Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2013., 20:49   #1141
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
koristi ovaj tutorial.

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=86912

problem je sto nemas kmod pakete sa odgovarajucem verzijom ddwrt kernela .
savjetujem ti openwrt, i sa sam imamo ddwrt i rutorrent + rtorrent,
transmission se raspadao kod jednog torrenta...rtorrent nije..

pozz,
Goran.

Citiraj:
Autor daMassa Pregled postova
Evo da vas priupitam i zagnjavim malo sa instalacijom torrent aplikacije na SX763. Procitao sam puno tutoriala i pomucio se sam da odradim, jer ne volim gnjaviti prije nego sve opcije probam sam. DD-WRT i sve postavke oko spajanja na net i namjestanja npr. wirelessa, otvaranja portova itd. su prosle besprijekorno. ALI torrent me muci

Dakle imam DD-WRT iz prvog tutorijal posta, updejtan sa istom onom verzijom iz prvog posta. Firmware: DD-WRT v24-sp2 (06/08/12) std - build 19342.

E sad, ustekam USB stick u njega, u firmwareu namjestim da je USB aktivan i da ga automatski mounta, zatim pod NAS upalim Sambu i tamo ga shaream. Sve to lijepo radi i sa svih kompova u mrezi mogu pristupit USB sticku.





Nakon sto sam to odradio krenuo sam po tutorialu instalirati transmission. Radi se o tutorialu na YouTubeu http://www.youtube.com/watch?v=bs02zzlw6PE, sto je zapravo isti ovaj tutorial: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php...mission_daemon
Tu zapnem na "Permission denied" porukama.



E sad, sto sam sve probao da izbjegnem to:
- formatirao sam USB u: NTFS, FAT32, EXT3 (problem ostaje isti)
- umjesto cd /mnt komande sam pisao cd /mnt/sda_part1 (i tako promijenjenu putanju za sve iduce, ukljucujuci i mkdir komande, jer mi je USB mountan kao sda_part1, ofkors ni to nije pomoglo...)
- probao sa drugim tutorialom za instalirati optware (http://g300nh.blogspot.com/2010/06/s...rt-part-1.html), nakon toga bi trebao ici tutorial za transmission (http://g300nh.blogspot.com/2010/06/b...ion-on-dd.html), no tu zapnem vec na prvom tutorialu gdje mi nakon izvrsenja komande ls /dev/discs/disc0/ Putty neda nikakav feedback kao sto je opisan u tutorialu...

Eto ostao sam bez ikakvih ideja sto i kako poduzeti da instaliram uspjesno transmission i da mogu skidati torrente... Vidio sam da je tu nekima uspjelo instalirati, pa bi mi svaka pomoc bila dobrodosla
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 00:33   #1142
daMassa
Registered User
Moj komp
 
daMassa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka - Croatia
Postovi: 32
Eh, zaboravio sam rec da sam probao i taj tutorijal, ali posto sam ga probavao dok je stick bio u NTFSu, probao sam ga sad jos jednom sa stickom u EXT3 formatu. Uglavnom sve lijepo ide do naredbe: "ipkg libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk opkg_618-3_ar71xx.ipk" gdje mi nakon nje izbaci: "ERROR: unknown sub-command `libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk'"

Previse izgubljenih zivaca sa DD-WRTom, prelazim na OpenWRT kao sto si i sam savijetovao. Jel moze preporuka koji je najbolji firmware (necu pitati najnoviji, jer najnoviji ne znaci da je najbolji/najstabilniji) OpenWRT-a za Siemensa SX763? Zahvaljujem
daMassa je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 08:48   #1143
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
Citiraj:
Autor daMassa Pregled postova
Eh, zaboravio sam rec da sam probao i taj tutorijal, ali posto sam ga probavao dok je stick bio u NTFSu, probao sam ga sad jos jednom sa stickom u EXT3 formatu. Uglavnom sve lijepo ide do naredbe: "ipkg libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk opkg_618-3_ar71xx.ipk" gdje mi nakon nje izbaci: "ERROR: unknown sub-command `libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk'"

Previse izgubljenih zivaca sa DD-WRTom, prelazim na OpenWRT kao sto si i sam savijetovao. Jel moze preporuka koji je najbolji firmware (necu pitati najnoviji, jer najnoviji ne znaci da je najbolji/najstabilniji) OpenWRT-a za Siemensa SX763? Zahvaljujem
kao prov repozitorij ti nije dobar, sx ti nije ar71xx arhitektura, dakle, trebao si izmjeniti opkg.conf file-u.

uzmi zadni firmware samo sa usb patchom...

