Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2020., 15:04   #1
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Exclamation (riješeno) Disk read error occured - help

Pozz

Situacija je sljedeća

Komp iz mog kompa

Padne mi laptop sa stola prije 2 dana za vrijeme dok sam radio u FL Studiu, apsolutno ništa se nije desilo, nastavio sam dalje raditi a na laptopu niti ogrebotine(Frankenpad čoeče).

Pred spavanje pustim muziku i stavim auto stdwn...budim se u jutro, lap radi, ekran upaljen ali blank.

Restartam lap, odabirem win 7 kod boota (imam 3 opcije: older versions of windows -> ostalo mi od XP-a; BCD "nešto" od vremena dok sam disk klonirao i windows 7 instalation), ali crtica u gornjem lijevom kutu samo blinka i ne mrda.

USB sa win 7 sam šteknuo, pomoću bootreca u cmd-u rebuildao bcd i fixboot,fix mbr ali number of total installations je 0, nakon restarta više nemam 3 opcije za boot već samo "a disk read error occured" press ctrl + alt + delete

Disk sam izvadio spoio na drugi lap externo i pomoću AOMEI partition toola rebuildao mbr ali i dalje 0 bodova.

Kada se podiže windows repair kod bootanja sa USB-a imam prepoznatu particiju od 160gb, preko hirensa sam čekirao dali postoji naznaka da je gore instalacija i neki od alata prepoznaju da je gore win 7.

Problem je, večer prije sam napravio nešto beatova i čekao jutro da odspavam i da vidim na čemu sam, nisam ih renderirao već su mi zapeli u FL Studiu, dakle iako mogu do podataka instalacija FL-a i svi pluginovi i sve što imam su nemogući za replicirat jer sam 3 godine skupljao sve to sa svih strana i sad mi je pošto poto oživjet to.

Dali postoji kakav tool za rebuildat mbr preko USB-a, bootao sam Hirens ali se ne snalazim a how to-a nema na tu temu.

p.s. navodno disk nema Bad sectora

Pretumbavam diskove sa svih strana tražim riješenje, nemam desktop za odradit to kako spada već samo dva lapca i sata2 external caddy za 2,5/3,5 disk.

Hvala unaprijed

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 09.01.2020. u 22:12.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 15:41   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Pošto se radi o ssd - u nije ni trebao dobiti Bad sector - e kao klasični hdd.
Kad si krpao sa bootrec očito je to radio kao Max po diviziji ...
Prvo šta treba provjeriti jeli ssd dobro stoji u ležištu / dobar kontakt,
nadaj se da od pada nije interno šta puklo (mislim na pcb, spoj konektora, ...).

Ako imaš "slobodan" 2.5" hdd odradi:
- ubaci taj hdd i instaliraj istu verziju os - a, ne trebaš se gnjaviti drajverima i programima
- neka je boot i boot manager na prvoj i odvojeno od win particije
- sa Acronis TI (poželjno boot varijanta) napraviti backup particije sa ssd - a "negdje"
- sada taj backup sa restore lupi preko novo instaliranih winsa na hdd - u

Na ovaj način nisi dirao stanje na ssd - u i ako ovo poviše ne upali možeš krenuti iz početka.
Može se desiti da će se boot loader šta buniti, to je lakše popravljati sa GUI alatima kao EasyBCD.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2020., 20:05   #3
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
thx

sry, u ovom slučaju koristim mehanički disk tako da nije u pitanju ssd

Uglavnom, trenutno tražim free zamijenu za Actronis TI pošto ga nemam..

Shvatio sam poantu, složio sam win na "novo", krenuo sam raditi backup particije 3rd party softwareom i gledam vrstu filea koja definitivno neće biti prepoznata od win restorea, znači banana.

DriveImage XML izbacuje .XML i .DAT fileove.

2 dana se kastriram Clonezillom i ništa naravno

Nije da nemam backupa, imam kompletnu particiju funkcionalnu za desktop namjenu na drugom disku ali nemam desktopa. :/
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 22:19   #4
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Kako sam to riješio:

Instalacija w7ice koja mi je nastradala originalno je došla sa desktop pc-a čiji disk imam još uvijek kod sebe sa tom instalacijom gore(originalno instalirano na s1366 pc-u), tako da sam disk koji nije htio bootat kompletno formatirao i kako je Nikky naveo instalirao svježu instalaciju win-a.

Nakon toga, uzimam taj desktop 3,5 disk, smanjujem windows particiju i backupiram ju AOMEI Backupperom i stvaram bootable image(400mb) koji stavljam na usb, bootam ga i direktno kloniram particiju koju želim. Nakon toga, bootam windows repair 2 puta za redom i svaki puta prijavljuje problem i riješava, nakon 2. restarta instalacija se pojavljuje kao w7 recovered. Dakle dotični program radi i to je jedino bitno.

sretno
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na