Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2020., 23:30   #9031
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Opet lite model koji je bolji od punokrvnog (internacionalnog) modela ...

Iako, cini se da ce SD865 biti samo u 5G verziji, 4G mozda bude imala "stari" SD855+ koji je, gle cuda, opet bolji od Exynjosa 990







...sto zasigurno hoce, Samsung FTW
Tako je, bit će bolji ali i osakaćen nedostatkom manjih rezolucija, bežičnog punjenja i punjenje drugih uređaja.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 06:57   #9032
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Jedino nedostatak bežičnog punjenja zvuči kao nedostatak.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 08:43   #9033
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Jedino nedostatak bežičnog punjenja zvuči kao nedostatak.
Kako kome
Cak ni FHD+ rezu nebi nazvao nekim nedostatkom u odnosu na WQHD+, realno malo tko uopce primjeti razliku.
To je nedostatak samo na papiru..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 08:57   #9034
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Ak će bit SD verzija, to će bit super napokon će maknut ovaj nesretni Exynos u Lite verziji..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 20:51   #9035
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Jedino nedostatak bežičnog punjenja zvuči kao nedostatak.
Pa kad vidiš koliko to odskače cijenom.
Tko je kao "nema džabe ni u stare babe"

Negdje su morali štediti da ne bi ugrozili postojeći flaship. Kao da nemaš pravi izbor. (kad pogledaš koliko razlikuje S10 lite u odnosu na S10+ po plastiki i ostalim fičurima)

Ali lijepo pozdravljam SD radi Gcam-a. Exynos - izgleda da je podrška u padu i developeri polagano odumiru.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2020., 10:17   #9036
Ivan0705
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Poz!
Kupio sam S.Galaxi A 51...za ova dva mjeseca korištenja nemam zamjerki.
Problem mi se pojavio kada sam kupio zaštitnu foliju za staklo ,koju mi je trgovac
zalijepio u dučanu.Nakon mjesec dana korištenja primijetio sam da mi se u lijevom gornjem uglu na mobu pojavio zrak veličine cirka 4-5.cm. Na upit trgovcu zbog čega, on mi je rekao da je to očekivano i da je to zbog pregrijavanja moba...i da je problem pogotovu kod A 51.
Meni to nije zvučalo baš vjerodostojno pa pitam da li je stvarno problem u pregrijavanju moba ili možda po meni nema moguće dovoljno ljepila na samoj foliji...Da li se može to nekako izbjeći ,odnosno postoji li neka bolja ili kvalitetnija folija da nemam tog zraka....i da li još ima netko takvo iskustvo i kako je to riješio.
Hvala i L.P.
Ivan0705 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2020., 21:42   #9037
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
to je barem drugi put da ti je trgovac zalijepio staklo pa se pojavio zrak ispod... jelda?
zašto ne probaš sam namjestit staklo il zaštitu koju oćeš?
ja sam npr išo sam kaljenim staklom (prvi put u životu!) koje sam solo namjestio. dobio u paketu i UV lampu i sve.
nakon nekog vremena se pojavilo malo zraka ispod, sa donje lijeve strane ekrana. samo uz rub malo. meni osobno ne smeta.
nije bilo skupo - stotinjak kuna i neš sitno ja mislim.
tako ne mogu nikog krivit za krivo namještanje
i to mi donosi mir.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 02:19   #9038
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ivan0705 Pregled postova
Poz!
Kupio sam S.Galaxi A 51...za ova dva mjeseca korištenja nemam zamjerki.
Problem mi se pojavio kada sam kupio zaštitnu foliju za staklo ,koju mi je trgovac
zalijepio u dučanu.Nakon mjesec dana korištenja primijetio sam da mi se u lijevom gornjem uglu na mobu pojavio zrak veličine cirka 4-5.cm. Na upit trgovcu zbog čega, on mi je rekao da je to očekivano i da je to zbog pregrijavanja moba...i da je problem pogotovu kod A 51.
Meni to nije zvučalo baš vjerodostojno pa pitam da li je stvarno problem u pregrijavanju moba ili možda po meni nema moguće dovoljno ljepila na samoj foliji...Da li se može to nekako izbjeći ,odnosno postoji li neka bolja ili kvalitetnija folija da nemam tog zraka....i da li još ima netko takvo iskustvo i kako je to riješio.
Hvala i L.P.
Vjerojatno folija nije bog zna kaj. Ja sam lijepio na kaljeno na A30S isto je ko za A50. Namučio sam se podosta da istisnem sav zrak van ali evo sad nakon 2 mjeseca nema ništa niti se uopće kuži da je gore kaljeno. Staklo sam kupio u mobisu.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 10:23   #9039
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Ima šta u ponudi, po mogućnosti od Zamsunga, da je dimenzijama ko moj s9, znači ni milimetra fizički veći neću? Kompromis ne želim raditi na kvaliteti ekrana dok sam u kameri spreman za downgrade. Ili da opet nabavim S9?