93.139.118.150:6865/downloads.htm
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 09:44   #1144
daMassa
Registered User
Moj komp
 
daMassa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka - Croatia
Postovi: 32
E jbg, nisam pazio na taj detalj, nisam toliko upoznat jos sa svime... :\ Probati cu onda jos jednom prije prelaska na OpenWRT...

Sto se tice samoga OpenWRT-a, probao sam ga u pocetku prije DD-WRTa i zanima me sto bi mogao biti problem da se ne zeli spojiti na internet. Bio je vr5ho image, namjestio sam tamo u WAN svoje podatke za spajanje na net, namjestio vpi i vci, cak se sjetio da sam zaboravio postaviti annex pa sam i to odradio (po tutorialu iz prvog posta). Uglavnom sta god namjestio nisam dobio izlaz na internet. DD-WRT mi nema nikakvih problema sa spajanjem na net :S

EDIT: Promijenio sam na onom tutorialu repozitorij i izabrao druge pakete za lantiq (http://downloads.openwrt.org/snapsho...2-1_lantiq.ipk i http://downloads.openwrt.org/snapsho...8-3_lantiq.ipk), te sam skuzio da kod "ipkg libc_0.9.33.2-1_ar71xx.ipk opkg_618-3_ar71xx.ipk" fali samo install dakle ipkg install...

I tako je instalacija krenula sve super islo do ovog dijela:

Citiraj:
Let's make sure everything works properly:

umount /jffs
mount -o bind /mnt/sda_part1/root /tmp/root
mount -o bind /mnt/sda_part1/opt /opt
export LD_LIBRARY_PATH='/opt/lib:/opt/usr/lib:/lib:/usr/lib'
opkg update
Tu kada puknem opkg update dobijem error koji kaze:

Citiraj:
root@SiemensSX763:~# opkg update
opkg: '/opt/lib/libgcc_s.so.1' is not an ELF executable for MIPS
Collected errors:
* opkg_conf_parse_file: /etc/opkg.conf:4: Ignoring invalid line: `list_dir ext /opt/tmp/var/opkg-list'
* make_directory: Cannot create directory `/usr/lib/opkg': Read-only file system.
* make_directory: Cannot create directory `/usr/lib/opkg': Read-only file system.
* make_directory: Cannot create directory `/usr/lib/opkg': Read-only file system.

Zadnje izmijenjeno od: daMassa. 26.06.2013. u 17:22.
daMassa je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2013., 14:03   #1145
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,962
Mislim da se nešto zblesilo, svaka pomoć je dorodošla.
Dakle:
- Kada se ukopča u struju bez Ethernet kabela LAN1 i LAN2 ledice su ugašene, a LAN3 i LAN4 svijetle.
- Kada se ukopča ethernet kabel počnu treperiti LAN3 i LAN4
- Routeru se nemoze nikako pristupiti.
- Na računalu su postavke:
ip: 192.168.1.16
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
dns server: 192.168.1.1

Pingao sam 192.168.1.1 - request timed out

Probao sam spajati na sve lan portove na routeru, ista stvar se događa.
Jednostavno nemogu prstupiti routeru.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2013., 15:20   #1146
daMassa
Registered User
Moj komp
 
daMassa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka - Croatia
Postovi: 32
To se nesto zblesilo dok je flashao ocito. Ugasi modem, drzi odispod restart tipku i upali ga opet. Tipku drzis cijelo vrijeme i to jedno 10ak sekundi nakon paljena modema tek pustis. Odi sada na 192.168.1.1 trebao bi ti se pokazati Failsafe, tamo ponovno odaberi image i flashaj ruter. Pazi ako flashas DD-WRT da odaberes onaj uImage (za inicijalno flashanje putem Failsafe-a)...
daMassa je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2013., 21:50   #1147
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,962
Citiraj:
Autor daMassa Pregled postova
To se nesto zblesilo dok je flashao ocito. Ugasi modem, drzi odispod restart tipku i upali ga opet. Tipku drzis cijelo vrijeme i to jedno 10ak sekundi nakon paljena modema tek pustis. Odi sada na 192.168.1.1 trebao bi ti se pokazati Failsafe, tamo ponovno odaberi image i flashaj ruter. Pazi ako flashas DD-WRT da odaberes onaj uImage (za inicijalno flashanje putem Failsafe-a)...
Nažalost nema tu pomoći..mislim da je otišao u vječna lovišta.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2013., 23:31   #1148
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Nažalost nema tu pomoći..mislim da je otišao u vječna lovišta.
Nije. Zalemi serial na ploču i flashaj ga preko ymodema. Imaju upute i flash file negdje u ovoj temi.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 18:32   #1149
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Stavio sam prije jedno 3 mj. OpenWRTna svoj SX763, u međuvremenu sam prešao sa T-Com-a na Vip (prije mjesec i pol), a SX763 je stajao za to vrijeme u ormaru dok se jučer nisam opet malo odlučio poigrati sa njim i staviti mu DD-WRT (pošto mi je OpenWRT ipak malo prekompliciran).

