Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.08.2012., 13:15   #1651
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Xperia P kojoj svi jedinu manu navode bateriju se u T-Com ponudi prikazije kao da ima bolju bateriju (1450mAh) dok na GsmAreni i svi komentiraju onu slabu od (1305mah), treba provjeriti u T-Centru.
Na tvom mjestu baš i ne bih vjerovao njihovim specifikacijama - konkretno za Xperiju P navode da ima SAMOLED ekran.
.:AM:. je offline  
Staro 12.08.2012., 14:01   #1652
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ne razumijem zasto toliko ne zelis tog Advanceda, koji je najbolji mobitel u klasi svoje cijene. Ima Dual Core iz SGS2 sa mrvu smanjenim taktom, puno RAM-a, lagan je i ugodan za drzat ga i raditi po njemu.

L7 - to su dvije klase mobitela, L7 ima preslab procesor, i brzo ce ti biti prespor.

Xperia P - baterija najveca mana, kvaliteta izrade odlicna (alu kuciste), osobno zbog preslabe baterije bih ju zaobisao.

Xperia Arc S - je isto sto i SGS+ sa mrvicu vecim ekranom i 8mp kamerom. Arc obican radi na 1GHz.

HTC Sensation -najveca mana display koji doslovno jede bateriju koja bas nije prevelika, iz iskustva par ljudi sam cuo da jedva pola dana izdrzi ako se prcka po njemu...

Evo 3D - sumnjam da ce biti opet takva akcija, prosla baba s kolacima sto se tice one cijene iz Tele2, po njuskalu su jos digli cijene...

Ako ikako mozes, skupi jos nesto love i uzmi SGS2, za 2200-2300 ih se da naci s garancijom, baterija ce ti sigurno drzat 1 dan, ima odlican ekran, solidnu kameru, takodjer i dualcore + 1gb ram-a zadovoljavaju sve tvoje uvjete.
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline  
Staro 12.08.2012., 14:31   #1653
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Na tvom mjestu baš i ne bih vjerovao njihovim specifikacijama - konkretno za Xperiju P navode da ima SAMOLED ekran.
Misliš da ne vjerujem T-Com stranici ? Ima pojedinaca koji se žale na bateriju a nekima je i sasvim zadovoljavajuća.
Za taj njezin ekran kažu da kao štedi potrošnju energije, ali pokazalo se na testovima da to ovisi dosta o uvjetima, boji pozadine itd..dosta detalja, upitna baterija u svakom slučaju. No osim baterije sve ostalo je super, i možda bi i svijesno išao u kupovinu u kojoj nešto treba fakat i žrtvovati da bi se drugo dobilo za relativno male novce.

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Ne razumijem zasto toliko ne zelis tog Advanceda, koji je najbolji mobitel u klasi svoje cijene. Ima Dual Core iz SGS2 sa mrvu smanjenim taktom, puno RAM-a, lagan je i ugodan za drzat ga i raditi po njemu.

L7 - to su dvije klase mobitela, L7 ima preslab procesor, i brzo ce ti biti prespor.

Xperia P - baterija najveca mana, kvaliteta izrade odlicna (alu kuciste), osobno zbog preslabe baterije bih ju zaobisao.

Xperia Arc S - je isto sto i SGS+ sa mrvicu vecim ekranom i 8mp kamerom. Arc obican radi na 1GHz.

HTC Sensation -najveca mana display koji doslovno jede bateriju koja bas nije prevelika, iz iskustva par ljudi sam cuo da jedva pola dana izdrzi ako se prcka po njemu...

Evo 3D - sumnjam da ce biti opet takva akcija, prosla baba s kolacima sto se tice one cijene iz Tele2, po njuskalu su jos digli cijene...

Ako ikako mozes, skupi jos nesto love i uzmi SGS2, za 2200-2300 ih se da naci s garancijom, baterija ce ti sigurno drzat 1 dan, ima odlican ekran, solidnu kameru, takodjer i dualcore + 1gb ram-a zadovoljavaju sve tvoje uvjete.
Hvala.
Advanced mi je glavni izbor još uvijek, samo želim sav drugi izbor mobitela provjeriti. Zadnje čime nisam impresioniran je video snimka njegovom kamerom koju sam downloadirao sa GsmArene....Xperia U me zato impresionirala kamerom, a HTC One V je baš loša. Sve tri su 720p kvalitete.

