Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2017., 23:00   #211
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lol, odlučio ih je prestavljati bez njihovog znanja? Daj šibni i mail u OS da ih netko njihov predstavlja na forumu bez ovlaštenja!
Da, šta ti nije jasno?
Koliko sam ja ovdje po forumu uspio vidjeti, ili se otvori account sa nazivom trgovine koji onda piše u ime te trgovine, ili se javi čovjek sa imenom i prezimenom koji piše u ime trgovine.
Odakle nekome ideja javno pisati u ime firme, a ne radi u nikakvom marketingu?

Citiraj:
Pa koliko nisko čovjek na forumu može ići.
Pa eto čitam šta pišeš i ja se to isto pitam, surađuješ s njim pa si odlučio glumiti odvjetnika, komično.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 23:06   #212
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Da, šta ti nije jasno?
Koliko sam ja ovdje po forumu uspio vidjeti, ili se otvori account sa nazivom trgovine koji onda piše u ime te trgovine, ili se javi čovjek sa imenom i prezimenom koji piše u ime trgovine.
Odakle nekome ideja javno pisati u ime firme, a ne radi u nikakvom marketingu?
Kako ne razumiješ da je čovjek samo htio napisati kako stvari izgledaju i iznutra, da nije sve crno i bijelo kak se predstavlja po novinama i javnosti.

Isto kao što je napravila hrpa ljudi ovdje na forumu, koja ima insajd uvid u neku firmu/dobavljača/trgovinu i slično. Tomu između ostalog i služi forum i forumaši ako nisi znao, a internet wariori sa nula korisnih postova ne služe ničemu.


Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Pa eto čitam šta pišeš i ja se to isto pitam, surađuješ s njim pa si odlučio glumiti odvjetnika, komično.

Javi se Ickeu da napiše nekakav članak
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 23:32   #213
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Tražite refound. Ja sam s amazona dobio puni (OE).

S alze (DPD) di su mi fizički oštetili kutiju (ne i sadržaj). Dobio sam 55€ da ne vratim paket (800€ monitor).

Naravno da se mogu trpit čekanja, kašnjenja. Al laganja u statusima to ne.

Želim da propadnu, i to što prije...ko vrijedi nać će posao drugdje, a za ostale ko ih...
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 01:37   #214
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Radim u administraciji ali mogu rec da sam bio u skladistu, sluzbi za korisnike,kasnije napredovao kroz par odjela.
I da mi je danas dovoljna placa od 4500 vratio bi se u skladiste. A ne kuzim sto si sad napali na mene i samo potvrdii da se takav software koristi/koristio vani i to u kamionskim dostavama???koje su dogovorene po tjedan dana unaprijed.
Ponovno pokazujes elementarno neznanje i laprdanje, zato ste ti i takvi "menazderi" slicni tebi, vjerojatno kumsko rodbinski povezani s vlasnickom strukturom, i razjebali firmu. Uopce mi se neda vaditi koliko si od pocetka, nicim p(r)ozvan, nasrao i zapetljao se u vlastitom ciganluku i muljanju, ali srecom SQL baza pamti. BTW, ono cime se bavi Schenker (a i hrpa drugih manjih firmi, od kojih neke posluju i u Hrvatskoj) ima toliki opseg i kriterije da ti i takvi tamo vjerojatno ne bi mogli biti ni pomocno osoblje cajne kuhinje. I ukljucuje daleko vise od "kamionske dostave dogovorene po tjedan dana unaprijed" i red velicine je kompleksnije od tvojeg razvoza paketa po gradovima. Ignorante.

Esencija price je da uzimate ljudima novac za nesto sto neobavljate. I to je takodjer OK. Ali ste onda dovoljno glupi da:

a) brisete komentare nezadovoljnih korisnika sa sluzbenih stranica
b) dajete skandalozne objave po drustvenim mrezama kao da se nista nije dogodilo
c) dozvoljavate splekama poput tebe da se javljaju u ime firme na forum, samo dodatno potvrdjujuci ciganluk s nacinom kojim poslujete
d) nemate sluzbeno ocitovanje nego se, tipicno ciganski, pravite glupima, uz tvoj izuzetak gdje si glupost podigao na dodatnu razinu

Pa sto nisi odradio 5 paketa za korisnike dok si drobio idiotarije ovdje? Pitao ima li koji forumas kojem mozes "progurati" paket, ako je ikako moguce, jebiga, sto je tu je? Ne moras mi odgovoriti na to pitanje...

Citiraj:
A koji si ti kurac da nas nazivas ciganima. Šiptar koji programira bios chipove. Meni ni to nisi znao
Sasvim moguce. Ali ti sigurno nisam uzeo novac za nesto sto nisam obavio. Nisam uzeo ni mnogima kojima jesam napravio. I vjerojatno sam se i ispricao.

Ti meni jesi uzeo novac za nesto sto nisi obavio. I nabio mi dodatni trosak jer sam morao ici sam po paket. I dodao na sve to trosak oportuniteta. Cigane. Ili koristi bilo koji drugi pejorativ. Mozes biti i AMD korisnik. Meni je svejedno.

BTW, za sve ostale - od kada je kolicina postova postala meritum privilegije sudjelovanja u raspravama? Ne znam tko je "zalman1" niti me interesira, ali onako ovlas covjeku je vecina na mjestu, pa se zbog nas/vas/njih petorice kojima je, pazi sada soka i nevjerice, paket dostavljen kako treba (sto bi, pazi sad, trebala biti jebena poanta posla OE-a jer su placeni za to), njemu treba inputirati da je beskorisni idiot jer istice ocito?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 02:48   #215
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Firma u rasulu i na rubu, a ovaj je na forumu još više potkopava sa nosomu oblacima i užasnim stavom. Doslovno - čestitke!

