Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2013., 22:29   #991
Maki1908
Love Generation
Moj komp
 
Maki1908's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 57
Koliko vidim http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/
prije šest dana je izašla konačna verzija AA
napokon
Maki1908 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 23:04   #992
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Evo (nazalost) opet trebam pomoc spretnijih ljudi s ovim uređajem
Naime kolega je htio da na njegov SX763 stavimo DD-WRT, jer je vidio da je to odličan OS za router.
E kad smo ga stavili po uputama (prošlo bez greške), njemu je to bilo prekomplicirano i htio je da vratim na original (stock) firmware. Eh tu nastaju problemi.
Idem doslovno po uputama, korak po korak ali ne mogu vratiti na stock. Svaki put nakon sto napravim naredbu dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2 i ugasim router, te promjenim IP adresu u 192.168.2.16, on ne poteže firmware sa kompa već opet pokazuje failsafe UI na 192.168.1.1.
TFTP je pokrenut, nema AV software-a, firewall je isključen. Probao sam sa Ubuntu-a, i sad sa friške instalacije XP-a
Znači kad god ukucam secondary, i restartam router s novom IP adresom on ne poteže novi runtime_image.bin iako je sve podešeno od slova do slova prema uputama na prvoj strani. Stalno se pali failsafe ui na 1.1 i preko njega mogu staviti i DD-WRT i OpenWRT, to radi bez frke. Ali nazad na stock neće ni za živu glavu. Ima li tko pametan savjet?

P.S. prema uputama s prve strane sam već par komada vratio na stock, ali ovaj je tvrdoglav
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 00:18   #993
stane1983
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo (nazalost) opet trebam pomoc spretnijih ljudi s ovim uređajem
Naime kolega je htio da na njegov SX763 stavimo DD-WRT, jer je vidio da je to odličan OS za router.
E kad smo ga stavili po uputama (prošlo bez greške), njemu je to bilo prekomplicirano i htio je da vratim na original (stock) firmware. Eh tu nastaju problemi.
Idem doslovno po uputama, korak po korak ali ne mogu vratiti na stock. Svaki put nakon sto napravim naredbu dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2 i ugasim router, te promjenim IP adresu u 192.168.2.16, on ne poteže firmware sa kompa već opet pokazuje failsafe UI na 192.168.1.1.
TFTP je pokrenut, nema AV software-a, firewall je isključen. Probao sam sa Ubuntu-a, i sad sa friške instalacije XP-a
Znači kad god ukucam secondary, i restartam router s novom IP adresom on ne poteže novi runtime_image.bin iako je sve podešeno od slova do slova prema uputama na prvoj strani. Stalno se pali failsafe ui na 1.1 i preko njega mogu staviti i DD-WRT i OpenWRT, to radi bez frke. Ali nazad na stock neće ni za živu glavu. Ima li tko pametan savjet?

P.S. prema uputama s prve strane sam već par komada vratio na stock, ali ovaj je tvrdoglav
Prvo sto mi pada na pamet upogonit Wireshark i posnifati dal router opce pravi kakav request na tftp server, sa koje ip adrese, na koju ip i koji file?
stane1983 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 09:43   #994
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor stane1983 Pregled postova
Prvo sto mi pada na pamet upogonit Wireshark i posnifati dal router opce pravi kakav request na tftp server, sa koje ip adrese, na koju ip i koji file?
ma to i ja mislim. Sjećam se od prije, kad sam nasnimio secondary i sa dd-om presnimio particiju, nakon restarta su blinkale VLAN i VOIP lampice te je onda preko TFTP-a pokupio image tj stock firmware i fleshao ga. Sad te lampice uopće ne blinkaju. Probao sam sve moguće opcije, XP instalacija je friška samo za to, nema antivirusnog, firewall je isključen, više ne znam što pokušati
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 12:57   #995
stane1983
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ma to i ja mislim. Sjećam se od prije, kad sam nasnimio secondary i sa dd-om presnimio particiju, nakon restarta su blinkale VLAN i VOIP lampice te je onda preko TFTP-a pokupio image tj stock firmware i fleshao ga. Sad te lampice uopće ne blinkaju. Probao sam sve moguće opcije, XP instalacija je friška samo za to, nema antivirusnog, firewall je isključen, više ne znam što pokušati
Spoji serial interface (TTL, ne obicni rs232) i vidi kaj se dogadja... ako je uboot ok, ako se dize onda flashaj dalje prek uboot-a, ako nije ok onda ga moras prebacit u uart mode (da mu mozes poslat u-boot.asc u raw formatu kojeg ce onda on bootati pa iz njega flashaj), onda odlotati spojene pinove za uart mode i vidi dal ce bootat pa onda dalje....

