Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2019., 10:44   #241
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Izgleda da ipak nije to Google Paya, nakon sto sam skuzio da mi se pare tope na Tele2 racunu, placanja sam poceo vrsiti iskljucivo putem kartice....
Ali, pare s tele2 i dalje cure a da nisam primao niti pozive niti sms poruke, kad je moguce samo sam na wifiu.

Update:
Kontaktirao sam Tele2 sluzbu, pare su nestajale zbog -

Potrošnja podatkovnog prometa se događa zbog LTE mreže koja se ne može spriječiti ni na jednom uređaju.
Iako je podatkovni promet isključen i ne pokazuje Vam se 4G znak na zaslonu, a u postavkama telefona Vam je odabrana 4G mobilna mreža, događaju se mini transakcije koje koriste podatkovni promet.
4G mreža funkcionira na ovakav način i nije ju moguće spriječiti osim prebacivanjem s 4G mreže na 2G/3G mrežu.
Zbog svega navedenoga izvršit ćemo povrat XX kn na Vaš račun za naplaćeni podatkovni promet DO 10 kB koliko iznosi ovakva sesija/spajanje.
Svakako Vas molim da u uređaju način rada mreže prebacite na 2G/3G te isključite mobilne podatke, kako se ovo ne bi ponovilo
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 21.09.2019. u 11:05.
mitra je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:07   #242
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sad sam išao otvorit račun u PBZ. Izašao sam van bez računa.

Zar stvarno više ne daju fizički token / čitač kartice ni pod kojim uvjetima?

Imat samo token i mogućnost web logina isključivo preko mobitela mi nije opcija. Padne li mi mobitel u kanalizaciju, resetiram ga, reinstaliram OS, sprčka im se aplikacija, ili kupim novi mobitel - gubim pristup parama i računu. I onda bih svako malo trebao trošit sat-dva života čekat s penzićima u redu da mi oni fizički isprintaju novi aktivacijski kod.

A kamoli da sam negdje na putu i skrši mi se mobitel... Ne mogu više nazvat doma da mi izdiktiraju kodove s fizičkog tokena koji je siguran u ladici.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:14   #243
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Sad sam išao otvorit račun u PBZ. Izašao sam van bez računa.

Zar stvarno više ne daju fizički token / čitač kartice ni pod kojim uvjetima?

Imat samo token i mogućnost web logina isključivo preko mobitela mi nije opcija. Padne li mi mobitel u kanalizaciju, resetiram ga, reinstaliram OS, sprčka im se aplikacija, ili kupim novi mobitel - gubim pristup parama i računu. I onda bih svako malo trebao trošit sat-dva života čekat s penzićima u redu da mi oni fizički isprintaju novi aktivacijski kod.

A kamoli da sam negdje na putu i skrši mi se mobitel... Ne mogu više nazvat doma da mi izdiktiraju kodove s fizičkog tokena koji je siguran u ladici.



Neću ulaziti oko detalja postupka kod promjene/krađe mobitela isl. ali da....više ne daju fizički token. Ja sam svoj vratio prije par mjeseci jer mu se ispraznila baterija i rekli su mi da mi ne mogu dati novi jer ih povlače.


Inače, bez tokena također možeš pristupiti svom računu, plaćanjima i ostalom preko pbz aplikacije sa pinom.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:26   #244
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
@IcyTexx na stranu sta ti je prica/scenarij nerealna, i upitno je koliko cesto ce se to dogoditi, mislim da mozes mPbz plikaciju (u kojoj je #withkey koji se koristi kao token) na novom mobu/resetiranom mobu aktivirat sa korisnickim brojem i kodom za oporavak i bez odlaska u banku.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:38   #245
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Neću ulaziti oko detalja postupka kod promjene/krađe mobitela isl. ali da....više ne daju fizički token. Ja sam svoj vratio prije par mjeseci jer mu se ispraznila baterija i rekli su mi da mi ne mogu dati novi jer ih povlače.

Inače, bez tokena također možeš pristupiti svom računu, plaćanjima i ostalom preko pbz aplikacije sa pinom.
Okej, izgleda da više fizički token ne daju, ali i dalje daju čitač kartice. Samo to u banci ne znaju?



Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
@IcyTexx na stranu sta ti je prica/scenarij nerealna, i upitno je koliko cesto ce se to dogoditi, mislim da mozes mPbz plikaciju (u kojoj je #withkey koji se koristi kao token) na novom mobu/resetiranom mobu aktivirat sa korisnickim brojem i kodom za oporavak i bez odlaska u banku.
Kako je točno nerealno? Desilo mi se s glupom Zabom više puta i svaki put sam ju resetirao u par minuta pomoću fizičkog tokena. Jednom mi se desilo i dok sam putovao.

Da se desi i jednom godišnje, previše je da moram fizički u banku isključivo zbog toga. Zato i želim u legacy banku, inače bih sve račune prebacio u ove new-age fintech firme.

Također, ne kužim kako je rješenje mojih problema imat još jednu aplikaciju? Morao bih uzimat još jedan smartphone kojeg bi čuvao u ladici.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:42   #246
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Neću ulaziti oko detalja postupka kod promjene/krađe mobitela isl. ali da....više ne daju fizički token. Ja sam svoj vratio prije par mjeseci jer mu se ispraznila baterija i rekli su mi da mi ne mogu dati novi jer ih povlače.


Inače, bez tokena također možeš pristupiti svom računu, plaćanjima i ostalom preko pbz aplikacije sa pinom.

Koje točno aplikacije?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:43   #247
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Slazem se da je previse i jednom godisnje, samo kazem da sa mobilnim bankarstvom od pbza mozes sve, mtoken, login u web i access novoj aplikaciji po potrebi (treba spremit gore navedene podatke).

Ne razumin kako bi morao imat jos jedan smartphone umjesto postojeceg smartphonea?

edit: srale - na web pristupas sa podatcima iz withkey, korisnicki broj/withkey kod kao username/pw. Ne koristim net banking osim mobilne aplikacije, pa ne garantiram, ali sam 99% siguran da je tako.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:47   #248
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ajmo sad u drugu krajnost. Zašto bi netko morao imati smartphone? Neki ga ljudi nemaju. A imaju netbanking. Kako će oni sada plaćati?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:50   #249
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Koje točno aplikacije?
Pa jedna jedina koja se koristi za bankarenje, a da nije token.....osim ako ih PBZ nema više. Što nije jasno?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ajmo sad u drugu krajnost. Zašto bi netko morao imati smartphone? Neki ga ljudi nemaju. A imaju netbanking. Kako će oni sada plaćati?
Ni meni se to ne sviđa, zato sam i htio zamijeniti svoj token za drugi, ali nažalost danas sve više toga ide preko moba i moraš ga paziti više od novčanika. Nekima je praktično bankariti preko njega, koristiti google pay i slično, ali ja pokušavam ne ići na praktičnost kada je u pitanju potrošnja novca. Jedino što mi je ok je kupnja stvari u manjim iznosima za koje ne moram utipkavati pinove na razvaljenim pos aparatima.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 23.09.2019. u 14:55.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 14:57   #250
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Želim samo imati normalan pristup računu kad nemam mobitel ili se isti resetira ili promijeni. Jel to tak puno za tražiti? Što bi bilo da sam penzioner s dumbphoneom, a želim koristiti net/web banking?

Imaju dvije aplikacije i dalje. Ova koja sad po novom ima sve integrirano, i mToken. Kao što je rekao ovaj chat agent gore.

Novi web i dalje nudi sve tri opcije loginanja:
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:00   #251
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Želim samo imati normalan pristup računu kad nemam mobitel ili se isti resetira ili promijeni. Jel to tak puno za tražiti? Što bi bilo da sam penzioner s dumbphoneom, a želim koristiti net/web banking?

Imaju dvije aplikacije i dalje. Ova koja sad po novom ima sve integrirano, i mToken. Kao što je rekao ovaj chat agent gore.

Penzioner će kupiti neki vivax za 300 kuna koji će mu služiti kao token i stavljat će si podsjetnik na dumb phone da ga mora napuniti svakih par dana


E sad, ja eventualno razmišljam na sljedeći način - ne znam da li i dalje "službeno" dijele tokene/čitače kartica osim onog što su meni rekli, ali moguće da chat agent nije dobro informiran, jer to su najčešće studenti koji čitaju iz svojih (možda zastarjelih) dokumentacija i hodograma ili u pbz poslovnicama imaju direktivu "ako prođe, prođe" pa na prirodan način povlače tokene s tržišta tako da ti odmah vele da ih ne možeš dobiti, a ako si baš jako uporan i bezobrazan ipak ti ga izdaju.