No nažalost sa njim se ne mogu spojiti ADSL-om na net preko VIP-a.

Evo kako stoje stvari:



Jedna zanimljivost je da mi se stalno vraća nakon pokušaja connecta u "WAN->Configuration Type" pod postavke DHCP u rubriku WINS 192.168.1.1 ili bilo koji drugi broj koji bi upisao i sejvao (apply + save), pa ga potom opet izbrisao (nulama) i sejvao (apply + save), nakon pokušaja connecta stari broj bi opet bio tu.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 22:29   #1150
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Imam sx763 na kojem je dd-wrt v24-sp2 (02/11/13) 20675.
I alcatel l100v LTe
Da li netko ima iskustva sa share-anjem 3g/4g veze preko dd-wrt-a?

Probavao sam neke kombinacije a nikako da proradi...

svaki savjet dobrodosao
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 12:57   #1151
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Stavio sam prije jedno 3 mj. OpenWRTna svoj SX763, u međuvremenu sam prešao sa T-Com-a na Vip (prije mjesec i pol), a SX763 je stajao za to vrijeme u ormaru dok se jučer nisam opet malo odlučio poigrati sa njim i staviti mu DD-WRT (pošto mi je OpenWRT ipak malo prekompliciran).

No nažalost sa njim se ne mogu spojiti ADSL-om na net preko VIP-a.
Si siguran da je vip vpi/vci 0/33, mislim da imaju svoj neki drugi, pitaj njihovu szk, ili pogledaj u njihovom ruteru.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 13:10   #1152
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Imam sx763 na kojem je dd-wrt v24-sp2 (02/11/13) 20675.
I alcatel l100v LTe
Da li netko ima iskustva sa share-anjem 3g/4g veze preko dd-wrt-a?

Probavao sam neke kombinacije a nikako da proradi...

svaki savjet dobrodosao
koji provider? vip mobile carnet?
ukoliko da, zaboravi ddwrt (jer uz support koji je očajan, nemaš self-support wiki kao openwrt)

naravno, može se dogoditi i da jednostavno ruter ne podrzava taj stick (kao nijedan zte)
uglavnom, preko ddwrt pokusaj uspostaviti vezu na internet samo sa providerovim apn i podatcima, ako se spoji, stick prepozna i sve je dobro
ako se ne spoji, vjerojatno stick nije podrzan

ako stvarno imas vip mobile carnet, uzivaj
i to ti je samo pocetak

Zadnje izmijenjeno od: domis. 03.07.2013. u 13:17.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 14:45   #1153
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Si siguran da je vip vpi/vci 0/33, mislim da imaju svoj neki drugi, pitaj njihovu szk, ili pogledaj u njihovom ruteru.
Ma kakvi, VPI/VCI je baš 0/33 (spojeno preko rutera Huawei HG530U):



Inače sam ruter stavio u prodaju, imam već kupca, ali ako je ikako moguće volio bih ga osposobiti da se može connectati preko moje linije pa možda i odustanem od prodaje (koja će se obaviti sutra), mada ne vjerujem jer sam stvarno sve i svašta isprobavao u postavkama DD-WRT-a (i OpenWRT-a) ali bez uspjeha.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2013., 00:42   #1154
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Jeli još tko imao problema sa restartanjem routera sa dd-wrt firmware-om? Konačno ga uspio osposobiti kao repeater na fritzbox - i svako malo se restarta sam os sebe...kako da stavim openwrt firmware sad na njega kad je dd-wrt gore?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 18:00   #1155
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Evo jedan mali problemcic prilikom flashanja pa ako netko moze pomoc.