Hebli ih više ti veliki ekrani, sve prakticki tableti odreda.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 10:32   #9040
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
S10e?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 11:11   #9041
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
S10e?
Thnx, prvi izbor za sada svakako.



BTW, jel tko koristi Onedrive sa Samsung galerijom za sync? Znači ovo mi je takav vrh kako sve synca, znači čudo. U stock galeriji sve radiš, brišeš, premještaš a na kompu ima fino folder Samsung Gallery, i unutra folderi isto kako su albumi namješteni na mobitelu. Pobrišeš neku sliku na kompu, izbriše se i sa galerije na mobu i obrnuto. Znači bomba. Prije autobackup bio čisto oneway, užas, sve zgurano u jedan folder, ovo je sada vrh vrhova. Preporuke tko nije probao! Ne znam jel ima neka alternativa tome ali meni ovo otkriće, posebice jer koristim onedrive.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 13:40   #9042
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
hvala za preporuku. možd istražim.. gledo sam nešto baš nedavno oćul-neću i nisam. pa možda sad
a evo i od mene preporuka za S10e ja mislim da u životu nisam bio tolko zadovoljan sa mobitelom. što govori i o meni i o mobitelu
dimenzije S9 ne znam napamet, osobno sam išo da novi mob bude veličine S7-ice.. a S10e je skoro u milimetar tu, negdje.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 15:42   #9043
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Ja preso sa S7 radi zadrzavanja dimenzija na S10e vec preko godinu dana i nemam neke zamjerke jedino bi htio 2x opticki zum. Da sam malo kasnije uzo mob vjerojatno bi bio obican S10, a da ove godine uzimam mob uzo bi S20.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 16:05   #9044
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Thnx, prvi izbor za sada svakako.



BTW, jel tko koristi Onedrive sa Samsung galerijom za sync? Znači ovo mi je takav vrh kako sve synca, znači čudo. U stock galeriji sve radiš, brišeš, premještaš a na kompu ima fino folder Samsung Gallery, i unutra folderi isto kako su albumi namješteni na mobitelu. Pobrišeš neku sliku na kompu, izbriše se i sa galerije na mobu i obrnuto. Znači bomba. Prije autobackup bio čisto oneway, užas, sve zgurano u jedan folder, ovo je sada vrh vrhova. Preporuke tko nije probao! Ne znam jel ima neka alternativa tome ali meni ovo otkriće, posebice jer koristim onedrive.
I što kad jedan dan snimiš video od 10 GB? Pocucla i bateriju i račun ako nemaš flat dok to uploada.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 16:44   #9045
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Question

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I što kad jedan dan snimiš video od 10 GB? Pocucla i bateriju i račun ako nemaš flat dok to uploada.
Iskreno, rijetko snimam video, a 10gb je film
Uostalom ima postavka da uploada samo na Wi-Fi tako da nije greda. Ma ljudi integracija Samsung Gallery/OneDrive je na nivou Apple ekosustava(iako nisam nikad na njemu bio ali tako zamišljam da je radi premije na cijenu)
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 17:03   #9046
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Eh kad bi google photos prepoznavao foldere kao albume (i obratno), to bi bilo vrh, ali eto jos cekamo na taj feature. Tesko bi bilo sada zadnjih 6 godina prebaciti na drugi servis makar rado bi isao u tom smjeru da tek ulazim u cloud pricu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 17:07   #9047
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Iskreno, rijetko snimam video, a 10gb je film
Uostalom ima postavka da uploada samo na Wi-Fi tako da nije greda. Ma ljudi integracija Samsung Gallery/OneDrive je na nivou Apple ekosustava(iako nisam nikad na njemu bio ali tako zamišljam da je radi premije na cijenu)
Nije to ništa novo, DropBox mi je radio na isti način kad sam ga koristio prije par godina. Sad si zbog ograničenog interneta preko kabela dok se puni syncam cijeli storage na mobitelu s data particijom na laptopu. Znači, ako nešto skinem u folder downloads, to mi bude u folderu downloads i na drugom deviceu, uopće se ne zamaram koji uređaj dohvatim i gdje si sređujem dokumente.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 17:14   #9048
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Slicno imam i ja napravljeno s FolderSycom. Kompletna hijerarhija moba se mirrora na GDrive (2-way). Zasad sve bitne stvari na kompu drzim na Drive folderu pa ih automatski imam i na mobu kroz Drive app kad mi zatreba. Nisam isao na mirror dokumenata s kompa na mob da ga ne krcam cesto nebitnim stvarima.