Bilo je tema na forumu o manjim trgovinama koje su bile užasne pa bi se vlasnici došli tu pravdati i ispričavati, ali bi se predstavili kao predstavnik tvrtke i ne bi još bacali set uvreda kupcima/korisnicima. Da ste pametni, kao što je netko već naveo, ispričali bi se (umjesto laži) pokušali pogurati koji paket ili barem ponizno odradili taj 'jebiga u kurcu smo' dio i pokušali progutati govno koje vam se dogodilo. Ovaj način samo donosi još više negativnog.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 08:29   #216
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313



Ponovno pokazujes elementarno neznanje i laprdanje, zato ste ti i takvi "menazderi" slicni tebi, vjerojatno kumsko rodbinski povezani s vlasnickom strukturom, i razjebali firmu. Uopce mi se neda vaditi koliko si od pocetka, nicim p(r)ozvan, nasrao i zapetljao se u vlastitom ciganluku i muljanju, ali srecom SQL baza pamti. BTW, ono cime se bavi Schenker (a i hrpa drugih manjih firmi, od kojih neke posluju i u Hrvatskoj) ima toliki opseg i kriterije da ti i takvi tamo vjerojatno ne bi mogli biti ni pomocno osoblje cajne kuhinje. I ukljucuje daleko vise od "kamionske dostave dogovorene po tjedan dana unaprijed" i red velicine je kompleksnije od tvojeg razvoza paketa po gradovima. Ignorante.

Esencija price je da uzimate ljudima novac za nesto sto neobavljate. I to je takodjer OK. Ali ste onda dovoljno glupi da:

a) brisete komentare nezadovoljnih korisnika sa sluzbenih stranica
b) dajete skandalozne objave po drustvenim mrezama kao da se nista nije dogodilo
c) dozvoljavate splekama poput tebe da se javljaju u ime firme na forum, samo dodatno potvrdjujuci ciganluk s nacinom kojim poslujete
d) nemate sluzbeno ocitovanje nego se, tipicno ciganski, pravite glupima, uz tvoj izuzetak gdje si glupost podigao na dodatnu razinu

Pa sto nisi odradio 5 paketa za korisnike dok si drobio idiotarije ovdje? Pitao ima li koji forumas kojem mozes "progurati" paket, ako je ikako moguce, jebiga, sto je tu je? Ne moras mi odgovoriti na to pitanje...

Sasvim moguce. Ali ti sigurno nisam uzeo novac za nesto sto nisam obavio. Nisam uzeo ni mnogima kojima jesam napravio. I vjerojatno sam se i ispricao.

Ti meni jesi uzeo novac za nesto sto nisi obavio. I nabio mi dodatni trosak jer sam morao ici sam po paket. I dodao na sve to trosak oportuniteta. Cigane. Ili koristi bilo koji drugi pejorativ. Mozes biti i AMD korisnik. Meni je svejedno.

BTW, za sve ostale - od kada je kolicina postova postala meritum privilegije sudjelovanja u raspravama? Ne znam tko je "zalman1" niti me interesira, ali onako ovlas covjeku je vecina na mjestu, pa se zbog nas/vas/njih petorice kojima je, pazi sada soka i nevjerice, paket dostavljen kako treba (sto bi, pazi sad, trebala biti jebena poanta posla OE-a jer su placeni za to), njemu treba inputirati da je beskorisni idiot jer istice ocito?


Znas koja je dobra u ovakvim slucajevima?
-"Razumi da ne razumijes"-
Ali upucena ne tebi, nego ovo ide bilo kojoj firmi ili pojedincu kojem doslovce treba reci, jer osjetis, ovo gore.

True story iz mojih cipelica:
narucim amortizere iz jedne nase firme koja posluje i online. Sve regular, cijena je takva - kosarica. Dostavu hocu takvu, cijena dostave je na iznos amortizera dodana, popust zbog HAK-a malo smanjio ukupnu cifru, placanje pouzecem solarno na ruke.

Je. To je bio ponedjeljak.
Srijeda - poziv od vrlo OK gospodje ili gospodjice iz doticne firme koja me obavjestava da njihovo preduzece ne moze meni isporuciti jedan amortizer, jer se radi o amortizerima koji dolaze u kompletu (Monroe). Ja potvrdujem da to znam, jer sam se informirao online i kod proizvodaca sam i osobno saznao da je rijec o kompletu amortizera, da dolaze dva u pakiranju. U cemu je problem?
Pa, oni imaju cijenu za jedan amortizer, u paketu su dva, oni bi trebali preraditi racun da bude cijena koja je istaknuta na webu, ali uduplana.

S obzirom kako mi se jako zurilo da dobijem amortiere do tog petka, slozim se ja. OK, moze, koja ce biti ukupna cijena? Sve kazem, i popust da mi odmah izracuna - sve ok. Cak se dogovorim da dodem osobno u poslovnicu i preuzmem, ali najkasnije do petka do 14h, jer odoh direkt s posla kod limara s kojim vec imam dogovoreno - jer je to red. Ispostovati i svoj dogovor s limarom.

Razgovor zavrsio. Nakon cca sat i pol dobijam mail kako je GLS (njihova dostavna sluzba) dobila potvrdu te kako ce unutar sljedeca 24 sata meni naruceno biti isporuceno.

Rekoh wau..... ima Boga (zapravo cuda se dogadaju - netko posluje normalno unatoc omanjim greskama, no ljudi smo).

Cetvrtak prolazi. Doslo 14h, gledam - nitko ne zove za dostavu, jebiga - nije dobro jer GLS dostavlja do 17h, te u svojem pravilniku poslovanja im stoji da obavijeste 3 sata prije dostave (telefonski) samog kupca da vide vrijedi li dogovor po pitanju dostave (adresa itd).

Sastavio sam mail u kojemu sam doticnu firmu prozvao sto informaticki, sto marketinski, sto zakonodavno, sto reputacijski, ma kroz sve sfere normale po pitanju prodaje i odnosa prema musterijama od kojih bi trebali prvobitno ovisiti. Send i adio, zovi druge trgovine i ispituj kakva je situacija, jer backup plan mora postojati - ja amortizere moram imati do petka prije polaska majstoru.


Iznenadujuce - poziv u cetvrtak, taj isti dan kada sam poslao mail, cca 19:45.
Covjek zove sa sluzbenog mobitela gdje jesam li dobio tog i tog? - Je, taj sam. Ovdje xyz, odmah da Vam kazem kako sam procitao Vas mail i u potpunosti ste u pravu. Zovem Vas da Vam kazem kako se iskreno ispricavamo kao firma i ja osobno koji radim za doticnu, te ako se moze kako situacija spastiti, da se dogovorimo.


Ukratko - ja dobio amortizere, u petak, prije 14h, dostavljeni internom dostavom izmedu poslovnica, meni na posao - tj adresu koju sam dogovorio s covjekom koji me nazvao.


