Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2021., 19:02   #91
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kad smo vec kod port forwardinga, jel tko forwardo, i zasto bi se to forwardalo ako radi dobro i bez forwardanja. A sto se tice tvog loga, jel ti to pogledas log pa onda trazis gdje je greska ili imas neku gresku pa si pogledao log?

Jer u tom logu moze biti svasta, kad restartas, deletas, killas, disconectas i tako dalje...

@bleh
A sto onda sada plotam? Odnosno zasto mi sa manje od 200TB plotamo da bi onda kasnije opet plotali i przili SSDe?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:09   #92
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
ne moras port forwardat ako ti vec upnp radi dobro - to ces vidjeti po broju konekcija, ako ih imas puno i nisu samo 8444/8444 onda si otvoren i drugi se mogu spajati i na tebe, to je dobro

ako ti upnp ne radi dobro i ne forwardas rucno port na ruteru moze se desiti da ti dugo treba da pronadjes konekcije i neces bit syncan neko vrijeme niti farmati zbog toga.. onda pomaze rucno dodavat neke nodeove koji su otvoreni, node-eu.chia.net:8444 npr

a sto se tice plotanja sad pred poolove, kako ko zeli, nije da ce postojeci plotovi propast, i oni ce imat sansu, ja cu vjerojatno pomalo brisat i mijenjat u nove...
slazem se da je nezgodno sad zapocinjat, pogotovo kad pogledam netspace...
bleh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2021., 19:22   #93
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
znaci ja farmam sa 500 ploteva nisam jos nista dobio ali ok, nista strasno.. ono sto mene muci je da mi je log pun gresaka.. citam po forumima da ljudi farmaju ,a uopce ne farmaju i i imaju iste greske kao ja.. ja u logu nemam uopce kao oni koji uspjesno farmaju..
znaci pise im 1 plot was eligible for farming found 0 proof i onda neke sekunde, ja toga nigdje nemam.. to znaci da ja uopce ne farmam ili?
imam najnoviju verziju programa..
edit: i sad mi vise nece sync..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:32   #94
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
te linije u logu dobijes samo ako podignes log level na INFO pa dobijes vise debug informacija, default je WARNING,
ja sam imao problema s tim INFO log levelom otkad su krenule transakcije pa ne bi preporucio da to olako mijenjas, ili da vratis na WARNING

provjeri bolje ovako: u Farm tabu u "Last Attempted Proof" imas li redovno svakih 10ak sekundi novi redak? i ako ti je 0/500, 1/500 sve je OK, farmanje ti radi

a za sync probaj ovaj moj trik, probaj connect to other peers -> node-eu.chia.net 8444 ili mi se javi na PM pa ti posaljem IP od svog VPS-a
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:36   #95
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
te linije u logu dobijes samo ako podignes log level na INFO pa dobijes vise debug informacija, default je WARNING,
ja sam imao problema s tim INFO log levelom otkad su krenule transakcije pa ne bi preporucio da to olako mijenjas, ili da vratis na WARNING

provjeri bolje ovako: u Farm tabu u "Last Attempted Proof" imas li redovno svakih 10ak sekundi novi redak? i ako ti je 0/500, 1/500 sve je OK, farmanje ti radi

a za sync probaj ovaj moj trik, probaj connect to other peers -> node-eu.chia.net 8444 ili mi se javi na PM pa ti posaljem IP od svog VPS-a
A kako mijenjam to sa warning na info?
svakih 10 sec je novi redak, nekad je 0/ nekad 1/ nekad 2/ , najcesce 0/
a na kolko nodeva trebam bit spojen?ja sam spojen na 7
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:39   #96
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
7 je super, ne moras dodavati vise, dovoljan je 1 zapravo (al mora on bit in sync s mrezom ) mislio sam da si 0 pa da zato nisi synced

za config + Windowsi:
https://thechiafarmer.com/2021/04/20...gs-on-windows/
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 19:45   #97
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
7 je super, ne moras dodavati vise, dovoljan je 1 zapravo (al mora on bit in sync s mrezom ) mislio sam da si 0 pa da zato nisi synced

za config + Windowsi:
https://thechiafarmer.com/2021/04/20...gs-on-windows/
hvala.. ja imam 4 racunala sa kojima plotam i onda mi svaki farma jedan dio jer ne znam kako da iskljucim farmanje na 3.. pa kad se napune hardovi stavit cu sve na jedno racunalo
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 21:13   #98
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Probao sam i ja. Već desetak dana sam farmer i nisam još skužio zašto je navala na mining odnosno farming/plotting Chia coina.

