Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2020., 13:49   #901
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ja sam se jednom zeznup sa preorderom, jednom i nikad više.
Mislim da je to bila druga igra koju sam pre ordao.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:03   #902
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,162
Ja sam je preordao čim je postala dostupna za preorder. Bilo mi je svejedno, kupio bi je ili tad ili na dan izlaska ali samo zato jer se radilo o CDPR-u. Do sada su se pokazali kao firma kojoj se moglo vjerovati ali sad nakon ovog debakla (meni je igrica super da se razumijemo), laganja i prešućivanja - nema više mojih novčića na slijepo. Fak ju.

Igra će se popraviti ali damage control im je katastrofalan i masa ljudi je ostala razočarana a i skoro bez igre a i bez novaca. Tu mi nisu jasni ni Sony ni MS - al nemaju neke ljude koji bace oko na igru prije nego je puste na store? Ako i imaju i ako je sve bilo Ok po njima, onda su i oni krivi za ovakvu obmanu... Iako, ne čitam baš da ovi sa xboxima nešto kukaju previše, kako to?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:06   #903
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Auto je customiziran za tebe, zato se naručuje. Ovo sa cyberpunkom mi dođe kao da uplatim 10 kuna lokalnom pekaru za štrucu kruha, onda dođem po nju za 5 godina da "podržim pekara" da bi mi on nakon 5 godina čekanja isporučio trulu žemlju.
A što da taj pekar nahrani tisuće obitelji kasnije, koje možda ne bi mogao nahraniti da nije imao podršku ljudi koju su mu dali 5kn prije 5 godina?

Malo širu perspektivu gledati tu i tamo nije loše.

Da se razumijemo, nikada nisam prednaručio igru niti neću, ali ako netko to napravi, njegova je stvar, nije on ništa manje pametan od tebe, samo je tako odlučio.

Svakako podržavam ako netko to odluči, i svakako podržavam povrat novaca ljudima koji nisu dobili ONO ŠTO SU PLATILI!
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:13   #904
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Ja sam je preordao čim je postala dostupna za preorder. Bilo mi je svejedno, kupio bi je ili tad ili na dan izlaska ali samo zato jer se radilo o CDPR-u. Do sada su se pokazali kao firma kojoj se moglo vjerovati ali sad nakon ovog debakla (meni je igrica super da se razumijemo), laganja i prešućivanja - nema više mojih novčića na slijepo. Fak ju.

Igra će se popraviti ali damage control im je katastrofalan i masa ljudi je ostala razočarana a i skoro bez igre a i bez novaca. Tu mi nisu jasni ni Sony ni MS - al nemaju neke ljude koji bace oko na igru prije nego je puste na store? Ako i imaju i ako je sve bilo Ok po njima, onda su i oni krivi za ovakvu obmanu... Iako, ne čitam baš da ovi sa xboxima nešto kukaju previše, kako to?
Šta si dobio kad preorder bonus, prije igraš, beta test, ingame stuff?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:26   #905
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,162
Niš, svrbile su me pare...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:27   #906
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Pa za šta si je ti preorderao, za PS4? PC verzija i PS5 verzija su ok koliko sam ja vidio.. ima bugica al nista strasno ko Skyrim kad je izasao npr.

Jbg napravili su preordere da skupe novce, developeri su skupi i treba ih platit, i trebaju biti zadovoljni da bi napravili dobar proizvod.
Skečili su s PS4 i XOne, ispricali se iskreno i rekli ljudima evo pare nazad ko oce skužajte, bugove što imamo na PC verziji cemo popravit... Ja ne vidim tu "loš" damage control. Dapače skroz ok.


Mislim ja prvi nikad ništa ne preorderam, al ne vidim da se CDPR ponio išta loše?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:34   #907
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa za šta si je ti preorderao, za PS4? PC verzija i PS5 verzija su ok koliko sam ja vidio.. ima bugica al nista strasno ko Skyrim kad je izasao npr.

