Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2021., 07:32   #8191
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
na mi10T ne dolaze svi mailovi (gmail). Kak to popraviti?

Hvala

EDIT: mali ispravak - dolaze mailovi, nema notifikacija za sve mailove
Nije ti to do mobitela.
Mislim da bi ovo moglo pomoći: settings => xxx@gmail.com => inbox notifications i stavi ✔️ na notify for every message.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 08:09   #8192
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Sve to stima ali bas nema logike, dakle preuzimas kompletan rizik ako uređaj otkaze u garantnom periodu. I eventualno ako se moze spasiti jos ti naplate. Pa je li pod garancijom ili nije? Uvjete koristenja pisu proizvodjaci/serviseri, naravno da slazu na svoju ruku.
Pa posao servisera je da ti popravi uređaj, a ne da ti vraća podatke. Sva sreća pa sad imaš hrpu cloud aplikacija koji ti odmah uslikane slike stavljaju na cloud, pa čak i sam google account ti backupira većinu stvari s mobitela ako tako odabereš.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:35   #8193
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Sve to stima ali bas nema logike, dakle preuzimas kompletan rizik ako uređaj otkaze u garantnom periodu. I eventualno ako se moze spasiti jos ti naplate. Pa je li pod garancijom ili nije? Uvjete koristenja pisu proizvodjaci/serviseri, naravno da slazu na svoju ruku.
U krivu si. O podacima se brineš sam,jer ti bez obzira na jamstvo mob može past u vodu,na pod i slično što jamstvo uopće ne pokriva. Da li izgubio podatke jer je mob crko ili pao u vodu potpuno je nebitno. Bitno je da više nemaš podatke. Ovi ti bar nude backup što je pohvalno. O cijeni neću raspravljat jer svatko slaže svoje cijene.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 21:54   #8194
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Jel mi netko moze pomoc kako da si uzmem vise prostora u Xiaomi cloudu... Ok imam google za fotke, ali Šiaomijev oblak je stvarno jeftin, 50 GB za 7 dolara godišnje, nije neka lova, a backupira i pozive i call history i svašta.

Ne nudi mi paypal kod kupnje, samo wechat, alipay i mipay ali sve 3 opcije otvaraju neke kineske stranice i nista se ne kuzi...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 02:34   #8195
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
i.mi.com
Log in i upgrade plan
Meni je isto bio dobar. Izvukao sam natrag autorizacijski kod za fiskalizaciju koju sam dobio na SMS. Sve mi je sacuvalo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 10:52   #8196
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
i.mi.com
Log in i upgrade plan
Meni je isto bio dobar. Izvukao sam natrag autorizacijski kod za fiskalizaciju koju sam dobio na SMS. Sve mi je sacuvalo.
e pa na i.mi.com mi nudi samo te neke čudne opcije plaćanja i nema paypala i sve je na kineskom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 11:28   #8197
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Moraš imati global verziju telefona, odnosno roma.
Ako to imaš onda probaj još u postavkama staviti regiju UK, ili USA pa ti možda ponudi i paypal.
Kod xiaomija su uvijek neke restrikcije oko tih regija.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 13:20   #8198
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Moraš imati global verziju telefona, odnosno roma.
Ako to imaš onda probaj još u postavkama staviti regiju UK, ili USA pa ti možda ponudi i paypal.
Kod xiaomija su uvijek neke restrikcije oko tih regija.
Niš, našao tu stranicu na netu micredits.com , uplatio liku 13 dolara paypalom, poslao mi 50 kredita, aktivirao 1 godinu 50G storagea. Nije 7 dolara kao direktno preko xiaomia, ali izgleda da drugacije ne ide (ne mogu mjenjati regiju u postavkama, zakljucano je na kinu, a global verzija roma je)

No ono što me još zanima kod njihovog oblaka, da li po isteku te 1 godine brišu stvari iz clouda ili ostaju u cloudu dok se ne obnovi pretplata?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 16:47   #8199
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ja sam otišao na taj cloud i cifra je cca 12$, a ne 7. 7 je možda za Kinu.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 17:09   #8200
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
e pa na i.mi.com mi nudi samo te neke čudne opcije plaćanja i nema paypala i sve je na kineskom
Sad sam probao i nudi mi paypal. Trazi mi 98hk dolara ili 98 mi coins da platim paypalom.

