Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2015., 22:09   #151
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ko veli da je isključen?
pa ja imam taj modem, i Gigabitni lan radi, a na vdsl-u sam i bakru 50/10
Al uglavnom, ispada da mi je zte bolji
ovaj kako sam stavio, nastali problemi sa ip tel, pa CLIP krepao, pa sad pošto je modem u bridge modu nema svoj sat nego mu je 1970g i pazi sad, moj fiksni telefon simens gigaset S1 ima svoj sat, ali kad netko zove, frajer pokupi vrijeme poziva od modema.
ZTE je barem imao opciju NTP
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 01:13   #152
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova

Ultra je glupo da ima gigabitni lan a da HT ga isključi ako nema optike. Pa zašto za kućne potrebe ga ograničavati?
Otkud ti to? Nisam vec jedno 4 mjeseca bio doma, maltene otkako sam ukljucio ruter, ali gotovo sam siguran da normalno radi gigabit ethernet.

Edit: Upravo se spojio na synologyja remotely, i uredno javlja 1000mbps vezu. Tako da malo lakse sa iznosenjem neprovjerenih i netocnih informacija bez ikakvog upozorenja da zapravo ne znas je li to tocno


Inace, sto se samog rutera tice, ja i dalje apsolutno bez problema; u ta 4 mjeseca odsutstva nisam imao nijedan poziv od doma da im internet ne radi.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 29.09.2015. u 01:20.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2015., 01:50   #153
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Iskreno, ni ja problema nisam imao. Ali bez admin ovlasti osjećam se kao retard....Inače sam na optici 200/100
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 01:57   #154
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Totalni je fail to što su za default pass za web ui stavili serijski broj, i onda tko ne promijeni u nešto drugo svatko tko ima pristup ruteru (npr wifi u kafani i sl.) i ode pod Status information na login stranici, pogleda serial i logira se.
LOL to nisam ni skuzio, koji je ovaj Speedport fail Isuse Kriste... Još kad ispadne da je admin pass !tCom! + serijski ili nešto slično ko do sad ima da se hakira na sve strane... Ko kad je na ZTE-u po defaultu bilo podešeno WPA i TKIP... u 2015.

EDIT: BTW, ak nekome slučajno nije jasno zašto je WPA i TKIP (ili "mixed mode" WPA2/WPA + AES/TKIP) veliki no-no pročitajte prvo ovo:

http://www.howtogeek.com/204697/wi-f...-tkip-or-both/

a zatim ovo:

http://thehackernews.com/2015/07/cra...ncryption.html

i iz ovih stopa promijenite svoj router na WPA2/AES.

Zadnje izmijenjeno od: Dr.Gonzo. 29.09.2015. u 02:07.
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 02:58   #155
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Pa nije moguce da jos nije niko saznao admin pass?
Pa jel postoji koji decrypt za Speedport config,ne bi da je ovo kakva drzavna tajna.
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 02:59   #156
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
baš kao što crazyy reče ni zte nije siguran. na ovom vidiš sn u sekundi a na zteu ti treba 20 sekundi dok dođeš do passworda..
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 10:31   #157
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Dr.Gonzo Pregled postova
Još kad ispadne da je admin pass !tCom! + serijski ili nešto slično ko do sad
Već sam napisao prije u temi da je stvarno to password za user administrator i tech, ali ne radi kroz web ui, kao da je user blokiran direkt u fw, jer u configu nista nema da se pretvori da obican user bude admin.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 12:27   #158
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
A možeš se s takvim techom prijavljviati na ssh/telnet pa od tamo napraviti/izvući što ti treba ili su ga ograničili?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 12:54   #159
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ssh je otvoren samo na tr69 interfejsu na vlanu 103, pa treba malo kemijanja sa eksternim switchem da se spoji kroz taj interfejs.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 12:59   #160
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Da je barem naci koji config od Njemackog pa ga ubacit,moglo bi se doc do dosta toga.
Npr. ne moze se upisivat podatci za voip.
ivang80 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2015., 13:28   #161
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Providing DHCP information to a requesting station has failed (H003)
Dakle, da pitam vas, ovo sam u logu na modemu iskopao, to se u logu ponavlja svako toliko.
I imam problem da nemogu stranice otvarat uvijek (na lapu i kompu, LAN i WIFI), tek nakon 5 refresha ju otvori.
Jel to sto on u logu pise povezano s tim? Kad nemogu otvorit stranicu javlja mi nesto tipa "Bad_Config..... ili DNS_Probe_Failed...." ne mozda tako, ali u tom smislu ili "ERR_nešto nešto" ....
I onda ja refresham ko majmun i proradi, to je u Chromu. A za test na Lapu sam probao na IE, on jednostavno ne otvori, isto nesto napise, refresh ne pomaze i onda samo puf, stvori se stranica
A veza mi ne pusa.. Radi na 30 MB,s tim sam zadovoljan, ali ovo me pojede vise.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 01.10.2015. u 15:10. Razlog: Piši preglednije
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 15:15   #162
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sve šta navodiš je poznato i evidentirali smo u temi.
Na žalost ISP spava na ušima i nikako da probleme riješi najnovijim fw.
Probaj postaviti fiksne ip adrese, barem za klijente koji su žično spojeni (Lan),
primjera radi IP=192.168.1.10, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1, DNS1=195.29.150.3, DNS2=8.8.8.8.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 15:23   #163
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Otkrio sam kako u onom engineer menu otvoriti još par opcija koje su skrivene, najbitnija je ona da se mogu konfigurirati voip postavke.
Problem je samo što prvo treba ući u ruter preko ssh i pobrisati file "/tmp/hiddenpageRO", i onda se otvore ove dodatne opcije, i to radi do idućeg restarta:
Configuration
TR069 Config Routing Config
Syslog Config
VoIP Parameters
VoIP Settings
Firmware Update
NAT Config
Firewall Config