Neda mi se dati duplo više novca za SGS2 ili Galaxy Nexus.
Advanced mi ispada u Total M + tarifi uz trajni nalog na webu 1000 kn (bez trajnog naloga čak 1500kn ? Čudno) , a SGS2 pod istim uvjetima 2300 kn, Xperia P 1400 kn, Galaxy Nexus 2400kn.

Dvojba mi je Advanced ili Xperia P.
Ari je offline  
Staro 12.08.2012., 14:41   #1654
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Po usporedbi su dosta slicni, iako na papiru pa tako i u stvarnosti Xperia ispada nesto modernija. Ima bolju kameru, nesto vecu rezu ekrana, po dimenzijama manja a po tezini i ekranu jednaka,
vise Rama no jednak chipset (cpu+gpu), hdmi port... Jedina mana joj je vec spomenuta baterija, pa zar se ne moze i to nekako anulirati? Aftermarket baterije mozda, battery-saving optimizacije unutar samog roma itd...
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 12.08.2012., 15:06   #1655
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Misliš da ne vjerujem T-Com stranici ? Ima pojedinaca koji se žale na bateriju a nekima je i sasvim zadovoljavajuća.
Za taj njezin ekran kažu da kao štedi potrošnju energije, ali pokazalo se na testovima da to ovisi dosta o uvjetima, boji pozadine itd..dosta detalja, upitna baterija u svakom slučaju. No osim baterije sve ostalo je super, i možda bi i svijesno išao u kupovinu u kojoj nešto treba fakat i žrtvovati da bi se drugo dobilo za relativno male novce.
Može biti štedljiv ekran, ali problem je u tome što nije SAMOLED. Specifikacije gledaj s GSMArene, točnije su od ovih T-Mobile u svakom slučaju. Tim više što Galaxy S Advance nazivaju AdvanceD.

Preporučujem ti kupnju Galaxyja prije Xperije. Xperia ima nekoliko manjih ili većih nedostataka - primjerice MicroSIM slot, nemogućnost vađenja baterije, nedostatak MicroSD slota i već nekoliko puta spomenutu bateriju. Jedina veća prednost bi bila nešto veća rezolucija ekrana i malo više RAM-a, ali po mom mišljenju se nipošto ne isplati, pogotovo uz razliku u cijeni od 400 kn.
.:AM:. je offline  
Staro 12.08.2012., 15:40   #1656
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima. I vecinu prosjecnih korisnika. iPhone ima sve te mane pa je jedan od najprodavanijih uredjaja.
Losa baterija je ipak veliki nedostatak i sve ovo ostalo bih prekrizio,i da ima sd slot i sve ovo gore navedeno,na kraju ga ne bih uzeo zbog lose baterije. Ali treba vidjeti koliko je to lose. Ako prosjecnom korisniku traje jedan dan,to uopce nije lose
spawn je offline  
Staro 12.08.2012., 18:24   #1657
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Jedina mana joj je vec spomenuta baterija, pa zar se ne moze i to nekako anulirati? Aftermarket baterije mozda, battery-saving optimizacije unutar samog roma itd...
Pokušavali su korisnici dosta toga. Donekle pomaže gašenje nepotrebnih aplikacija i procesa koji stalno rade u pozadini, putem task managera, uklanjanje widgets-a i slično.

Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Preporučujem ti kupnju Galaxyja prije Xperije. Xperia ima nekoliko manjih ili većih nedostataka - primjerice MicroSIM slot, nemogućnost vađenja baterije, nedostatak MicroSD slota i već nekoliko puta spomenutu bateriju. Jedina veća prednost bi bila nešto veća rezolucija ekrana i malo više RAM-a, ali po mom mišljenju se nipošto ne isplati, pogotovo uz razliku u cijeni od 400 kn.
MicroSIM slot ? Što je s njim problem ? Mislim, nisam korisnik koji će stalno mijenjati SIM kartice unutra, ja ju stavim i ne diram dok ne kupim drugi mob, bar mi je tako bilo do sada.
I koliko je problem nemogućnost vađenja baterije ? Valjda se nekako može izvaditi jer kad ostari za par godina trebati će ju valjda zamijeniti nekako novom.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima. I vecinu prosjecnih korisnika. iPhone ima sve te mane pa je jedan od najprodavanijih uredjaja.
Losa baterija je ipak veliki nedostatak i sve ovo ostalo bih prekrizio,i da ima sd slot i sve ovo gore navedeno,na kraju ga ne bih uzeo zbog lose baterije. Ali treba vidjeti koliko je to lose. Ako prosjecnom korisniku traje jedan dan,to uopce nije lose
Tako nešto i ja razmišljam.
Doduše nešto malo me zabrinulo što na GSMAreni za Xperiu P spominju ne baš glatko gledanje Youtube klipova na 720p.
Vjerovatno je samo do nekih postavki problem, ili je problem baš u tome što su Flash Player upgrade-ali na verziju 11, jer znam da je meni na starijem compu isto 11 radila slične probleme.
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_p-review-767p7.php