Par postova prije ima o tome (ja pitao jer me isto mucilo flashanje sprzenog uboot-a).
stane1983 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 13:54   #996
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ma to i ja mislim. Sjećam se od prije, kad sam nasnimio secondary i sa dd-om presnimio particiju, nakon restarta su blinkale VLAN i VOIP lampice te je onda preko TFTP-a pokupio image tj stock firmware i fleshao ga. Sad te lampice uopće ne blinkaju. Probao sam sve moguće opcije, XP instalacija je friška samo za to, nema antivirusnog, firewall je isključen, više ne znam što pokušati
Moguće je da kad sam zadnji put ubacio novu verziju ow-a, da nisam editirao partitio map, pa flashira na krivo mjesto, probaj flashati Annex A i B - voip img, pa kroz njega istu komandu, ili stavi
https://sx76x-openwrt-danube.googlec...allparts.image

u njemu su sve particije, ali nemoj flashati sa dd, nego sa:

mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary

ime particije je ili secondary, ili secondary_boot,(ovaj zadnji dio komande) pa probaj tako.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 14:05   #997
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Moguće je da kad sam zadnji put ubacio novu verziju ow-a, da nisam editirao partitio map, pa flashira na krivo mjesto, probaj flashati Annex A i B - voip img, pa kroz njega istu komandu, ili stavi
https://sx76x-openwrt-danube.googlec...allparts.image

u njemu su sve particije, ali nemoj flashati sa dd, nego sa:

mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary

ime particije je ili secondary, ili secondary_boot,(ovaj zadnji dio komande) pa probaj tako.
ok, pokušat ću kad dođem s posla. thnx!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 14:58   #998
k0va
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: u kući
Postovi: 7
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Evo (nazalost) opet trebam pomoc spretnijih ljudi s ovim uređajem
Naime kolega je htio da na njegov SX763 stavimo DD-WRT, jer je vidio da je to odličan OS za router.
E kad smo ga stavili po uputama (prošlo bez greške), njemu je to bilo prekomplicirano i htio je da vratim na original (stock) firmware. Eh tu nastaju problemi.
Idem doslovno po uputama, korak po korak ali ne mogu vratiti na stock. Svaki put nakon sto napravim naredbu dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2 i ugasim router, te promjenim IP adresu u 192.168.2.16, on ne poteže firmware sa kompa već opet pokazuje failsafe UI na 192.168.1.1.
TFTP je pokrenut, nema AV software-a, firewall je isključen. Probao sam sa Ubuntu-a, i sad sa friške instalacije XP-a
Znači kad god ukucam secondary, i restartam router s novom IP adresom on ne poteže novi runtime_image.bin iako je sve podešeno od slova do slova prema uputama na prvoj strani. Stalno se pali failsafe ui na 1.1 i preko njega mogu staviti i DD-WRT i OpenWRT, to radi bez frke. Ali nazad na stock neće ni za živu glavu. Ima li tko pametan savjet?

P.S. prema uputama s prve strane sam već par komada vratio na stock, ali ovaj je tvrdoglav
Pozdrav,
Imao sam isti problem, htio sam vratiti original FW ali nije radilo, uvijek me baca u Failsafe UI.
Skužio sam u čemu je u stvari problem, kad mjenjaš DD-wrt openWRT i slične imageove mjenjaš samo runtime image, secondary boot ostaje, a taj failsafe UI je dio secondary boota, da bi vratio original moraš fleshat original secondary boot.
I to radiš s dd naredbom, samo je u tutorijalu pogreška i flasha se secondary boot na particiju za runtime i zato se on ne pokreće već baca nazad u FailsafeUI koji je zapravo trebao biti zamjenjen.

Ono što treba napraviti je upisati cat /proc/partitions i vidjeti koja je particija od secondray boota pa flashat na nju.

Pazi ako flashas krivu particiju vjerojatno ćeš ubiti router.
k0va je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 23:04   #999
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Update: problem riješen!

Kao prvo ovo su bile particije:


Riješenje problema je bilo sljedeće:

1. u web sučelju u OpenWRT-u sam stavio update firmware kojeg je kolega Delboy predložio:
LINK

2. Preko wiscp-a sam se spojio na router preko SCP protokola te na tmp nasnimio secondary koji je predložen:
ftp://dl.solcon.nl/pub/fiber/siemens...ndary_boot.img

3. Spojio sam se sa Putty-em na router i izvršio ovu komandu:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary

tad mi je javio da je nasnimio image na particiju.

4. Nakon toga sam ugasio router, podesio ip adresu na 192.168.2.16, pokrenuo TFTP (64 bit) te sam ga podesio prema uputama s prve strane.