Što se tiče admin logina, mislim da to niti ne postoji jer one dodatne opcije za mrežu i sl. kao što je na dt firmware uopće ne postoje u html file, tj. skroz su maknute iz ht fw-a.

Probao sam i kroz firmware upgrade staviti onaj grčki ote fw i original od dt, ali ne ide jer javi da je neodgovarajući fw.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 22:00   #164
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Je li možda na TR069 Config Routing Config opciji se vidi IP adresa TR interfacea? ZTE ne droppa ovo, i mogu mu pristupiti, a IP adresa se vidi iz postavki. Nisam se pokušavao prijavljivati, možda možeš probat ako već nisi s onim podatcima koje si izvukao iz root shella kad si ga spojia na serial?

  Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 22:33   #165
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nemoj miješati uređaje / teme, nekako ispadne zbunjoza kasnije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 00:22   #166
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Kolega @Delboy mozda je glupo pitanje sto cu te pitat.Na kojem portu i koji ip je za spojit se priko ssh-a i da li postoji koji decrypt za izvuceni config pa mozda bi se tu moglo sta prominit?
Sve pohvale kolega s moje strane
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 02:34   #167
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ukratko:

Ako si na optici:
Spojiš kabel koji ide iz lan1/wan na speedport-u, kabel iz ont-a i pc skupa na neki switch.
na pc treba namjestiti vlan 103 i staviti fiksni ip iz range-a koji inaće dobije speedport za tr69 interfejs, piše tamo pod status i spojiti se na taj ip sa ssh login je root/root.

Ako nisi na optici:
Onda bi trebalo isto namjestiti vlan 103 na pc i uključiti dhcp server na pc, i spojiti kabel iz pc u lan1 tako da ruter dobije ip od dhcp servera, i onda bi se trebalo moći spojiti sa ssh na taj ip koji dobije od pc-a, ali ovo nisam probao.

Za config u /user/sbin ima tool za citanje i spremanje configa.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 12:16   #168
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Daj, molim te, makni taj Ookla speedtest, jer mi nabija opake komlekse
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 21:48   #169
nightkiller
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: kuća
Postovi: 10
Poštovanje svima .
Evo zanima me ako bi itko bio voljan da mi objasni kako da na tome routeru aktiviram port 27015... naime želim pokrenuti server za igricu no more room in hell, tek toliko da sa frendovima malo igram, a nikako ne mogu doći do rješenja kako se taj port otvara. Hvala unaprijed
nightkiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 16:01   #170
tominjo_1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Zamijenili mi ZTE sa Speedportom, ali i dalje nisam zadovoljan.
Loš wifi signal isto kao i ZTE, na udaljenosti gdje je preko starog Siemensa sve vozilo kak spada, sad tablet i iphone gube signal.Telefon kućni čudno zvoni...prvo zazvoni na moment, a onda krene normalno s tim da ton zvonjenja dulje traje nego prije zamjene rutera.