btw. Opera mini je jedan od najboljih browsera za smartphone, šta ne, vidim da su je na par mjesta stručni komentatori predložili za bolje surfanje ?
Ari je offline  
Staro 12.08.2012., 18:41   #1658
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mislis za malo novaca uzeti model koji se ponasa isto kao i onaj koji kosta duplo vise? Zelis punto koji ide 300kmh? Nisam jos upoznao nekoga kome je to uspjelo. Zato se pomiri s tim da svaki malo jeftiniji ima manu i odaberi onog cije ti mane ne smetaju. Ako ti sve smeta, odustani brate od kupnje.
spawn je offline  
Staro 12.08.2012., 19:04   #1659
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
MicroSIM slot ? Što je s njim problem ? Mislim, nisam korisnik koji će stalno mijenjati SIM kartice unutra, ja ju stavim i ne diram dok ne kupim drugi mob, bar mi je tako bilo do sada.
I koliko je problem nemogućnost vađenja baterije ? Valjda se nekako može izvaditi jer kad ostari za par godina trebati će ju valjda zamijeniti nekako novom.
Nije MicroSIM problem, ali je po mom mišljenju minus. Kao što sam rekao, Xperia ima manjih i većih nedostataka pa bi očito MicroSIM slot bio manji nedostatak, dok je primjerice slaba baterija stvarno velik minus. Bateriju je moguće zamijeniti jedino rastavljanjem uređaja (u servisu ili samostalno).

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sve ovisi kako mob radi. Nije sve u specsima. Microsim,nedostatak microsd-a,nemogucnost vadjenja baterije i slicne stvari su IMHO bespotrebno navedeni kao razlog za izbjegavanje moba. Na kraju krajeva,zanima me kako mob radi,ako ima bar 8gb unutarnje memorije,sve ostalo me ne zanima.
Ne smatram te "sitnice" ključnim nedostacima, ali ukoliko se njima doda slaba baterija to predstavlja i više nego dovoljan broj razloga za izbjegavanje. 8 GB memorije je ipak za današnje pojmove poprilično malo, unatoč tome što je tebi to dostatno vjerujem da veliki broj korisnika to smatra nedovoljnim. 13 GB kod Xperije P je već dosta bolje, ali i dalje bi MicroSD slot bio i više nego poželjan.
.:AM:. je offline  
Staro 13.08.2012., 09:46   #1660
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Nije MicroSIM problem, ali je po mom mišljenju minus. Kao što sam rekao, Xperia ima manjih i većih nedostataka pa bi očito MicroSIM slot bio manji nedostatak, dok je primjerice slaba baterija stvarno velik minus. Bateriju je moguće zamijeniti jedino rastavljanjem uređaja (u servisu ili samostalno).
Krivo, krivo i potpuno krivo. Sasvim pogresno.

Prva generacija SIM radi na 5V sa 32k memorije sa 200-230 tel brojeva i 20-35 SMS. ( ovisno o proizvodacu kartica ). To radi na starijim monokromatskim mobitelima.

Druga generacija je 3V sa 32 i 64k.
64k vecinom zovu Ultra SIM jer ima 400 tel brojeva i max 35SMS. Radi na monokromatski i sadasnjim visebojnim mobitelima. Proivodaci mobitela prilagoduju zbog stednje. Kartice sa 5V moze raditi ali usporeno zbog trazenja signala i sporiji pristup tel brojva.