Rezime?
Nije problem pogrijesiti. Sranja se dogadaju. No kada se i dogadaju, vrlo je bitno priznati ih i reci - zasrali smo, jebiga. Ako se moze kako situacija popraviti - mozemo probati. Ako ne - ne, opet dobro.


Osobno sam prihvatio poslovati s gorenavedenom firmom cisto jer su se posuli pepelom, jer smo lijepo popricali nas dvojica u cetvrtak i lijepo se dogovorili.

Moji novci su tvoj kruh. Tvoja buducnost. Ne zaboravi to.

Ako si toliki kreten da odjednom, umjesto da stisnemo jedan drugome ruku i odemo dalje sretni svojim putem ti jos meni krenes izbijati moj kruh, e onda imamo problem .

Time is money. Ne dolazi to ovima nasima do glavice mile na ramenima . Dolazi, ali prerijetko. Oni kojima dolazi su uspjesni i znaju kud i kako idu.

Ostalo - balkanska posla. I bas po pitanju dostave, ma svi su u takvom rasulu da je to presmijesno . Doslovce radije sjednem u svog Sivonju, nadem se s covjekom na pola puta (makar to znacilo potegnuti u svom smjeru i preko 100km), cisto da obavimo razmjenu osobno. Ovisiti o ovakvim polufirmama, kojih je previse u nasoj Lijepoj, je samo potencijalni cir na zelucu i povecanje vokabulara psovki. Ma ne treba mi to, radije potrosim vise goriva nego vrijednost poslanog, ali znam da nema dodatnih troskova kako po pitanju novcanika, tako i po pitaju zdravlja...
-->
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova



Ponovno pokazujes elementarno neznanje i laprdanje, zato ste ti i takvi "menazderi" slicni tebi, vjerojatno kumsko rodbinski povezani s vlasnickom strukturom, i razjebali firmu. Uopce mi se neda vaditi koliko si od pocetka, nicim p(r)ozvan, nasrao i zapetljao se u vlastitom ciganluku i muljanju, ali srecom SQL baza pamti. BTW, ono cime se bavi Schenker (a i hrpa drugih manjih firmi, od kojih neke posluju i u Hrvatskoj) ima toliki opseg i kriterije da ti i takvi tamo vjerojatno ne bi mogli biti ni pomocno osoblje cajne kuhinje. I ukljucuje daleko vise od "kamionske dostave dogovorene po tjedan dana unaprijed" i red velicine je kompleksnije od tvojeg razvoza paketa po gradovima. Ignorante.

Esencija price je da uzimate ljudima novac za nesto sto neobavljate. I to je takodjer OK. Ali ste onda dovoljno glupi da:

a) brisete komentare nezadovoljnih korisnika sa sluzbenih stranica
b) dajete skandalozne objave po drustvenim mrezama kao da se nista nije dogodilo
c) dozvoljavate splekama poput tebe da se javljaju u ime firme na forum, samo dodatno potvrdjujuci ciganluk s nacinom kojim poslujete
d) nemate sluzbeno ocitovanje nego se, tipicno ciganski, pravite glupima, uz tvoj izuzetak gdje si glupost podigao na dodatnu razinu

Pa sto nisi odradio 5 paketa za korisnike dok si drobio idiotarije ovdje? Pitao ima li koji forumas kojem mozes "progurati" paket, ako je ikako moguce, jebiga, sto je tu je? Ne moras mi odgovoriti na to pitanje...

Sasvim moguce. Ali ti sigurno nisam uzeo novac za nesto sto nisam obavio. Nisam uzeo ni mnogima kojima jesam napravio. I vjerojatno sam se i ispricao.

Ti meni jesi uzeo novac za nesto sto nisi obavio. I nabio mi dodatni trosak jer sam morao ici sam po paket. I dodao na sve to trosak oportuniteta. Cigane. Ili koristi bilo koji drugi pejorativ. Mozes biti i AMD korisnik. Meni je svejedno.

BTW, za sve ostale - od kada je kolicina postova postala meritum privilegije sudjelovanja u raspravama? Ne znam tko je "zalman1" niti me interesira, ali onako ovlas covjeku je vecina na mjestu, pa se zbog nas/vas/njih petorice kojima je, pazi sada soka i nevjerice, paket dostavljen kako treba (sto bi, pazi sad, trebala biti jebena poanta posla OE-a jer su placeni za to), njemu treba inputirati da je beskorisni idiot jer istice ocito?


Znas koja je dobra u ovakvim slucajevima?
-"Razumi da ne razumijes"-
Ali upucena ne tebi, nego ovo ide bilo kojoj firmi ili pojedincu kojem doslovce treba reci, jer osjetis, ovo gore.

True story iz mojih cipelica:
narucim amortizere iz jedne nase firme koja posluje i online. Sve regular, cijena je takva - kosarica. Dostavu hocu takvu, cijena dostave je na iznos amortizera dodana, popust zbog HAK-a malo smanjio ukupnu cifru, placanje pouzecem solarno na ruke.

Je. To je bio ponedjeljak.
Srijeda - poziv od vrlo OK gospodje ili gospodjice iz doticne firme koja me obavjestava da njihovo preduzece ne moze meni isporuciti jedan amortizer, jer se radi o amortizerima koji dolaze u kompletu (Monroe). Ja potvrdujem da to znam, jer sam se informirao online i kod proizvodaca sam i osobno saznao da je rijec o kompletu amortizera, da dolaze dva u pakiranju. U cemu je problem?
Pa, oni imaju cijenu za jedan amortizer, u paketu su dva, oni bi trebali preraditi racun da bude cijena koja je istaknuta na webu, ali uduplana.

S obzirom kako mi se jako zurilo da dobijem amortiere do tog petka, slozim se ja. OK, moze, koja ce biti ukupna cijena? Sve kazem, i popust da mi odmah izracuna - sve ok. Cak se dogovorim da dodem osobno u poslovnicu i preuzmem, ali najkasnije do petka do 14h, jer odoh direkt s posla kod limara s kojim vec imam dogovoreno - jer je to red. Ispostovati i svoj dogovor s limarom.

Razgovor zavrsio. Nakon cca sat i pol dobijam mail kako je GLS (njihova dostavna sluzba) dobila potvrdu te kako ce unutar sljedeca 24 sata meni naruceno biti isporuceno.

