj jedan logičan razloga zbog čega bi netko bio nadrkan ako mu dođeš sa šifrom?
I on je taj slučaj doživio 2 puta ako pratiš temu, znači dvojici je problem tražiti šifru... ajde molim te...
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:14   #140
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Očito da je, jer ovo u drugim dućanima prolazi bez problema. Velim, jedino ako je bacal cigle na njih s ulaza, jer nema razloga da im je problem ukucati broj s papirića i odmah vide točno kaj kupac traži.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:16   #141
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Očito nikad nisi čuo za trolanje po forumu koje ljudi rade kad im je dosadno i vjeruješ svemu što se piše od strane raznih anonimusa, pa onda imaš svakakve priče...
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:18   #142
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Pretjeruješ, ali isto tak ima nadrkanih prodavača, koji pazi sad, nikad u životu nisu to htjeli raditi, pa sad sve dočekaju na nož i jebe im se. Trollova ima i u svakodnevnom životu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 19:19   #143
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja kao trgovac bi dušu dao za kupce koji dođu sa šifrom . Ako nije kriva šifra.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 20:14   #144
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja kao trgovac bi dušu dao za kupce koji dođu sa šifrom . Ako nije kriva šifra.
evo svaka čast , čista logika, ne samo da sam u chipoteci kupovao godinama preko šifre već svugdje i od prodavača je uvjek bilo olakšanje poslovanja ukuca sifru pita jel to to , je evo lova fala doviđenja, a ovi koda sam ima nešto opsovo , valjda ima se smanjila prodaja pa eventualno plaća koće znat, i ja sam radio poslove svakakve a jebiga nisu mi drugi krivi,

p.s. , ovog pentela nemojte doživljavat taj lik mi smrdi još od komentara kod protisa..
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 21:07   #145
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Šifra je zakon. Ja bi tome u chipoteci za inat našao posljednji artikal na polici i sjebo barkod pa nek vidi šta želim kupit u magičnu kuglu.
Jbt,dođes,preciziraš,on ukuca i zna točno šta je i gdje se nalazi al ne,on jede *ovna od mladoga ovna. Uf što takve mrzim....

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 21:28   #146
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a možda kupac ima krivi pristup, ton glasa, gestikulacija ...

pošto se žali na 2 različite osobe, teško je biti objektivan, treba nabavit videonadzor materjal .. i onda čemo sudit
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 22:08   #147
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a možda kupac ima krivi pristup, ton glasa, gestikulacija ...
a možda su u šumi ...
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 22:28   #148
FLes
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Meni se često događalo da me trgovac u dućanu ili preko telefona sam traži šifru artikla, jer mu je tako najbrže saznati što točno želim i imaju li to na stanju, tako da mi je postalo normalno pitati za nešto po šifri artikla. Tako nema nikakvih nedoumica i dodatnih pitanja. Znači, naučio sam to od samih trgovaca.

Čudi me ova priča o liku iz Chipoteke.
FLes je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 07:55   #149
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor FLes Pregled postova
Meni se često događalo da me trgovac u dućanu ili preko telefona sam traži šifru artikla, jer mu je tako najbrže saznati što točno želim i imaju li to na stanju, tako da mi je postalo normalno pitati za nešto po šifri artikla. Tako nema nikakvih nedoumica i dodatnih pitanja. Znači, naučio sam to od samih trgovaca.

Čudi me ova priča o liku iz Chipoteke.
istina, a što se tiče ovih iz čipoteke kolko vidim samo taj dućan u areni radi nedeljom, a i po pričanjima uslužnim djelatnicima su pale plaće nekima i do 50% pa može biti i ta frustracija ...
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 10:55   #150
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nevezano za slucaj sa chipotekom i sto nemamo drugu stranu price, trgovac kojemu je problem "neka sifra na papiricu" nebi trebao biti trgovac. Ne vidim scenarij u kojem sifra proizvoda nije najlaksi i najcisci opis.
Rista je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na