Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2016., 16:52   #1
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Konzolni kablovi

Ciao

Dakle, imam nekoliko Ciscovih AP-ova koje bih trebao podesiti preko konzole. Sadrže RJ45 konzolni port pa me zanima na koji način mogu spojiti te AP-ove na komp?
Imam jedan komp sa serijskih (RS232) portom ali bih htio koristiti nekaj malo modernijega

Isto tako posjedujem jedan 32portni switch (Omnistack Xylan OS 1032C, znam da je starkelja ali dobar za testiranje) koji na sebi ima ženski DB9 konzolni port. Dakle, trebao bi i za njega kabel.

OK, kužim - za prvo trebam male RS232 (sa USB adapterom) to RJ45 kabel dok za drugo trebam obični RS232 produžni kabel. Međutim, pitanje je koliko rade 3rd party kablovi, postoji li mogućnost izrade svog kabla, koliko je pametno tražiti USB-to-serial adaptere itd.

Puno hvala na odgovorima (ako ih bude )
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 17:54   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Čuj njega, on bi nešto modernijega
S razlogom se i dalje koristi klasični serial za takve (konfig, debug) namjene.
Ako dobro pitaš Googlo onda ćeš viditi da prebacivanje na šroteks usb donosi x problema (da ih sad ne nabrajam) ...
Kod nešto modernijih uređaja je samo drugačiji konektor pa je umjesto starog dobrog DB9 stavljen RJ-45 (kad ih već ugrađuju).

Za te AP - ove nađi dobru dokumentaciju i unutra bi trebao naći raspored / funkciju pina u RJ-45, nekad zna biti shema kabela.
Obično se radi o jednoj od verzija spajanja serijskog kabela, a ovo verzija se odnosi kako je izveden / spojen handshake.

Kako nisi naveo precizno model tih Cisco AP - ova traži dalje, neki koriste samo Tx/Rx kao usb a neki spominjani hendshake:
http://www.cisco.com/c/en/us/td/docs...c/s13frst.html
https://www.cisco.com/c/en/us/td/doc...ig5/124h_e.pdf
https://www.google.com/search?q=cisc...-DAwAQ_AUIBigB
isto tako ćeš naći parametre serijske komunikacije te kako odraditi potrebno podešavanje.
Kabel nije teško napraviti, uzmi jedan gotovi mrežni i umjesto jednog RJ-45 konektora zalemi pojedinu žicu na odg. pin DB9 konektora.

Za "starkelju" Guglo opet čuda radi > ftp://fornax.sk/pub/school/PS2/xylan/manual/01.pdf
kaže da trebaš standard null-modem cable > http://www.bipom.com/images/nullmodem1.gif,
a u manualu na kraju ima opis Managment console porta i tu piše nešto drugo (koristi samo Tx/Rx i nisu na std. pozicijama) pa ti otkri šta je ispravno.
Isto tako kad se spojiš na njega treba otkriti ili naći dokumentaciju za konfig.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2016., 18:37   #3
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ma tooo Nikky, svaka ti dala
Pod modernije sam mislio kao USB priključak, čisto zbog toga jer mi je lakše onda konfigurirati AP-ove na glavnom kompu. Sama procedura komunikacije mi nije bitna, sve dok radi. Iako, pošto potvrđuješ to da USB radi samo probleme mislim da ću probati izbjeći te moderne tehnologije

Bacam se u čitanje i proučavanje. Kaj se AP-ova tiče u pitanju je model AIR-AP1231G-E-K9.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na