Rekoh wau..... ima Boga (zapravo cuda se dogadaju - netko posluje normalno unatoc omanjim greskama, no ljudi smo).

Cetvrtak prolazi. Doslo 14h, gledam - nitko ne zove za dostavu, jebiga - nije dobro jer GLS dostavlja do 17h, te u svojem pravilniku poslovanja im stoji da obavijeste 3 sata prije dostave (telefonski) samog kupca da vide vrijedi li dogovor po pitanju dostave (adresa itd).

Sastavio sam mail u kojemu sam doticnu firmu prozvao sto informaticki, sto marketinski, sto zakonodavno, sto reputacijski, ma kroz sve sfere normale po pitanju prodaje i odnosa prema musterijama od kojih bi trebali prvobitno ovisiti. Send i adio, zovi druge trgovine i ispituj kakva je situacija, jer backup plan mora postojati - ja amortizere moram imati do petka prije polaska majstoru.


Iznenadujuce - poziv u cetvrtak, taj isti dan kada sam poslao mail, cca 19:45.
Covjek zove sa sluzbenog mobitela gdje jesam li dobio tog i tog? - Je, taj sam. Ovdje xyz, odmah da Vam kazem kako sam procitao Vas mail i u potpunosti ste u pravu. Zovem Vas da Vam kazem kako se iskreno ispricavamo kao firma i ja osobno koji radim za doticnu, te ako se moze kako situacija spastiti, da se dogovorimo.


Ukratko - ja dobio amortizere, u petak, prije 14h, dostavljeni internom dostavom izmedu poslovnica, meni na posao - tj adresu koju sam dogovorio s covjekom koji me nazvao.


Rezime?
Nije problem pogrijesiti. Sranja se dogadaju. No kada se i dogadaju, vrlo je bitno priznati ih i reci - zasrali smo, jebiga. Ako se moze kako situacija popraviti - mozemo probati. Ako ne - ne, opet dobro.


Osobno sam prihvatio poslovati s gorenavedenom firmom cisto jer su se posuli pepelom, jer smo lijepo popricali nas dvojica u cetvrtak i lijepo se dogovorili.

Moji novci su tvoj kruh. Tvoja buducnost. Ne zaboravi to.

Ako si toliki kreten da odjednom, umjesto da stisnemo jedan drugome ruku i odemo dalje sretni svojim putem ti jos meni krenes izbijati moj kruh, e onda imamo problem .

Time is money. Ne dolazi to ovima nasima do glavice mile na ramenima . Dolazi, ali prerijetko. Oni kojima dolazi su uspjesni i znaju kud i kako idu.

Ostalo - balkanska posla. I bas po pitanju dostave, ma svi su u takvom rasulu da je to presmijesno . Doslovce radije sjednem u svog Sivonju, nadem se s covjekom na pola puta (makar to znacilo potegnuti u svom smjeru i preko 100km), cisto da obavimo razmjenu osobno. Ovisiti o ovakvim polufirmama, kojih je previse u nasoj Lijepoj, je samo potencijalni cir na zelucu i povecanje vokabulara psovki. Ma ne treba mi to, radije potrosim vise goriva nego vrijednost poslanog, ali znam da nema dodatnih troskova kako po pitanju novcanika, tako i po pitaju zdravlja...
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 10:24   #217
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Smanjite tenzije, tj ne, prestanite više pisati bilo kakve postove.

Neki su ga stvarno pretjerali.

Neću ni malo više tolerirati takve riječi što vi ovdje pišete
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 15:07   #218
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Zalman i Bubba točno pogodili u srž problema...
Napisao bih par stvari samo, probat ću se držati činjenica.
Goc, imao sam svega par dostava i imao sam sreće da nijedna nije bila od OE.
Vozači susretljivi i točni i ono najbitnije kulturni. Što se nemože reći za tvoj rječnik ovdje. Svaka rečenica ti sadrži barem jedan jebote pa do ciganluka, šiptarenja i slično što je stvarno dno dna. Apsolutno je razumljiv bijes ekipe jer su te dostave plaćene.

Po tvojim riječima s dostavama četkica i kindla i kako se svaki prekovremeni sat nemože platiti sam odmah skužio da si ili menadžerčić/birokrat/član uprave
i vidim da nisam fulao. Ako ti vjeruješ da treba odrađivati neplaćene prekovremen sate iz ljubavi prema firmi to pokaži primjerom. Uzmi kombi i odradi 20/30/40 sati mjesečno za đabe pa se onda busaj u prsa i popuj ekipi kako je to ok i da je to sasvim normalno.

Ono što je najgore u cijeloj priči da se fejkaju statusi pošiljki i to je definitvno dno dna, da nejavljanje na telefon i ignoriranje ljudi ne spominjem. Ako se već takvo sranje dogodilo pa taman da ste angažirali par žena preko student servisa koje se na telefon samo ispričavaju ljudima i to bi bilo nešto.

S obzirom da, po tvojim riječima, su vam vozači pušiona da li su ti isti vozači pod prijetnjom oružjem došli u firmu? (retoričko pitanje). Pa valjda postoji neki probni rok?

Btw, vozači su u hijerarhijskom smislu dno piramide u vašoj firmi i tako su (pot)plaćeni, pa samim time im je na takvom nivou i odgovornost. Kužiš? Znači oni uopće nisu krivi. Znači za navedeno sranje cipelu u guzicu trebaju dobiti njihovi šefovi onda njihovi šefovi pa menadžerčići i onda nakraju upravo. Znaći po zapovjednoj odgovornosti. Ti zbog ovih sranja koja pišeš po forumu gdje omalovažavaš ekipu zbog koje imate posla isto trebaš dobiti cipelu u guzicu, NHF.

I btw zapamti da nepostoje dobre firme sa lošim radnicima, kao i loše firme sa dobrim radnicima (barem ne zadugo) već postoji dobar ili loš menadžment. Nismo više u jugi/ndh/austro-ugarskoj/umetni državu-sistem po želji i vlastitim preferencama da vrijedi ona šuti i budi mi zahvalan da imaš posao. Mislim, vidim da i dalje furate takvu politiku i koliko vidim baš vam i nejde.