A web će i dalje imati "stare" načine logiranja dok god ljudi koriste fizičke tokene.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:04   #252
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Imao sam primjer APP metode sa starim kad je nešto mijenjao u Zabi, i nisu mu htjeli dati token. I vidi vraga, nakon što sam otvorio ponude, cjenik i slično (na ljubazan način, ofkors), odjednom se stvorio novi svježi token ispod pulta.

Iznimno rijetko sam bezobrazan, i to samo kad su oni isti takvi prema meni bez ikakve moje provokacije ili razloga, ili kad sam 100% siguran da me namjerno deru. U svim normalnim situacijama sam uvijek pristojan i pun razumijevanja, dok god riješimo problem.

EDIT:
Naknade koje vrijede od 01.08.2019., na koje se žena na šalteru pozvala: https://www.pbz.hr/document/termsCon...2001082019.pdf

Citiraj:
6.6. ZAJEDNIČKE NAKNADE PO RAZLIČITIM VRSTAMA KARTICA
6.6.6 - Izdavanje čitača kartica za korištenje 3-D Secure programa internetske kupnje - 100,00kn
https://with.pbz.hr/wp-content/uploa...bankarstva.pdf
Citiraj:
Želite li koristiti mobilno bankarstvo, aplikaciju možete instalirati na mobilni uređaj s Android ili iOS operativnim sustavom, a ako ne koristite pametni telefon pri ugovaranju izdat će vam se CAP čitač ili hardverski token kao autentifikacijski/autorizacijski uređaj.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 23.09.2019. u 15:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:11   #253
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Odi sa pismenim dokazom koji imaš na mobitelu u tu istu poslovnicu ili eventualno u neku drugu i pokaži ga. Možda profitiraš. Možeš eventualno zatražiti odgovor nakon slanja maila, pa da imaš mail prepisku.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:18   #254
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel možete pogledat u appu jel vam negdje piše kod za oporavak koji se ne mijenja?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:26   #255
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel možete pogledat u appu jel vam negdje piše kod za oporavak koji se ne mijenja?
njega sam odabireš kod prve instalacije aplikacije.
a možeš ga kroz aplikaciju i po volji promjeniti...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:30   #256
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
E, pa to je već nešto...

I njime ja mogu redistribuirati app bez da idem u banku ili da pristupam web portalu preko čitača kartice.

U Zabi funkcionira tako da se ulogiraš u web pomoću fizičkog tokena i onda dobiješ nove podatake za aktivaciju aplikacije na mobitelu. Ne postoji kod za oporavak.

Iako, fiksni kod za oporavak je puno manje siguran...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:32   #257
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Pa jedna jedina koja se koristi za bankarenje, a da nije token.....osim ako ih PBZ nema više. Što nije jasno?

Poslje sam ubrao kako doci do withkey-a


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel možete pogledat u appu jel vam negdje piše kod za oporavak koji se ne mijenja?

Pogledao, trazi me stari kod da bi npr mogao promijeniti postojeći kod.


Iskreno ne znam koji mi je stari, a na mobu ne mogu skuzit jel negdje mogu vidjeti koji mi je aktualni kod za oporavak.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:48   #258
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
E, pa to je već nešto...

I njime ja mogu redistribuirati app bez da idem u banku ili da pristupam web portalu preko čitača kartice.
Je, ja sam si već par puta sam tak redistribuirao.
Kod zadnje promjene moba npr.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 15:53   #259
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Je, ja sam si već par puta sam tak redistribuirao.
Kod zadnje promjene moba npr.

Ali ovo znači da ako npr izgubis mob/mob rikne, zapravo ne mozes napraviti distribuciju na novi uređaj?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 17:07   #260
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ali ovo znači da ako npr izgubis mob/mob rikne, zapravo ne mozes napraviti distribuciju na novi uređaj?
možeš, to znači baš to.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 19:00   #261
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Čitač možeš dobiti, možeš posuditi od bilo koga na 5 minuta, napraviti redistribuciju bankarstva i gotovo. Naravno, ako znaš nekoga tko je još zadržao čitač.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:24   #262
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Pozdrav,
Tražim po novoj aplikaciji, ali nikako da nađem...
Dakle, gdje se nalazi opcija da se napravi nalog iz već obavljenog?
U staroj aplikaciji je bila shema da se klikne na stari nalog pa gore tri točke i onda novi nalog iz toga.