Jbg napravili su preordere da skupe novce, developeri su skupi i treba ih platit, i trebaju biti zadovoljni da bi napravili dobar proizvod.
Skečili su s PS4 i XOne, ispricali se iskreno i rekli ljudima evo pare nazad ko oce skužajte, bugove što imamo na PC verziji cemo popravit... Ja ne vidim tu "loš" damage control. Dapače skroz ok.


Mislim ja prvi nikad ništa ne preorderam, al ne vidim da se CDPR ponio išta loše?

Pa možda što nisu pokazali gameplay na konzolama nego striktno skripitan gameplay na bijesnim strojevima te igrači nisu ssmjeli okretati glavu nikud samo kud su im rekli da se ne vidi neki glič
Tvrdili da će igra bit super, pustili prelow systemse da ekipa misli da će moć igrat uredno.
Na kraju eto Sony povukao igru od sramote i vraća novce.
Oni se ispričali, to je ok.

Super su, bacajte novce dalje na njih, popravit je će do 2078.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:39   #908
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A što da taj pekar nahrani tisuće obitelji kasnije, koje možda ne bi mogao nahraniti da nije imao podršku ljudi koju su mu dali 5kn prije 5 godina?

Malo širu perspektivu gledati tu i tamo nije loše.

Da se razumijemo, nikada nisam prednaručio igru niti neću, ali ako netko to napravi, njegova je stvar, nije on ništa manje pametan od tebe, samo je tako odlučio.

Svakako podržavam ako netko to odluči, i svakako podržavam povrat novaca ljudima koji nisu dobili ONO ŠTO SU PLATILI!

Što se podrške ljudi tiče, za dugotrajne projekte postoje banke i kreditori, ne znam kako vam je postalo normalno da je kreditiranje developera od strane igrača nešto uobičajeno i poželjno. Sad ispada da se ništa ne može napraviti ako ljudi ne šalju pare unaprijed, kako je svijet do sada funkcionirao bez toga ne zna se. O hranjenju obitelji ne bih komentirao.


Što se poboldanog tiče, upravo i je stvar u tome da preorderanjem ne dobivaš ništa, nisi ti ništa platio jer to za što daješ novce ne postoji

Plaćaš obećanje, znaš što kažu o obećanjima
EOD od mene, nema mi ova rasprava previše smisla, svatko neka radi kako misli da mu je najpametnije.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:52   #909
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
obećanje ludom radovanje.. sve takve stvari trebaju biti regulirane.. evo idem ja napravit game (lidija bačić main char).. ovi tu ludi s foruma koji prave preoder, dajte mi pare, svatko će dobit značku kao znak zahvale
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 14:53   #910
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa za šta si je ti preorderao, za PS4? PC verzija i PS5 verzija su ok koliko sam ja vidio.. ima bugica al nista strasno ko Skyrim kad je izasao npr.
PC ali bugova nisam nešto iskusio. Vidio sam jedan t-pose i par puta se nije rendao stup od semafora - i to je to u cca 20-ak sati.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jbg napravili su preordere da skupe novce, developeri su skupi i treba ih platit, i trebaju biti zadovoljni da bi napravili dobar proizvod.
Nemam ja problema sa time, vjerovao sam im i dao pare. Ja sam dobio što sam platio i zadovoljan sam igrom - štoviše oduševljen kad sam skužio da su išli na taj imersive sim ala dishonored i prey

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Skečili su s PS4 i XOne, ispricali se iskreno i rekli ljudima evo pare nazad ko oce skužajte, bugove što imamo na PC verziji cemo popravit... Ja ne vidim tu "loš" damage control. Dapače skroz ok.