Sve u svemu možda ali samo možda se izrodi nešto dobrog iz toga ali čisto sumnjam

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 15:41   #219
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Gdin Guls
Moram onda dobro porazgovarat s jos dvojicom kurira koji voze taj teren jer ih gdin.H ne vidi pa mora da ne dolaze na job...a i pogledat cemo zajedno njegovu platnu listu.
Gdin goc, žena mi radi u OE usputnoj stanici i veli da je za blagdane vozio samo JEDAN kurir. JEDAN. A ti možeš pričati do prekosutra da je tu bilo više kurira - KAD NIJE. Nisu vam dvojica vozača dali otkaz bez razloga...

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Znam o kojim se curama radi koje su zbog "mobinga" otisle ali isto tako znam da su te cure imale u svom uredu frizider, kuhalo, toster pa cak i akvarij. Doduse imale su seficu koja nije bas "komunikativna" i cak vec 5mj nije na toj poziciji. Prekovremenih ima ali nema toliko da netko moze rec da radi 12-13-14 sati. Sati se placaju, doduse ne svi ali ja ne znam u kojoj firmi se plati svaki sat.
Onda očito ne znaš o kome se radi, jer su npr dvije bile regionalni sales, jedna je otišla u Kanadu, a druga u IT sektor. Eto, maltene sam ti imena napisao, no svakako te žene nisu imale vremena za tostere jer koliko sam bio u kontaktu s njima, a to je bilo jako često (još otkad ste selili OEX na web) te su bile zatrpane s poslom, a šefica im je bila sadašnja 'šefica' koja s mužem ordinira OEX-om i koliko čujem, vrlo je "sposobna" što se posla tiče. Možda sam krivo informiran, ali koliko čujem, nisu cvjetale ruže.

Što se samog OEX-a tiče, imao sam poprilično puno ugodnih i nekoliko neugodnih situacija, i to još prije par godina kada sam osobno dolazio u Leskovac po svoj paket koji je tamo sjedio tjednima. Nemam ništa protiv te firme, znam da je za Božić kaos svima (zato se i šalju cirkularne obavijesti da sve kupnje treba odraditi ranije i konkretnije, ja sam npr šetao u dućan da kupim poklon baš zbog ovakvih stvari) ali definitivno stav OEX-a nakon same "učinjene štete" je prebahat i preuzdignut umjesto da se pospu pepelom i izađu korisnicima u susret nekom isprikom ili ustupkom.

Nadalje, ono što najviše zamjeram OEX-u je to što je moja supruga bila na meti podivljale raje koja je dolazila po svoje pakete, a istih nema. Pomoći od OEX-a nije bilo, ili su se jednostavno ne-javili na telefon od 18.-22.12, ili su informacije bile - poslat ćemo, riješit ćemo i sl. Ti ćeš reći da je to rizik njenog radnog mjesta, ali ja ću ti reći da ću slijedeći put u takvoj situaciji doći po tvoju glavu u Leskovac i dovesti te pred podivljale Samoborce pa probaj pred njima glumiti frajera kao što to radiš ovdje. Vi ste svojom neorganizacijom, škrtošću, bahatošću i šlamperajem samo potjerali vozače našeg dostavnog područja i sami sebi napravili medvjeđu uslugu. Šteta, jer se jedno vrijeme čovjek zbilja mogao pouzdati u Vas i u našoj firmi ste slovili kao jedni od boljih dostavljača s kojima je bilo zadovoljstvo raditi.

Nadam se, i očekujem, da ćete se reorganizirati, zbrojiti i poduzeti nešto da se ovakve stvari neće ponoviti slijedeći Božić kada će vjerojatno pomama za dostavom biti jedno 15-20% veća, ovisno o kupovnoj moći.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 15:53   #220
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Ja vec ima pol godine ne zelim cuti za overseas. Decki, dostavljaci su super ali vidis da ne stizu. Ovog ljeta napravis nalog, ovi zaprime pa onda 7 dana iz dana u dan korisnicka sluzba govori sutra ce preuzeti paket. Tako je bilo jedno 3 puta i ja se pozdravio s njima.

Nazalost problem je rjesen samo u slanju, kod primanja s internet trgovina nemas izbora. Ali da je firma (OEX) otisla jako jako u probleme je, vec odvano. Nema to veze sa Blagdanima, naravno to je sada kulminiralo ali su u banani vec podosta.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 17:27   #221
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Tri dana se natežem sa službom za korisnike da mi dostave popodne paket. 0 bodova. Reko ajde uzet ću slobodan dan na poslu pa neka dostave ujutro. Stiže poruka između 10 i 12 će biti kod mene. 13:00, zovem službu za korisnike, a kaže frajer mrtav hladan:"Neće kolega danas dostaviti paket." Čak se nije ni ispričao!!! Pa je*emu sve da nitko nije mogao nazvat i reći da danas neće doći nego ja sam ja cijelo dopodne doma i čekam paket! Da ne znam kakve probleme imate, takve stvari su plod šlamperaja, fušarenja i loše organizacije. A čak i ulazi u domenu kulture i kućnog odgoja.

goc_mails zadnjih 10 stranica tupi i opravdava overseas. Koga uopće briga za vaše probleme?! To što radite je jednostavno nedopustivo! Hvala Bogu na konkurenciji pa će vas tržište filtrirati.
I vrhunac svega, umjesto da se ispriča i kaže:"Ispričavamo se, zajebali smo" on nama piše litanije o tome kako nisu oni krivi. Jok, moja baba je kriva.

Zadnjih godinu dana kad god nešto kupujem online, prvo zovem trgovinu da vidim kojom službom dostavljaju. Ako je odgovor Overseas, hvala doviđenja idem dalje.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 17:53   #222
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 19:03   #223
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Za sve one koji ne čitaju moje postove (osim par dijelova koji njima odgovaraju)

Quatat ću po prvi puta samog sebe. Znači ne kažem da su vozači za sve krivi
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
I jos jednom ponavljam nikad nisam rekao da je glavni problem u vozacima ali da se njihova kvaliteta debelo smanjila jesam. Admistracija je takoder u deficitu. Rekonstrukcija ce biti da se rasterete glavni dostavni centri koji trenutni gore. A to su zg i pazin.
Nisam priznao krivnju?

Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Želim rec da je ovo najgora sezona ikad u overseasu a tako i opcenito u svim dostavnim sluzbama. Nitko ne kaze da vi kao korisnici niste u pravu, i apsolutno mi je zao svakog tko nije dobio paket ili ga je dobio s kasnjenjem. No nismo jedini koji imamo problema ali vjerujem da se to jos uvijek moze ispraviti.
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Stari na greskama se uci. Mi smo naucili vrijednu lekciju koja ce nas ili napravit boljima ili upropastit.
Ali ne mogu s tobom o takvim stvarima jer ti sve radis savrseno i bez greske.
Jebote proizvodaci automobila koji se time bave stotinjak godina uspiju zajebat cijelu seriju pa moraju povlacit proizvod. Al dobro kao sto rekoh kad pocnes radit jednog dana valjda ces to skuzit.
Sukladno i objavi na sajtu citiram samog sebe
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Opet naglasavam da nije svugdje overseas zakazao. Zakazali smo ponajvise u Zg koji ujedno i ima najvise robe i najveci rast unazad par mj.

Vidjet cemo dali cemo se oporavit od ovog ali da cemo pokusati hocemo.
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Takoder je plan otvoriti dva nova centra sto je total novih 15tak ljudi.
U administraciji ce bit velike promjene no otom potom
Znam da će se ovo sve što sam quotao staviti na ignor i opet će biti da nigdje ne priznajem krivnju.

Nadalje, moje verbalno vrijeđanje nekih kolega započelo je tek kada su prozivali ljude, koji kakvi god da jesu i dalje su moji kolege a također su najmanje krivi (oni u službi za korisnike).
I ne nedopuštam da me netko zove ciganom jer ti isti kolege tvrde kako su fini i kulturni.
Ako želiš nadoknadu troškova dobro je jedan kolega napisao, pozovi se na opće uvjete i traži povrat novaca. Nema potrebe za verbalnim omalovažavanjem na koje ja kao nebi smio odreagirati.

Eto možda sam trebao šutiti ali fakat nije fer da se neki kolege ponašaju kao novinari žute štampe i izvlače iz konteksta apsolutno svaku moju izjavu (pa čak i od drugih kolega- primjer zalman ne priznaje da mi procesuiramo robu do 2-3h ujutro iako ima izlist trackinga).

No dobro bilo kako bilo, ja sam samo "uhljeb" koji je došao radit putem kumova
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:18   #224
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Evo meni dostava stigla na vrijeme. U pitanju je selo u okolici Varaždina
Na Amazonu pisalo danas i bome došlo. Iako jedan paket mi stigao ujutro i vozač me uredno nazvao i sve, a drugi paket nekad popodne i samo ga ostavio vani na prozoru što je onak... wtf

Ali ok, s obzirom kakvo je stanje, ignoriram i sretan sam što je stiglo. Sad mi je drago da sam fulao adresu na Amazonu pa umjesto u Zagreb naručio za tu doma kod staraca
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:35   #225
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Sto se tice Vk dostavljac je ok i uvijek sve kulturno i na vrijeme. Pitam ga danas zasto kasni isporuka, kaze problem je u Zg a i dobili zabranu zaljena iz Os podruznice (suti i trpi, mora cekati da dodje kamion pa cesto sa dostavom krenu tek oko 10h i automatski radi duze). Roba mu dosla u subotu u Os tako da nije mogao isporuciti. Problem je sto su na tracking napisali da je dostava pokusana dva puta i to u petak kada je paket i trebao biti dostavljen. Ocito da se opravdaju i pokriju prema Amazonu. Takvo laziranje apsolutno ne opravdavam. Da me netko nazvao i uljudno rekao kako ce paket kasniiti sve 5 ali ovako nisko stvarno nije ok
Sto se tice Zg sortirnog skladista, imaju svu mogucu modernu opremu i djelatnici (studenti) trebaju samo slagati pakete na traku, cak ni kod ne trebaju ocitavati ali ocito je i to problem. Trebalo bi malo poraditi na logistickim problemima posto posteni dostavljaci trpe zbog njih.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:45   #226
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Za sve one koji ne čitaju moje postove (osim par dijelova koji njima odgovaraju)

Quatat ću po prvi puta samog sebe. Znači ne kažem da su vozači za sve krivi


Nisam priznao krivnju?





Sukladno i objavi na sajtu citiram samog sebe




Znam da će se ovo sve što sam quotao staviti na ignor i opet će biti da nigdje ne priznajem krivnju.

Nadalje, moje verbalno vrijeđanje nekih kolega započelo je tek kada su prozivali ljude, koji kakvi god da jesu i dalje su moji kolege a također su najmanje krivi (oni u službi za korisnike).
I ne nedopuštam da me netko zove ciganom jer ti isti kolege tvrde kako su fini i kulturni.
Ako želiš nadoknadu troškova dobro je jedan kolega napisao, pozovi se na opće uvjete i traži povrat novaca. Nema potrebe za verbalnim omalovažavanjem na koje ja kao nebi smio odreagirati.

Eto možda sam trebao šutiti ali fakat nije fer da se neki kolege ponašaju kao novinari žute štampe i izvlače iz konteksta apsolutno svaku moju izjavu (pa čak i od drugih kolega- primjer zalman ne priznaje da mi procesuiramo robu do 2-3h ujutro iako ima izlist trackinga).

No dobro bilo kako bilo, ja sam samo "uhljeb" koji je došao radit putem kumova
Čuj, daj napiši ko unosi status, lažirani jel. Vozači/kuriri il netko drugi?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 21:33   #227
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Meni je mob trebao bit dostavljen u cetvrtak, al sat prije zadnjeg roka, status se promjenio u "visa sila, kvar na dostavnom vozilu". Da bi tokom noci prebacili na srijedu. Ujutro ih zovem i govore da ce bit sutradan (petak). Tako je bilo.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 22:03   #228
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
pročitao SVE.
zalman, bubba i master hrc su rekli sve u tri posta. ostalo se niti ne treba čitati.
dodati ću: posao se nije nagomilao preko noći odjednom. ako se pojavila potreba za radnom snagom trebali ste je uzeti. pojavila se opet - opet uzmi. pojavile se opet - zaposli još ljudi, a ne čekati da vozači dišu na škrge za 12h radno vrijeme i 4500 kuna.
daj mu 6000 za 8 sati i zaposli ih još. zašto? jer kako dotični goc piše: posla ima za usrat se. ma ne za usrat, zatrpalo ih. ako ima posla ima i para i plati ljude da SVI imaju i budu zadovoljni. nećete imat kuda s parama ako ćete sve odraditi kako treba.
...
drago mi je da ovakvi načini poslovanja napokon i ovdje propadaju.
neprofesionalnost
nepoštovanje kako radnika tako i klijenta
lijenost
pohlepa
zadrtost
potpuna neodgovornost
you name it

znam da nije lijepo, ali: crkli dabogda.
isto tako znam da ćete doslovce SVI za 10 dana naći posao kod konkurencije jer ljudi nema. možda tako bude svima bolje.