Software je u beta fazi pun bugova i izgleda kao nečiji kućni projekt ili projekt s faksa. Do jučer se svaki drugi-treći puta nije htio syncati, a nekada bi se prestao syncati ničim izazvan.

S jedne strane sviđa mi se ideja o manjoj potrošnji struje, ali mi se ne sviđa činjenica da su mi deseci ili stotine terabajta zapunjeni podacima koji ničemu ne služe. Chia je zapravo lutrija jer plotovi ununtar farme su u biti ogromni loto listići koji čekaju da "njihov broj bude izvučen" i za to vrijeme dižu cijene mass storagea u nebo.

Kad sam počeo mreža je imala nešto manje od 500PB. Već sad ima preko 2000PB. Mali mineri više nemaju šanse već u startu, a poolovi ne postoje niti ima jasnih naznaka kada bi mogli postojati. Decentralizacija je tu failala. Cijeli projekt izgleda kao da je prerano izažao van.

Trenutno ne vidim budućnost tog coina. Vidim puno skurenih SSD-ova, te i rast cijena HDDova otprilike kao i rast cijena grafičkih kartica.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 23:12   #99
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
https://twitter.com/bramcohen/status...07484179763202

Launch estimate update for chia pooling protocol: Currently the 17th of this month for both plot to pool and a pool prototype being out


Napomena u nastavku:
"As before it won't be possible to take an existing non-portable plot and make it portable without replotting. But old things will continue to work and can of course be replotted."

"The benefit of this is that it's a completely general system built on layer 2. Sorry for the need to replot, we got transactions out as soon as we could and that was higher priority than pooling protocol, which we're now getting out as quickly as possible"
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 08:03   #100
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Ajde, ako ništa drugo, drago mi je vidjeti da nas ima malih farmera koji barem pokušavamo koju chiu ufarmat, među svim ovim velkim igračima

Bit će mi drago za svakog od nas koji uspije ijedan coin isfarmat

Nego, dal je itko tko je uspio isfarmat, uspio chiu i prodat?
strgani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2021., 11:29   #101
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kad smo vec kod port forwardinga, jel tko forwardo, i zasto bi se to forwardalo ako radi dobro i bez forwardanja. A sto se tice tvog loga, jel ti to pogledas log pa onda trazis gdje je greska ili imas neku gresku pa si pogledao log?

Jer u tom logu moze biti svasta, kad restartas, deletas, killas, disconectas i tako dalje...

@bleh
A sto onda sada plotam? Odnosno zasto mi sa manje od 200TB plotamo da bi onda kasnije opet plotali i przili SSDe?
A gledam stalno forume, youtube pa onda pogledam i kod sebe kako to izgleda jer jos ucim i puno toga ne razumijem i onda vidim da je kod mene sve drugacije.. nisam jos dobio nijednu chiu pa se pitam farmam li uopce i da li je sve u redu.. nisam siguran jer nigdje ne pise.. sad sam promijenio log u info i uopce nemam log o farmanju,ljudima pise 0 plots were eligible for farming i onda vrijeme ,a meni je tisuce redaka vecina failed.. ne kuzim..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 11:36   #102
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
log je jako verbose, cak logging koci moj node pa zna ispast iz synca ako mi je na INFO

ima puno failova kad tek upalis pa ucitava plotove ili se pokusava spojit na stare peerove, ako ti GUI pokazuje onaj novi redak svakih 10s moras moc nac "eligible for farming", to je ekvivalentno
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 18:16   #103
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Zanima me da li bi radilo i na serveru sa 6 diskova od 360 gb (10000 rpm) i koliko bi to bilo isplativo?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: KR-DI. 07.05.2021. u 18:30.
KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 18:17   #104
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Zanima me da li bi radilo i na serveru sa 6 diskova od 360 gb (10000 rpm)?
Što da li bi radilo?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 20:00   #105
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, imao bi 18 plotova i estimated win bi bio valjda 5 godina dok bi to naplotao. A ljudi pricaju da je pool rjesenje, je pool je rjesenje, samo koliko ce biti isplata, jer i na poolu ce se isplata smanjivati. Kako network raste a ti stojis tako ces sve manje i manje dobivati, jel tako?