Ako nesto pozelim ubaciti na mob, kopiram u neki od mirroranih foldera na kompu i mob to povuce kod synca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 19:58   #9049
Ivan0705
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Pyro,ženska mi je u dučanu zalijepila foliju... znači nije bilo drugi puta...
folija je koštala nekakvih 50 kuna s tim da je to bio model koji nije išao sasvim do kraja rubova moba...doduše ženska se trudila da istisne sav zrak...kad sam došao reklamirati, odgovor je bio da je to normalno za taj model Samsunga zbog navodnog pregrijavanja samog moba.
Moje pitanje je bilo da li je to stvarno istina i da li se to dešavalo i drugim vlasnicima S.G.A51 i ako je, kako su riješili taj problem...odnosno preporuka koju foliju zalijepiti na mob.
Hvala na odgovorima i L.P.
Ivan0705 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 20:15   #9050
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
naišo sam bio na ovu tvoju poruku, zato sam napiso to prije. drugo neznam..
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 15:00   #9051
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Ivan0705 Pregled postova
Poz!
Kupio sam S.Galaxi A 51...za ova dva mjeseca korištenja nemam zamjerki.
Problem mi se pojavio kada sam kupio zaštitnu foliju za staklo ,koju mi je trgovac
zalijepio u dučanu.Nakon mjesec dana korištenja primijetio sam da mi se u lijevom gornjem uglu na mobu pojavio zrak veličine cirka 4-5.cm. Na upit trgovcu zbog čega, on mi je rekao da je to očekivano i da je to zbog pregrijavanja moba...i da je problem pogotovu kod A 51.
Meni to nije zvučalo baš vjerodostojno pa pitam da li je stvarno problem u pregrijavanju moba ili možda po meni nema moguće dovoljno ljepila na samoj foliji...Da li se može to nekako izbjeći ,odnosno postoji li neka bolja ili kvalitetnija folija da nemam tog zraka....i da li još ima netko takvo iskustvo i kako je to riješio.
Hvala i L.P.
Ček ček...platiš foliju koju ti trgovac gratis namontira, nakon montaže je super pa čak i puna 2 mjeseca i ti se vračaš pitati zašto ima zraka?


1. Od kad to na foliju/zaštitna stakla ide bilo kakvo jamstvo?

2. Nije ti možda palo na pamet, da ako se nešto desi nakon puna 2 mjeseca da nije do tebe i tvojeg načina korištenja telefona?