PS ona tri posta su esencija.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 22:04   #229
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Nevjerojatno! Danas mi je iz trećeg pokušaja trebala biti uručena pošiljka, ali vidi vraga, netko laže pa napiše da mi na zvonu na zgradi nema prezimena. Za sve druge dostavne službe prezime je vidljivo, ali na dostavljača iz Overseasa je vjerojatno netko bacio blind spell pa majstor ne vidi što piše velikim crnim slovima na bijeloj pozadini.
Poštari i druge dostavne službe uredno vide prezime na ulazu u zgradu. Biti će da koriste neki moćan potion za vid.

Putešetvije mog paketa (čak je paket išao i na kratki izlet u Krapinu, pretpostavljam da malo Zagorja vidi; pošiljatelj paketa je iz Zagreba, ne iz neke daleke zemlje preko sedam gora i sedam mora)

Datum Vrijeme Centar Status Opis

27.12.2017. 19:41:59 OSE Zagreb
Pošiljka nije isporučena jer na navedenoj adresi nema naslovljenog primatelja. Pošiljka će biti poslana na dostavu u očekivano vrijeme isporuke tek nakon što zaprimimo ispravne podatke o primatelju. Provjerite i promijenite podatke o primatelju klikom na "Promijenite adresu". Pošiljka će nakon 5 dana biti vraćena pošiljatelju. Pošiljka neuručiva: na zvonu zgrade primatelja nije navedeno prezime primatelja.

27.12.2017. 09:07:18 OSE Zagreb Pošiljka je utovarena u dostavno vozilo.

22.12.2017. 16:39:05 OSE Zagreb
Pošiljka nije isporučena jer je na zahtjev primatelja promijenjena adresa/termin isporuke.
Primatelj dogovorio isporuku u drugom terminu.

22.12.2017. 08:00:52 OSE Zagreb
Pošiljka je utovarena u dostavno vozilo.
Očekivano vrijeme: 13:00 - 16:00

20.12.2017. 21:15:02 OSE Krapina
Pošiljka je utovarena u pogrešno dostavno vozilo.
Kako biste primili informaciju o daljnjem tijeku isporuke kliknite na "Aktivirajte obavijesti".

20.12.2017. 10:35:01 OSE Zagreb
Pošiljka je utovarena u dostavno vozilo.
Očekivano vrijeme: 17:00 - 20:00

19.12.2017. 12:49:14 OSE Zagreb
Pošiljka nije isporučena jer je na zahtjev primatelja promijenjena adresa/termin isporuke.
Primatelj dogovorio isporuku u drugom terminu.

19.12.2017. 11:06:57 OSE Zagreb
Pošiljka nije isporučena jer je promijenjena adresa/termin isporuke.

19.12.2017. 08:56:36 OSE Zagreb
Pošiljka je utovarena u dostavno vozilo.
Očekivano vrijeme: 10:00 - 13:00

18.12.2017. 19:15:21 OSE Zagreb
Pošiljka je u sortirnom centru i bit će upućena u mjesto dostave.

18.12.2017. 17:35:17 OSE Billing Dept.
Zaprimljena najava pošiljke. Datum isporuke nije poznat u ovom trenutku jer pošiljka još nije predana na prijevoz.
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 22:41   #230
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Angry

vecih nesposobnjakovica/bezobraznika nisam vidio u zivotu zena doma na porodiljnom ne mice se iz kuce, TRI puta kao pokusaj dostave prema trackingu, kuca bez ograde na dvoristu, zvono, kucni broj veliki, prezime uredno pise, dakle do ulaznih vrata se dolazi bez problema... djecja sjedalica dosla u roku 12 sati iz njemacke (UPS bussines ili neka takva usluga) i onda DESET dana putovala iz leskovca u zapresic, slag na tortu govnar dostavljac na zamolbu supruge da unese kutiju od 20 kg samo u predsoblje, jer je ona drzala bebu u rukama glatko odbio i rekao da nije placen da nosi preko praga... sluzba za korisnike nije htela reci ko je bio dostavljac, ali i bolje jer bi vjerojatno ja sad ili bil u buksi ili imal dosije...

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 00:34   #231
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Čitam i ne vjerujem... Moja iskustva su "ugodna" naspram ovoga. Uglavnom, imao 5-6 dostava preko OE-a i samo jedna mi je došla doma. Što se tiče kašnjenja, ne mogu se požaliti, ali recimo nije fer što dostavljač nazove i pita "Jel ćete možda biti danas u gradu oko XY sati". Ukratko, imam 15 km do grada i znam da selo u kojem živim ima možda par dostava mjesečno, ali ja sam platio dostavu do svoje kućne adrese, a ne do 15 km udaljenog parkinga gdje on ostavi kombi i raznosi pakete po zgradama. Naravno da sam otišao po to jer mi se nije dalo još čekati 2-3 dana kad bi on imao dovoljno paketa da bi mu bilo "usput" (to je bio njegov odgovor na pitanje zašto ne može danas doći). Najbolje da se skupimo svi jedan dan kao kad ide kombi sa sladoledom, pa da stanemo u red za svoje pakete.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 01:20   #232
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
čitam i ne vjerujem do kojeg je dna komunikacije ovo došlo...
Nemam razloga ne vjerovati negativnim iskustvama kolega ali isto tako moram napomenuti da meni u Sisku ne sjećam se je li i jedan jedini put OE zakazao ili da dostava nije bila prema dogovoru i očekivanju čak i u ovo božićno vrijeme.
Zaista ne mogu...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 28.12.2017. u 01:39.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 02:57   #233
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
Ne branim nikoga, ali realno stanje u B2C sektoru poslovanja svih naših dostavljača je blago rečeno u banani. Broj pošiljaka je u stalnom porastu, kvalitetnih ljudi sve manje i ponegdje tim faktorima uzrokovana slabija organiziranost dovodi do problema. Crni petak i blagdani su samo stavili sol na ranu svima - prodavačima koji su prodali, a nije isporučeno, logističarima i dostavljačima koji to ne stignu i na kraju kupcima koji to nisu dobili.
Pa i Njemačka ima sličan problem, samo je razlika sto su njihove firme generalno bolje organizirane od nasih pa se ne vidi toliko, ali i oni dosta kasne s dostavama tako da se tome ni kod nas ne treba cudit.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 04:45   #234
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
@munjara znas i sam Sale je stroj. Volim ga ko brata.

