Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2021., 22:59   #5551
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Trebam pomoc iskusnijih sa ebayom...Naime, kupio sam jednu maticnu plocu za koju je prodavac naveo da je neispravna (u opisu naveo samo da ne pali i ne pokazuje znakove zivota ...)ali kad je dosla vidim da je po cijeloj lemljeno, fali nekoliko chipova i na par mjesta je bas jako ostecena. Kupio sam je bas da bi iskoristio neke dijelove ali a obzirom u kakvom je stanju to ce biti jako tesko. Napominjem da prodavac nigdje nije naveo da fale dijelovi i da je ista radeno na njoj a kamoli da je fizicki ostecena. Stavio je samo dvije polumutne slike iz kojih se navedeno tesko do nikako vidi i naveo "ploca ne radi, nema struje i ne daje znakove zivota".
Pitanje je jel imam tu kakve sanse ako dignem dispute s obzirom da je ipak oglasio neispravnu plocu ali zaboravio spomenuti sve.navedeno? Ili da zaboravim na sve i prihvatim da sam popusio? Nije mi cak toliko do novaca.nego me nervira bas ono mucka prevara isplanirana u detalj... Svaki savjet dobro dosao...
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 00:59   #5552
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Kontaktiraj prodavača, ako se ne dogovorite digni dispute, ništa te ne košta, vjerojatno ćeš ploću morati vratiti natrag o svom trošku za full refund.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2021., 13:33   #5553
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Trebam pomoc iskusnijih sa ebayom...Naime, kupio sam jednu maticnu plocu za koju je prodavac naveo da je neispravna (u opisu naveo samo da ne pali i ne pokazuje znakove zivota ...)ali kad je dosla vidim da je po cijeloj lemljeno, fali nekoliko chipova i na par mjesta je bas jako ostecena. Kupio sam je bas da bi iskoristio neke dijelove ali a obzirom u kakvom je stanju to ce biti jako tesko. Napominjem da prodavac nigdje nije naveo da fale dijelovi i da je ista radeno na njoj a kamoli da je fizicki ostecena. Stavio je samo dvije polumutne slike iz kojih se navedeno tesko do nikako vidi i naveo "ploca ne radi, nema struje i ne daje znakove zivota".
Pitanje je jel imam tu kakve sanse ako dignem dispute s obzirom da je ipak oglasio neispravnu plocu ali zaboravio spomenuti sve.navedeno? Ili da zaboravim na sve i prihvatim da sam popusio? Nije mi cak toliko do novaca.nego me nervira bas ono mucka prevara isplanirana u detalj... Svaki savjet dobro dosao...
Jedino kaj moze ici u tvoju korist je da slike ne odgovaraju predmetu, tj. da se na slikama vide dijelovi koji fale. Tada imas nekakve sanse da dobis refund, jer ce prodavac najvjerojatnije tvrditi da si ti to skinuo....

Deklaracija "For parts" je bas za takve predmete po kojima je lemljeno, koji imaju fizicka ostecenja, fale dijelovi i sl., toga bi trebal biti svjestan kod kupnje. Moj savjet je da trazis detaljne slike, onda uglavnom muljatori odustaju ili opet šalju male, mutne ili nepotpune slike.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 13:49   #5554
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
dali dobivate masovno spamerskih mailova u inbox na ebayu?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 14:37   #5555
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
kakve mejlove?
Ja dobivam stalno da se registriram za neki k da bi mogao nastaviti prodavati. A nisam prodavao na ebayu nista zadnje 3 god
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 15:11   #5556
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
imam cca. 100 spam mailova od ebaya koje ne otvaram, 'offers' blabla...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 15:32   #5557
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Možeš to isključiti u postavkama ebaya. Mislim da čak dobiješ link do toga u svakoj toj poruci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2021., 00:25   #5558
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Koliko sam uspio shvatiti HP je jedina u EU koja je izmislila naknadu od 18,5 kn za 'kontrolni pregled' pošiljke ili kako je već naziv tom uhljebničkom haraču. Posredno sam danas saznao da imaju hrpu malih pošiljaka koje ljudi odbijaju preuzeti kad im se kaže da moraju doplatiti još spomenuti iznos. Hapeovke navodno piz*e zbog dodatnog posla oko vraćanja hrpe tih paketića. Za to me zaboli. Samo mi je palo napamet da bi hrpa sellera na eBayu i Aliju mogla blokirati HR zbog gomile pošiljaka koje će im se vraćati, a samim time i hrpe otvorenih claimova koje će ekipa raditi zbog povrata nekoliko dolara. Šteta. Mislim da se u globalu čak ni Madžarska ovoliko haračima ne iživljava nad vlastitim građanima koliko to čini Hr
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 11:35   #5559
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
imam tri paketa koji nikako da dođu, šaljem poruke sellerima, ali se nešto izvlače, muljaju, pričekaj još malo, odi do pošte, blabla... ukratko - kako doći do resolution centra i otvoriti case? guglam da dođem do direktnog linka, ali ne pronalazim ništa korisno
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 11:37   #5560
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
mislim da mora proć određen broj dana i onda ti se pojavi dispute ikonica