5. Kad sam upalio router, blinkale su VOIP i WLAN lampice te je router potegnuo image bez problema preko TFTP-a.

Sve je rađeno na Windowsima 7 PRO x64, ugašen je firewall i privreno disejblan antivirusni (Microsoft Security Essentials).
Zahvaljujem kolegama na pomoći


EDIT:

Na stock firmware-u mi ne prepoznaje usb stickove, dok je na ovom VOIP image-u sve radilo iz prve. Prepoznaje sve stickove, Wireless radi, Voip radi, odličan build!


Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 20.04.2013. u 10:43.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2013., 02:03   #1000
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor bonesmasher Pregled postova
pozdrav!
jucer sam uspio staviti open wrt u router, nakon sta sam instalira ubuntu na laptop,
i kad sam ga konfigurira kao i sta san radija sa linksys-ima za acces pointe, vise uopce nemogu uc u router, resetira san ga vise puta, od 10-15 puta jedanput mi se pojavia failsafe ali cin bi isa stavit nesto u njega opet bi se izgubilo i nebi moga nista vise....
ima li mu kakvog spasa?
Kako si mu podesio DHCP ?

Koliko se sjećam ima onaj TFTP za flashanje ako nemožeš nikako pristupit
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 00:23   #1001
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova

Stavio sam ovaj openwrt36088-voip.image i stvarno sve besprijekorno funkcionira, ali me zanima pošto vidim da se radi o OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 (release candidade) sa tamo kraja 2012, a vidim da ima za skinuti i OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 od prije par dana, da li je preporučljivo da ga flešnem sa OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 il da ga ipak ostavim na "rc-1" ? Hvala.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 00:44   #1002
ddrasner
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Stavio sam ovaj openwrt36088-voip.image i stvarno sve besprijekorno funkcionira, ali me zanima pošto vidim da se radi o OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 (release candidade) sa tamo kraja 2012, a vidim da ima za skinuti i OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 od prije par dana, da li je preporučljivo da ga flešnem sa OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 il da ga ipak ostavim na "rc-1" ? Hvala.
Iako pise da je rc-1 radi se ustvari o reviziji 36088 od 19.03.2013.
Koliko vidim u Attitude Adjustment vise nitko ni ne dira, konkretno od tad do danas je bio samo jedan commit u njega (nekakav fix za mac80211).

Ukratko, nista neces dobiti sa 12.09 a izgubit ces usb patch i ostale postavke sto sam ubacio u image.
ddrasner je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 00:50   #1003
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor ddrasner Pregled postova
Iako pise da je rc-1 radi se ustvari o reviziji 36088 od 19.03.2013.
Koliko vidim u Attitude Adjustment vise nitko ni ne dira, konkretno od tad do danas je bio samo jedan commit u njega (nekakav fix za mac80211).

Ukratko, nista neces dobiti sa 12.09 a izgubit ces usb patch i ostale postavke sto sam ubacio u image.
Hvala na odgovoru. Prezadovoljan sam stvarno, od izgleda, preko mogućnosti do kompletne funkcionalnosti ovog firmwarea. Još me samo zanima gdje i dali negdje postoji opcija za mijenjanje annex-a u korisničkom sučelju, jer ju nisam uspio pronaći. Hvala.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 01:01   #1004
ddrasner
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Hvala na odgovoru. Prezadovoljan sam stvarno, od izgleda, preko mogućnosti do kompletne funkcionalnosti ovog firmwarea. Još me samo zanima gdje i dali negdje postoji opcija za mijenjanje annex-a u korisničkom sučelju, jer ju nisam uspio pronaći. Hvala.
U web sucelju ne. Treba se spojiti sa ssh i editirati /etc/config/network

Pogledaj:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=965
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=978
ddrasner je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 01:11   #1005
k0va
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: u kući
Postovi: 7
34 stranice na forumi je postalo nepregledno i nikako mi se ne sviđa ovaj search. Zato sam si napravio pdf sa svim stranicama da lakše pretražujem temu i kad nešto zaboravim ne moram misliti na kojoj je stranici to bilo.

Pa evo djelim taj PDF.
k0va je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2013., 01:17   #1006
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Hvala puno na odgovorima "ddrasner" i svaka čast svima koji su radili na ovome. Skidam kapu. Također hvala korisniku "K0va" na izradi pdf-a ove veoma interesantne teme. Živjeli i laku noć.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 15:04   #1007
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
Exclamation

kolega kaze da je na dd-wrt po defaultu upaljen usb sofrwerski?
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 23:36   #1008
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ne znam jel sam to već pitao ili ne, koja bi konkretna korist bila za mene kao kućnog korisnika, da pročitam svih 26 stranica i da utrošim nekoliko sati čitanja...?