Micro SIM je mala kartica i prvi je uveo Apple na modelima od Iphone 4. Moze biti zbog prostora ali bilo je lakse natjerati korisnike koju imaju na 5V. Zasto? Zato sto ne znaju niti ne moze razlikovati jer nije oznaceno na kartici.
Micro SIM je ista kao druga generacija sa 32k i 3V. Postoji 64k , no nitko nije u svjetu dobio.

Postoji adapter sa micro na normalni. Vecinom telekomi imaju posebno micro i normalni u jednom. Neki i daju u dvije.

Ima i korisnika koji su skrti pa vise riskiraju na 5V izrezuju micro. Ne cudim se sto rikavaju. Sa 3V moze bez problema.
Kad malo razmislimo, svima bi lakse besplatno dobiti nove a tko ce pokrivati troskove? Je li? U vrtu ne rastu novci.


Postoji jos najmanja od micro i zove se nano SIM.Specifikacije sluzbene nisam dobio.

Polako slijedi trend smanjivanja i poboljsavanje tehnologije.


Citiraj:
Ne smatram te "sitnice" ključnim nedostacima, ali ukoliko se njima doda slaba baterija to predstavlja i više nego dovoljan broj razloga za izbjegavanje. 8 GB memorije je ipak za današnje pojmove poprilično malo, unatoč tome što je tebi to dostatno vjerujem da veliki broj korisnika to smatra nedovoljnim. 13 GB kod Xperije P je već dosta bolje, ali i dalje bi MicroSD slot bio i više nego poželjan.
Ipak , slozio bih potpuno sa Brunom. Korisnici koju kupuju mobitele uglavnom gledaju na izgled, viska prostora idu u krivom smjeru. Vecina ne znaju sto je potreba, prakticnost a kamoli sto je ulozeno i dobiveno. Bitno je imati vise, najbolje i biti glavni baja u kvartu. Je li? Dogodi se da neki uzimaju najskuplje a nemaju novce za ZET niti za pojesti.
Danas microSD znaju riknuti nego prije. Meni se to dogodilo vise puta u zadnje vrijeme. Bilo koji proizvodac ne jamci nikakvu pouzdanost.
Kome smeta manjak prostora i imate aplikaciju Dropbox koju vam moze uploadati albume, fotografije na serveru. A sve to moze namjestiti opciju samo na WIFI a moze i oboje.

Nekima je bitno imati vise prostora pa da bi natrpali kolekciju cajke od 70' do danas, neki bi ripali na 320 ili na flac a nece u stvarnost to osjetiti. Samo gubljenje vremena na gluposti i dokazivanja tipa seljakanja.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 13.08.2012., 13:59   #1661
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Krivo, krivo i potpuno krivo. Sasvim pogresno.

Prva generacija SIM radi na 5V sa 32k memorije sa 200-230 tel brojeva i 20-35 SMS. ( ovisno o proizvodacu kartica ). To radi na starijim monokromatskim mobitelima.

Druga generacija je 3V sa 32 i 64k.
64k vecinom zovu Ultra SIM jer ima 400 tel brojeva i max 35SMS. Radi na monokromatski i sadasnjim visebojnim mobitelima. Proivodaci mobitela prilagoduju zbog stednje. Kartice sa 5V moze raditi ali usporeno zbog trazenja signala i sporiji pristup tel brojva.

Micro SIM je mala kartica i prvi je uveo Apple na modelima od Iphone 4. Moze biti zbog prostora ali bilo je lakse natjerati korisnike koju imaju na 5V. Zasto? Zato sto ne znaju niti ne moze razlikovati jer nije oznaceno na kartici.
Micro SIM je ista kao druga generacija sa 32k i 3V. Postoji 64k , no nitko nije u svjetu dobio.

Postoji adapter sa micro na normalni. Vecinom telekomi imaju posebno micro i normalni u jednom. Neki i daju u dvije.

Ima i korisnika koji su skrti pa vise riskiraju na 5V izrezuju micro. Ne cudim se sto rikavaju. Sa 3V moze bez problema.
Kad malo razmislimo, svima bi lakse besplatno dobiti nove a tko ce pokrivati troskove? Je li? U vrtu ne rastu novci.


Postoji jos najmanja od micro i zove se nano SIM.Specifikacije sluzbene nisam dobio.

