Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 12:14   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Logitech unifying receiver disconnect problem

Imao netko kad problema s Logitech unifying receiverom i prekidanjem konekcije?
Kupio M570 i povremeno mi radi diconnect/connect, zna i po minutu tako prije nego se smiri. Ili je konektiran dok ne stisnem tipku ili mrdnem kuglicu, onda se nakratko prekine veza.

Ako ga ištekam/uštekam ili upalim ugasim uređaj onda se smiri.
Probao sve moguće kombinacije USB portova otraga, naprijed, USB2, USB3,... nula bodova. Dakle imam max 1m udaljenosti do receivera.

Navodno mu može smetati Wireless pa sam i to ugasio, ne pomaže. Spominje se na netu i potencijalni problem smetnji ako radi neki uređaj na USB3. Uštekao eksterni disk koji radi benchmark i ne smeta mu to.
Jednostavno kad mu dođe nekoliko puta na dan krene divljati.
Ideje prije nego ga vratim kao neispravnog?


EDIT: dobio info u drugoj temi (tamo smo OT po pitanju receivera) da je unifying navodno jako osjetljiv na druge uređaje u susjednim portovima.

Dakle, zanimala bi me iskustva koliko je to stvarno osjetljivo i da li ga mogu staviti na neki USB produžni kabel?
Trenutno je sam receiver uštekan na prednjem panelu i opet povremeno pravi probleme, miš je metar dalje u ladici na izvlačenje.
Može li se kako utjecati na bolji prijem receivera ili tu stvarno nema pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 14.12.2020. u 12:35.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 08:51   #2
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ma kod mene isto čim je relativno blizu neki aktivni USB 3.0 uređaj odmah trza.
Stavi na produžni i riješit ćeš problem. Udaljenost nije problem.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2020., 09:10   #3
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Nažalost, isto se ponaša i kad nema nikakvog drugog aktivnog uređaja blizu. Vidi gore sam napisao da sam testirao jedan do drugoga uštekano u USB3 prednji panel i eksterni disk koji vrti ko lud i nije bilo promjene u ponašanju.

Jučer sam uštekao receiver otraga na kratki produžni kabel, samo toliko da viri otraga izvan stola.

Od jutros cca sat i pol rada, nemam vidljivih prekida. Kako sam pustio logiranje komunikacije, imam zabilježena 3 kratka disconnecta koje nisam niti primijetio u radu.
Vidjeti ću dalje do kraja dana kako će biti, ali nije mi drago da za bežični miš moram imati receiver na kabelu.

Zasad izgleda malo bolje :-)
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 09:42   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Pitaj medju ekipom nekoga za unifying receiver pa probaj, jer druga alternativa je povrat uredjaja (to si spominjao kao opciju iirc).

Ako si slucajno u Puli mogu ti uletiti za receiver ili da probamo na mom lapu.

Dosta cudno ponasanje, nisam imao slicnih slucajeva na 3x mx master, ergo, performance mx (tipkovnice niti ne racunam).

Probao na nekom drugom kompu? Laptopu?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 10:51   #5
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Hvala za ponudu, ali ništa od toga, ja sam gore više, relacija Umag-Poreč.
Zasad nisam probao na drugom kompu jer problem uleti povremeno. Radna stanica mi je na linuxu, morao bi na windozerima probati koje nemam na tom kompu.

Mogu ga reklamirati kao neispravnog, ali zasad mi odgovara, kuglica se pomalo razrađuje i podmazuje nakon 2-3 dana po 8h rada.
Za reklamaciju ću morati čekati, ali uvijek je problem servisu utvrditi ako samo povremeno nešto ne štima.
E, ako te zanima za ergo, riješio sam scroll na M570. Nije kao na Logitech boljim miševima, ali mapirao sam forward tipku tako da kad nju držim kuglica glumi scroll.

Kratki klik je i dalje običan forward. Može se podešavati i osjetljivost pa kad je zavrtiš to leti
Jedino ne bi znao kako na windozerima to posložiti, ali vjerujem da bi se i tamo moglo složiti za Ergo.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 11:16   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Rijesio sam scroll na winsima na isti nacin. Da, to je bila jedna od prvih stvari koke sam morao srediti jer sam.se razmazio na free spin kotacice.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3401071

Per-app button mapping radim preko XMBC-a.

A ti si na linuxu, hmmm. Tu nemam nekog iskustva osim khm Solarisa (osjetim taj pogled) + Performance mx bez ikakvih appova i drivera. Samo plug n play, radilo je par godina dok brodogradiliste nije krknulo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 11:56   #7
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Je, tako nekako radi i na linuxu, samo što kuglica free scrolla i lijevo-desno.Što ti već imaš na Ergo, a meni zgodno na M570.
Hm, sve manje razloga za nabaviti Ergo
c-shadow je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na