tak je bar bilo prije par godina, dal je to 40 dana ili tako nešto
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2021., 13:03   #5561
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
aha, a onda su očito povećali zbog korone jer je sigurno prošlo 60+ dana
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 13:05   #5562
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
hm 60 mi je nekak puno, nemam sad niš na ebayu da provjerim ali daj malo pogledaj dal ima kakva opcija kad odeš na povijest, pa kod te narudžbe nekakav dispute ili nešto
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 13:12   #5563
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Mislim da je sada 75 dana
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 13:21   #5564
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Naručio neki dan preko ebaya za 3 AUD neku sitnicu na ebayu, i baš zanimljvio da na kraju, kod plaćanja u košarici uvale još 25% pdv-a.

Međutim sada čitam na forumima da naš HP oporezuje 2x (iako je pdv čak plaćen na ebayu).

Kontaktirao sam ebay i poslali su mi fiskalnu potvrdu, zajedno s IOSS brojem, njihovim VAT ID za moju narudžbu i kažu mi da odbijem preuzeti ako se dodatno plaća pdv jer su oni već uplatiti PDV i platili sva carinska davanja.

Poslano *BE poštom.



Tako da ću ja odbiti nešto što vrijedi 19kn platiti još 18kn + pdv HP-u. Neka vrate, baš ću vidjeti.

Ali pohvalno što ebay šalje ovakav izvod da je pdv plaćen.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 17:25   #5565
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Naručio neki dan preko ebaya za 3 AUD neku sitnicu na ebayu, i baš zanimljvio da na kraju, kod plaćanja u košarici uvale još 25% pdv-a.

Međutim sada čitam na forumima da naš HP oporezuje 2x (iako je pdv čak plaćen na ebayu).

Kontaktirao sam ebay i poslali su mi fiskalnu potvrdu, zajedno s IOSS brojem, njihovim VAT ID za moju narudžbu i kažu mi da odbijem preuzeti ako se dodatno plaća pdv jer su oni već uplatiti PDV i platili sva carinska davanja.

Poslano *BE poštom.



Tako da ću ja odbiti nešto što vrijedi 19kn platiti još 18kn + pdv HP-u. Neka vrate, baš ću vidjeti.

Ali pohvalno što ebay šalje ovakav izvod da je pdv plaćen.
Radije ostavim ebayu tih 20 kn, ne moraju ni vraćati novce, nego tu platiti
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2021., 20:12   #5566
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
slažem se
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 18:49   #5567
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Naručio neki dan preko ebaya za 3 AUD neku sitnicu na ebayu, i baš zanimljvio da na kraju, kod plaćanja u košarici uvale još 25% pdv-a.

Međutim sada čitam na forumima da naš HP oporezuje 2x (iako je pdv čak plaćen na ebayu).

Kontaktirao sam ebay i poslali su mi fiskalnu potvrdu, zajedno s IOSS brojem, njihovim VAT ID za moju narudžbu i kažu mi da odbijem preuzeti ako se dodatno plaća pdv jer su oni već uplatiti PDV i platili sva carinska davanja.

Poslano *BE poštom.



Tako da ću ja odbiti nešto što vrijedi 19kn platiti još 18kn + pdv HP-u. Neka vrate, baš ću vidjeti.

Ali pohvalno što ebay šalje ovakav izvod da je pdv plaćen.
Par puta u zadnjih nekoliko godina sam uzimao dijelove za auto iz USA/AUS i placao PDV odmah preko Ebaya
Nikakvih problema sa duplim porezom, i nije bilo potrebna nikakva intervencija sa moje strane 👍


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 12:41   #5568
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Dear,
it is so worried, we have contact our PayPal to have a check
once get the feedback, i will get back to you asap
thank you for your patience
Regards