Drugim rijecima ovo je moderna verzija rat racea.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 22:14   #106
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, imao bi 18 plotova i estimated win bi bio valjda 5 godina dok bi to naplotao. A ljudi pricaju da je pool rjesenje, je pool je rjesenje, samo koliko ce biti isplata, jer i na poolu ce se isplata smanjivati. Kako network raste a ti stojis tako ces sve manje i manje dobivati, jel tako?

Drugim rijecima ovo je moderna verzija rat racea.
Pitao sam ga "što da li bi radilo" jer iz posta nije jasno da li je mislio na plotanje ili farmanje...ako je mislio farmanje, na tako malim diskovima nema smisla, očigledno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 23:11   #107
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Sa svakim diskom recimo da ima smisla... To ti kao lutrija, ako imas srece...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2021., 23:47   #108
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Sa svakim diskom recimo da ima smisla... To ti kao lutrija, ako imas srece...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Tom logikom, možemo i BTC solo majnat na mobitelu...šansa je daleko manja, al je zato dobitak daleko veći
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 08:29   #109
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726





Na ovoj tvojoj slici, kako su ti hard diskovi spojeni? Koji adapteri se koriste? Vidim ovu letvu USB, jel ona ustekana u maticnu ili i u struju i kako to sve funkcionira?
-->
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova





Na ovoj tvojoj slici, kako su ti hard diskovi spojeni? Koji adapteri se koriste? Vidim ovu letvu USB, jel ona ustekana u maticnu ili i u struju i kako to sve funkcionira?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 08:30   #110
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Na ovoj tvojoj slici, kako su ti hard diskovi spojeni? Koji adapteri se koriste? Vidim ovu letvu USB, jel ona ustekana u maticnu ili i u struju i kako to sve funkcionira?
Nije to njegova slika chia mining drapi u google images i medju prvima ti iskoči ta
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 10:24   #111
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Nije to njegova slika chia mining drapi u google images i medju prvima ti iskoči ta
Svejedno, znam o čemu se radi

Lik je negdje nabavio hrpu usb-to sata adaptera iz neispravnih eksternih diskova i iskoristio ih da spoji normalne interne diskove
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 10:36   #112
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, a ova letva u koju se pika USB? Kak to izgleda i u sto je to spojeno, u maticnu? U jedan USB? Ali vidim da ima 2 kabla koja idu iz nje.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 10:47   #113
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Kad ce se moci raditi plotevi za pool? ima li smisla sad uopce raditi plotove koji ne vrijede za pool?ovi novi plotovi ce moc farmat i na poolu i solo ako sam dobro shvatio..
Vidim i cijena chie otisla 100% gore.. ja sa 4 racunala ne mogu stici naplotat kojom to brzinom raste..
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 10:52   #114
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, a ova letva u koju se pika USB? Kak to izgleda i u sto je to spojeno, u maticnu? U jedan USB? Ali vidim da ima 2 kabla koja idu iz nje.
https://www.sabrent.com/product/HB-P...ches-and-leds/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 10:58   #115
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
ima puno jeftinije... za 50 eura samo druga marka
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 11:06   #116
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, a ova letva u koju se pika USB? Kak to izgleda i u sto je to spojeno, u maticnu? U jedan USB? Ali vidim da ima 2 kabla koja idu iz nje.
Jedan kabel je napajanje, jedan je data. S obzirom da nije potreban veliki throughput tokom farmanja, dobra fora je to.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 11:34   #117
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci sa jednog usbea napravim prakticki vidim koliko hocu USBea i onda samo nabavim ove adaptere usb to sata. I to tako sljaka? A sad me vec malo i zanima kako kod ovih velikih farmi idu iemna diskova, ono slova, vidim ovaj na slici vjerojatno popunio sva slova?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 11:38   #118
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znaci sa jednog usbea napravim prakticki vidim koliko hocu USBea i onda samo nabavim ove adaptere usb to sata. I to tako sljaka? A sad me vec malo i zanima kako kod ovih velikih farmi idu iemna diskova, ono slova, vidim ovaj na slici vjerojatno popunio sva slova?
Linux
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 18:46   #119
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Dobio konacno chie gdje je najbolje prodat?koja mjenjacnica ?
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2021., 18:48   #120
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor Robertinjo Pregled postova
Dobio konacno chie gdje je najbolje prodat?koja mjenjacnica ?
cestitam

okex, ja se regao u pon, nikakvih problema, prodao za usdt/usdc i withdrawao. niti kyc nemaju, navodno do 10 BTC prometa
bleh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na