@nacki
To sto pricas nije istina. Samo je oe u kurcu. Jebote pošta u Šibeniku ima 900 paketa zaostataka al mi ih ne smijemo imat.
To sam ja sve izmislio jer ljudi rade bez potrebe 15sati za 3500kn a postoji program kojj moze to sve rijesit.

Btw isprike sto sam ovako kasno pisao. Bio sam u firmi da provjerim gdje su ove nepostojece posiljke koje dodu iza ponoci.
Kako nisam bio dva dana u firmi pojedinci s foruma su me uvjerili da ih nema pa reko idem vidjet. I vidi vraga neka 3 kamiona dosla redom u 00:32, 00:47 i 01:13. Al to mi se mozda ucinilo. Isto kako mi se ucinilo da je vecerasnji kamion od svemoguceg bivseg partnera kasnio 4 sata u dolasku zbog nepostojeceg strajka u Italiji jer ponavljam samo Oex ima problema. Ali dobro da smo ubacili u sustav za rutiranje i cca 160 posiljaka za koje nismo dobili podatke od doticnog partnera pa na prijevoznici pise:POSILJATELJ NO DATA i primatelj : Prazno...al dobro buba i zalman ce to ubacit u program zajedno sa 6-7% dnevnog volumena koji je krivo adresiran po postanskom broju i jos 10tak posto adresa koje su napisane onak tek toliko da ne bude bianco adresa....
I sve ce to ukomponirat u rute u garminu zajednk sa 798 naloga koji su sjeli
Za preuzimanje u zg...i to pricamo o ad hoc nalozima bez 200tinjak stalnih prikupa.

Ali to sve ja izmisljam i jer ne znam da ti programi postoje u schenkeru jer su oni majstori za mene i ove gradske dostave su pljuga...iako moram napomenuti da sam 4god radio u gebruder weissu koji je isti k kao schenker. Od skladisne logistike,komisioniranja,carine al to je sve kurac. Paketna distribucija je kao vozit pizze
__________________
A bu bu....

Zadnje izmijenjeno od: goc_mails. 28.12.2017. u 06:59.
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 07:36   #235
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova

Nadalje, moje verbalno vrijeđanje nekih kolega započelo je tek kada su prozivali ljude, koji kakvi god da jesu i dalje su moji kolege...
Pa ti si prvi počeo s vrijeđanjem svojih kolega, svašta si napisao o svojim vozačima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 08:29   #236
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
U popovači takodjer super iskusto..tj nema problema,covjek zvrcne i pita jel tko doma,kad nema nikoga preuzme susjed (tako smo dogovorili) i sve uredu..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 08:39   #237
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa ti si prvi počeo s vrijeđanjem svojih kolega, svašta si napisao o svojim vozačima.
Fanatik
Tvoj modus operandi izokretanja mojih postova doista vuce na jednog novinara s kojim sam imao i privatnih i poslovnih okrsaja.
Lik je clan udruge biciklista grada zagreba, naruci dostavu nekakvih pedala ili skicnog kurca u firmu u centru grada i onda ceka da moj vozac dode da bi ga kroz prozor uslikao kako s kombijem sa sva 4 stoji zaustavljen na biciklistickoj stazi (dok se ovaj bogec penje nar kat i nosi mu taj k za bicikl). I tako svaki tjedan
Daj mi samo svoje inicijale pa da mi duša bude na mjjestu
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 09:00   #238
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
@goc_mails

Ovo ti je zadnja opomena, prestani se više ponašati kao da si na pijaci i izbaci psovke iz svojih postova.

@all

Isto tako i ostali, ako ne znate lijepo pisati i bez psovki, vrijeđanja i namjernog provociranja, budem vas ja naučio...

Nadam se da vam je sada jasnije da ste prekršili po drugi put sve što ste mogli prekršiti
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 09:16   #239
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Uglavnom imam pozitivna iskustva s OE, dostave uredne na vrijeme, dostavljač zove prije dostave da provjeri stanje. Bilo je ove godine kašnjenje od dan/dva jednom, ali preživjeli smo.

@FRipper, prestani se prijetiti i kreni dijeliti čestitke, već si imao više nego dovoljno povoda.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 09:26   #240
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
vecih nesposobnjakovica/bezobraznika nisam vidio u zivotu zena doma na porodiljnom ne mice se iz kuce, TRI puta kao pokusaj dostave prema trackingu, kuca bez ograde na dvoristu, zvono, kucni broj veliki, prezime uredno pise, dakle do ulaznih vrata se dolazi bez problema... djecja sjedalica dosla u roku 12 sati iz njemacke (UPS bussines ili neka takva usluga) i onda DESET dana putovala iz leskovca u zapresic, slag na tortu govnar dostavljac na zamolbu supruge da unese kutiju od 20 kg samo u predsoblje, jer je ona drzala bebu u rukama glatko odbio i rekao da nije placen da nosi preko praga... sluzba za korisnike nije htela reci ko je bio dostavljac, ali i bolje jer bi vjerojatno ja sad ili bil u buksi ili imal dosije...

Ovo sam pokazuje kakva si osoba! Radi ti zivac zato sto netko nije nesto napravio kako si ti zamislio i jos bi pravio nered. Zamisli da ti se netko ne zeli ustati u busu trudnoj zeni. I? To je nekakva kultura, bontona no ne nuzno pravilo. Mozes samo biti ljut i to je sve. Njegovo je da dostavi paket do ulaznih vrata a ako ce pomoci unjeti paket samo pokazuje da ima i ljudsku stranu. Realno ako svaki dan ima 70ak paketa za dostavu i svako malo ga netko vuce za rukav, sigurno mu je puna kapa svega tako da i ako je covjek, odrvenio je na sve.
Jasno mi je sto pokusavas reci ali prihvati da skoro nikoga vise nije briga za drugoga i jako jako malo je dobrih ljudi.
robee je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na