Polako slijedi trend smanjivanja i poboljsavanje tehnologije.
Ne mislim da su MicroSIM kartice nedostatak u smislu napretka tehnologije, štoviše, ali smatram da su nepraktične. Primjerice, do prije par dana su Tomato korisnici bili prisiljeni na rezanje SIM kartica u slučaju potrebe za MicroSIM standardom. Ipak, situacija se poboljšala, ali i dalje bih rađe imao regularni SIM utor.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova

Ipak , slozio bih potpuno sa Brunom. Korisnici koju kupuju mobitele uglavnom gledaju na izgled, viska prostora idu u krivom smjeru. Vecina ne znaju sto je potreba, prakticnost a kamoli sto je ulozeno i dobiveno. Bitno je imati vise, najbolje i biti glavni baja u kvartu. Je li? Dogodi se da neki uzimaju najskuplje a nemaju novce za ZET niti za pojesti.
Danas microSD znaju riknuti nego prije. Meni se to dogodilo vise puta u zadnje vrijeme. Bilo koji proizvodac ne jamci nikakvu pouzdanost.
Kome smeta manjak prostora i imate aplikaciju Dropbox koju vam moze uploadati albume, fotografije na serveru. A sve to moze namjestiti opciju samo na WIFI a moze i oboje.

Nekima je bitno imati vise prostora pa da bi natrpali kolekciju cajke od 70' do danas, neki bi ripali na 320 ili na flac a nece u stvarnost to osjetiti. Samo gubljenje vremena na gluposti i dokazivanja tipa seljakanja.
Slažem se da većina korisnika ne iskorištava niti 10% mogućnosti svojih telefona, ali to ovdje nije tema, niti je relevantno što su potrebe većine kupaca prilikom ove konkretne usporedbe. Činjenica je da je nemogućnost proširivanja memorije kod Xperije P nedostatak u odnosu na S Advance, odnosno da se radi o očitoj prednosti Galaxyja.

S druge strane, vjerujem da vrlo malom broju korisnika 13 GB raspoložive memorije neće biti dostatno, ali ima primjera kao što je Xperia U - njenih 4 GB memorije je jednostavno premalo, vjerujem da je tako u slučaju većine kupaca. Uz cijenu 16 GB MicroSD kartice od 80ak kuna je po mom mišljenju šteta da su takvi propusti prisutni. I Dropbox smatram nekim navučenim rješenjem u ovom slučaju s obzirom na upitnu funkcionalnost i praktičnost u usporedbi s mogućnošću povećanja prostora za pohranu podataka.
.:AM:. je offline  
Staro 13.08.2012., 14:28   #1662
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
NanoSIM kartica dolazi u iP5-u slijedeći mjesec.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.08.2012., 14:31   #1663
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
NanoSIM kartica dolazi u iP5-u slijedeći mjesec.
to nebudemo mi dobili od nasih operatera..
Ili bar ne od svih.. Koje su to gluparije, sta kom smeta velicina sim-a??! Treba to zakonom zabraniti i odluciti se za standardno..
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.08.2012., 17:49   #1664
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@am... nadam se da si radio na day-to-day bazi na samsungu i xperia-i pa možeš donijeti takve zaključke

ako je takva kriza megabajtaže, uvijek možeš piknut usb stick na slonija.
syss je offline  
Staro 13.08.2012., 20:21   #1665
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ma odlučio sam, u korist Samsunga Galaxy S Advance. Bio sam danas i u T-Com Centru, isprobao ih oba jer su bili izloženi.
Nekako bolje mi je legao Samsung, čisto vizualno mi je Xperia P ljepša ali taj njen poklopac dole koji se skida, pa podosta tipki sa strane, i oštri rubovi mobitela su sitni minusi. Tako da mi je ukupno dizajnom čak Samsung draži. Xperia ima sitna slova menija, valjda se to može povećati, ali i tu mi je Samsung sa svojim nešto slabije pikseliranim displejom sasvim dobar, nije to takva razlika.
Jedina prednost Xperije P je nešto bolji fotoaparat odnosno kamera, dok mi je Samsung 400kn jeftiniji, ima bolju bateriju, a i stabilniji dizajn u koji bi računao i mogućnost vađenja baterije.