naručio sam u petom mjesecu, nije stiglo, ovaj kinez me žešće navlači, piše namjerno engleski kao da ga ne zna i da se ništa ne kuži, od petog do devetog mjeseca je prošlo ohoho i uvijek bude tako neki poludebilan odgovor da mi ništa jasno ne bude... pokušavam otvoriti case/resolution center, ali ne mogu nikako kako vi to radite? namjerno mu neću sada pustiti te dvije vražje funte, a zašto i bi, kada mi adapter kojeg trebam nije došao još uvijek... ne mogu mu više ni negativni feedback pustiti, a tako rado bih... e sada kako smo mi balkanci ipak pokvareniji od bilo kojeg kineza, imam i ja pokvarenih planova i skrivenih zečeva u rukavu za njega
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 14:02   #5569
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A moras pratiti da ne istekne rok, ali mislim da je rok veliki, ja sam neki dan nesto trazio refund, nije doslo a iz francuske putovalo 2 mjeseca. Uglavnom ides u history, ides tamo contact seller i ides opcija nije doslo. Napises mu, nije doslo, whats up dude? Onda se on nece dogovarat i pozoves ebay. A ebay insta refunda u roku minute, barem meni tako.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2021., 16:58   #5570
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
da, sada sam skužio, ide se na -> contact seller -> i didn't receive my item -> i tu odmah gore piše "request for refund" klikne se na to, otvori se case i sada mi piše: "You already have a case open for this item
We're sorry there's a problem with this purchase. Please contact the seller or contact ebay Customer Service to work things out."

Šteta da mu ne mogu pustiti negative feedback

A i ovaj tracking je priglupa stvar:


https://imgur.com/a/LgAIMmW

Baš it's on the way
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 19:06   #5571
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
u međuvremenu je kinez vratio par funta, a sada sam ja taj koji ne odgovara na poruke...


...nego, neki dan se poštar čak na drugi kat popeo kako bi mi uruđio e27 bulb s ebaya i pokupio 20,00kn bez računa... ova država je preluda...


znači, samo kliknem na Destination: Europe, izbaci skladišta po njemačkoj, poljskoj, UK i nema više tog harača, ha?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 19:28   #5572
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Evo, i meni se sada prvi put dogodilo isto- kupio sam neku vintage grafu iz Ukrajine, i kod plaćanja mi izbaci 22% davanja i doda na ukupni iznos.
Ja platio.
Nije mi jasno otkud sada 22% za RH, i što točno poduzeti ako mi naši zatraže da platim PDV? One slike koje je Ag008 okačio više ne postoje...
Šta, da odbijem preuzeti? Šta šaljem i kome kao dokaz da mogu dobiti povrat love?
Mislim, radi se o 100$ tj. grafi koju želim imati, ali ne želim platiti dupli porez...da sumiram: kako doći do grafe i plaćenog jednog poreza u slučaju da se razvije "situacija"?
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 19:33   #5573
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
he he. vama bar dolaze stvari sa baje lol. meni vec zadnjih par stvari nista, nula. a strah me tolko reklamirat da me ne blacklistaju il nest. uglavnom prelazim na aliexpress jer baja postaje zesci shitex sto se tice čajne IMO.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 20:10   #5574
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
uglavnom prelazim na aliexpress jer baja postaje zesci shitex sto se tice čajne IMO.
Sve uredno stize i nema razlike odakle narucis, jel to ebay ili aliex., to sto tebi nesto ne dodje nije pravilo nego iznimka.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2021., 20:49   #5575
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
neznam, mozda je moja posta shitex. znam samo da masu toga ne dolazi.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 01:45   #5576
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
ni meni, zadnje tri stvari nisu dosle, proslo ke vise od 90 dana, trazio refundove nakom toliko vremena, pa kinezi muljali i na kraju nakon sta sam dobio nazad tri refunda evo nekoliko dana kasnije dolazo taj led bulb, uz harac u kesu bez racuna u iznosu od 20kn
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 13:31   #5577
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ni meni, zadnje tri stvari nisu dosle, proslo ke vise od 90 dana, trazio refundove nakom toliko vremena, pa kinezi muljali i na kraju nakon sta sam dobio nazad tri refunda evo nekoliko dana kasnije dolazo taj led bulb, uz harac u kesu bez racuna u iznosu od 20kn

danas opet... 22.50kn, daklem, ako sam dobro razumio, kada naručujem, skrolam dolje lijevo ITEM LOCATION:EUROPE i naručim sa skladišta iz germany/uk/poland i neće biti tog harača od 20-ak kn, već ću platiti oko 20% više nego šta bi platio item selleru, ali barem neću puniti na taj masakarski način proračun RH? pa čovječe, naručim 5 itema koji ne vrijede ništa, platim ih uredno, i onda još državi moram 100kn!? za šta?!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 13:48   #5578
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Zašto Kinezi uopće naplaćuju PDV (VAT) kad sigurno nisu povezani u sustav kojim bi se izbjegavalo duplo oporezivanje u Eu ?
Ugrabili priliku da extra zarade ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 14:11   #5579
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kinezi putem svojeg sustava prosljede VAT u državnu blagajnu...
sigurno EU ne zaboravit naj prihod...
plaćaš pdv bez obzira od kuda naručiš...
a ovih 18.5kn plaćaš ovisno tko dostavlja paket.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 15:41   #5580
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Znači nema dodatne naplate PDV - a kad dođe roba u nas ? Samo ovi troškovi pošte od 18.50 kuna ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na