Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2008., 18:13   #1
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Prijedlog trgovanja/Obavezni benchmark prije prodaje

Mislim da bi bilo dobro dodati u pravilnik trgovanja da se hardwear testira na nekim benhmarkima ovisno o grupi hardweara.

Recimo kako da netko zna kaj kupuje da je 100% ispravno a nitko nije testriro. Prodavac pokrene neki od poznatih mu benchmarka i za 5-10 min ima rezultate koje normalno uz sliku hardwera stavi uz svoj post prodaje.
Recimo ja uvjek trazim da mi prodavac napravi benchmark cisto da vidim kaj kupujem.
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 18:28   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
LoL to je pouzdano kao i krepana mačka

Svatko može to lažirat, sa prijašnjim SSovima.

Ionako je većin hardwarea, ispravna pa se prilikom transporta sjebe.


I BTW zašto treba novi thread kada veći ima jedan Tržnica, Prijdelog za Tržnicu ???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2008., 18:32   #3
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Baja, mala zamolba samo za tebe, možeš prije postanja novog posta pročitati isti?
Jer se kod tebe redovito mora naprezati da se odgonetne što si mislio napisati...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 19:16   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor Killer_99 Pregled postova
Recimo kako da netko zna kaj kupuje da je 100% ispravno a nitko nije testriro.
Na to ti ja kao potencijalni prodavač stavim ovaj screenshot, na kojem se vidi da kartica sasvim ispravna. Da bi ti na to pital, zbog čega radi na taktovima nižim od onih tvorničkih. Dalje dobivaš PM od mene da ja sve svoje kartice downclockam, a pregledom mojeg profila dolaziš do spoznaje da je to istina i odlučuješ kupiti karticu (misleći si da nema smisla da tražiš screenshot na tvorničkim taktovima, jer sam stariji forumaš, ovo-ono). Tek kad ti kartica stigne doma, skužiš da je memorija na kartici skršena i imaš artefakte po cijelom desktopu i u svim igrama i onaj screenshot je zapravo dokaz o neispravnosti kartice, ali pošto sam ja tolko fin i pouzdan ti nisi posumnjal u mene. Popušil si pare, ja ti se smijem s one strane monitora, a dok ti dokažeš da sam te zayebal, ja već pokupim ban radi vrijeđanja nekog vandala i nema me više na forumu. Da se razumijemo ovo je čisto za primjer i daleko od toga da bi ja nekome priuštil ovakvu muljažu. Samo imaj na umu da ako te neko hoće zayebati, zayebal bude te bez obzira na sve testove i screenshote ovog svijeta.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 19:29   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Ima nas koji ne benchamo nit nas to interesira. Mislim da sam od sveg tog samo jednom izvrtio superpi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 19:32   #6
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
A ok ljudi nisam reko sad da je metoda koju predlazem 1000% nezaobilazna ali recino na slici nek se vidi datum kad je vrtio bench i na digitalcu se isto tak more podesiti da se vidi datum i vrijeme pa bi relativno metoda imala kojih 70% vjerojatnosti da te nebu covjek preso.
A opet ako te netko bas cilja da te zajebhe normalno da ce naci nacin.
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 19:35   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Sve se to da falsificirati. Daj si truda i pogledaj temu o prljavim i pokvarenim trgovcima na Tržnici, čisto da vidiš na kaj su sve ljudi sposobni samo da nekog zayebu.
Ne biraju sredstva i ne dira ih 5% to kaj su oni u 99% slučajeva maloljetni, a osoba koju su nakanili izmuljati bi im mogla biti roditelj. Varaju se svi odreda i nema granica.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 19:44   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Baja, mala zamolba samo za tebe, možeš prije postanja novog posta pročitati isti?
Jer se kod tebe redovito mora naprezati da se odgonetne što si mislio napisati...
Hvala Razer, ali ulaziš u offtopic
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Na to ti ja kao potencijalni prodavač stavim ovaj screenshot, na kojem se vidi da kartica sasvim ispravna. Da bi ti na to pital, zbog čega radi na taktovima nižim od onih tvorničkih. Dalje dobivaš PM od mene da ja sve svoje kartice downclockam, a pregledom mojeg profila dolaziš do spoznaje da je to istina i odlučuješ kupiti karticu (misleći si da nema smisla da tražiš screenshot na tvorničkim taktovima, jer sam stariji forumaš, ovo-ono). Tek kad ti kartica stigne doma, skužiš da je memorija na kartici skršena i imaš artefakte po cijelom desktopu i u svim igrama i onaj screenshot je zapravo dokaz o neispravnosti kartice, ali pošto sam ja tolko fin i pouzdan ti nisi posumnjal u mene. Popušil si pare, ja ti se smijem s one strane monitora, a dok ti dokažeš da sam te zayebal, ja već pokupim ban radi vrijeđanja nekog vandala i nema me više na forumu. Da se razumijemo ovo je čisto za primjer i daleko od toga da bi ja nekome priuštil ovakvu muljažu. Samo imaj na umu da ako te neko hoće zayebati, zayebal bude te bez obzira na sve testove i screenshote ovog svijeta.
Upravo to sam htio reć samo sam se krivo "zarazio"

Kakvih sve ima shema... Ajde da i staviš da se vidi datum i sat, pa to se može u photoshopu riješit. Isto tako atributi slike koji bi bili vjerodostojni padaju u vodu. Sada ako te neko misli zajebat, ako si ti tvrd naći će on drugog lakšeg kupca. Osobno nisam nikada imao problema, ali ako tražim SS CPU-Zea to samo tražim radi OCa. Meni nije namjera ispitivat i mučiti čovjeka radi toga.

Kako je McG rekao oni će se potruditi i smisliti način....
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 21:16   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Slažem se. Ne vidim valjanog razloga da se takvo nešto uvede, a još manje vidim načina da se to kontrolira stoga...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na