Najkasnije do kraja mjeseca bi ga trebao imati, ako ga ne ponestane preko webshopa.
Ari je offline  
Staro 13.08.2012., 21:27   #1666
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samo da nevedem jednu PREDNOST nedostka utora za microsim.
Ako nemate microsd class 6 ili 10,osjetno se primjeti pristup podacima,jer znamo da android svako malo skenira "materijal" s pohrane. Ako zelite sami provjeriti,probajte staviti 2-3gb na unutranju memoriju i na vanjsku class 2 karticu. Probajte pokretat aplikacije i sve otslao bez kartice i sa,i vidjet cete da mob bolje radi.
spawn je offline  
Staro 13.08.2012., 21:27   #1667
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samo da nevedem jednu PREDNOST nedostka utora za microsim. Za one kojima ne trab puno prostora.
Ako nemate microsd class 6 ili 10,osjetno se primjeti pristup podacima,jer znamo da android svako malo skenira "materijal" s pohrane. Ako zelite sami provjeriti,probajte staviti 2-3gb na unutranju memoriju i na vanjsku class 2 karticu. Probajte pokretat aplikacije i sve otslao bez kartice i sa,i vidjet cete da mob bolje radi.
spawn je offline  
Staro 13.08.2012., 22:32   #1668
.:AM:.
Premium
Moj komp
 
.:AM:.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@am... nadam se da si radio na day-to-day bazi na samsungu i xperia-i pa možeš donijeti takve zaključke
Imao sam priliku isprobati oba uređaja, no ne vidim zašto bi za moje argumente bilo potrebno day-to-day korištenje oba. Eventualno za procjenu trajanja baterije, ali mislim da je tu GSMArena test dovoljan pokazatelj (na svim testovima se nalazi pri kraju liste).

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Samo da nevedem jednu PREDNOST nedostka utora za microsim. Za one kojima ne trab puno prostora.
Ako nemate microsd class 6 ili 10,osjetno se primjeti pristup podacima,jer znamo da android svako malo skenira "materijal" s pohrane. Ako zelite sami provjeriti,probajte staviti 2-3gb na unutranju memoriju i na vanjsku class 2 karticu. Probajte pokretat aplikacije i sve otslao bez kartice i sa,i vidjet cete da mob bolje radi.
Prema ovome bi se radilo o nedostatku sporih MicroSD kartica, a ne nedostatku postojanja MicroSD utora. To i nije nešto s obzirom da se 16 GB class 10 može nabaviti za 90 kn.
.:AM:. je offline  
Staro 13.08.2012., 23:08   #1669
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
to nebudemo mi dobili od nasih operatera..
Ili bar ne od svih.. Koje su to gluparije, sta kom smeta velicina sim-a??! Treba to zakonom zabraniti i odluciti se za standardno..

Jesi li sasvim sto posto siguran? Informiraj se malo.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 13.08.2012., 23:58   #1670
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor .:AM:. Pregled postova
Imao sam priliku isprobati oba uređaja, no ne vidim zašto bi za moje argumente bilo potrebno day-to-day korištenje oba.
oke, samo sam to htio ćuti.
syss je offline  
Staro 14.08.2012., 06:39   #1671
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
to nebudemo mi dobili od nasih operatera..
Ili bar ne od svih.. Koje su to gluparije, sta kom smeta velicina sim-a??! Treba to zakonom zabraniti i odluciti se za standardno..
Kako Apple uvijek započinje trend nestandardnih SIMova, drugi će se morati prilagoditi tome jer iP5 ima veliki hype i prodavati će se k'o alva. iP4 je jedini imao microSIM, a danas ima sve više Droida s njime (SGS3, One X,...). Isto će biti i sa nanoSIM.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.08.2012., 08:55   #1672
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Vjeruj, i Nokia ce krenuti
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 14.08.2012., 10:04   #1673
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Trebam preporuku za mobitel od cca 1000 kn na njuškalu/forumu za svoju gospođu, po mogućnosti s garancijom. Treba joj za surf, facebook jel i slično. Uglavnom, nešto što je recimo best buy za te pare.
simba je offline  
Staro 14.08.2012., 19:09   #1674
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Desire Z mozes naci za te novce, odlican je za surf i tipkanje... Jedino je malo tezak, ali ako nosi po zenskim torbicama onda joj je nebitna tezina...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 14.08.2012., 22:10   #1675
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Prodah starog HTC Legenda i sad mi treba prepruka za novi mob.
Gledam Desire S, pase mi ovako po specifikacijama, pase mi po cijeni (s njuskala), pase mi metalna izrada, ali me zanima da li mogu dobiti sta bolje za te pare. Samsunzi mi se ne svidaju bas jer su mi nekak preplasticni. Neki modeli koji dolaze u obzir: Desire S, Nexus S, galaxy s, galaxy s+ i mozda sgs advance (mozda zbog cijene)

Dakle trazim mob do nekih 2k kn i to je gornji plafon svih plafona. Ekran oko 3,7", ne bi bas preko 4" nista. Pozeljno da kamera ima bljeskalicu (vise mi koristi kao svijetlo nego kao blic al dobro).

hvala !