Prvo flasham secondary boot i to prodje ok, dobijem onaj Failsafe UI, preko njega nadjen annex b image i kad kliknem na Submit Query veza pukne i to je to.
Router i dalje ostane na tom Failsafe UI-u i nema pomaka...

Ima li itko ideju sto sam zajebao?
Imam isti problem, ugasio avasta i firewall i opet isto
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 20:27   #1156
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Bio bih zahvalan ako netko može uploadat screenshoot postavki spajanja na net za OptiDSL (OpenWRT)...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 17:28   #1157
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ljudi meni piše da je isti model SX763 - isto i izgleda (isto od T-coma) - al nigdje ne piše da je siemens ni gigaset nego piše da je proizvođać Sagemcom

dal bi u tome mogao biti problem?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 18:45   #1158
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
isti model sudeci prema openwrt wiki-u
http://wiki.openwrt.org/toh/gigaset/sx76x
domis je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 21:45   #1159
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ljudi meni piše da je isti model SX763 - isto i izgleda (isto od T-coma) - al nigdje ne piše da je siemens ni gigaset nego piše da je proizvođać Sagemcom

dal bi u tome mogao biti problem?
Moraš flashati iz Linuxa.


Ljudi, jedno pitanje. Jel postoji funkcionalan VoIP bilo na OpenWRT-u, bilo na DD-WRT-u, a da rade oba FXS porta? Pokušavao sam sa owsip-om, asteriskom, danube-voip-om (kojeg nisam uspio niti instalirati).
Na Iskonu sam, a oni telefon daju preko VoIP-a. Zapravo, snašao bih se i sa jednim portom, ali što od svega toga radi?

Ista stvar i sa IPTV-om. Jel to funkcionira kak bi trebalo?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 22:19   #1160
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Meni radi na openwrt sa asterisk jedan port na iskonu+nonoh, ali to sa mojom modifkacijom asteriska, mislim da rade oba porta ali nisam siguran, provjerim ovih dana pa javim.

iptv radi, samo treba napraviti bridge za određeni lan port.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2013., 00:33   #1161
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
A imaš negdje taj Asterisk, ili možeš objasniti kako modificirati, i kako uopće Asterisk povezati sa FXS portom?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2013., 20:05   #1162
dvorel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Daruvar
Postovi: 21
Pozdrav svima za poćetak!
Pokušavam vratiti original fw na ruter, napravio sam sve do tftp-a, i sad mi on prebaci fw ali ga neželi flashati. firewall i antivirus ugašeni, probao win 7 i xp.
hvala!
dvorel je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2013., 10:54   #1163
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
Prilikom instalacije drivera za printer mi fali hrpu package-a u trunku. ima li ih gdje(neki drugi url) ili se mogu skompjlirati za lantiq platformu novi package-i- moze neki tutorijal?

Hvala
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2013., 23:57   #1164
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Ne radi mi firmware update,stavio bi DD wrt...advanced settings--administration--firmware update

ovo piše: Since your device is managed by central maintenance the local firmware update is not supported.

Isključio sam adsl,izvukao žicu iz spllitera ali opet ne radi,šta sad da napravim?
esc je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 03:29   #1165
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
Napisano ti je kako to rijesiti barem 10 puta u ovoj temi, sadnji put nedavno...
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2013., 01:06   #1166
dvorel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Daruvar
Postovi: 21
a moj problem?
dvorel je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2013., 18:01   #1167
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
Ima li tko iskonov config(active_config file) za originalni firmware? Treba mi da onda router povuce sam podatke za voip sa ACS-a.

Zadnje izmijenjeno od: subixonfire. 19.07.2013. u 18:09.
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 00:14   #1168
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
pozdrav ekipi.

trebam pomoć, kao i većina ovdje , prčkao sam po svom SX763 i malo probao open wrt pa malo dd-wrt i u jednom trenu sam nešto preko nećega snimio neznam ni sam šta i sada mi ne želi dati failsafe na 192.168.1.1 probao sam sve naćine resetiranja, držao tipku godinama, kada upalim router, svjetle mi lampice od napajanja, LAN1 te Wlan i Voip blinkaju. Ima li nade da se spasi router i na koji nacin.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 00:36   #1169
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
treba preko tftp-a ubaciti modificirani secondary
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 00:38   #1170
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
jel postoji neki guide za to ili da kopam tu kroz 39 stranica.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na