Uz to nakon prijave smetnje su mi smanjili brzinu sa 30 mbps na 20 mbps i promijenili profil.
Kao sad je sve stabilnije, a po statsima parica bi trebala vuć 30 mbps bez problema.

Evo ovo je statistika iz rutera od jučer.

Prije zamjene rutera FEC greske generirale su se sumanuto, do brojke od 4 i pol miliona je došlo za 3 dana od restarta rutera.

Ovdje pak vidim na Speedportu da ima dosta HEC grešaka koje na ZTE nisam imao.
Mislim da ću zvat SZK i tražit da mi vrate ZTE -a....

Može li molim netko komentirat statse i potvrdit da li je parica podobna za 30mbps koje sam i uzeo u startu

tominjo_1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 13:00   #171
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Za one koji su na optici, da se ne zamaraju sa kupovinom novih rutera (mada to ima itekakvih pluseva), do pucanja veza, uspravanja pogotovo vikendom dolazi iz razloga što t-com na mjesčnoj razini ograničava broj klienata,
po defultu 1000, ako se netko pobuni kao u mom slučaju podižu na 5000,
što baš za brzine 200/100 i nije neka brojka, ali izgleda da po zakonu imaju pravo na to.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.10.2015. u 15:18. Razlog: Nisi u 1. razredu, preglednost teksta
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 13:06   #172
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Samo nazoveš službu za korisnike i prijaviš da ti puca veza? Ili nekako drugačije to riješavamo? Hvala.
bachje je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 17:14   #173
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
yo bećari
Dakle neki dan dobio ovaj ruter pošto sam tražio povećanje brzine.
Da li samo ja imam probleme s njime. Otvara stranice sporo. Često izbaci da ne postoji DNS problem i onda ju iznenada otvori. Ping mi skače konstantno u igrama.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 17:20   #174
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ima tema o tom uređaju, sve "bisere" smo već naveli,
ovo šta spominješ je njegov "feature"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 17:10   #175
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Ja sam ih baš danas pitao u podršci i nemaju pojma o dns problemu i otvaranju stranica s tim ruterom. Pozivaju sve kojima se to dešava da se jave na email porške kako bi mogli napraviti nadogradnju ako je potrebna.
Ja sam doduše rješio problem dodavanjem manualno dns-a na svakom kompu ali to nije to

Citiraj:
Autor t-com služba za korisnike
Poštovani,

zahvaljujemo na javljanju. Trenutno nemamo evidentirane prijave ovakvih naravi. Svakako ne u Većem broju korisnika. Zamolili bi Vas, ako imate vremena, da uputite korisnike koje imaju poteškoće da nam se jave na ovaj e-mail.
Svakako ćemo proslijediti Vaš mail nadležnoj službi kako bi kolege mogle napraviti detaljne provjere i moguće nadogradnje.
U slučaju dodatnih upita stojimo Vam na raspolaganju.


S poštovanjem,


Agent za e-korisničku podršku


Hrvatski Telekom d.d.
Tehnička podrška


E-mail: tehnicka.podrska@t.ht.hr
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 18:00   #176
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Meni se zna dogoditi da mi ne otvori stranicu, ali mislim da je to kod mene više problem zbog WiFi-a nego zbog rutera.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 12:01   #177
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
I ja imam problema sa tim Speedportom. Inače net radi super, ping u igrama normalan ali nekad ne otvori stranicu pa moram 5 puta ili više refreshati da "uhvati". Sa starim Thompsonom mi je sve radilo odlično dok nije vrisnuo.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 08.11.2015. u 13:21.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:02   #178
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
I kod mene isti problem. Ne stalno, ali zna uglavnom 1-2 na dan i zna me iziritirati Pise nekad da ne hvata dns server, a nekad refresh par puta. Ista stvar kod kod Saleta i vecine. Trebali bi novi firmware staviti i vjer bi to rijesilo problem sa ruterom.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:10   #179
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Poslao sam im mail makar sumnjam da će ista napraviti ali što nas više poašlje veće su šanse da će se trgnuti i probati riješiti.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 13:18   #180
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Samo malo... Sa ZTE-om ili Speedport-om? O kojem konkretno pričate? Sa ZTE-om ne bi trebalo biti nikakvih problema (iz iskustva) dok sa Speedport-om ima puno problema (iz iskustva)...
Pozz..
bachje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na