Zadnje izmijenjeno od: ..::Matej::... 15.08.2012. u 15:11.
..::Matej::.. je offline  
Staro 14.08.2012., 23:57   #1676
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Desire Z mozes naci za te novce, odlican je za surf i tipkanje... Jedino je malo tezak, ali ako nosi po zenskim torbicama onda joj je nebitna tezina...
Ja sam ga nedavno gledao, nevjerojatno al nađe ih se za manje pare neg običan Desire (Bravo), za nekih 900 kuna.
tutix je offline  
Staro 15.08.2012., 22:02   #1677
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Pozz ekipa, vidim provlače se slična pitanja al eto molio bih isto preporuku best buy mobitela do 1200 kn (poželjno da bude nov ili star koji mjesec max) za žensku osobu, prelazi napokon na normalan mobitel sa Huaweia U8300 koji se pokazao najvecim zlom koje je ikad izaslo iz neke kineske tvornice . Bitne stavke: da je relativno moderniji (ne bih Desire Z npr, imao sam Desirea i znam da to ne bi funkcioniralo u ovom slucaju), da može ponekad pogurat i neku casual igricu, nije toliko bitna rezolucija ekrana koliko sama ugodnost pri radu i praktičnost. Kamera isto, dovoljno da odradi posao. Baterija poželjno da izgura cijeli dan normalnog umjerenog korištenja. Wifi i standardne điđe, ništa posebno. Uglavnom, mobitel koji nema nekih djecjih bolesti i ugodan je za rad. Čak i ajfoni dolaze u obzir Što da gledam, HTC Explorer, 3gs?

Hvala puno

nadopuna: evo zapinju mi za oko htc explorer, galaxy y i nokia lumia 610, ova zadnja mozda i najzanimljivija
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Newbie Pro. 15.08.2012. u 22:42.
Newbie Pro je offline  
Staro 15.08.2012., 23:55   #1678
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Rekao bih ti da zaboraviš na touchscreen koji je manji 3.5" za iole normalan rad. Ja bi uzeo nekog očuvanog 3GS-a ako možeš naći za te pare. Lumia 610 ti ima premalo RAM-a (256 MB) i nejak softver (barem zasada). Možda Galaxy S/Desire obični od rabljenih - oba su bolji od svih nabrojanih.

Od novih i ako misliš da 3.2" stvarno neće bit problem, pogledaj Sony Ericsson Live With Walkman, bolji je i od HTC Explorera koji ima spor procesor i Galaxy Y kojeg uopće ne bi uzimao u razmatranje jer ima 3.0" zaslon, zrnatog prikaza. Ako ideš na novo, izbor ti je prilično ograničen za te pare. Bio je skoro "poklon" od bonbona prije dva vikenda - Xperia U za 1200 kuna al to je vrijedilo sam taj vikend...
tutix je offline  
Staro 16.08.2012., 00:59   #1679
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Ekipa, dajte malo svoja razmisljanja o Nexus vs Note, malo sam neodlucan. Trenutno imam Nexusa starog par dana ali razmisljam o zamjeni za Notea. Najveci plus na Noteu mi je ekran i napredniji chipset, a i kamera je bolja. A najveci minus na njemu naspram Nexusa je to sto ni JB vjerojatno necu vidjeti na njemu a kamoli neki buduci andorid, sto Nexusu ne predstavlja problem. I to kaj mi Nexus lijepo ima Tmobile jamstvo a na Noteu bi imao slo, valjda ne postoji Note koji je kupljen kod nasih operatera. Eto, toliko od mene
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 16.08.2012., 01:15   #1680
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova

nadopuna: evo zapinju mi za oko htc explorer, galaxy y i nokia lumia 610, ova zadnja mozda i najzanimljivija
galaxy y nikaki radije mini 2.
spawn je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na