Mislim ja prvi nikad ništa ne preorderam, al ne vidim da se CDPR ponio išta loše?
Nisu je trebali ni pustit vani nego odgodit je opet na pol godine i to za sve platforme, ali i od tada uključiti malo publiku u to što se sve dešava i zašto je tome tako (ko što su oni 313 ili kako se već zovu napravili sa HALO). Pojeli bi opet govno i vjerojatno bi počeo 3. svjetski rat ali i to bi bilo bolje od ovoga sad... Menađeri su si lijepo zamislili ali eto... Odbilo im se u glavu.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 15:05   #911
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910

bugova gotovo ni nema
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 15:22   #912
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Doktor O Pregled postova

bugova gotovo ni nema
Bugovi su fora, a najveća fora je sa njima da se isti ne moraju svima manifestirati. Nema te open world igre koje je bug free na izlasku - jednostavno je nemoguće da bilo koji studio ima kapaciteta istestirat igru na svim mogućim kombinacijama hardvera, drajvera, softvera te stilom igranja i ostalih pizdarija što igračima padne na pamet iskombinirat, probat i što ti ga ja znam.

Nemam razloga lagati, a nisam boga mi ni jedini, koji je iskusio minimalno bugova...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 15:38   #913
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ma to je joke, jelda?

EDIT; Stvarno nije, lol.
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
ubisoft platio da se valhala igra duze?
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
haha ovo je stvarno smiješno već, i neozbiljno, objavljuješ tu neke ''gold faza'' igre i slično, i delayaš svako malo, svakim delayom sam sve dalje od igre, ako i zaigram uopće
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
sve mi se čini da ću cancelat preorder i odigrat demo verziju, čist jer je malo kretenski odgodit igru koja je GOLD fazu već debelo mjesec dana.
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Mislim, ok ali ono... Sad već zajebavaju.
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Ovo sad već postaje neozbiljno...
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kompanije jednostavno prerano objave datum izlaska. To treba okvirno - kraj 2020, početak 2021, pa onda kad bude blizu objaviti točan datum.

Uglavnom nek su odgodili, bolje odgoditi 10 puta nego izbaciti polu-dovršeno govno kao većina studija

pa se ti usudi opet odgodit... iako se i ja slažem sa Manuel Calavera, dobro je rekao. A tu i imamo dobri stari Valve Time, a na njega se niko ne ljuti, nego se ekipa smije. Dobar marketing i PR cuda radi A poljaci nisu u tome dobri ko ameri jbg...


Ja sam svejedno siguran da ce ovo bit jedna od najboljih igara desetljeca ... i 10 i 20tog samo strpljivo čekam da se to sve svede u red pa cu u miru zaigrat jer sam siguran da CDPR nece razocarat i sve ce dovest u red
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 17:56   #914
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126

Zadnje izmijenjeno od: p3c3k. 18.12.2020. u 18:01.
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 18:14   #915
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor p3c3k Pregled postova


Završio igru sa mislim najgorim krajem, samo glavne misije...sveukupno 16:30h.

Sejvao sam prije zadnje misije pa ću vj odigrati potrebne side misije da pogledam i ostala 3 završetka.
BTW, to pred kraj se razvlaci ko žvaka, počelo me iritirat nakon nekog vremena....ali vidio naziv te zadnje misije i uspijeli su u namjeri.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2020., 20:21   #916
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa za šta si je ti preorderao, za PS4? PC verzija i PS5 verzija su ok koliko sam ja vidio.. ima bugica al nista strasno ko Skyrim kad je izasao npr.?
mislim da problem nisu "bugovi" (kao pokraveni questovi i/ili kozmetika) nego stabilnost..

igra se rusi/smrzava na svim konzolama... pogotovo na PS4 i Xbox One, uz to te 2 konzole imaju strasne probleme sa performansama i pop in-om... recept za katastrofu
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 07:36   #917
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova


Završio igru sa mislim najgorim krajem, samo glavne misije...sveukupno 16:30h.
Ja nakon 28 sati došao do pedera Johnnya.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 10:38   #918
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
https://videocardz.com/newz/cyberpun...ore-ryzen-cpus