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:25   #263
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Pozdrav,
Tražim po novoj aplikaciji, ali nikako da nađem...
Dakle, gdje se nalazi opcija da se napravi nalog iz već obavljenog?
U staroj aplikaciji je bila shema da se klikne na stari nalog pa gore tri točke i onda novi nalog iz toga.
Klik na desnoj strani izvršenog naloga, pa "Kopiraj". Barem ja tako radim
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:36   #264
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
možeš, to znači baš to.



Daj me uputi kako.


Znači ima pbz app na telefonu, u koju se logiram pinom/fingerom. Ta aplikacija mi treba da bi se preko withKEY ulogirao u dektop pbz net banking. Ako izgubim telefon, ne mogu pristupit app jer je ona na telefonu, a ne mogu uci ni na desktop verziju jer m treba withkey koji je na telefonu- koji je u tom trenutku izgubljen?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:41   #265
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Daj me uputi kako.


Znači ima pbz app na telefonu, u koju se logiram pinom/fingerom. Ta aplikacija mi treba da bi se preko withKEY ulogirao u dektop pbz net banking. Ako izgubim telefon, ne mogu pristupit app jer je ona na telefonu, a ne mogu uci ni na desktop verziju jer m treba withkey koji je na telefonu- koji je u tom trenutku izgubljen?
AFAIK u tom slučaju treba ili otići u banku ili iskoristiti ako ga imaš čitač kartica za ulogirati se u net banking. Ja ga još uvijek imam doma.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:42   #266
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Daj me uputi kako.


Znači ima pbz app na telefonu, u koju se logiram pinom/fingerom. Ta aplikacija mi treba da bi se preko withKEY ulogirao u dektop pbz net banking. Ako izgubim telefon, ne mogu pristupit app jer je ona na telefonu, a ne mogu uci ni na desktop verziju jer m treba withkey koji je na telefonu- koji je u tom trenutku izgubljen?
Ne možeš tako, možeš samo s fizičkim tokenom ili čitačem kartica.
Ja sam si odmah bio uzeo čitač kartica baš zbog redistribucije, ne pada mi napamet da idem u banku svaki put a čitač je bio 50kn
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 13:46   #267
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
možeš, to znači baš to.

Pa da, ali kolega Panda tvrdi drugačije pa pričekajmo da se on javi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 14:22   #268
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa da, ali kolega Panda tvrdi drugačije pa pričekajmo da se on javi.
Malo sam pregledao zadnje poruke... on misli da se sa "kodom za oporavak" to može obaviti valjda ako si ga zapisao negdje na papiru. Neznam kako bi se to izvelo, ali tako sam zaključio pročitajući zadnju stranicu threada.

Čekamo Pandu.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 15:21   #269
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Sad sam išao otvorit račun u PBZ. Izašao sam van bez računa.

Zar stvarno više ne daju fizički token / čitač kartice ni pod kojim uvjetima?

Imat samo token i mogućnost web logina isključivo preko mobitela mi nije opcija. Padne li mi mobitel u kanalizaciju, resetiram ga, reinstaliram OS, sprčka im se aplikacija, ili kupim novi mobitel - gubim pristup parama i računu. I onda bih svako malo trebao trošit sat-dva života čekat s penzićima u redu da mi oni fizički isprintaju novi aktivacijski kod.

A kamoli da sam negdje na putu i skrši mi se mobitel... Ne mogu više nazvat doma da mi izdiktiraju kodove s fizičkog tokena koji je siguran u ladici.

Mislim da isto možeš u Erste napraviti, ali trebao bi prvo provjeriti. Kada sam otvarao račun izdavali su za netbanking "display karticu", koja je u biti token. Znam da sam s njom mogao generirati samostalno mToken.

Davno mi je istekla, tako da ne mogu provjeriti, ali u Erste se može isti mToken distribuirati na više uređaja, tako da teoretski možeš imati isti mToken na svom i ženinom uređaju i ukoliko izgubiš/zamijeniš/pobrišeš mToken na jednom uređaju, samo ga generiraš ponovno na drugom samostalno.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 15:28   #270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Erste display kartica generira jednokratni kod za pristup netbankingu. Da bi se ulogirao na netbanking moraš koristiti 3 koda - jedan (11 znamenki) si dobio sa karticom, drugi (4 znamenke) si također dobio s njome i služi ti da izgeneriraš treći kod (6 znamenki) na samoj kartici kojeg onda upisuješ na netbanking zajedno s prvim.
Koliko sam čitao i oni sada uvode mToken, ali će pristup netbankingu ostati isti kao do sada. mToken će služiti isključivo za 3D-secure login gdje si prije kod dobijao SMS-om na mob.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na