Koristim Iskon Solo 10Mbps.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 01:03   #1009
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ako imas samo jedno ili dva računala u mreži i ako zanemarimo sve što se može sa stockom, onda ti preostaje samo torrent server
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 07:42   #1010
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Imam 2 Laptopa, Buffalo NAS LinkStation i WDTVLive.
Torrent Server mi može biti i NAS, znači, preskačem temu

Hvala
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 26.04.2013. u 07:54.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 11:06   #1011
borstri
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: hr
Postovi: 17
MiniDLNA na DD-WRT

Baš s kolegom istražujemo temu, pa je pitanje, da li je itko probao na bilo kojoj verziji wrt-a MiniDLNA i kako to radi?

Thanks!
borstri je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 14:25   #1012
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
korisitite xbmc i netrebaju Vam nikakvi upnp-ovi..
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 14:27   #1013
borstri
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: hr
Postovi: 17
Rado, imaš ideju kako ga instalirati na Samsung Smart TV serije 6100? Riješio bi me puno nervoze u životu
borstri je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 15:52   #1014
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
rasbmc

toliko o Smart seriji
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 16:44   #1015
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ako imas samo jedno ili dva računala u mreži i ako zanemarimo sve što se može sa stockom, onda ti preostaje samo torrent server
A torrent klijent ?
tintin je online   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 18:39   #1016
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
A torrent klijent ?
no, to sam mislil...uglavnom isti drek

al dobro, jos jedna stvar koji openwrt donosi je mogućnost spajanja preko 3g/LTE mreže na net
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 21:00   #1017
Wajs
Mr. V
Moj komp
 
Wajs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Pitanje jedno. Da li tko ima iskustva kolike velicine mogu ubaciti usb memoriju u sx763, tj koliki je maksimum. Ima na sebi openwrt, ako to sta znaci.
__________________
people should not be afraid of their governments. governments should be afraid of their people
Wajs je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 23:19   #1018
gizmo1
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: cro
Postovi: 7
wrsho openwrt problem

ubacio sam openwrt-lantiq-danube-GIGASX76X-squashfs sa vrshove stranice i nikako da dobijem adsl vezu , evo config file:
inace sam na optimi preko t -coma moze neka pomoc?

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config interface 'lan'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'
option ifname 'eth0.1'

config switch
option name 'eth0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'eth0'
option vlan '1'
option ports '4 3 2 1 5t'

config adsl-device 'adsl'
option fwannex 'b'
option annex 'b'

config atm-bridge 'atm'
option unit '0'
option encaps 'llc'
option payload 'bridged'
option vci '33'
option vpi '0'

config interface 'wan'
option ifname 'nas0'
option proto 'pppoe'
option username '******@optinet@optima-dsl3'
option password '*****'
gizmo1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 08:45   #1019
sambozic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zdenci
Postovi: 15
Serial port

Zeznio sam stvar pri vraćanju originalnog fw-a i jedini način da moj sx proradi je stavljanje fw-a preko serial porta.
Znali netko kako se to radi?

Zašto moj sx neradi....kratki opis:

...odlučih vratit sx763 na originalni fw i nakon što sam prebacio secondary bootloader u tmp folder u routeru moja 4-godišnja kći isključi router (baš joj je bio zgodan taj crni gumbić iza) i od onda ništa ne mogu. Preko winscp-a ne mogu unutra, niti putty reagira. Pokušao sam sa Linux-om (Ubuntu)...0 bodova. Pokušo sam hardreset 20X....0 bodova!

...Nikky mi je rekao da jedini način stavljanje fw-a ide preko serial porta

Zadnje izmijenjeno od: sambozic. 27.04.2013. u 08:54.
sambozic je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 16:13   #1020
stane1983
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Varaždin
Postovi: 8
Citiraj:
Autor gizmo1 Pregled postova
ubacio sam openwrt-lantiq-danube-GIGASX76X-squashfs sa vrshove stranice i nikako da dobijem adsl vezu , evo config file:
inace sam na optimi preko t -coma moze neka pomoc?

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config interface 'lan'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'
option ifname 'eth0.1'

config switch
option name 'eth0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'eth0'
option vlan '1'
option ports '4 3 2 1 5t'

config adsl-device 'adsl'
option fwannex 'b'
option annex 'b'

config atm-bridge 'atm'
option unit '0'
option encaps 'llc'
option payload 'bridged'
option vci '33'
option vpi '0'

config interface 'wan'
option ifname 'nas0'
option proto 'pppoe'
option username '******@optinet@optima-dsl3'
option password '*****'
Mislim da bi ti ovaj post mogao pomoci. U luci pod System cini mi se imas negdje za editirati startup skriptu... Navedenu liniju iz posta dodas iznad exit naredbe.
stane1983 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na