3. Ako misliš da si toliko pamet i imap neka svoja prava št ne lijepiš sam??

Mislim pitam te, jer i ja radim na poziciji gdje lijepim stakla, pa me zanima
a na koji način razmišlja tvoj um, jer se uvijel nađe pacijent poput tebe...to je ono 1 na 100...
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 18:23   #9052
Ivan0705
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Ivek ovakva je priča...otišao u dučan tražio
foliju...ženska mi je zalijepila foliju...to mi je normalna usluga jer dosada na barem desetak novih moba bez ikakvih pitanja trgovac ili trgovkinja kad platim foliju automatski skida staru i stavlja novu...naravno ako ti ne želiš trgovac to ne radi...ali ja smatram da bolje trgovac to napravi jer ima u tome puno iskusta...to ne znači da ne bi i ja mogao zalijepiti...ali je nepisano pravilo da gazda preporuča da djelatnik to napravi da bi mušterija bila zadovoljna i da drugi puta opet navrati...
naravno da za foliju nema garancije... na prijašnjem mobu nisam imao takav slučaj
pa sam zato došao opet u taj isti dučan. Naravno išao pitati zašto se pojavio zrak...mene je zbunio odgovor da je to normalno za taj tip moba i da im se to stalno dešava samo sa tim tipom...navodno zbog zagrijavanja samog moba...malo mi je čudan razlog jer se i drugi mobiteli zagrijavaju...zato sam i pitao na ovom forumu iskusnije korisnike da li je to stvarno
tako....pitao sam jučer u jednoj drugoj trgovini koji je razlog... rečeno mi je da je problem ili u lošijoj foliji ili nema dovoljno
ljepila...naravno odmah mi je ponuđeno da če mi oni staviti neku skuplju foliju i da se neče pojavljivati zrak...nisam na to htio pristati jer sam htio čuti vaše mišljenje...nije mi problem platiti više ako če biti sve ok...ali naravno to mi nitko ne može garantirati...znači moje pitanje je bilo da li je stvarno razlog ptegrijavanje mobitela i to naročito Sams.Galaxi A51
Sory na podužem postu...
L.P.
Ivan0705 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 07:43   #9053
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Ma kakvo zagrijavanje, pa grije se večina njih, ali koliko ja znam a51 ni približno jako kao drugi.

Najvjerojatnije, ako je do njih, su dobili loša za taj model. I nama se vrlo često desi da prva isporuka za novi model bude malo sfušana. Međutim vrlo često se shebe unutar par dana, tako da ako je kod tebe bilo dobro 2 mjeseca gotovo sam siguran da je do tebe. Pomaknuo si ga ti ili netko ko je koristio taj telefon.

To ti je isto kao da dođeš i ksžrš mijenjali ste mi ekran prije 2 mjeseca i sam je ispucao. Gledao sam ga kako puca dok je stajao na stolu. Koliko sam puta čuo tu spiku xD
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 17:29   #9054
Ivan0705
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Ok znači ono što je meni bitno, rekao si da nema veze zagrijavanje samog moba.
Napisao sam da sam to primijetio nakon cirka mjesec dana a ne dva mjeseca....mob čuvam i imam dodatnu futrolu. Isključivo ga koristim samo ja... kako bi ja slučajno mogao pomaknuti foliju ako je kak ti dobro zalijepljena...sve ovo govori u prilog tezi da je sama folija očito iz loše serije...
Potražit ću neku skuplju (kvalitetnu) foliju makar i to nije garancija da će biti ok..pokušat ću sam strpljivo zalijepiti...
Mislim da je tema apsolvirana.Hvala svima na odgovorima.
L.P.
Ivan0705 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 19:21   #9055
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Ma skuplje ne znači bolje u ovom slučaju. Kupiš preko ačija jeftino 5 komada i mijenjaš si po potrebi.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 09:33   #9056
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali netko možda zna što bi moglo biti, odnosno koji bi kvar mogao biti ?

riječ je Galaxy S7, koji je jučer počeo stvarati probleme. naime par minuta se koristii i samo se smrzne i onda nakon par sekundi restarta...

i tako se je par puta smrznuo, i ja sam onda napravio erase system cache... i nakon toga je radio normalno do danas ujutro...

ujutro ga koristim, i vratim u torbu. 5 min poslije primim mobitel u ruku, a mobitel ugašen.... sve kombinacije tipki sam probao i jednostavno neda znakove života...

i držao sam ga na punjaču isto nedaje znakova života
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 10:20   #9057
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Gotov je. Ionako mu je vrijeme da ode u vječna lovišta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 11:23   #9058
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Ma skuplje ne znači bolje u ovom slučaju. Kupiš preko ačija jeftino 5 komada i mijenjaš si po potrebi.
Al bas, kupis 5 i vise folija za pare sto bi dao za jednu pa lagano sebi ljepis kada hoces

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 13:58   #9059
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Gotov je. Ionako mu je vrijeme da ode u vječna lovišta.
Hehe tri i pol godine. Mozda ga popravim ak nebu preskupo
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 14:29   #9060
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
S7 je već 5g. star model. Nije to loš mobitel, ali je ipak pregažen vremenom.

Doduše, za nezahtjevne korisnike je i dalje super mob. Nedavno je Brko od mene kupio takvog za mamu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na