EDIT: Evo sad probao do kraja pa mi javlja da se ne moze platiti Paypalom u Kini. Pardon na krivom navodu,
prije nisam probao do kraja. Znači coinove nabavljat na drugi način
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 17:20   #8201
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,281
Snapdragon 888 se dosta grije, throttla i ubija bateriju, bar kad je u pitanju Mi 11...

https://www.youtube.com/watch?v=kRRWDS4oeAo
locks je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 17:37   #8202
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
kao sto rekoh, micredits.com provjereno radi za kupnju kredita i aktivaciju storagea, clouda, premium tema, sta god.

Nego, kada sam vec tu, na starom mobu mi u kontaktima pokazuje samo one koji imaju broj moba (ukupno 264) dok na ovom novom nikako naci tu opciju... contacts > settings na starom bas ima "hide incomplete numbers", a na samoj osnovnoj stranici kontakata imam i Recents tab cega na novom nema... na novom nikako maknut Google kontakte...? thnx
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 18:29   #8203
Iking
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Molim pomoć. Imam Redmi Note 8 Pro i zadnja dva tjedna ne dobivam poštu na gmail. Kad otvorim na chrome vidim svu poštu koja je došla. Probao sam sve, bar mislim.
Iking je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 19:19   #8204
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ja sam sad zaboravio kako sam to slozio na 10T, al uglavnom do postavka u gmailu je. Imas opcije za notifikacije i mislim da moras nesto slozit u labels.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 22:19   #8205
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Iking Pregled postova
Molim pomoć. Imam Redmi Note 8 Pro i zadnja dva tjedna ne dobivam poštu na gmail. Kad otvorim na chrome vidim svu poštu koja je došla. Probao sam sve, bar mislim.
Mene je na RN7 zezalo dosta jedno vrijeme i onda sam stavio outlook i na njemu su stizale notifikacije savršeno. Gmail i dalje ponekad zatrokira.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 12:50   #8206
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Dakle kao sto vec pitah, evo tu procitah nesto

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comm...pp_except_for/

Dakle na mom pocu nema xiamijeve aplikacije za kontakte, samo googleova... to valjda normalno u EU kako pise ovdje.. pa dobro jel postoji neka alternativa? Nikako podesit imenik kako spada da pokazuje samo kontakte s brojevima...

Znaci na starom Miui 10 pise uredno 268 kontakata i samo njih ima u imeniku... exportao u vcf fajl i importao na novom, ali na novom su samo google kontakti pa nikako prikazati samo te importane.

Mora bit neka caka?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:12   #8207
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Otvori contacts app -> imas tri okomite tockice s desne strane, kliknes na to -> ides na customize view i tu sad vidi kak je slozeno

Ako upali, odmah syncaj na google account da nema problema u buducnosti kod prebacivanja
veve je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:21   #8208
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
E pa na te tri tockice... stavim customize view ... i onda imam All contact ili Customize... izaberem ovo drugo... nudi mi moj gmail, viber, Mi account i Revolut... na googlu maknem sve, na viberu i revolutu isto, ostavim samo sve na Mi account... i kliknem save i ništa se ne dogodi. I dalje svi kontakti na listi. Gore lijevo su tri crtice, kad se na to klikne piše "Contacts from all accounts" i to se ne može mjenjati, a ispod su Settings i Help, a na tim Settings nema niš pametno vezano za prikaz kontakata...