Službeni fix za Ryzene, među ostalim...
sti je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 11:45   #919
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Pogledao sam neki easter egg video.
I frajer za ono što nam je kolega tu pokazao (označio na mapi)...nije uopće skužio tko je to.
Reko sam ja da mlađa ekipa neće skužit. On se referira na neku pjesmu (koja je isto možda dio easter egg-a), ali nije skužio ni po imenu, ni po izgledu ni po ponašanju tko je to. Neću spojlat, odite i pogledajte, BTW isplati se jer nešto i dobijete.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 12:39   #920
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
pitanje koje je vjerojatno vec postavljeno

Jel možeš uključiti dlss na quality recimo ako je RT off?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 12:48   #921
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
PC-specific
[AMD SMT] Optimized default core/thread utilization for 4-core and 6-core AMD Ryzen(tm) processors. 8-core, 12-core and 16-core processors remain unchanged and behaving as intended.
This change was implemented in cooperation with AMD and based on tests on both sides indicating that performance improvement occurs only on CPUs with 6 cores and less.



Tko je tu lud? Opet će trebati ručno fixati...

Zadnje izmijenjeno od: veve. 19.12.2020. u 12:57.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 13:12   #922
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Pa ne znam, meni s 3700x u startu taj fix nije ništa donio.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 13:22   #923
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor veve Pregled postova



Tko je tu lud? Opet će trebati ručno fixati...
Pa izgleda da su samo 4-Core i 6-Core imali problem.

Citiraj:
This change was implemented in cooperation with AMD and based on tests on both sides indicating that performance improvement occurs only on CPUs with 6 cores and less.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 13:26   #924
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
pitanje koje je vjerojatno vec postavljeno

Jel možeš uključiti dlss na quality recimo ako je RT off?
Radi, i evo sada si me natjerao da ga probam na Quality na 1080p.
I u kampu sam kod Panam-e i ja ne kužim razliku.
Prije sam nešto kenjuckao u drugoj temi da je nativna reza no1, ali ja ovdje stvarno ne kužim razliku.
Samo sam po nekim videima vidio da je pproblem sa žičanom ogradom i sličnim stvarima jer onda bude nekakvih artefakata.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 13:31   #925
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Pa izgleda da su samo 4-Core i 6-Core imali problem.
Vidiš, moje iskustvo govori drugačije. Optimized default core/thread utilization je bio bolji nakon izmjene.


Dok recimo neki su tvrdili da izmjena u memory_pool_budgets poboljšava igru, meni se nije ništa promijenilo. Vjerojatno placebo efekt
Da bi sad sam developer potvrdio
Citiraj:
Removed the memory_pool_budgets.csv file. which was not connected with the final version of the game and had no influence on it (it was a leftover file used during the development to estimate memory usage.
It had no effect on how much memory was actually allocated). Perceived performance increase after editing the file may have been related to restarting the game.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 13:46   #926
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 14:59   #927
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Vendetta Pregled postova

Hhhaha, jebemti okidam, uvijek je smiješan
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 15:25   #928
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo ja lupam danas već 6 sati.

Kada ugasiš fps counter i prestaneš se živcirati oko FPD dropova i bugova, igra postaje dobra.

Za sada, samo dobra.

Ali ima potencijala.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 16:38   #929
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Radi, i evo sada si me natjerao da ga probam na Quality na 1080p.
I u kampu sam kod Panam-e i ja ne kužim razliku.
Prije sam nešto kenjuckao u drugoj temi da je nativna reza no1, ali ja ovdje stvarno ne kužim razliku.
Samo sam po nekim videima vidio da je pproblem sa žičanom ogradom i sličnim stvarima jer onda bude nekakvih artefakata.
Fps razlika?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2020., 17:13   #930
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Fps razlika?
Gledao sam u neku vatru u kampu i tamo se fps stabilizirao na 76; dlss quality 89.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na