edit gore desno na 3 tockice ako i izaberem mi contacts onda samo njih pokazuje, ali opet su tu i emailovi i slicno, ne samo brojevi telefona.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:28   #8209
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Onda da ne kompliciramo... spoji se na komp s tim google accountom koji se koristi na mobu i napravi ovo
Citiraj:
  • On your computer, go to Google Contacts.
  • At the left, click Import.
  • Click Select File.
  • Choose your file.
  • Click Import.
odlogiras se i pusti da se mob synca
veve je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:54   #8210
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
A da ne kompliciramo onda jer se kontakti na googlu koriste i na kompu pa je pozeljno da imaju email... mislim da cu pustiti kako je. Idealno bi bilo da se moze samo sakriti kontakte bez telefona, ali izgleda da ne moze. Sta je tu je.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:05   #8211
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nađ apk na netu miui contacts. Ima verzija 12. cini mi se pa instaliraj i probaj. Mozda odradi dobro
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 18:30   #8212
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Stavio 12.2.0.9 sa apk mirrora, radi, prikazuje samo kontakte s brojevima, super kao na starom Miui-ju, ali se povremeno ruši i smrzava
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:05   #8213
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
E jbg,mozda poco ne voli bas te klasicne miui appove. Ja bih isprobao par verzija,cak bih i neke druge probao sa storea,ima neki jednostavni app za kojeg kazu da je super ali nema HR prijevod mozda i njega isprobat. Nema reklama sto je bitno.
Sljedece rijesenje je unlock bootloadera,fleshanje indonezijskog "global" FWa i lockanje bootloadera. Dobijes sve poco appove
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:31   #8214
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
To mi je vec prekomplicirano za sad. Nego, ako saznas ime tog app-a, javi. Ionako sam si stavio engleski kao jezik telefona, stari xiaomi nije ni imao HR pa sam naviko sve na eng. Sad se ne bi ni snasao na HR
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 07:56   #8215
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sljedece rijesenje je unlock bootloadera,fleshanje indonezijskog "global" FWa i lockanje bootloadera. Dobijes sve poco appove
Zasto indonezijski rom? Zar nije bolje instalirati MIUI.EU rom koji je optimiziran i očušćen?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 14:29   #8216
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Miui.eu nije official.
Indonezijski je za sada isproban da se moze ponovo zakljucat bootloader a da ima xiaomi appse. Nije kao konverzija sa China modela na Global. Ovo bi bilo samo kao konverzija regije.



Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
To mi je vec prekomplicirano za sad. Nego, ako saznas ime tog app-a, javi. Ionako sam si stavio engleski kao jezik telefona, stari xiaomi nije ni imao HR pa sam naviko sve na eng. Sad se ne bi ni snasao na HR
Imas na trg play prva ili druga app. Pise "jednostavni kontakti". Nisam probao ali ljudi su vecinom zadovoljni pa mozes probati

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 13.01.2021. u 16:16.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 01:38   #8217
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Stiga danas mi 10 pro.
Brutalan komad hardvera.
Kamere su super, jedina zamjerka je fokus na main kameri, za koji se u losijim svjetlosnim uvjetima tribas definitivno malo potruditi.

Ali brzina, ekran, haptic feedback....nikad bolji feedback na androidu, apsolutbo isti ko na iphoneu, isproba usporedno.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 09:52   #8218
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ima'l netko savjet kako da se rijesim ove tri aplikacije:

- Google cloud print
- Android Auto
- Google text to speech

Xiaomi mi 9t, unlockan i rootan. Naravno da se aplikacije ne vide u listi aplikacija pa ih ne mogu samo "delete-at". Moram preko li baš preko CMD-a?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 10:07   #8219
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Stiga danas mi 10 pro.
Brutalan komad hardvera.
Kamere su super, jedina zamjerka je fokus na main kameri, za koji se u losijim svjetlosnim uvjetima tribas definitivno malo potruditi.

Ali brzina, ekran, haptic feedback....nikad bolji feedback na androidu, apsolutbo isti ko na iphoneu, isproba usporedno.
Ma di si ga nabavio

Ja gledam da bi 11icu upeco kad stigne u ostatak svijeta..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2021., 17:19   #8220
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
stigao zadnjim brodom sa Hong Kong Goldwaya.
Čak je stigao do UK, ali ga nisu mogli uvesti, pa sam ga dostavio rodici, koja ga je prenijela preko kanala.

Ne znam šta bi reka, mobitel je stvarno strava.
još nikad nisam ima Xiaomi koji ovako glatko radi, animacije na njemu su POSVUDA, predobro izgleda.
Sad čekamo 7 dana da možemo unlock bootladera pa će ići gore miui.eu rom, čisto radi snimanja razgovora.

Gore stavljen GCAM 7.3 burial 7 beta 11.
Moram priznati, naspram stocka nije baš neka razlika, dobro su složili kamericu Kinezi.
kad napravim kolekciju, poshaream slikice pa da vidimo kako to zaista izgleda.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 14.01.2021. u 17:25.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na